Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 uklanjanje ranice

Ići dole 
+3
bevana
pufnasta
Ivana
7 posters
AutorPoruka
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

uklanjanje ranice Empty
PočaljiNaslov: uklanjanje ranice   uklanjanje ranice EmptyČet Mar 15, 2012 7:00 am

Imam pitanja za devojke koje su uklonile ranicu.
Zanima me kojom metodom ste radile-laserom ili radiotalasima?Koja od njih je bolja?Koliko traje zahvat i da li boli?Pisite sve sto znate! uklanjanje ranice 650269930
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

pufnasta


Broj poruka : 546
Datum upisa : 28.02.2012

uklanjanje ranice Empty
PočaljiNaslov: Re: uklanjanje ranice   uklanjanje ranice EmptyČet Mar 15, 2012 7:49 am

Meni je radjeno uklanjanje radiotalasima. Radi se bez anestezije. Moj ginekolog je poceo tako sto je prvo ceo taj deo ocistio jodom (bila sam u sred ovulacije i imala malo ovulatornog sekreta na grlicu), posle toga je krenuo sa tim procesom, prvo sto sam osetila je zagrevanje donjeg stomaka i nelagoda koja polako prelazi u bol slican menstrualnom, nije nista za padanje u nesvest, izdrzljivo je. Proces traje svega nekoliko minuta. Nakon toga sam odmah otisla kuci i utoplila se, popila caj jer mi pomaze kod menstrualnih bolova i popila sam jedan kafetin menstrual koji mi takodje pomaze kod menstrualnih bolova. I kako je lek poceo da deluje tako je i bol prestajala i to je to. Sledeceg dana sam imala nesto poput sekreta, samo je bilo tecno i po neka bela grudvica (na grlicu se posle spaljivanja stvori bela krasta koja se kasnije cisti) i tako u narednih nekoliko dana. E sad, ja sam svoju ranu spaljivala dva puta jer je zauzimala bukvalno celu povrsinu grlica i oba puta radiotalasima. Pre prvog puta mi je radjena biopsija jer mi je PAPA bio III grupa i imala sam mozaik, pa je prvi put i bolelo malo vise, a i veca povrsina se spaljivala, drugi put je bila mnogo manja i taj drugi put sam ti opisala gore. Preporuka mog ginekologa je da posle spaljivanja sledeca dva meseca nista ne dodje u dodir sa grlicem (zabranjena upotreba vaginaleta, odnosa, kupanja u kadi ili bazenu), mesec dana posle spaljivanja se radi kontrolona za svaki slucaj, dva meseca posle spaljivanja se radi kolposkopija i uzima bris za PAPA test. Posle prvog spaljivanja sam sve ispostovala. Ali posle drugog nisam, nekih 15 dana posle spaljivanja sam imala menstruaciju i cim se zavrsila narednih 5-6 dana sam stavljala vaginalete na bazi kantariona jer sam htela da brze zaraste, mesec dana posle spaljivanja rane desilo se da mi je momak dosao i imali smo odnose. I rezultat svega toga je da nemam vise ranu. Oduzila sam, ali nije moglo drugacije. Ako te nesto dodatno interesuje slobodno pitaj. I radila sam kod privatnika. Spaljivanje sam platila 4000 dinara, sto je ukljucivalo i prvo i drugo spaljivanje.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

uklanjanje ranice Empty
PočaljiNaslov: Re: uklanjanje ranice   uklanjanje ranice EmptyČet Mar 15, 2012 9:45 am

evo ja sa famoznom pricom o drugarici uklanjanje ranice 650269930 ivancice,ti se sigurno secas uklanjanje ranice 650269930 znaci,radila je kod nekog poznatog dr-a u Beogradu.obican pregled,kolposkopija i papa test,biopsija laserom,spaljivanje ranice laserom,opet kol. i p. test,i kontrola posle svega toga.
kaze da je vrlo malo bolelo,osecaj je vise kao pritisak i nelagodnost.inace je kukavica teska.
sve skupa je platila oko 550 e (bas sam je pitala pre neki dan za cenu).
do tad je imala problem sa sekretom godinama,i ranica je zauzimala ceo grlic,pocele su i neke crne promene da se javljaju,pa joj je njen dr rekao da je bolje da odradi to,jer te promene mogu da postanu maligne.
od tad je sve u redu,nikakvih problema nema.
mislim da se pauzira sa sex-om mesec dana od spaljivanja.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

uklanjanje ranice Empty
PočaljiNaslov: Re: uklanjanje ranice   uklanjanje ranice EmptyČet Mar 15, 2012 9:49 am

hvala na odgovorima.
videcu kakvi ce mi biti rezultati i da li je kantarion pomogao,pa cu se u zavisnosti od toga i odluciti da li da je uklonim.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

uklanjanje ranice Empty
PočaljiNaslov: Re: uklanjanje ranice   uklanjanje ranice EmptyČet Mar 15, 2012 11:22 am

ivancice,sta kaze tvoj lekar?
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

uklanjanje ranice Empty
PočaljiNaslov: Re: uklanjanje ranice   uklanjanje ranice EmptyPon Mar 19, 2012 2:34 am

bevana ::
ivancice,sta kaze tvoj lekar?

Kaze to sto sam napisala-da cemo da vidimo kakvi ce biti nalazi,pa cemo da je uklonimo ako bude bilo potrebno.stavljala sam ja dosta vag.na bazi kantariona,pa se mozda i smanjila.U svakom slucaju,dobro je sto sam cula da su Pufnasta i Lu radile radiotalasima,jer nisam znala da li je ta metoda pouzdana,a njom rade na poliklinici.Imam vremena do kolposkopije,pa cu se smisliti do tada da li cu da radim tamo ili privatno.
Nazad na vrh Ići dole
welt

welt


Broj poruka : 43
Datum upisa : 05.03.2012

uklanjanje ranice Empty
PočaljiNaslov: Re: uklanjanje ranice   uklanjanje ranice EmptyPon Apr 02, 2012 6:52 am

Ja imam mozaik, ali nemam savetovano spaljivanje.
Niti biopsiju. Papa je druga, vs takodje druga grupa, ultrazvuk dobar.
Pitam se, da li da menjam ginekologa?
Da li da spaljujem ili ne?
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

uklanjanje ranice Empty
PočaljiNaslov: Re: uklanjanje ranice   uklanjanje ranice EmptyUto Apr 03, 2012 11:55 pm

To sve zavisi od ginekologa - neki bi odmah da urade sve analize i eventualno saniraju problem, dok drugi smatraju da ni za uklanjanjem, cak ni za kolposkopijom nema potrebe ukoliko su nalazi Papa testa uredni. Ja bih na tvom mestu poslusala svog ginekologa.
Nazad na vrh Ići dole
welt

welt


Broj poruka : 43
Datum upisa : 05.03.2012

uklanjanje ranice Empty
PočaljiNaslov: Re: uklanjanje ranice   uklanjanje ranice EmptyČet Apr 05, 2012 10:23 am

Zato me i nervira to. Sto svaki drugacije kaze.
S tim sto mi je mozaik otkrila ova najnovija doktorka.
Prosle dve nisu nista primetile, osim ranice.
Razmisljam da , posto idem kod privatnika, da opet promenim doktorku, pa da vidim sta ce ona da mi kaze?
Sta vi mislite?
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

uklanjanje ranice Empty
PočaljiNaslov: Re: uklanjanje ranice   uklanjanje ranice EmptyČet Apr 05, 2012 11:33 pm

Za krupnije stavri od prehlade, posto ima raznih dokotroa i doktorica (da ne ulazim u tu temu), ako imas priliku uvek potrazi makar dva misljenja.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

uklanjanje ranice Empty
PočaljiNaslov: Re: uklanjanje ranice   uklanjanje ranice EmptyPet Apr 06, 2012 12:22 am

Ma ne znam, i ja sam ogorcena na nase zdravstvo...Ako joj ne verujes i mislis da treba da potrazis drugo misljenje, uradi to. Mada se ja ne bih nesto preterano lomila oko toga, gde god da odes nesto ce naci. Najbolje da svi postanemo hipohondrici i vucemo se po bolnicama u 20-im godinama zbog sekreta, ranice itd. Pa moja mama je isla kod ginekologa samo kada je bila trudna i evo nista joj ne fali uklanjanje ranice 364988687
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




uklanjanje ranice Empty
PočaljiNaslov: Re: uklanjanje ranice   uklanjanje ranice EmptyUto Apr 10, 2012 11:31 am

Mozaik je stanje na grlicu materice koje moze ali i ne mora da bude opasno. Nesto je znacajniji od ektopije. Ako je tvoj ginekolog tako savetovao, i Papa je II grupa, onda samo pratite. Eventualno mozes da potrazis misljenje drugog ginekologa,ako ti bi to radije uklonila, zbog svog mira.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

uklanjanje ranice Empty
PočaljiNaslov: Re: uklanjanje ranice   uklanjanje ranice EmptySre Apr 11, 2012 12:12 am

Ja sam uvek za to da cujem misljenje vise strucnjaka pre nego nesto odlucim.Iz iskustva znam da ako odes kod 10 lekara svaki od njih ce ti reci razlicite stvari.Neverovatno ali na zalost,istinito.Pa ti sad budi pametan i odluci se ces da radis.
Nazad na vrh Ići dole
welt

welt


Broj poruka : 43
Datum upisa : 05.03.2012

uklanjanje ranice Empty
PočaljiNaslov: Re: uklanjanje ranice   uklanjanje ranice EmptyNed Apr 15, 2012 9:42 am

Ova je ok skroz, bar se meni tako cini.
Ona kaze da nije strasno, da nemam ranicu, vec taj mozaik. Papa je druga, sekret je druga grupa, ultrazvuk je dobar, ginekoloski pregled ok.
Samo me taj mozaik na kolposkopiji muci.
Imam 23 godine i uvek sam imala neki problem na kolposkopiji- ektopiju uglavnom. Mozaik mi je otkriven prosle godine, odnose imam od 20. godine i za to vreme sam 5 puta radila sve preglede. Mucila me je ureaplazma koja mi je i napravila taj mozaik.
Muci me to da li da menjam ginekologa , jer mi ova deluje skroz ok i bojim se da ne odem kod neke gore? U privvatnom se domu zdravla, kod Studenjaka pregledam, inace.
NAime, problem je sto mi ona deluje ok, ali sto se bojim da bi mi neka druga to spalila, a ova nije za to.
Kaze- ne pre porodjaja.

Hvala vam, devojke!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




uklanjanje ranice Empty
PočaljiNaslov: Re: uklanjanje ranice   uklanjanje ranice EmptyČet Apr 19, 2012 10:10 pm

Welt, po saznanjima koja ja imam kad sam se svojevremeno informisala o tome, mozaik je abnormalan kolposkopski nalaz, a ektopija kao takva, spada u normalan kolposkopski nalaz (kada nije izazvana infekcijom). Ja bih rekla da je kod tebe zbog toga sto nisi lecila ranicu, doslo do nastanka mozaika. Ako je nisi lecila, jer sam iz tvojih postova shvatila da nista nisi radila po pitanju toga sto je imas. Ti mozes samo da pratis taj mozaik, i mozes da koristis kantarion vaginalete, a mozes i da odes po misljenje drugog ginekologa. Svakako se raspitaj. Koliko si dugo imala ureaplazmu? Sve dok je Papa II grupa, nema razloga ni potrebe da panicis i bojis se. Imas vremena da lepo razmislis o svemu, konsultujes se sa lekarima, i doneses najbolju odluku. Zelim ti sve najbolje. Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

uklanjanje ranice Empty
PočaljiNaslov: Re: uklanjanje ranice   uklanjanje ranice EmptyČet Jul 25, 2013 8:04 am

Bev,metoda se zove laserska vaporizacija.je l` zna neko nesto o tome?ja samo znam da cu raditi u lokalnoj anesteziji.
naravno,u bolnici to ne rade,nego cu privatno.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

uklanjanje ranice Empty
PočaljiNaslov: Re: uklanjanje ranice   uklanjanje ranice EmptyPet Jul 26, 2013 9:07 am

Moja drugarica je valjda to radila,ona samo laser pominje kad prica o tome.Valjda je to-to.Kaze da nista ne boli.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

uklanjanje ranice Empty
PočaljiNaslov: Re: uklanjanje ranice   uklanjanje ranice EmptyPet Jul 26, 2013 9:09 am

i doktorka kaze da necu nista osetiti,ali moju drugaricu je bolelo.kako bude,samo da posle sve bude ok!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





uklanjanje ranice Empty
PočaljiNaslov: Re: uklanjanje ranice   uklanjanje ranice Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
uklanjanje ranice
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Uklanjanje promena

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Infekcije-
Skoči na: