Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Kolike su sanse da sam trudna

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
maminaprinceza

Broj poruka : 5
Datum upisa : 06.03.2012

PočaljiNaslov: Kolike su sanse da sam trudna   Uto Mar 06, 2012 9:51 pm

Zdravo svima, nova sam na forumu i molila bih za pomoc oko mog problema! Poslednju menstruaciju sam dodila 1.2.2012., a 4. i 5.2. sam imala 2 odnosa sa momkom bez kondoma ali sa prekinutim snosajem. I nakon toga, 20.02. jos jedan odnos uz koriscenje kondoma! E sada, jos uvek nisam dobila! I vec se brinem, jer simptome PMS-a ne osecam, osim sto sam mnoooogo nervozna ( ali ne znam da li je to zbog PMS-a ili zbog straha da nisam turdna)! Medjutim u poslednje vreme stalno osecam neke cudne blage bolove u dodjem delu stomaka...vise je nelagodnost nego bol! Ok, znam da moram da uradim test... i uradicu sutra ujutru...ali bih vas zamolola za vase misljenje ili mozda iskustvo, da li mislite da je moguce da sam ostala trudna? i koliko je to verovatno? Inace, prethodnih mesec i po dana su mi bila poprilicno stresna i napeta! Hvala u naprde svima!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   Uto Mar 06, 2012 10:05 pm

ne moze niko nista pouzdano da ti kaze, nista nisi navela, da l' su ti redovne menstruacije, na koliko dobijas i to..moguce je da si se samo uplasila pa od straha nisi dobila, ali postoji mogucnost da si i trudna jer i u predsemenoj tecnosi ima spermatozoida
Nazad na vrh Ići dole
maminaprinceza

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   Uto Mar 06, 2012 10:17 pm

Dobijam u principu redovno, na 31-32 dana! A desavalo se i ranije , mada bas retko da mi zakasni po dan dva!
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   Uto Mar 06, 2012 11:31 pm

Cim si imala nezasticen odnos naravno da postoji mogucnost da si trudna.Ali isto tako moze da ti kasni i zbog promene vremena, prehlade, stresa...Meni oduvek na prelasku zima - prolece kasni nekoliko dana.Ne panici, uradi test, valjda ce sve biti u redu.I javi sta je bilo.Drzimo ti palceve.

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers
Nazad na vrh Ići dole
maminaprinceza

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   Uto Mar 06, 2012 11:37 pm

Pa bilo je i stresa a i blage upale jajnika... nadam se da je to razlog kasnjenja menstruacije! Desavalo se i meni kasnjenje , ali sam uvek osecala simptome PMS-a (jako otecene i bolne grudi) tako da nisam brinula! Sada toga nema Hvala puno na odgovorima!
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 33

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   Sre Mar 07, 2012 12:03 am

Izostanak simptoma PMS-a moze znaciti da je ciklus bio anovulatoran. Nemoj odmah da se sekiras, prvo uradi test. Posto je proslo vise od mesec dana od rizicnih odnosa, mozes i u toku dana da uradis test.
Nazad na vrh Ići dole
maminaprinceza

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   Sre Mar 07, 2012 12:35 am

anovulatoran ciklus? da li to znaci da nije uopste ni bilo ovulacije ovog meseca, pa pod uslovom da nisam trudna, ne bi trebalo ni da dobijem menstruaciju??? Koji su uzroci anovulatornog ciklusa? Sta se dalje zbiva?
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

Broj poruka : 1065
Godina : 33

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   Sre Mar 07, 2012 8:50 am

Normalna je to pojava. Sto je zena starija, sve je vise ciklusa u kojim izostane ovulacija. Tokom takvih ciklusa ne mozes ostati trudna, ali najnormalnije dobijes menstruaciju.
Nazad na vrh Ići dole
maminaprinceza

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   Sre Mar 07, 2012 9:46 pm

Evo me... uradila sam test jutros...negativan je samo jasna kontrolna crta!!! Svejedno mi M kasni tako da mi je ovo malo olaksanje, ali sam i dalje zabrinuta! Cekam jos par dana u nadi da cu dobiti, a ako ne onda preduzimam dalje sta treba! Ako nije trudnoca, sta bi moglo da bude uzrok ovome?
Nazad na vrh Ići dole
Dajana

Broj poruka : 2
Datum upisa : 14.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   Sre Mar 14, 2012 1:11 am

Zdravo svima nova sam na forumu,ovako ja i muz radimo na bebi vec 6 meseci,prosli put kad sam trebala dobiti kasnila mi je menstruacija 2 dana i dobila sam 10.02,ciklus mi traje 28 dana.sada mi kasni 6 dana ,svako vece sam umorna i ranije mi se spava grudi su mi otezale a bradavice su mi bolne,cesto idem piskiti,da li je rano uraditi test sta mislite jesam i trudna ? hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   Sre Mar 14, 2012 1:19 am

Test mozes da uradis (onaj iz apoteke) najrajnije sedam dana od rizicnog odnosa.Za onaj laboratorijski ne znam, ali javice se neka devojka koja zna sigurno.

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers
Nazad na vrh Ići dole
Dajana

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   Sre Mar 14, 2012 1:55 am

ok hvala javicu vam kad uradim test
Nazad na vrh Ići dole
Kalla

Broj poruka : 76

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   Sre Mar 14, 2012 3:12 am

Mozes slobodno da uradis test,oni su dosta pouzdani,a jos sigurnija varjanta je da odes i u nekoj laboratoriji uradis betaHCG analizu,ona ti je jos pouzdanija,i kosta negde oko 800din u privaim laboratorijama a dobijes rezultate istog dana.
Nazad na vrh Ići dole
Kalla

Broj poruka : 76

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   Sre Mar 14, 2012 3:14 am

Da, i obavezno nam javi rezultat,s obzirom da sam i ja na pocetku trudnoce,bice mi drago da sa nekim ko je u slicnoj situaciji razmenjujem iskustva.Iskreno se nadam da jesi trudna jer zelite bebu,a verovatno i jesi jer i ja imam sve simptome koje si navela.
Nazad na vrh Ići dole
Zvoncica9!

Datum upisa : 15.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   Čet Mar 15, 2012 10:28 am

Cao svima, nova sam na forumu... :)Problem je vrlo slican pa nisam zelela da otvaram novu temu. Potrebno mi je vase misljenje... 6.marta sam spavala sa deckom bez zastite i svrsio je u mene... Trebalo bi da su mi to neplodni dani posto mi je prvi dan poslednje menstruacije bio 9. februara. Problem je samo sto sam se sad malo zabrinula jer mi kasni 6 dana (trebalo je da dobijem 10.3. posto mi ciklus traje 30 dana)... oko 2-3 dana pre 10. i ocekivane menstruacije imala sam PMS simptome, medjutim sve me je to proslo... Ne znam da li je dobar ili los znak... U ponedeljak idem kod ginekologa da proverim i na redovan pregled, ali sam veoma nestrpljiva pa me zanima i vase misljenje... Unapred vam hvala.
Nazad na vrh Ići dole
JJEECCAA

Broj poruka : 69
Datum upisa : 02.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   Čet Mar 15, 2012 10:30 pm

Kao sto i sama znas i pretpostavljas, postoji mogucnost da si trudna. Ne osudjujem te ali sam zapazila da si napisala da si se zabrinula jer ti kasni 6 dana, ako nisi zelela trebala si da pazis. U svakom slucaju mislim da je za test jos rano tako da ces znati u ponedeljak kada odes na pregled!
Nazad na vrh Ići dole
Zvoncica9!

Datum upisa : 15.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   Čet Mar 15, 2012 11:43 pm

Hvala... Pa da, nisam zelela ali tato to biva kada spavate sa balavcem koji obeca da ceprekinuti snosaj na vreme i ne uradi to... Ali to mi je za nauk... Ako sama sebe ne pazim nece niko drugi.
Nazad na vrh Ići dole
Suncica

Broj poruka : 43

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   Sre Mar 21, 2012 11:09 am

Devojkeeee ja sam vec postavila pitanje vezano za menstruaciju ali me opet hvata panika pijem pilule redovno, prosli mesec sam pila antibiotike ali sam vodila racuna, nisam imala odnose sve vreme upotrebe antibiotika ni nekih 10-ak dana posle, i u tom periodu sam dobila menstruaciju oko 10 dana ranije nego sto treba a na kraju kutije tj. kada je trebalo da dobijem nista... Sta mislite da li postoji sansa za trudnocu? Pila sam pilule redovno ali opet ne znam, plasim se sto nisam dobila... pale
Nazad na vrh Ići dole
sanja

Broj poruka : 336

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   Sre Mar 21, 2012 7:03 pm

Suncica ::
Devojkeeee ja sam vec postavila pitanje vezano za menstruaciju ali me opet hvata panika pijem pilule redovno, prosli mesec sam pila antibiotike ali sam vodila racuna, nisam imala odnose sve vreme upotrebe antibiotika ni nekih 10-ak dana posle, i u tom periodu sam dobila menstruaciju oko 10 dana ranije nego sto treba a na kraju kutije tj. kada je trebalo da dobijem nista... Sta mislite da li postoji sansa za trudnocu? Pila sam pilule redovno ali opet ne znam, plasim se sto nisam dobila... pale

Možda se desilo sledeće: antibiotici su smanjili dejstvo pilula, pa si dobila ranije, jer su se malo hormoni "zbrkali" jel? Leleeeeeeeee nisam stručnjak ovo što pišem zvuči smešno!!!
Ti si već imala menstruaciju, ranije doduše, pa si napravila pravu pauzu, ali tvoje telo je već "odradilo" posao, tj. jajnici su dobili zadatak malo ranije zbog smanjene količine unwetih hormona (antibiotici). I onda si nastavila novu kutiju.
Ako nisi imala odnose za to vreme, nemoj da brineš. Uvek možeš i test da uradiš, ali eto, ovo je moje mišljenje.
Nazad na vrh Ići dole
Suncica

Broj poruka : 43

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   Sub Mar 24, 2012 3:24 am

Hvala na odgovoru poludecu ako nastavim ovako da panicim Laughing zakazala sam pregled kod ginekologa sledece nedelje pa cu videti sa njim sve
Nazad na vrh Ići dole
alberthofman

Broj poruka : 3
Datum upisa : 25.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   Ned Mar 25, 2012 10:16 am

Da li je uobicajeno da koji dan kasni menstruacija, usled pucanja himena? Nije bilo ne zasticenog seksualnog odnosa, imam bolove u trbusnom predelu, a menstruacija mi kasni dan/dva nekakve informacije molicu. :'(

Unapred hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Romanticna

Broj poruka : 202
Godina : 25

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   Ned Mar 25, 2012 8:33 pm

Predpostavljam da ti je to bio jedan od prvih odnosa, tako da je to normalno. meni je kasnilo 3/4 dana koliko se secam. ako ste koristili zastitu i sve je bilo u redu onda nema razloga za brigu.
Nazad na vrh Ići dole
alberthofman

Broj poruka : 3
Datum upisa : 25.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   Pon Mar 26, 2012 6:46 am

Romanticna ::
Predpostavljam da ti je to bio jedan od prvih odnosa, tako da je to normalno. meni je kasnilo 3/4 dana koliko se secam. ako ste koristili zastitu i sve je bilo u redu onda nema razloga za brigu.

Iskreno se nadam da je tako. Mozes li mi pustiti neki svoj kontakt treba mi jos koja info., a nemam opciju private-a. :S
Nazad na vrh Ići dole
Viiiii

Broj poruka : 10
Datum upisa : 01.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   Pon Apr 02, 2012 3:13 am

Nova sam ovde, i imam par pitanja na koje nisam nasla odgovor, procitala sam temu "za neupucene generacije", i videla da pise da se moze zatrudneti samo i iskljucivo u slucaju kada sperma dodje u kontakt sa jajnom celijom, a da bi do toga doslo neophodan je nezasticen odnos. Ali citala sam da postoji jos puno nacina na koje se moze zatrudneti, a da to nije samo nezasticen odnos. Kako jos moze doci do kontakta sperme sa jajnom celijom ? Molim za sto brzi odgovor Neutral
Nazad na vrh Ići dole
sanja

Broj poruka : 336

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   Pon Apr 02, 2012 4:00 am

Jedini odgovor koji meni pada na pamet je : veštačkom oplodnjom.... ako misliš na ono: bili smo u gaćama i on je svršio, ili svršio je pored mene isl. tada nemaš kontakt sa jajnom ćelijom.
Čisto da ti kažem da se ne brineš. A ako neko zna još neki način, izvolte.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kolike su sanse da sam trudna   

Nazad na vrh Ići dole

Kolike su sanse da sam trudna
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Trudnoća i porođaj-
Skoči na: