Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Sociva

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
kajlina

Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Sre Apr 18, 2012 8:18 am

Tasham ja nosim ista sociva kao tvoja a za tri meseca placam 4500,probaj u Oculusu da uzmes dok ne odradis lasersku operaciju.A ja sam mislila da ja skupo prolazim eeee...
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Broj poruka : 1445

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Sre Apr 18, 2012 9:56 am

meda ::
Lara, isto. kad samo pomislim da ih nosim 10 godina, prvo mi pada na pamet : nemoguce da je proslo toliko.

Medo,
Nazad na vrh Ići dole
inda

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Sub Jun 09, 2012 12:06 am

pitanje za devojke koje nose sociva : da li prva sociva moraju da budu mesecna ? meni su rekli da mora,a sa mamom se svadjam jer kaze da cu mnogo skupo proci na kraju...a bas su me iznervirali jer mi je pregled bio 1000din...valjda posle placam samo sociva i rastvore za odrzavanje...
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 28

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Sub Jun 09, 2012 12:10 am

inda ::
pitanje za devojke koje nose sociva : da li prva sociva moraju da budu mesecna ? meni su rekli da mora,a sa mamom se svadjam jer kaze da cu mnogo skupo proci na kraju...a bas su me iznervirali jer mi je pregled bio 1000din...valjda posle placam samo sociva i rastvore za odrzavanje...

Pozeljno je da sociva uvek budu mesecna, ona se vremenom prljaju, nakupljaju se bakterije na njima (iako ih redovno odrzavas), tako da se uopste ne preporucuje koriscenje onih visemesecnih sociva. Meni je moja doktorica pricala da smo mi cak po tom pitanju malo zaostali i da se na zapadu uglavnom koriste nedeljna sociva. Sto se cene tice, kada sve saberes deluje skupo, ali s obzirom da ih kupujes svakog meseca, ne oseca se to.
Nazad na vrh Ići dole
inda

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Sub Jun 09, 2012 12:14 am

ja sam planirala da nosim tromesecna...znam da nije bas pozeljno,ali me mama nervira jer ona misli da ja treba da nosim naocare i hoce da mi kupi jos jedne...inace sam naocare pocela da nosim u decembru i dioptrija mi je -0,5...a ja znam da naocare na raspustu nikad ne bih nosila i da bi mi se verovatno povecala do septembra...dosta mojih drugarica je tako proslo jer nisu redovno nosile naocare...
Nazad na vrh Ići dole
Bella

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Sub Jun 09, 2012 12:17 am

ja sam planirala da nosim tromesecna...znam da nije bas pozeljno,ali me mama nervira jer ona misli da ja treba da nosim naocare i hoce da mi kupi jos jedne...inace sam naocare pocela da nosim u decembru i dioptrija mi je -0,5...a ja znam da naocare na raspustu nikad ne bih nosila i da bi mi se verovatno povecala do septembra...dosta mojih drugarica je tako proslo jer nisu redovno nosile naocare...

Pa cekaj, meni su rekli da sociva mogu da se nose od dioptrije -1? Jesi li ti sigurna da mozes da ih nosis sa tako malom dioptrijom?
Nazad na vrh Ići dole
inda

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Sub Jun 09, 2012 12:30 am

nisu meni problem pare,vec imam problem : zvoca mi mama...tata nista...a njena majka,tj.moja baka nosi sociva preko 20godina...

bella, mogu jer su to meka sociva ...i ja sam mislila da ne mogu,ali ipak moze
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

Broj poruka : 1588
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Sub Jun 09, 2012 12:53 am

Inda slobodno mozes da nosis tromesecna jer sa socivima dioptrija ne bi trebalo da ti raste,bar ne nesto mnogo.Ali meni je to nesto premalo.Jedva se i naocare daju za
-0,5.Ja znam jer vise od 8 godina nosim sociva a od malena naocare.Nekad hoce ti lekari da ti izvuku pare.Tako je meni jedna dr rekla da mogu da nosim mesecna sociva 2 mes i ja dobijem tesku infekciju oka,ma mislim uzas.
Nazad na vrh Ići dole
inda

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Sub Jun 09, 2012 12:56 am

rekli su meni da cu nositi tromesecna,nego da prva moraju da budu mesecna...ja u skoli iz poslednje klupe nmg bez naocara,a ceo zivot sedim u poslednjim redovima i problem mi je kada pola dana imam informatiku,a ne nosim naocare i ponekad sitna slova na tv-u ...inace ovako mi nista ne smeta
Nazad na vrh Ići dole
Bella

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Sub Jun 09, 2012 2:42 am

Inda, i ja nosim meka i rekli su mi da ne moze ispod -1, a to su rekli i mojoj drugarici, njoj je bila -0,75 (kasnije se povecala na 1, tako da i ona sad nosi). Bolje se raspitaj jos malo, da ti ne daju vecu dioptriju. A ako ti inace ne smeta, zasto ne uzmes neke lepe naocarice pa da nosis samo na casu? Kasnije ako ti se poveca mozes uzeti sociva. Mene bi mrzelo da ih svako jutro stavljam i uvece skidam zbog tako male dioptrije, stvarno mislim da nema potrebe
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 35

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Sub Jun 09, 2012 3:01 am

Ja vec par godina nosim meka mesecna sociva ali imam dioptriju -3.I nikad se ne bih vratila na naocare,ovako mi je super.Meni je dr rekla da se ona samo zovu mesecna a da mogu komotno da se nose 2 meseca,ja tako i radim i nisam,hvala Bogu,nikad imala nikakve probleme.Bas kad pricamo o tome,koliko su kod vas ta mesecna sociva,kod nas ovde ih stalno poskupljuju??
Nazad na vrh Ići dole
inda

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Sub Jun 09, 2012 5:23 am

imam ja mnogo lepe naocare koje nosim samo na casu nego mi mama zvoca sto ih ne nosim ovako,a ja necu jer stvarno nisam za naocare ...sedenm da njih,skinem ih i ne znam gde sam ostavila,pipam ih prstima (slucajno),u skoli drug mora da mi ih brise bar 2 puta za jedan dan,jer kako kaze ne moze da me gleda sa takvim naocarima,a ni ja ne vidim kada imam ceo otisak prsta lol! meni su prvo rekli da ne moze,medjutim ispostavilo se da moze,ali da se ne preporucuje zbog infekcija(infekcije nemaju veze sa dioptrijom,vec sa odrzavanjem) kada je vec tako mala dioptrija...ja znam da mene nece mrzeti da ih skidam,stavljam,odrzavam meni se svidjaju moje naocare i lepo mi stoje,ali stvarno nisu za mene...sociva mi kostaju 1350 i mesecna i tromesecna...
bella,msm da ne bi mogli da mi uvale vecu dioptriju jer sam probala jedan par sa 0,75 zbog velicine,a ne dioptrije i primetila sam da mi je veliko...a da mi moja savrseno odgovaraju
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Sub Jun 09, 2012 5:34 am

moja sestra isto nosi naočare, i isto ima dioptriju -0.5, i stalno ih nosi i sad kaže kako uopšte ne vidi bez njih, kako joj je sve mutno kad gleda u televizor ili tako nešto, da l' je navikla na to da vidi čisto sve ili se povećala dioptrija za par meseci ne znam
Nazad na vrh Ići dole
inda

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Sub Jun 09, 2012 6:02 am

ja mogu normalno da funkcionisem bez njih,jedino sto me ponekad boli glava ako ih ceo dan ne nosim...navikla se verovatno
Nazad na vrh Ići dole
Asja

Broj poruka : 138
Godina : 30

PočaljiNaslov: ...................................   Sub Jun 09, 2012 7:12 am

ja sam pre par godina nosila sociva u boji,i strasno sam se napatila dok sam navikla na njix,mnogo su mi se oci iritirale prvix par puta...
Nazad na vrh Ići dole
Bella

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Sub Jun 09, 2012 7:58 am

Inda, ako postoje sociva za tu dioptriju, onda ok, ja sam mislila da se ne proizvode, pa da ti ne daju vece umesto te koja ti odgovara
Nazad na vrh Ići dole
inda

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Sub Jun 09, 2012 11:22 am

postoje trazila sam na netu da proverim,sada prave cak raskorak od 0,25 za neke vrste,a za vecinu je 0,5...
Nazad na vrh Ići dole
Bella

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Sub Jun 09, 2012 12:01 pm

postoje trazila sam na netu da proverim,sada prave cak raskorak od 0,25 za neke vrste,a za vecinu je 0,5...

Znam, moja je -1,25
Nazad na vrh Ići dole
bojano

Broj poruka : 263
Godina : 25

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Sub Jun 09, 2012 12:58 pm

Ja nosim naocare, i nikada ne bih nosila sociva... Apsolutno ih negiram... Prvo, higijena, ko zna sta se sve za njih zalepi dok su nam na ocima, i ma koliko se potapala u onu tecnost ne moze se dezinfikovati dovoljno, jos se mesecno menjaju, zamisli koliko bakterija i kojecega ima na njima.. Drugo, kao i svaki deo tela koji je na nama i oci disu, kad im stavimo sociva, onemogucava se disanje...PA infekcije, ciste ruke kad god pomislis da dotaknes predeo oko ociju...Neka hvala...Meni lepse i bolje sa naocarima, a i ja sam lepa..
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Ned Jun 10, 2012 1:04 am

Ja nisam imala nikakvih problema kad sam pocela da nosim sociva,moj drug je nosio ona u boji,i sigurno su mu bar mesec dana oci bile crvene ko da place po ceo dan.Svakako da je higijena najneophodnija ako se odlucis za sociva,ali ko vodi racuna nece biti nikakvih problema.Ja se licno nikad ne bih vratila naocarima,iz mnogo razloga,nosim ih uvece,kad skinem sociva pa ako pocne nesto zanimljivo na tv-u ja stavim naocare da se ne cimam da stavljam sociva.
Sa socivima mogu mirno da se kupam,i kad treba da obrijem noge u kadi ne krivim se da bih videla da nisam propustila neku dlacicu.Mogu leti da nosim naocare za sunce,a zimi kad udjem iz hladnog u toplo ne zamagle mi se stakla od naocara.A najveci razlog sto sam uzela sociva je taj sto nisam htela da budem nevesta sa naocarima,a bez njih pola svadbe ne bih ni videla.
Nazad na vrh Ići dole
inda

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Ned Jun 10, 2012 2:33 am

nastija,moje naocare imaju zastitu od magljenja...kada ti zamagle,sve ti se razbitri za 2-3s...ja sam bas htela i zbog naocara za sunce
Nazad na vrh Ići dole
bojano

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Ned Jun 10, 2012 8:42 pm

i moje imaju zastitu od magljenja...
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Ned Jun 10, 2012 8:49 pm

Moje nisu imale,jel to odavno postoji,ja nisam ni cula da tako nesto postoji.
Nazad na vrh Ići dole
bojano

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Ned Jun 10, 2012 8:50 pm

Pa jeste, ja sam naocare uzela pre 3god. i tada su me pitali da li da preko stakla stavljaju te neke zastitne slojeve, i ja sam stavila i to, i jos neka dva sloja za refleksiju, i jos nesto...
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

PočaljiNaslov: Re: Sociva   Ned Jun 10, 2012 8:53 pm

To je super stvar.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Sociva   

Nazad na vrh Ići dole

Sociva