Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Candida!Upomoć!

Ići dole 
+32
Papapufna
tinkerbell02
koni
Rale89
inda
Masna
marrayya
Jeci
Lus
vitaaaaa
Oblacic
meda
Divlje_Dete
Yo**
Lubb.
akibeba
Jambi
Nastija
~Lovely~
pufnasta
Zabrinuta2
Bella
Iva
Kalla
sharon
Sunshine 27
Natalla
bevana
sanja
pahuljicaa
Ivana
Twiggy
36 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
AutorPoruka
~Lovely~

~Lovely~


Broj poruka : 671
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 32

Candida!Upomoć! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 11 EmptySub Mar 29, 2014 9:17 am

E da, ovo pitanje sam postavila i dr sa rs foruma moj ginekolog i odgovorili su mi da je moguce imati VS grupu III a u brisu samo kandidu. Zakazala sam se opet kod doktorke pa cu joj sve reci, meni zaista canesten nikada nije pomogao skroz.
Nije ni meni jasno kako kod nas nema lomeksina. Cak vise ne proizvode ni nistatin vaginalete.
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

~Lovely~


Broj poruka : 671
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 32

Candida!Upomoć! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 11 EmptyČet Apr 17, 2014 7:49 am

Pored candide, sad su mi u brisu izolovali i eserihiju!  Candida!Upomoć! - Page 11 2164293255  Bas sam srecna... kombinacija katastrofalna za lecenje  Candida!Upomoć! - Page 11 282386887 Saveti kakvi god su dobro dosli. Terapija mi je ciprocinal i macmiror, plus dosta tecnosti.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Candida!Upomoć! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 11 EmptySub Apr 19, 2014 5:09 am

Moja drugarica je za ešerihiju pila i neki čaj, ali ne mogu da se setim koji. Nego da vas pitam, da li neka devojka zna da li Kandida može da uzrokuje jake bolove u području jajnika i grlića materice ? Jutros me je probudi katastrofalan bol u tom području, toliko me ne boli ni kada dobijem, a imam katastrofa menstruacije. Menstr. mi je prošla pre 2-3 dana, mnogo je rano da bi bilo zbog ovulacije a i osećam manje neprijatnosti tipa svraba itd. ma računam da nije možda zbog kandide koju sam imala pre mesec dana. Ne znam tačno ni da li sam se uopšte izlečila jer moja gin. mi nije uradila ponovne analize sekreta već mi je pre mesec dana samo odokativno rekla uzmi te i te vaginalete i dodji za dve ned. po papu.
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Candida!Upomoć! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 11 EmptyNed Apr 20, 2014 12:43 am

Nisam sigurna da kandida moze da uzrokuje bol Neutral
Ja bih promenila lekara i insistirala na brisu Candida!Upomoć! - Page 11 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Candida!Upomoć! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 11 EmptyNed Apr 20, 2014 9:32 pm

Rale isti problem sam i ja imala sto se tice bola...sve tako kako si i ti opisala.Dr mi je rekla da moze da bude zbog ciklusa jer ja tek treba da dobijem,al mozda je i neka upala.Svakako menjaj ginekloga,cini se da je jako neodgovorna...
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Candida!Upomoć! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 11 EmptyUto Apr 22, 2014 6:02 am

Od ciklusa nije sigurno pošto je prošlo par dana od kada mi je prošla menstr. ali sada vućem neki čudan sekret tako da je moguće da je neka infekcija, pored svega izašla su mi neka čuda (verovatno kondilomi ili neke bradavice) dakle opao mi je opet imunitet. Idem 30-og po rezultate skrininga pa ću taman popričati sa gin. da vidim šta ona misli o tome. Menjala bih je ja ali ovi kada rade u državnoj službi su svi takvi, već sam menjala lekare zbog toga, a imamo samo 4 gin.
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Candida!Upomoć! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 11 EmptyNed Maj 11, 2014 11:17 pm

VAZNO

Za sve devojke koje imaju problem s kandidom unosenje KURKUME u organizam pomaze u oslobadjanju od ove dosadne infekcije.U sto vecoj meri naravno.I moze se uzimati kao pasta,pomesa se malo vode i ovaj zacin.

vise o tome ovde

http://www.zdravasrbija.com/lat/Dom/Basta/Zacinsko%20i%20lekovito%20bilje/999-KURKUMA.php
Nazad na vrh Ići dole
Crazy girl

Crazy girl


Broj poruka : 127
Datum upisa : 10.03.2012

Candida!Upomoć! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 11 EmptyPet Sep 12, 2014 8:21 am

Devojkee, poreban mi je savet... Dobila sam bol,beckanje i sekret pre neki dan, bila sam prekjuce kod dr-a koji mi je uzeo briseve (bris vulve i onaj klasican bris unutrasnjosti vagine)... Ovaj prvi sam morala da nosim privatno da radim, a rezultat drugog mi je jutros stigao u domu zdravlja... I u pitanju je VI grupa sekreta, tako da mi je doktor prepisao canesten vaginalete... Veceras mi je stigao rezultat brisa vulve i isto je izolovana samo candida... E sad, ja sam potpuno zaboravila da pitam doktora jel to nesto menja vezano za terapiju... Da li je neka od vas imala ovakav slucaj i jel koristila samo vaginalete ili i npr. canesten kremu? Da li vaginaleta deluje samo u unutrasnjosti ili i na gljivice spolja? Zeznuto mi je sad jer je vikend, pa ne mogu kod doktora opet bar do ponedeljka... Jedino da pokusa telefonom da ih dobijem pa pitam..
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Candida!Upomoć! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 11 EmptyPet Sep 12, 2014 9:00 am

Ja sam uvek imala kandidu I unutra I spolja, I uvek je to resavala vaginaleta. Ako te bas bude peklo, svrbelo ili bude jako crveno, uzmi I kremu, nece skoditi.
Nazad na vrh Ići dole
Crazy girl

Crazy girl


Broj poruka : 127
Datum upisa : 10.03.2012

Candida!Upomoć! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 11 EmptyPet Sep 12, 2014 11:02 am

ee to me je zanimalo... hvala...a reci mi posle koje vaginalete mogu da ocekujem neko poboljsanje? tek kad stavim sve tri ili..?
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Candida!Upomoć! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 11 EmptyPet Sep 12, 2014 6:22 pm

Ne znam, ja uvek kupujem lomexin, to je jedna vaginaleta koja ima dejstvo 4 dana, I uvek mi je ta jedna pomogla. Ne znam da li znas, izbaci secer dok ne resis problem, jer I od slatkisa hoce kandida.
Nazad na vrh Ići dole
Crazy girl

Crazy girl


Broj poruka : 127
Datum upisa : 10.03.2012

Candida!Upomoć! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 11 EmptyPet Sep 12, 2014 9:10 pm

Joj, znam, to sam citala, a jako tesko mi pada posto bukvalo zivim na slatkisima... Nadam se da necu imati vise problema sa ovim...
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Candida!Upomoć! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 11 EmptySub Sep 13, 2014 12:57 am

pepeljugo,kada se koristi lomexin,koliko dana bi trebalo izbegavati odnose ? Candida!Upomoć! - Page 11 650269930 ja sam sinoc stavila jednu zbog slicnih simptoma kao kod crazy,samo blazih...
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Candida!Upomoć! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 11 EmptySub Sep 13, 2014 1:01 am

Ima dejstvo 4 dana, tako da bar toliko treba izbegavati odnose, a moje misljenje da je najbolje sacekati nedelju dana.
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Candida!Upomoć! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 11 EmptySub Sep 13, 2014 11:57 am

hvala Candida!Upomoć! - Page 11 650269930
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

~Lovely~


Broj poruka : 671
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 32

Candida!Upomoć! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 11 EmptySre Okt 22, 2014 7:41 am

Meni nije jasno kako kod nas u apotekama nema lomexin vaginalete. Svi me samo pogledaju cudno kao da trazim ne znam sta.
Inace, ja kandide ne mogu nikako da se resim. Non stop se vraca, a nema sta nisam pokusavala :/
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Candida!Upomoć! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 11 EmptySre Okt 22, 2014 10:21 pm

Mozda ih BiH ne uvozi. A jesi probala Neo penotran forte? One su za mesovitu infekciju, meni su najbolje od svih koje sam koristila. Neki ginekolozi preporucuju i Diflukan tablete ako vaginalete ne pomazu, cini mi se da se uzima samo jedna, pa bi mogla da vidis sa svojim doktorom. Inace, mislim da sve mucimo muku sa gljivicama s vremena na vreme Candida!Upomoć! - Page 11 1371890812
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

~Lovely~


Broj poruka : 671
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 32

Candida!Upomoć! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 11 EmptyČet Okt 23, 2014 7:58 am

Ne znam, lomexin sam trazila skoro u svim apotekama u gradu koje su bolje snabdevene, zato mi je cudno, pogledaju me kao da trazim ne znam ni ja sta, pa onda ja moram da im objasnjavam za sta je to -.- bar da kazu ne uvozimo ili nestalo je, izgleda da stvarno nemaju pojma Candida!Upomoć! - Page 11 364988687

Neo penotran nisam koristila, niti mi je dr. do sada davala oralnu terapiju. Canestena mi je preko glave, polyginax sam koristila, macmiror (mada mi je to propisala jer se tada pojavila i eserihija sa kandidom), nistatin... Vise mi i dosadi da idem dr zbog gljivica...

E da, pitanje, preporuci li vama vas doktor nakon terapije nesto za obnovu vaginalne flore? Tzv. probiotske vaginalete? Posto mi je na proslom nalazu pisalo da lactobacila nema, spore gljiva kolo vode, logicno mi je da pokusam uspostaviti ponovo tu normalnu razvnotezu vaginalne flore. Mada mi dr nikad nije dala nista slicno, a da budem iskrena zaboravila sam i da je pitam... scratch
Kakva su vasa iskustva?
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Candida!Upomoć! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 11 EmptyPet Okt 24, 2014 11:32 pm

E ja sam ih koristila jednom preventivno za vreme terapije antibioticima. Da ti budem iskrena, ne secam se vise ni da li su delovale (jer uglavnom posle antibiotika dobijem gljivice). Postoje i one Lactogyn tablete, mada mi je logicnije da vaginalete imaju bolje dejstvo.
Probaj Neo penotran, on je najjaci od svih tih vaginaleta.
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Candida!Upomoć! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 11 EmptySub Okt 25, 2014 1:46 am

Ja sam koristila Gynophilus za Lactobacillus.. Malo su skluplje, ali su ok.
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

~Lovely~


Broj poruka : 671
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 32

Candida!Upomoć! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 11 EmptySub Okt 25, 2014 11:38 pm

Uzela sam Neo penotran pa cu da vidim. Koristila sam Lactogyn u kapsulama pre, iskreno ne znam sta mi bi da kupim njih jer kako god logicki razmisljam oralni probiotik moze biti samo za creva, a nikako za ...
Dvoumim se izmedju Gynophilusa i Normogina, mada uzecu one gde je veci broj lactobacilusa.
I jos nesto, Bojano, jesi li Gynophilus drzala u frizideru? Jer navodno, zbog zivih bakterija u tableti je potrebno da budu na hladnom.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Candida!Upomoć! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 11 EmptyPon Okt 27, 2014 10:43 pm

E ja mislim da sam ja koristila Normogin. I da, drzala sam ih u frizideru.
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Candida!Upomoć! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 11 EmptyČet Okt 30, 2014 11:17 am

Pa ako su trebale, ja ih nisam drzala...Candida!Upomoć! - Page 11 650269930 Ali mi je odradilo posao, mislim da nije bilo potrebe da ih drzim u frizideru.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Candida!Upomoć! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Candida!Upomoć!   Candida!Upomoć! - Page 11 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Candida!Upomoć!
Nazad na vrh 
Strana 11 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Infekcije-
Skoči na: