Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 crvenilo i otecenost

Ići dole 
+5
meda
welt
bevana
sanja
Abby
9 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Abby

Abby


Broj poruka : 20
Datum upisa : 10.03.2012

crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptySub Mar 10, 2012 1:30 am

Ovako, razbolela sam se mnogo ne mogu da mrdnem nigde a danas je i subota pa nemam kome da se obratim, spoljni deo vagine, tacnije usmine i mozda jedan cm unutar su mi otekli, svrbe me, bole i crveni su, koristila sam do pre 2 dana always i nekoliko puta dnevne ul. Stavila sam malo kantarionovog ulja ali ne znam koliko je to pametno, ne osecam da pomaze, u agoniji sam. crvenilo i otecenost 1371890812
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptySub Mar 10, 2012 2:06 am

Slično imala, nisu bili problem ulošci, veruj mi. Moraš na briseve kod ginekologa, ne igraj se!
Meni je sve bilo natečeno, svrbelo, bolelo, peklo, i izlazio beli gust sekret. Neći da pišem šta je rekao bris, jer nije kod svakog isto.
Kantarionovo ulje pomaže da kožica omekne, a u tvom slučaju nema baš nikakav efekat, na žalost (da ne dužim odakle znam, ali znam).
Kad budeš mogla pravac ginekolog.
Mogla bi, ako imaš, da se rastvorom tantum rosa zapereš (spolja, ne unutra sa irigatorom, mislim da to treba lekar da prepiše dok traje neka terapija). Ipak je to spolja, sluzokoža malo da se umiri.
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptySub Mar 10, 2012 2:25 am

Ma ok je to, i meni nisu prijali, nego nekad ljudi pomisle rešen problem, a ono mućak. Inače Always ulošci su najgori mogući, da ih izbegavate obavezno!
Nazad na vrh Ići dole
Abby

Abby


Broj poruka : 20
Datum upisa : 10.03.2012

crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptySub Mar 10, 2012 2:37 am

Kandidu nisam imala ali mi je sekret bio pojacan pa mi je doktorka rekla da probam sa kantarionom i smanjio se. Always uloske koristim ceo zivot ali znam da su nekim drugaricama mnogo smetale.. Kao sto rekoh, mnogo sam se razbolela pa sad ne mogu nigde, morala bih ponedeljak da sacekam a stanje je lose... nemam ni tantum crvenilo i otecenost 1371890812
Nazad na vrh Ići dole
Abby

Abby


Broj poruka : 20
Datum upisa : 10.03.2012

crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptySub Mar 10, 2012 2:40 am

smetali* crvenilo i otecenost 124630516
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptySub Mar 10, 2012 2:53 am

Abby, kad hoćeš da ispraviš tekst imaš opciju edit, i onda možeš čak i ceo post da menjaš, kažešm samo, možda će ti trebati.
Imaš li hipermangan kuglice, da rastvoriš sa vodom, i to može da pomogne (ispereš se isto spolja), zvonci reče čaj (kamilica, hajdučka trava, nešto od lekovitih biljaka ne voćni).
Uh bre.... ne bih da sam na tvom mestu. jes' da imam ja svoje muke, ali baš je zeznuto, vikend je, a ti si već i bolesna Neutral znaš, briseve ne treba da daješ ako imaš temperaturu, i ako si pod nekom terapijom antibiotika/jakih lekova treba bar 7 dana da prođe da bi mogla da ih daješ, čisto da podsetim.
Nazad na vrh Ići dole
Abby

Abby


Broj poruka : 20
Datum upisa : 10.03.2012

crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptySub Mar 10, 2012 3:00 am

Imacu u vidu tu opciju, hvala ti crvenilo i otecenost 650269930 Imam samo caj od kamilice, pokusacu njime. Nemam vise temperaturu i ne pijem antibiotike, samo se osecam preslabo pa mi je sad samo jos ovo trebalo. Uf...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptySub Mar 10, 2012 3:54 am

Always uloske prestani da koristis, nema potrebe, nisu sad nesto povoljni ni kvalitetni, plastika je do tebe, i nije to bas pozeljno. Dnevne uloske takodje. Feel fine su o.k. i cena im je super. Po tvom postu, ja bih rekla da imas kandidu, obicno je kod kandide taj problem sa crvenilom, otecenoscu, svrabom. Kantarion ulje ili vaginalete su generalno dobri za ocuvanje reproduktivnog zdravlja, ali sad nece nesto pomoci. Rekla si da si pila antibiotike, kandida se takodje dobija od vece upotrebe antibiotika. Pokusaj da skuvas caj od kamilice i tu dodaj sodu bikarbonu, time se veceras operi lepo, temeljno. Ako imas nekog da ti kupi Canesten mast u apoteci,za vaginalnu upotrebu i namazi spolja, po sluzokozi i vrlo malo unutra, na vrh prsta nanesi mast, i namazi taj ulaz, gde te svrbi.Tako mazi 2-3 veceri nakon ispiranja dok ne budes u mogucnosti da odes kod lekara. Trebalo bi da pomogne. Napominjem da ne koristis vaginalete na svoju ruku, dok ne budes bila u mogucnosti da odes do lekara da uradi pregled. Jako malo Canestena nanesi unutra, samo toliko koliko je dovoljno da namazes taj unutrasnji deo koji te pece, cisto da se simptomi malo povuku, znam koliko je to neizdrziva smetnja. Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptySub Mar 10, 2012 9:31 am

kanesten,ili daktanol mast .ne moze da naskodi.
Nazad na vrh Ići dole
Abby

Abby


Broj poruka : 20
Datum upisa : 10.03.2012

crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptyPon Mar 12, 2012 7:47 am

Eh, danas sam otisla kod ginekologa i kandida je u pitanju, pojavila se zbog pada imuniteta. Rekla mi je da koristim Macmiror Complex vaginalete i da se mazem nekim kremama a nije mi ni rekla kojim. Uzecu canesten mast jer ste mi svi preporucili.
Nazad na vrh Ići dole
welt

welt


Broj poruka : 43
Datum upisa : 05.03.2012

crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptyPon Mar 12, 2012 8:40 am

Libresse su i meni najbolje definitivno.
Kandida se stvori uvek kada padne imunitet!
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptyPon Mar 12, 2012 10:26 am

Abby ::
Eh, danas sam otisla kod ginekologa i kandida je u pitanju, pojavila se zbog pada imuniteta. Rekla mi je da koristim Macmiror Complex vaginalete i da se mazem nekim kremama a nije mi ni rekla kojim. Uzecu canesten mast jer ste mi svi preporucili.

samo trazi za spoljnu upotrebu crvenilo i otecenost 650269930
Nazad na vrh Ići dole
meda

meda


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 37
Lokacija : ni na nebu, ni na zemlji

crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptyPon Mar 12, 2012 9:54 pm

kasno sam videla ovu temu. ja sam imala isto stanje kao i ti, Abby
jeste od pada imuniteta, od prehlade, nelečenog i konstantnog sekreta. Kao preventiva- uzmi kantarion ili se ispiraj kamilicom. Inače ovo je za sve devojke: moja doktorka mi je rekla da svaki dan, svaka devojka koja ima menstruaciju, a i odnose, treba da pije hajdučku travu.
Nazad na vrh Ići dole
Abby

Abby


Broj poruka : 20
Datum upisa : 10.03.2012

crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptyUto Mar 13, 2012 12:54 am

Uzela sam mast pre nego sto sam videla vase postove a u pakovanju su 3 cevcice ili kako god da se to zove i 3 puta se iz toga istisne mast u vaginu uvece ali ja to necu moci dok ne zavrsim sa vag koje mi je doktorka prepisala. Ne znam da li da mazem samo spolja ali u uputstvu pise da koristim jedino na taj nacin kako je tamo opisano osim ako mi je doktor rekao drugacije. crvenilo i otecenost 2089373836
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptyUto Mar 13, 2012 1:18 am

Abby ::
Uzela sam mast pre nego sto sam videla vase postove a u pakovanju su 3 cevcice ili kako god da se to zove i 3 puta se iz toga istisne mast u vaginu uvece ali ja to necu moci dok ne zavrsim sa vag koje mi je doktorka prepisala. Ne znam da li da mazem samo spolja ali u uputstvu pise da koristim jedino na taj nacin kako je tamo opisano osim ako mi je doktor rekao drugacije. crvenilo i otecenost 2089373836

Pa kanesten vag. krem je za GLJIVICE. Mislim, što ti je dala makmiror kad je on za kombinovanu infekciju ako sumnja samo na gljivice. Jel'ti radila vag. i cerv. bris? Što ne uradiš i da vidiš rezultate - niko ne daje makmiror samo za gljivice kad je 50% sastava za bakterije, a na tržištu imaš samo za gljivice: canesten-kansen, ginodaktanol, lomexin.... Ja sad imam dr. koja kaže: može da bude belo ko sir, i da miriše ako treba na gljivice, bez brisa nema terapije! (brisa, ne grupe sekreta).
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptyUto Mar 13, 2012 5:10 am

Nema potrebe da mazes Canesten na svoju ruku, jer koliko sam razumela, doktorka ti to nije dala. Uzmi Macmiror, to koristi, to je za kombinovanu infekciju. Slusaj doktorku, mi ovde ipak ne znamo koliko i ona, pa ako nakon terapije bude jos nekih problema, ponovo se javi, i nama ovde, a i njoj.
Nazad na vrh Ići dole
Abby

Abby


Broj poruka : 20
Datum upisa : 10.03.2012

crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptyUto Mar 13, 2012 5:23 am

Ja sam danas uradila bris ali mi je dokt tamo rekla da prvo moram da iskoristim vaginalete pa da tek onda uradim bris. Videla je i ona u cemu je problem ali prvo moram da zavrsim sa terapijom pa da odem ponovo...
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptyUto Mar 13, 2012 9:29 am

Lu Salome ::
Nema potrebe da mazes Canesten na svoju ruku, jer koliko sam razumela, doktorka ti to nije dala. Uzmi Macmiror, to koristi, to je za kombinovanu infekciju. Slusaj doktorku, mi ovde ipak ne znamo koliko i ona, pa ako nakon terapije bude jos nekih problema, ponovo se javi, i nama ovde, a i njoj.

rekla joj je da koristi macmiror i neku mast,ali je ona zaboravila koju,pa je uzela kanesten.crvenilo i otecenost 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Zabrinuta2

Zabrinuta2


Broj poruka : 12
Datum upisa : 14.03.2012
Godina : 43

crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptySre Mar 14, 2012 3:17 am

i ja imam iste takve probleme sa svrabom,crvenilom,otokom....Radila sam papa test,kolpo.,bris i sve je bilo u redu.Vise neznam sta da radim.Na jednom brisu mi je pisalo candida je izolovana,tako da nije ni to.Koje mi vi iz vaseg iskustva predlazete da pravim testove?Sta da trazim vise od dr? crvenilo i otecenost 1371890812 (vise me i sramota da idem kod njega)I da,jos jedno pitanje,da li se neke infekcije mogu uskljucivo sex.putem preneti?U braku sam,i nisam menjala partnera niti on(verujem iskreno)cisto da znam. pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Zabrinuta2

Zabrinuta2


Broj poruka : 12
Datum upisa : 14.03.2012
Godina : 43

crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptySre Mar 14, 2012 3:43 am

Ali dr je gledao nalaz i reko da je sve ok?!Sad mi bas nije jasno....A ako je i imam,da li se samo tako prenosi,sex.putem?
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptySre Mar 14, 2012 3:47 am

Kandidu mozes da dobijes i ako ti je pao imunitet i od antibiotika.Ne prenosi se samo seksualnim putem.Ako gresim neka me neko ispravi.
Moj savet ti je da potrazis misljenje jos nekog ginekologa.
Nazad na vrh Ići dole
Kalla

Kalla


Broj poruka : 76
Datum upisa : 14.03.2012

crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptySre Mar 14, 2012 3:49 am

Tacno je to sto kaze Iva
Nazad na vrh Ići dole
Zabrinuta2

Zabrinuta2


Broj poruka : 12
Datum upisa : 14.03.2012
Godina : 43

crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptySre Mar 14, 2012 3:53 am

Ok hvala,moracu da vidim kod drugog dr.Valjda zna da cita nalaz....strasno.... Na netu gde god sam citala svugde pise da se prenosi samo sex.putem,tako da sam bas bila malo zabrinuta sto se tice toga crvenilo i otecenost 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
Kalla

Kalla


Broj poruka : 76
Datum upisa : 14.03.2012

crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptySre Mar 14, 2012 3:55 am

Ja sam je dobijala zbog antibiotika koje sam pila,sigurno je to da se ne prenosi samo polnim putem,i ja sam menjala mnogo lekara i svi su pricali razlicite stvari.U cemu je konkretno problem kod tebe?
Nazad na vrh Ići dole
Kalla

Kalla


Broj poruka : 76
Datum upisa : 14.03.2012

crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost EmptySre Mar 14, 2012 3:58 am

Sad sam procitala tvoje postove,taj tvoj dr izgleda nema pojma,kad pise u nalazu da je nesto izolovano onda znaci da to i imas,znaci imas kandidu,imas temu s tim nazivom pa pogledaj tamo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





crvenilo i otecenost Empty
PočaljiNaslov: Re: crvenilo i otecenost   crvenilo i otecenost Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
crvenilo i otecenost
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Infekcije-
Skoči na: