Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Sociva

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
bevana

Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Ned Mar 11, 2012 2:46 am

mogu li da ispadnu ako pocnu oci da suze? drugarica razmislja izmedju sociva i naocara,pa smo bas pricale da li tako mogu da ispadnu. i da li se pomeraju ona ,ili stoje u mestu?razumete sta hocu da pitam,da li setaju po oku? mozda je glupo,ali ne zamerite

Broj poruka : 1429
Godina : 28

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Ned Mar 11, 2012 4:52 am

Ne mogu da ispadnu. Mozes da protrljas oko ako te svrbi, da se umivas sa njima, da se sminkas, da places itd. Sto se pomeranja tice, citala sam da se valjda ona malo pomeraju sa treptanjem, ali to su neka pomeranja koja nisu vidljiva okom, mozda milimetar ili manje, da bi se prilagodila treptanju
Nazad na vrh Ići dole
Svrca

Broj poruka : 6
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Ned Mar 11, 2012 10:34 am

Meka se ne pomeraju,kao sto kaze bella,mozes i da places i sve ostalo.Znam za ova polutvrda da hoce da se pomere ako jako trljas oko.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

Broj poruka : 3252

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Ned Mar 11, 2012 10:36 am

hvala cure

Broj poruka : 85
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 23

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Ned Mar 11, 2012 12:17 pm

Moram da probam. Ja bih prvo sa tim mesecnim krenula i polako presla na one duze. Najvise zbog cene. Neutral
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

Broj poruka : 1588
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Pon Mar 12, 2012 12:31 am

I ja nosim sociva i to vec nekoliko godina...Menjam ih na 3 mes a dioptrija mi je -3,25 i -2,50 air optix je vrsta i meka su takodje.Jako su udobna i ja sam se vrlo brzo navikla na njih.Sve je vrlo lako sa njima,i nema sanse da ti ispadnu iz oka za razliku od ovih polutvrdih.Mada gledajuci sada vasa iskustva meni moja dodju mnogo skupa.4 450 na tri mes.Razmisljam da nadjem neka jeftinija.

Svrco gde si uzela ta Baush&Lomb?i na koliko ih menjas?

Bew cak i ako suze oci,meka sociva su bukvalno kao zalepljena za oko.Jedino sto treba da se pazi kada se ciste da ne ispadnu negde jer ih je tesko onda pronaci.Meni je jednom tako ispalo i zalepilo se za papucu,jedva sam ga razaznala cyclops
Nazad na vrh Ići dole
Bella

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Pon Mar 12, 2012 6:48 am

Kajli, ta air otpix su po meni najbolja, propustaju kiseonik i zato uvece ne dolazi do onog osecaja suvih ociju. Ja sam ih nosila oko godinu dana, a onda je jedno socivo pocelo skrooz da mi se pomera kako trepcem, tako da mi se sve zamagli. I doktorica mi je rekla da su mi kapci "spusteni" (mada deluju sasvim normalno) i vuku socivo. Poenta je bila da mi ta ne odgovaraju i morala sam da ih menjam
Nazad na vrh Ići dole
Svrca

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Pon Mar 12, 2012 9:14 am

Ja sam u Nisu,kupijem ih u jednoj opticarskoj radnji u trznom centru Kalca,ne znam tacno kako se zove radnja,ali su oni najsnabdeveniji i najpovoljniji.Moja su mesecna,al ih ja produzim na dva meseca,mada ih neke moje drugarice nose i po tri.
Nazad na vrh Ići dole
Nepopravljiva

Broj poruka : 85

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Pon Mar 12, 2012 9:44 am

Cula sam da mogu da se kupe sociva i u apotekama. Je l' to istina?
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

Broj poruka : 1490

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Pon Mar 12, 2012 9:55 am

ja evo ima osam godina koliko nosim naocare, i svi mi kazu da mi lepo stoje, razmisljala sam isto o socivima medjutim ja imam bas visoku dioptriju 4.50 na oba oka i to je minus i plus cilindar, i ne nosi mi se sociva trenutno jer treba voditi vise racuna nego sa naocarima, jeste problem malo kad legnem u krevet pa se namestim na stranu da gledam tv, ali meni ne smeta, kad ih skinemmm, kuku nista ne vidim, verovtano cu uraditi lasersku operaciju kad mi stane dioptrija, ali ima vremena i za to
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

Broj poruka : 546

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Pon Mar 12, 2012 11:26 am

Svrco, ako ne mozes da se setis kako se zove ta opticarksa radnja u Kalci, pokusaj barem da objasnis gde je tacno.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Uto Mar 13, 2012 12:37 am

Svrca ::
Ja sam u Nisu,kupijem ih u jednoj opticarskoj radnji u trznom centru Kalca,ne znam tacno kako se zove radnja,ali su oni najsnabdeveniji i najpovoljniji.Moja su mesecna,al ih ja produzim na dva meseca,mada ih neke moje drugarice nose i po tri.

Ja ti ne bih to savetovala, na socivu se hvataju proteini i zato je bitno da se redovno menjaju. Meni je doktorica rekla da su na zapadu npr. najvise zastupljena dnevna sociva, zato sto su najvise higijenska, ali je kod za nas budzet to prilicno skupo.

Moram da dodam, posto sam se sad setila, nedavno sam naletela na neki forum gde je covek mrtav hladan pricao kako koristi mesecna sociva, ali je on shvatio da moze da ih nosi cetiri meseca, pa ih na taj vremenski period menja. Jos je provalio da njemu nista ne fali da spava sa njima, tako da ih lepo kupi, stavi u oko i ne skida cetiri meseca bez prestanka! Da sve bude jos gore, covek se bavi ronjenjem i otkrio je da on komotno sa njima moze i da roni otvorenih ociju, pa i to radi. Da ne pricam koliko bakterija se krije u vodi i to u slanoj morskoj vodi...I onda se cude kada pokupe neku infekciju sa kojom se muce mesecima, pa ljudi misle da su sociva zbog toga komplikovana ili opasna.
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

Broj poruka : 1588
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Uto Mar 13, 2012 3:22 am

To sa produzenim nosenjem vecim od dozvoljenog ne bih nikome savetovala.Tako sam ja zaradila infekciju ali ne svojom krivicom nego"lopova"od kojih sam ranije kupovala.Bolidi su mi ladno produzili normalna mesecna na 2 meseca,i posle sam 3 meseca morala da se bakcem s upaljenim crvenim i suznim ocima,a da stvar bude jos gora tada sam bila u tripu da mi naocare ocajno stoje i nisam htela ni iz kuce da izadjem hahahhaah.

A sad gledam htela bih da nabavim neke naocarice cisto ovako da mogu nekad da razbijem monotoniju hehehehe
Nazad na vrh Ići dole
Bella

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Uto Mar 13, 2012 3:33 am

kajlina ::
To sa produzenim nosenjem vecim od dozvoljenog ne bih nikome savetovala.Tako sam ja zaradila infekciju ali ne svojom krivicom nego"lopova"od kojih sam ranije kupovala.Bolidi su mi ladno produzili normalna mesecna na 2 meseca,i posle sam 3 meseca morala da se bakcem s upaljenim crvenim i suznim ocima,a da stvar bude jos gora tada sam bila u tripu da mi naocare ocajno stoje i nisam htela ni iz kuce da izadjem hahahhaah.

A sad gledam htela bih da nabavim neke naocarice cisto ovako da mogu nekad da razbijem monotoniju hehehehe

I ja sam dobila infekciju zato sto mi je doktorica (koja je istovremeno i vlasnica opticarske radnje) rekla da se air optix sociva nose i preko noci, 6 dana, a onda se ispiraju. Posle sam promenila doktoricu koja mi je rekla da ni jedna sociva nije preporucljivo nositi preko noci, cak i ona koja su predvidjena za to sluze samo ako se nekome "zadesi" da mora da prespava (za ljude koji mnogo putuju i sl.). Ni jedna ne bi trebala redovno da se nose preko noci.
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Broj poruka : 1445

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Uto Mar 13, 2012 6:18 am

Ja nosim naocare, dioptrija -3.5, stalno ih nosim, vec nekih 10 godina. Svi mi govore da mi naocare super stoje, i nemam neku potrebu za socivima, jer sam navikla na sebe sa naocarima, mada cu jednom sigurno..
Srodila sam se sa njima, cim ustanem, stavim ih i tako se druzimo ceoo dan..
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Broj poruka : 1654
Godina : 35

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Pet Mar 16, 2012 1:19 am

I ja koristim mesecna,a meni je doktorka rekla da mogu da ih nosim po 2 meseca i vise,obicno sama osetim kad pocinju da mi smetaju i kad je vreme da ih menjam.To obicno bude nakon 40-60 dana.
Nazad na vrh Ići dole
inda

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Pet Mar 16, 2012 8:20 am

ja sam danas bila na prvoj kontroli za naocare i doktorka mi je rekla da jos uvek nemam razloga za sociva jer mi je dioptrija mala...meni se moje naocare svidjaju i lepo mi stoje i nemam nista protiv njih,ali bih zelela da leti nosim sociva...a bojim se da ne ocoravim vise jer ne nosim stalno naocare...doktorka mi kaze da kupim sociva tek kada mi se dioptrija poveca...
Nazad na vrh Ići dole
Bella

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Pet Mar 16, 2012 10:28 pm

inda ::
ja sam danas bila na prvoj kontroli za naocare i doktorka mi je rekla da jos uvek nemam razloga za sociva jer mi je dioptrija mala...meni se moje naocare svidjaju i lepo mi stoje i nemam nista protiv njih,ali bih zelela da leti nosim sociva...a bojim se da ne ocoravim vise jer ne nosim stalno naocare...doktorka mi kaze da kupim sociva tek kada mi se dioptrija poveca...

Da, za sociva dioptrija mora da bude minimum -1.
Nazad na vrh Ići dole
Svrca

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Ned Mar 25, 2012 9:35 am

pufnasta ::
Svrco, ako ne mozes da se setis kako se zove ta opticarksa radnja u Kalci, pokusaj barem da objasnis gde je tacno.
Naravno da mogu,tek sada sam videla poruku.Za one koji su iz Nisa to je onaj ulaz u Kalcu gde je onaj hafic "Sark".znaci ulaz sa setalista i cim se udje,skrene se u prvi hodnik levo i na kraju hodnika je ta radnja.Ja ih nikad ne nosim preko noci,uvek ih skidam,nikad ni na moru ni na bazenu se ne kupam sa njima.Moja drugarica ih nosi po nekoliko dana,umiva se sa njima,mada je meni to glupo,a njen momak ih nosi po 7 meseci,tako da ima gorih slucajeva od mene,ali im nikad nista nije bilo,a neki ljudi "navuku" infekciju posle kratkog nosenja iz ne znanja kako da odrzavaju sociva i ponasaju se sa njima kada su im u oku.
Nazad na vrh Ići dole
zoja

Broj poruka : 10
Datum upisa : 23.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Sre Mar 28, 2012 2:52 am

I ja koristim sociva,vec nekih 7 godina jer imam veliku dioptriju, i uopste mi ne predstavlja problem, mislila sam da cu se tesko navici, ali mi super odgovaraju. Nosim meka bausch and lomb, mesecna sociva.

Zanima me da li imate neku informaciju ili necije iskustvo o laserskom skidanju doptrije?
Nazad na vrh Ići dole
meda

Broj poruka : 1003

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Sre Mar 28, 2012 2:55 am

prijatelj moje prijateljice je radio, brzo se oporavio. mislim da je cena oko 1500 do 2000 evra, tako nesto
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Broj poruka : 1654
Godina : 35

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Sre Mar 28, 2012 3:03 am

Ja nosim meka sociva vec 2 godine,pre neki dan sam krenula u grad,i uletela mi muva u oko,ja sam je nekako izvukla i od tada kad stavim to desno socivo osecam da nesto ne stima,kad sam ga skinula i bolje zagledala,videla sam da mu fali jedan mali deo na kraju,verovatno sam ga noktima otkinula.
Nazad na vrh Ići dole
tasham

Broj poruka : 3

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Pon Apr 16, 2012 10:45 am

Sad sam tek videla ovu temu Shocked ja nosim meka air optics sociva,placam ih 3000,mesecna su.U kutijici ima tri sociva,tako da ja uzmem uvek dve kutije,imam tri para,to je za tri meseca. Znaci,pucam 6000 svaka tri meseca.Malo je skupo,ali se isplati.imam i naocare,njih nosim kad ucim,doktorica mi je preporucila da je bolje nositi naocare kad se uci dugo,cita itd.
Planiram uskoro da skidam laserski dioptriju -3.75 mi je na oba,cekam samo da se stabilizuje,jer minimum godinu dana dioptrija ne sme da se menja,da bi se moglo operisati. Dobila sam odlicne preporuke za kliniku Professional sa Novog Beograda. Preoperativni pregled kosta 10hiljada dinara,a sama intervencija,laserska,kosta 550evra po oku. I vid se u potpunosti vraca,nema potrebe za naocarima i socivima vise. Moze da dodje do toga samo u slucajevima visoke dioptrije,npr. preko 8 (minus ili plus).
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Broj poruka : 1445

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Pon Apr 16, 2012 11:22 pm

E, ja nosim naocare, nekih desetak godina. menjala sam ih naravno, trenutno imam roze sa nekim sarama, slatke su, meni su bile tada najlepse u gradu ljudi su na mene skroz navikli sa naocarima, a i ja na sebe, srodila se sa njima i ne smetaju mi. Laserske operacije se bojim, a i nemam novca sad za nju.
Nazad na vrh Ići dole
meda

Broj poruka : 1003

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Pon Apr 16, 2012 11:47 pm

Lara, isto. kad samo pomislim da ih nosim 10 godina, prvo mi pada na pamet : nemoguce da je proslo toliko.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Sociva   

Nazad na vrh Ići dole

Sociva
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Lepota :: Nega lica i tela-
Skoči na: