Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Trudnoća nakon carskog reza

Ići dole 
AutorPoruka
JJEECCAA

Broj poruka : 69
Datum upisa : 02.03.2012

PočaljiNaslov: Zanima me vase misljenje!   Uto Mar 06, 2012 10:06 am

Raspitivala sam se kod vise doktora, tj ginekologa za misljenje o tome koliko posle carskog reza treba cekati na novu trudnocu? Naravno svi su imali vrlo raznolika misljenja, tako da sam na neki nacin ostala na pocetku, kao da nikog nisam ni pitala! Pa izvolite mi pomoci koliko god je to moguce!!!!
PS dobar vam je nov forum ali jedva nadje kako i gde se postavlja tema
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 33

PočaljiNaslov: Re: Trudnoća nakon carskog reza   Uto Mar 06, 2012 10:13 am

Neki minimum je godinu dana, mada neki ginekolozi savetuju cak tri godine. Sve ti to zavisi od organizma. A sta su tebi ginekolozi rekli?
Nazad na vrh Ići dole
JJEECCAA

PočaljiNaslov: Re: Trudnoća nakon carskog reza   Uto Mar 06, 2012 10:15 am

Jedan 6m,drugi 9m,treci 1god,cetvrti 2god,peti 1,5god........
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Trudnoća nakon carskog reza   Uto Mar 06, 2012 11:30 am

Misljena su bas podeljena medju lekarima. Moja poznanica se porodila oktobra carskim rezom, a vec novembra sledece godine ostala trudna. Njoj lekari cak i predvidjaju prirodni porodjaj, kazu da je u njenom slucaju proslo dovoljno vremena od carskog. Zavisi od pacijentkinje i lekara, ocigledno.
Nisam znala da si imala carski.
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

Broj poruka : 157

PočaljiNaslov: Re: Trudnoća nakon carskog reza   Sre Mar 07, 2012 12:44 am

Ako je carski prosao bez nekih komplikacija i ako je oporavak bio onako kako se ocekivalo sasvim dovoljno je izmedju carskog i naredne trudnoce napraviti pauzu od godinu dana. Do nedavno je medju lekarima, a starija garda se i dalje toga drzi, vazilo misljenje bi trebalo napraviti pauzu dve godine medjutim najnovija istrazivanja su pokazala da je to bezpotrebno.
Generalno gledano i nakon prirodnog porodjaja za zenu je najbolje sacekati godinu dana do naredne trudnoce jer tacno toliki period je potreban da se sve vrati u potpunosti na svoje mesto.
Naravno ako nakon prirodnog porodjaja vec posle par meseci dodje do trudnoce nije problem dok nakon carskog to moze, napominjem MOZE a ne MORA, da bude problem.

Ja sam se u decembru porodila na carski i planiram, Boze zdravlje, krajem godine jos jednu trudnocu.
Nazad na vrh Ići dole
JJEECCAA

PočaljiNaslov: Re: Trudnoća nakon carskog reza   Čet Mar 08, 2012 1:55 am

Suncica- Sto se tice mene i carskog reza, sem sto je rez uradjen hitno pa je horizontalan sve je u redu... Posle 4 dana sam otisla kuci, nazalost sama! Zato i zelim sto pre da krenem iz pocetka!
Natala, da imala sam carski zato sto drugacije jednostavno nije islo pa je moralo tako!
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Broj poruka : 1746

PočaljiNaslov: Re: Trudnoća nakon carskog reza   Čet Mar 08, 2012 9:01 pm

Ej, Jeцо сада сам питала моју другарицу, она студира медицину, а мама јој је гинеколог. Па кад ми јави, рећи ћу ти њихово мишљење.

Broj poruka : 1746

PočaljiNaslov: Re: Trudnoća nakon carskog reza   Čet Mar 08, 2012 9:10 pm

Ево сад ми је јавила. Каже годину дана.

PočaljiNaslov: Re: Trudnoća nakon carskog reza   

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoća nakon carskog reza
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Trudnoća i porođaj-
Skoči na: