Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Izostanak menstruacije

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
ZmajZmaj

Broj poruka : 3
Datum upisa : 10.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   Uto Apr 10, 2012 9:39 pm

Ako neka uspe da odgovori na ovo pitanje STRUCNO, svaka mu cast.
Dakle, imam jako neredovnu menstruaciju i to je kod mene klasika. Poslednju sam imala pre 6 meseci. pitanje: KAKO RACUNATI PLODNE DANE? UNAPRED HVALA
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 35

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   Uto Apr 10, 2012 10:11 pm

Kod neredevnih menstruacija je teze utvrditi plodne dane.
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 26

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   Sre Apr 11, 2012 10:07 am

Izvini, ali me jako zanima... kako je moguce da si poslednju menstraciju imala pre 6 meseci?
Zar te to nimalo ne zabrinjava?
Nazad na vrh Ići dole
inda

Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   Sre Apr 11, 2012 1:02 pm

jeci,ja imam drugaricu koja dobija na 2-3meseca i njoj je to ok...ja mislim da bih poludela kada ne bih znala kada cu dobiti...ovako sve mogu da planiram i do sada mi nikad nije zakasnila
Nazad na vrh Ići dole
ZmajZmaj

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   Sre Apr 11, 2012 8:44 pm

Ma sve sam se prekontrolisala, doktorka kaze da je to apsolutno u redu. samo me zanima KAKO plodne dane da racunam.
Zna li ko?
Nazad na vrh Ići dole
bevana

Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   Sre Apr 11, 2012 8:51 pm

posalji mail ovde info@vasginekolog.rs

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   Sre Apr 11, 2012 9:33 pm

Sumnjam da ce i lekari znati da ti precizno utvrde plodne dane,to svakako nije u redu da dobijas tako neredovno.Ne znam koliko godina imas ali to se desava devojcicama kad dobiju prvu menstruaciju sa 13-14 godina,pa dok se sve to ustali dobijaju na 2-3 meseca.Ako si starija mislim da bi trebala da se posavetujes sa lekarom.
Mada to uopste ne mora da znaci da nesto ne valja sa tobom ili da ces posle teze ostati u drugom stanju.Moja komsika je dobila prvu menstruaciju sa 23 godine,svi su pricali da nece moci da ima decu,dobila je dvoje bez ikakvih problema.
Nazad na vrh Ići dole
ZmajZmaj

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   Čet Apr 12, 2012 8:21 am

Poslacu mail. Hvala na informacijama. Ako saznate nesto pisite plz. Bitno je, he he
Nazad na vrh Ići dole
betibup

Datum upisa : 13.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   Pet Apr 13, 2012 10:35 am

Zdravo devojke, nova sam ovde i treba mi pomoc. Kasni mi vec od prilike dva meseca, desavalo mi se i ranije pre jedno tri godine da mi kasni ali sam se javila ginekologu na studentskoj poliklinici-na kraju je sve bilo u redu. Vec duze vreme imam sve simptome kao da cu da dobijem pojacan sekret, nadutost i nervoza ali opet nista, imala sam zasticene odnose, uradila sam test-nisam trudna. Promenila sam partnera da li to moze da utice na izostanak menstruacije? Znam moram se javiti lekaru ali imam 26. godina i nisam zdravstveno osigurana, para za privatnog ginekologa nemam, ne znam sta da radim. Da li postoji tableta za izazivanje krvarenja?

da pomenem jos i to da su mi jajnici policisticni.

EDIT BY PUFNASTA: Koristite opciju EDIT i citajte pravila foruma.
Nazad na vrh Ići dole
inda

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   Pet Apr 13, 2012 12:04 pm

pa to sve objasnjava...zato ti i kasni...postoje nacini da se izazove menstruacija,pisale su devojke o tome...
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Broj poruka : 1826
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   Pet Apr 13, 2012 9:32 pm

Overi knjizicu preko biroa (mislim da jos postoji ta opcija, uzmes radnu knjizicu i odes do biroa, prijavis se sa srednjom, i posle sa tom knjizicom i izvodom iz maticne knjige rodjenih odes u zavod za socijalno) i pravac doktor.Ne zezaj se sa sopstvenim zdravljem.Druga stvar, ako i postoje lekovi za izazivanje krvarenja (a verovatno ih ima i na nasem trzistu) NE SMEJU se uzimati bez konsultacije sa lekarom.

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers
Nazad na vrh Ići dole
sanja

Broj poruka : 336

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   Pet Apr 13, 2012 10:03 pm

Iva ::
Overi knjizicu preko biroa (mislim da jos postoji ta opcija, uzmes radnu knjizicu i odes do biroa, prijavis se sa srednjom, i posle sa tom knjizicom i izvodom iz maticne knjige rodjenih odes u zavod za socijalno) i pravac doktor.Ne zezaj se sa sopstvenim zdravljem.Druga stvar, ako i postoje lekovi za izazivanje krvarenja (a verovatno ih ima i na nasem trzistu) NE SMEJU se uzimati bez konsultacije sa lekarom.
iva, to više ne važi, ako si na birou nema nikakve veze.
Ja isto nemam pravo na knjižicu jer mi otac radi, majka je preko njega, ali plata po člnau domaćinstva je veća od ne znam 10ak hiljada, pa zato ja nemam pravo na knjižicu.
Nazad na vrh Ići dole
betibup

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   Pet Apr 13, 2012 11:35 pm

drage recite mi samo da li imam potrebe da se brinem, sto se tice trudnoce, jer sam za dva meseca koliko nisam dobila smrsala kilogram mozda dva, neredovno se hranim, imam nekih sitnih problemcica i da radim preko omladinske u prehrambenoj prodavnici tako da tu spada dizanje paketa kokakole od dva litra itd. Mogu da predpostavim sta cete mi reci, ali recite mi, nemam kome drugom da se obratim za savet. Hvala vam unapred.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   Sub Apr 14, 2012 1:33 am

Sanja pa kako onda da odes kod lekara? Znaci sad kad treba da overim knjizicu ja vise ne mogu?
Mada sam se ja prijavila u Nisu, odvojeno o d svojih, i prijavila sam da nemam nikakva primanja, pa je mozda zato meni bilo izvodljivo tako da je overim.
Betibup ne znam sta da ti kazem, ni kako da ti pomognem.Ako sumnjas na trudnocu uradi test ponovo.

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   Sub Apr 14, 2012 3:52 am

Iva ::
Sanja pa kako onda da odes kod lekara? Znaci sad kad treba da overim knjizicu ja vise ne mogu?
Mada sam se ja prijavila u Nisu, odvojeno o d svojih, i prijavila sam da nemam nikakva primanja, pa je mozda zato meni bilo izvodljivo tako da je overim.
Betibup ne znam sta da ti kazem, ni kako da ti pomognem.Ako sumnjas na trudnocu uradi test ponovo.

ovde kod mene se svi prijavljuju odvojeno.tj. ja kad overavam knjizicu pisem da zivim sama,sestra isto,majka isto.iako svaka od nas upise istu adresu (logicno,jer zivimo zajedno).kod nas ovi iz socijalnog kazu da je tako lakse,i oni sami ti kazu da napises da zivis sam.
iva,kod nas su sa potvrdom iz socijalnog,da si na birou,besplatne stomatoloske usluge (pre su cene u drzavnoj bolnici bile slicne kao kod privatnika),ne znam kako je do sad bilo kod vas,ali eto mozda ce ti pomoci ova informacija.

Broj poruka : 336

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   Sub Apr 14, 2012 4:00 am

betipup - ne znam šta da ti kažem...... sve je moguće. U većini slučajeva kasni zbog stresa isl... ali ona manjina je problematična. Zato sam samo napisala vezano za knjižicu.

Iva - pa kod privatnika, jbga
Bevana - ne znam, meni su sve živo proveravali. Moj otac privremeno radi van grada i tamo je prijavljen, pa su sve proveravali, i kažem, zbog iznosa ne može. Provere u kompu, valjda je sve u jednoj bazi podataka. Samo je unela moj matični i izašlo je sa kim živim, a da izvor prihoda dolazi od oca, koji je privremeno na drugoj adrasi... Jbga, rešenje je da i majka se prijavi na drugoj adresi, ali to znači da joj knjižica onda pripada tom okrugu, tj. u drugoim mestu, a ona živi ovde. Zamislite da joj treba hitno lekar? Morala bi da putuje 1h do drugog mesta u dom zdravlja (koji je slabo opremljen). Bolje da se ne igramo, ako zatreba, smislićemo nešto.
Odosmo u off topic, ali barem će nekome i ova informacija da pomogne.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   Sub Apr 14, 2012 5:07 am

kao da ne zivimo u istoj zemlji

Broj poruka : 1
Datum upisa : 15.04.2012

PočaljiNaslov: Yaz i izostanak menstruacije   Pon Apr 16, 2012 12:01 am

Hej, devojke
Imam jedan problem i zamolila bih vas da mi pomognete. Naime, pijem Yaz pilule vec 17 meseci i tih meseci sam imala i redovnu menstruaciju. Ipak, ovog meseca menstruacija je izostala. Trebalo je da pocnem novo pakovanje tableta u petak, kada obicno i dobijem, ali ovog puta nije bilo nicega. Imala sam samo blag bol u ledjima koji i inace imam kad treba da dobijem, ali toje sve. Pilule sam uzimala redovno, imala sam odnose, ali ni jedan pri kom je decko ejakulirao u mene.
Sta vi mislite, jel ovaj izostanak menstruacije normalan?
Hvala vam unapred
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 26

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   Pon Apr 16, 2012 1:46 am

Ako si redovno pila pilule, i nisi imala neke rizicne odnose, kao ni kombinovala alkohol i antibiotike sa pilulom, ne bi trebalo da si trudna..
ako se brines uradi test, mada po mom misljenju tu nema brige, moguce je da je ona silent menstruacija...
Nazad na vrh Ići dole
Iva

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   Pon Apr 16, 2012 2:35 am

Mozda je tzv. silent menstruacija, koja se ponekad desava kod korisnica pilula. Sacekaj da ti jos neka devojka da svoje misljenje, ali ako nisi preskakala ili zaboravljala pilule, trebalo bi da je sve u redu.

Nazad na vrh Ići dole
meda

Broj poruka : 1003
Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   Uto Apr 17, 2012 10:55 pm

evo mene i na ovoj temi, mislila sam da me ovde nece biti. Joooj, nije mi se desilo (bar u skorije vreme) da mi kasni skoro dve nedelje. nit pijem pilule, niti sam u prethodna dva meseca imala odnose, aman! verovatno je prehlada, ali ja sam se uspnicila. eto,samo sam htela da se izduvam
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   Uto Apr 17, 2012 11:49 pm

Desava se kasnjenje iz razlicitih razloga,a ako traje duze treba se obratiti lekaru.
Betibup,nije mi bas najjasnije,kasni ti 2 meseca i ti nisi uradila test niti si bila kod lekara da vidis u cemu je problem.Moj savet ti je da uradis jedno od ta dva.Posebno ako si imala odnose.
Nazad na vrh Ići dole
meda

Broj poruka : 1003
Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   Sre Apr 18, 2012 12:39 am

Nije mi se dugo desilo,cak se ni ne secam. Hvala, Nastja. Nista ne prepustam slucaju, ukoliko ni ove nedelje ne dobijem , odoh kod lekara.

Nazad na vrh Ići dole
betibup

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   Sre Apr 18, 2012 4:17 am

Nastija, uradila sam test negativan je, sutra idem kod lekara opste prakse da otvorim kartom. Jupi je, izvadila sam knjizicu. Surprised
A jajnici me zezaju samo tako, zaboli jedan pa drugi, pa u krug.
Nazad na vrh Ići dole
Ticili

Broj poruka : 20
Datum upisa : 25.03.2012
Godina : 27

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   Čet Sep 20, 2012 4:04 am

Caos devojke,htela bih da vas pitam za misljenje. Ja sam inace veliki panicar pa bi mi mnogo znacilo da cujem vase misljenje ako imate ovakvo iskustvo.

Pijem Jeanine pilule vec 4 meseca (sad u petak treba da pocnem 5tu kutiju). Od kad sam pocela da ih pijem menstruacije su mi se bas skratile i nisu uopste obilne,i obicno traju 2-3 dana.

Medjutim,ovaj mesec nisam dobila. Trebalo je da dobijem u nedelju/ponedeljak,i u ponedeljak me je nesto malo boleo stomak (kao i obicno kad treba da dobijem) i popodne mi je krenuo kao neki braonkast sekret. I bas je malo islo,i to je to. Sutradan nista,i od tad jos uvek nista nije krenulo.
Ja sam se bas zabrinula, iako sam pilule pila na vreme uvek,ni jednu nisam preskocila. Ja sam svejedno zakazala kod ginekologa sledece nedelje.

Da li je mozda rec o silent menstruaciji? Ili je mozda od promene vremena? :/

Izvinjavam se sto sam se raspisala,hvala vam unapred na odgovorima.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Izostanak menstruacije   

Nazad na vrh Ići dole

Izostanak menstruacije
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Izostanak mesečnog ciklusa zbog manja masti u ishrani?!
» Izostanak menstruacije
» Kasnjenja menstruacije i antibiotici
» Krvarenje posle menstruacije
» Bolna menstruacija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Menstruacija-
Skoči na: