Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Kucni ljubimci

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Sledeći
AutorPoruka
Iva

Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Sub Mar 10, 2012 10:55 am

Presladak je.

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Sub Mar 10, 2012 10:57 am

Da se phvalim, ja imam macu, zove se Djole, skoro skroz je crn i malo lud... Skace po celu noc jer spava po ceo dan, nekad se pope na akvarijum pa gleda ribice ( imam 6 gupika i jednog cistaca za staklo :-) ) ...
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 23

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Sub Mar 10, 2012 11:16 am

pufnasta ::
Nadam se da sam uspela.
presladak je! moj je malo i plakao kad je tek dosao, ali sve je to normalno
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

Broj poruka : 546

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Sub Mar 10, 2012 11:47 am

Nadam se samo da ce taj period prilagodjavanja brzo proci. Kao se slatko namesta da ga ceskam... I zahvaljuje vam na komplimentima.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

Broj poruka : 3252
Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Sub Mar 10, 2012 12:46 pm

jeste li mu odredili mesto za spavanje? skoro sam gledala emisiju,bas o privikavanju stenaca.ako ne zelite da spava u vasim krevetima,mora da ima svoje mesto.jer ako se sad navikne,posle necete moci da ga se otarasite.znaci,koliko god da cvili sledecih nekoliko noci,ne uzimajte ga kod sebe u krevet (osim ako ne zelite da tu stalno spava).mozda si ovo vec znala,ali nije na odmet da napisem

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Sub Mar 10, 2012 1:05 pm

Hvala Bevana, mada smo znali, cim smo ga danas uneli u stan doveli smo ga na mesto gde smo mu stavili neko cebe i tu je seo, i ceo dan je sedeo tu i sad je tu, odmah pored mu je pelena koju sam kupila u pet shop-u na koju sam nakapala kapi da tu piski i kaki, to nam malo teze ide, izvodili smo ga danas da to radi napolju. A danas kad smo stigli nije hteo da izadje iz kola prvo, morali smo da ga iznesemo, i onda nije hteo ni da se pomeri, morali smo da ga nosimo posle do stana.
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

Broj poruka : 1588
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Sub Mar 10, 2012 10:55 pm

Pufnasta presladak je...tako deluje majusno rabbit bas sam juce citala na nekom sajtu o stafordima i kako je bitno da im se poklanja puno paznje,kao i da vole da oni budu glavni pa od pocetka moras da mu pokazes da si ti autoritet(naravno nista u stilu batina)nego tipa kad kazes da nesto ne moze,ne moze i to je to,a ne da te moli onako okicama hehehehheh.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Sub Mar 10, 2012 11:07 pm

da,da.sa njima od pocetka mora tako.da se zna ko je gazda

Broj poruka : 1588
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Sub Mar 10, 2012 11:14 pm

A da,procitala sam cak da su puni energije i da za razliku od drugih pasa vole mnogo da se igraju,i ako se smore obicno uzmu pa grickaju namestaj ili umeju malo i zid.I da je jako bitno da se druze od malena sa kucicima jer u suprotnom mogu da budu lose nastrojeni prema bilo kojoj zivotinji
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Ned Mar 11, 2012 5:28 am

svaki pas treba da od malena bude u kontaktu da drugim psima. pufnasta,kako ste proveli noc?

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Ned Mar 11, 2012 7:57 am

Bevana, pa nismo lose proveli noc, cvileo je malo, bio budan malo vise, ali je i spavao, nas ima vise pa smo se smenjivali ko ce da sedi pored njega dok je budan. Negde oko pola 5 sam ustala da vidim sta se desava, svi su spavali u stanu, a vrata od sobe gde je Boni spavao su bila odskrinuta, svetlo u toj sobi ugaseno, i ja sam upalila svetlo u hodniku i on odmah skocio na noge i posto je ukaporao da je neko tu poceo da rezi i dva puta zalajao i posle se vratio da spava. Danas nismo imali ni malo problema oko vrsenja nuzde, svaki put kad je jeo posle desetak minuta bi ga izveli napolje i sve to tamo odradi. A sto se tice ishrane, ima neke granule koje sam mu kupila da jede, danas sam mu ih cak pomesala sa jogurtom uz jedan obrok. Malopre sam mu dala da jede kuvanu sargarepu i krompir, sve smazao. Jos se raspitujem sta sve moze da jede, i za ovo povrce me bilo strah da mu dam. Bevana cime ih vi jos hranite? Sutra ga vodim kod veterinara da se dogovorimo oko revakcinacije i da ga pregleda za svaki slucaj.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Ned Mar 11, 2012 8:19 am

eee super. mi hranimo granulama,i dodamo malo supe u ciniju.ponekad damo parce hleba,mozes pirinac da kuvas,sargarepu.krompir ne dajemo,jer sam citala da kod pasa krompir izadje u istom obliku u kom je usao tj. ne iskoriste nista hranljivo iz njega.kosti NIKAKO nemoj da dajes,nama je lara umalo uginula od zavora za novu godinu,a cevste kosti od piletine mogu da probuse zeludac.umesto njih daje se prepecen hleb ,ili pedigree koskice za zube.grasak i pasulj isto ne davati,jer nadimaju.takodje,ne treba da jede jela koja vama ostanu od rucka,jer su nase zaprske za njih jake.znaci,najbolje su granule,jer one sadrze sve sto im treba.mozes da ih potopis u mleko,ili jogurt.i pazi da se ne prejede,posle ce tesko da smrsa,tj. moraces da mu dajes manje hrane,pa ce ti biti zao sto je gladan.na kesicama pise koliko hrane treba da jede zavisno od uzrasta,a mozes i vet. da pitas.
i slatkisi isto NIKAKO,jer psi nemaju neki enzim koji sluzi za preradu secera,pa mogu da imaju problem sa ocima.ove nase ale jedu svo voce.letos se savila grana i kruska je bila skoro na zemlji,Lara je samo prisla i bukvalno je ubrala i pojela

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Ned Mar 11, 2012 8:34 am

Hvala puno! Iskreno, bilo bi me strah da mu dam kosti da jede.
Kupila sam mu neke uljane AD kapi, to su mi preporucili i to mu dajem i tablete kalcijuma uz hranu. I kupila sam neke sitne keksice u pet shop-u, njih mu dajem kao nagradu.
Cula sam da im se mleko ne daje, ali da se daje jogurt, za slatkise sam isto cula da se nikako ne daju.

Hvala Zvonci.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Ned Mar 11, 2012 10:26 am

da,u pravu si.sad decko kaze se ne daje mleko stencima,zbog glista. :/ idi do vet. pre revakcinacije,jer bi trebalo da dobije tabletu protiv parazita pre toga.izbegavaj kontakt sa drugim psima do revakcine,da ne pokupi neku zaraznu bolest.

mi smo kosti davali zbog zuba,da bi skidali naslage,medjutim opasno smo se presli.pa mi je dr rekla da u tu svrhu moze da sluzi prepecen hleb,ili ono predigree sto reklamiraju za zube.

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Ned Mar 11, 2012 10:48 am

Idemo sutra kod veterinara rano ujutru. Covek koji nam ga je prodao je rekao da je vec ciscen od parazita ili kako se to vec zove, ali cemo svakako o tome pricati sutra sa veterinarom i uradicemo sve sto je potrebno.

A kad im se menjaju zubi? Kako jel ih to nesto bili? Kako se ponasaju tad?
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Ned Mar 11, 2012 10:58 am

ja koliko se secam mog kad je bio mali menjaju im se dok rastu, a dok rastu moraju nesto da grickaju jer ih svrbi taj rast, tako da mu obezbedite neku igrackicu da vam ne bi jeo cipele i namestaj, moj je jeo papuce redovno. sa 5 meseci ce mu poceti rasti stalni zubi, sad ima mlecne
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Ned Mar 11, 2012 12:21 pm

trebace mu nesto da gricka,ali mi imamo jako lose iskustvo sa igrackama za pse.naime,muzijak je imao jednu gumenu igracku koja bila kao ragbi lopta,sastavljena od navoja i krugova.i igrao se sa njom dugo,pa je poceo da glodje,i onda mu je odjednom bilo sve losije i losije.nije jeo,smrsao je dosta,nije vrsio nuzdu niko nije povezao da to stanje ima veze sa igrackom.tad smo imali nekog nezainteresovanog lekara,koji ga je 2 nedelje lecio injekcijama,protiv virusa.nije se ni setio da uradi uz.i na kraju je uginuo posle su ga otvorili i videli da je on progutao delove te igracke,pa su se u crevima nekako spojili krug i navoj i zacepili prolaz.hrana nije mogla da prolazi,sigurno je i neku upalu imao,ko zna sta sve ne. treba biti obazriv,jer kakva god da je igracka oni imaju jake vilice i sve pregrizu (iako u pet sopu kazu da je to specijalna jaka guma koju nema sanse da pokidaju) i onda mogu da progutaju.ili da se igra samo uz nadzor (tad smo i decko i ja radili po ceo dan.a i nije nam palo na pamet sta sve moze da se desi),ili da se nadje neko drugo resenje.
ove nase se sad igraju teniskim lopticama,ili velikim loptama za rukomet,odbojku (ima kod kineza za 250 din).

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Ned Mar 11, 2012 1:20 pm

Mi smo njemu kupili neku gumenu lopticu koju nece ni da pogleda, teniska mu je zanimljiva, ali se ni njom ne igra nesto posebno, videcemo za dalje.

A zasto on lize sebe? Jel to treba tako da radi? Ne mogu da docekam do jutra da pitam veterinara, a tako me interesuje.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Ned Mar 11, 2012 8:10 pm

valjda se kupa kad se lize ne znam da l' nekako moze da se proveri da je pas vakcinisan, meni su rekli da moj jeste, ali nije bio, i onda se razboleo bas, cak su i veterinari pricali da nece preziveti, primao je injekcije, nista nije hteo da jede...onda je mama pravila hranu za njega, spanac je jeo, supicu, dosta povrca, onda mi to izmiksujemo u onom mikseru i stavljamo u spric i tako ga hranili jer nije hteo nista da okusi, tako smo se par dana mucili i na kraju je ozdravio )))
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Ned Mar 11, 2012 9:39 pm

pa sto kaze redlight kupa se moj lize jaja i pisu da se tako izrazim i to radi uglavnom nakon sto piski
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Ned Mar 11, 2012 11:02 pm

treba da ima knjizicu u kojoj su zabelezene vakcinacije,i tu dr posle vakcine zalepi nalepnicu koja je bila na bocici.to je neka garancija da je pas vakcinisan,ali verovatno i tu svasta moze da se izmuva.

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Ned Mar 11, 2012 11:14 pm

Malopre smo se vratili od veterinara. Dobio je vakcinu opet, za svaki slucaj, jer nam nisu dali nikakvu knjizicu i hteli smo da budemo sigurni da je primio, dobio je tabletice protiv parazita i to je to do revakcinacije. Ima 12 kilograma.

I on lize i jaja i pisu, ma lize se ceo. A ogrlicu toliko mrzi da je to nesto neverovatno. Kad mu se stavi povodac ostane tako da stoji, ne moze nista da ga pomeri. I obozava da se vozi kolima.

Nazad na vrh Ići dole
SchonFrau

Broj poruka : 38

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Pon Mar 12, 2012 7:12 am

Pufnasta,tako mi je drago!Uzivajte sa ljubimce,da ga imate mnoogo mnogo godina i da budete svi zadovoljni...
Ako ti bilo sta treba,slobodno pisi..
Bevana ti je vec pisalabitno je da se druzi sa ostalim psima i ljudima,da ne bi bio posle grub i neprijateljski nastrojen.Mislim da mora da zna sta znaci NE, i cak ako napravi neku glupost,mozes da ga posaljes na mesto i da ga lupis novinama.
Ja nisam imala problema sa igrackama,sve dok su dovoljno velike i izdrzljive...
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Pon Mar 12, 2012 11:36 am

Malopre smo imali goste i svi su se igrali sa njim, on se radovao, ali cim je video devojcicu sa gipsom na ruci poceo je da cvili, onda je pokusao da skoci na gips i kad smo ga zadrzali poceo je da laje u pravcu gipsa. Predpostavljamo da ga je gips podsetio na neku traumu. A igra se sa svima, i veceras je bio dobar, i posle tog dogadjaja je bio miran i veseo, igrao se sa gostima, samo smo ga sklonili u drugu sobu da ne bude u blizine te devojcice.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    Pon Mar 12, 2012 12:21 pm

uplasio se verovatno.

evo nase bande

PočaljiNaslov: Re: Kucni ljubimci    

Nazad na vrh Ići dole

Kucni ljubimci
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh