Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Brisevi

Ići dole 
+17
Yo**
~Lovely~
Jeci
plasljivko
welt
Bella
Natalla
Nastija
Iva
ladybug
Ivana
Nina87
bevana
pufnasta
sanja
StormZ
Ferhundica
21 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptyPet Apr 27, 2012 12:55 am

Naravno!Javljam rezultate za jedno 7 dana!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptyPet Apr 27, 2012 2:20 am

Ivana, nema sta ozbiljnije da bude. Imas stalnog partnera, mlada si, na kolposkopiji nije primetila nista zabrinjavajuce, i nemoj da se plasis. To sto imas neku infekciju verovatno znaci da su to neki banalni uzrocnici i bezopasne bakterije, koje su mogle da se pojave iz mnogo razloga. Ako imas odnose bez kondoma, bez obzira sto je u pitanju dugogodisnji partner i sto nema polne bolesti, mozda bi trebalo da i on odradi neke briseve jer se mozda i njemu pojavila neka bakterija. Opet kazem, u pitanju je verovatno neki bezopasan uzrocnik. O tome se konsultuj sa doktorom. A krvarenje verovatno znaci da ranica ne planira da se skloni sama od sebe, mozda napreduje i komplikuje se. Pitaj doktora sve lepo kad odes po rezultate, pa tada odluci. Sve je to na vreme i nemoj da brines, ni slucajno. Brisevi - Page 4 650269930 Bella, kolposkopija je, koliko ja znam, uobicajen metod posmatranja grlica kod svake devojke koja ima ranicu, uz Papa test, jednom ili dva puta godisnje, u zavisnosti od odluke doktora. Bas me cudi sto ti taj prvi doktor to nije ni pomenuo. scratch Svakako trazi na sledecoj kontroli.
P.S. Za devojke koje koriste kantarion vaginalete, meni je ginekolog rekao da je najbolje vreme otprilike 5 dana od prestanka krvarenja, da se pocne sa stavljanjem.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptyPet Apr 27, 2012 2:33 am

Lu,pa bas toga se i plasim da se ranica nije iskomplikovala...Iznervirala me je moja doktorka!Prosle godine mi je konstatovala ranicu i to veliku i dala da uradim briseve u njenoj laboratoriji.ja sam ih odradila u drugoj i kada sam joj odnela rezultate bila je vidno iznervirana,prepisala mi Povidon jod vaginalete i rekla da se ranica samo posmatra,da dodjem za god. dana,eventualno ranije ako budem imala pojacan sekret.Kada sam pre mesec i po otisla da zakazem briseve i kolposkopiju,bacila je oko na prethodne nalaze i rekla da bi trebalo da se tretira ranica!Pa sto mi to nije rekla prosle godine????Ko zna sta se tamo izdesavalo do sad... Inace je ok stvarno,temeljna je,frapirala se ka je cula da ne koristim zastitu i da nisam nikad radila sve te analize,pa me je odmah poslala...Ne znam sta da mislim.Sigurno je Blizanac u horoskopu! Brisevi - Page 4 650269930
da,da,pitacu je za decka.prosli put je rekla da nema potrebe da on radi bilo sta.ja bih da maze bar Macmiror krem,on je dobar!
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptyPet Apr 27, 2012 4:34 am

ne,ne,nece biti na svoju ruku.ja sad stavljam vaginalete,znaci nema odnosa,a za 7 dana bi trebalo da budu gotovi rezultati,pa cu tada ici kod dr i pitati je za njega!
Nazad na vrh Ići dole
plasljivko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.05.2012
Godina : 36

Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptySre Maj 09, 2012 12:57 pm

Nakon koriscenja antibiotika imala sam povecan sekret, svrab i peckanje. Prepisane su mi vaginalete NeoPenotranForte 7 i Canesten3 (x2). Papa test je bio grupa II i cistoca 3. Medjutim i nakon terapije, ja imam povecan sekret (ne puno kao ranije) i svrab jednom na dan a zadnja dva dana cak ga i nemam. Ponekad imam "bolove" (ne jaki bolovi, vec kao da mi se donji dio stomka uvuce iliti da me nesto iznutra cupa Brisevi - Page 4 402532072 ) za koje ginekolog ne zna jer ih nisam imam u utorak ujutru kad sam ga isla kod njega. Od veceras koristim vaginalete gyno-dactanol i kremu canesten (tj.zamjenu mycoril 1%). Danas sam radila vaginalni bris, cervikalni bris, vaginalni sekret, aminski test, mikroplazma i ureaplazma, hlamidija.
Zasto mi je dao da radim sve ove testove, i za staaaaa su? Sta moze biti u pitanju, nesto opasno? Brisevi - Page 4 335628798 I zasto je na jednom stapicu nakon uzimanja brisa stapic imao mrljicu crvenu, krv pretpostavljam? I pregled mi je bio malcice bolan, je li i to neki los znak? Brisevi - Page 4 2164293255
Inace, test hlamidija je zavrsen i rezulati su u redu.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptySre Maj 09, 2012 8:47 pm

Dao ti je da radis sve te priseve jer se iza 3.grupe vs cesto kriju hlamidija,ureaplazma i mikoplazma.jesu opasne,ali ako se otkriju na vreme,uspesno se lece.
ne znam sta je aminski test.
a jesi li radila kolposkopiju?verovatno je doslo do kontaktnog krvarenja prilikom uzimanja briseva.ne bi trebalo da bude opasno...bar se nadam jer se i meni isto javilo.

u svakom slucaju,nemoj da se plasis,rekla bih da imas dobrog doktora!samo slusaj njegove preporuke!
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptySre Maj 09, 2012 8:50 pm

kad se radi bris na hlamidiju potrebno je zagrebati malo zid,zato se javlja trag krvi,nemoj da brines.
testovi su na polne bolesti,bakterije i gljivice.i uvek se rade kad se javlja sekret.jedino ne znam sta aminski test.
Nazad na vrh Ići dole
plasljivko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.05.2012
Godina : 36

Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptySre Maj 09, 2012 10:44 pm

Ako je kolposkopija ultrazvuk vaginalnom sondom sa praznom besikom onda jesam radila. Rekao je da je sve odlicno.
Ne znam ni ja sta ej aminski test, samo Znam da je na uputu pisalo tako. Eto makar hlamidija nije u pitanju... A ostalo cu znati u sledecu srijedu.
Da li ja treba da izbjegavam slatko i jos milion nekih stvrai koje povecavaju bakterije? Zaboravim da pitam doktora jer svaki put izadjem prestrasena i zaboravim na sve... Brisevi - Page 4 1655936591
I hvala vam na odgovorima Brisevi - Page 4 3980218871
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptySre Maj 09, 2012 10:50 pm

ne,ne,ne-to ti je vaginalni ultra zvuk.kolposkopijom se proveravaju promene na grlicu materice-imas ovde jednu temu gde ti sve detaljno pise.predlozi dr da ti i to uradi obavezno.
slatko pogoduje razvoju gljivica koje ti ne bi trebalo da imas s` obzirom da imas 3.grupu vaginalnog sekreta.Gljivice su 6.grupa!

edit mada me buni tvoja terapija.dao ti je terapiju kao da imas gljivice.macmiror bi bio bolje resenje...
Nazad na vrh Ići dole
plasljivko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.05.2012
Godina : 36

Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptySre Maj 09, 2012 10:59 pm

Reci cu mu, mada meni u zdr.kartonu pise kolposkopija tako da je moguce da mi je radio to. Procitacu detalje, pa cu vidjeti da je ili nije.
Citah da su ureaplazma i micrkoplazma su polno prenosive bolesti je l' tako? Da li ih je moguce dobiti nekim drugim putem sem seksulanim odnosima jer ja imam stalnog partnera koji nema nikavih problema.
Nazad na vrh Ići dole
plasljivko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.05.2012
Godina : 36

Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptySre Maj 09, 2012 11:01 pm

Kad sam ga pitala sta je u pitanju rekao mi je "Ima tu neka bakterija"!

"Kolposkopija traje oko 15 minuta i ne radi se pod anestezijom. Ako je potrebno uzeti komadić tkiva za analizu (biopsija) tada se može dati kratkotrajna lokalna anestezija u sam vrat maternice." Nisam radila, i NEMA SAAAANSE da cu! Vec se plasim!
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptySre Maj 09, 2012 11:09 pm

Aminskim testom se proverava postojanje bakterijske vaginoze ili kolpitisa. Uzme se vaginalni bris, nakapa se nekim rastvorom, ne znam kojim i ako se javi miris ribe onda je test pozitivan. U svakom slučaju to je bezazleno, malo narušen balans bakterja u vagini i dođe do toga. A i treća grupa je indikator za tu da kažem infekciju. Brisevi - Page 4 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptySre Maj 09, 2012 11:15 pm

plasljivko ::
Kad sam ga pitala sta je u pitanju rekao mi je "Ima tu neka bakterija"!

"Kolposkopija traje oko 15 minuta i ne radi se pod anestezijom. Ako je potrebno uzeti komadić tkiva za analizu (biopsija) tada se može dati kratkotrajna lokalna anestezija u sam vrat maternice." Nisam radila, i NEMA SAAAANSE da cu! Vec se plasim!


kolposkopije NE BOLI.nije prijatna,ali jedino sto osecas je da ti onim stapicem mekanim maze grlic-da se tako izrazim.znaci nije prijatno,ali ne boli.i to mora da se radi. to je jako vazno.ja kad radim traje plafon 5 minuta.
biopsija je nesto drugo.

da,3.grupa znaci da postoji neka bakterija,zato em i cudi da ti je dao kanesten jer je on za gljivice,razumes?
Nazad na vrh Ići dole
plasljivko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.05.2012
Godina : 36

Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptySre Maj 09, 2012 11:25 pm

Trazicu mu d ami uradi koloposkopiju, pa dako prezivim Brisevi - Page 4 20348227
Sto se aminskog testa tice nadam se da je bezazleno i da to sto imam ja (sta god bilo) nisam prenijela momku iako nismo imali odnos dva mjeseca i da sve to nece uticati na (ne)plodnost! Jer to mi je najveca nocna mora! Uh!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptySre Maj 09, 2012 11:40 pm

Plasljivko, drago mi je sto si nam se pridruzila. Brisevi - Page 4 650269930 Kolposkopija je bitan deo pregleda, ne boli, i jako je bitno da se radi, kao sto ti je rekla Ivana. Nema razloga da panicis, vagina je kod mladih devojaka mnogo osetljivija nego kod zena i sasvim je moguca i uobicajena stvar da imas infekcije, koliko god se pazila i cuvala. Videces to i na ovom forumu kroz price devojaka. Nemoj da se plasis, slusaj svog doktora, to je sve izlecivo.Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
plasljivko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.05.2012
Godina : 36

Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptyČet Maj 10, 2012 12:06 am

Lu Salome tuuuuu si... Brisevi - Page 4 1268302758 Brisevi - Page 4 312503953
I meni je drago.
da, praticu sve sta kaze kao i do sada i pomenucu mu kolposkopiju. Vjerovatno je nije radio iz nekog razloga. Hvala puno sto si se javila. Pozdrav i tebi.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptyČet Maj 10, 2012 12:11 am

Pisi nam kad budes saznala rezultate! I nemoj da brines toliko i nerviras se. Opusti se, slusaj ginekologa, ali ne razmisljaj toliko o tome. Brisevi - Page 4 650269930 Nema razloga da neka infekcija utice na plodnost ako se redovno pregledas i lecis. Ne mora da znaci da su infekcije i bakterije kod tebe i partnera prenete tokom seksa, postoji toliko nacina i uzroka dobijanja infekcija koji ne ukljucuju seks, tako da, ne brini. Bilo bi dobro da u toku lecenja koristite kondom, da bi terapija koju ti koristis bila uspesna. Nema na cemu, javi se uvek kad ti zatreba pomoc ili savet. Brisevi - Page 4 650269930
Nazad na vrh Ići dole
plasljivko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.05.2012
Godina : 36

Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptyČet Maj 10, 2012 12:18 am

Hocu, hocu naravno! U srijedu su tek gotovi rezultati i odmah vam pisem kad se vratim od ginekologa! Pozdrav

On nema nikakvih problema, nikakvih simpota. Doduse nije bio kod doktora. A mislim da nema potrebe, sta mislite? mada pitacu ja svakako svog ginekologa za misljenje.
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptyČet Maj 10, 2012 4:15 am

plasljivko ::
Hocu, hocu naravno! U srijedu su tek gotovi rezultati i odmah vam pisem kad se vratim od ginekologa! Pozdrav

On nema nikakvih problema, nikakvih simpota. Doduse nije bio kod doktora. A mislim da nema potrebe, sta mislite? mada pitacu ja svakako svog ginekologa za misljenje.

Pa bolje da ode. Možda je neka bezazlena bakterija, i možda je i on ima. Bolje da ode, a ako je hrabar neka uradi i bris. Muškarci uglavnom nikada nemaju nikkave simptome (ni za hlamidiju ni za m. i u. plazme, a ni za kondilome, baxuzi jedni).
Nazad na vrh Ići dole
plasljivko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.05.2012
Godina : 36

Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptyČet Maj 10, 2012 4:20 am

Problem je sto on nece htjeti da ode... mada tu hlamidiju ja nemam.
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptyČet Maj 10, 2012 4:41 am

Ne mora on da ima isto što i ti, i obratno. Videla sam da nemaš hlamidiju, baš mi je drago Brisevi - Page 4 650269930 ja sam ovde mislila na neke bakterije koje se ne svrstavaju u takve bolesti, kao što su streptokoke, ešerihija, neki bacili itd.... za to ti ne treba momak tj. devojka da dobiješ... Brisevi - Page 4 2370014350


A sad moje lično zapažanje: ne razumem kako devojke mogu da pređu preko toga da se momku ne ide kod lekara. One mogu da idu, šire noge, trpe neprijatan pregled, koji nekima može da bude bolan, ako je doktor bezobrazan, rade sve moguće briseve, kljukaju se i kontraceptivima, i onda frajer kaže: meni se ne ide, ja sam zdrav, to boli, bla bla bla... Pa ne bih nikada više legla sa njim u krevet, nikada.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptyČet Maj 10, 2012 8:55 am

plasljivko,radice ti kolposkopiju kad ti se sredi sekret.

sanja, Brisevi - Page 4 3980218871 za zapazanje.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptyČet Maj 10, 2012 11:35 am

Plasljivko, ako on nece da ide kod lekara sada, sacekaj da vidis kakvi ce tebi biti rezultati, ako bude potrebe, porazgovaraj sa njim da ode i on, konsultuj se sa lekarom da li ima potrebe. O tome mozemo i naknadno pricati, tj. kuckati, sad je najbitnije tvoje zdravlje i tvoji rezultati, za momka cemo lako. Kad i ako bude potrebe, ne brini sad i o tome.Brisevi - Page 4 650269930 Ako budete imali odnose u medjuvremenu, obavezan je kondom, i ne upraznjavaj oralni seks.
Nazad na vrh Ići dole
plasljivko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.05.2012
Godina : 36

Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptyČet Maj 10, 2012 11:00 pm

Nisam mu ja ni predlozila da ide kod doktora, ali ako moj ginekolog u srijedu kaze (a nadam se iskreno da nece biti potrebe) da je neophodno, otici ce kako mu se nece Twisted Evil
Sto se odnosa tice, ma ne pada mi na pamet da ih imam dok sve ne prodje!!! Zato mi je i cudno kako sve ovo moze da zadesi njega jer sam ja zbog operacije mirovala dugo vremena i nismo imali odnose. Ali ko zna sta je u pitanju... Vidjecemo u srijedu, necu da se sjekiram vise jer cu psihicki popustiti. affraid
Nazad na vrh Ići dole
plasljivko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.05.2012
Godina : 36

Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 EmptySre Maj 16, 2012 2:23 am

Gotovi su testovi, ovako:
1. Kao sto rekoh hlamidija je NEGATIVNA
2. Ispitivanje stvaranja amina u vaginalnom sekretu - NEGATIVAN.
3. Stepen cistoce - III ( Brisevi - Page 4 335628798 )
4. Ispitivanje prisustva trichomonas vaginalis - NEGATIVAN, nije nadjen.
(ovo pod 2, 3 i 4 je radjeno iz vag.sekreta)

5. Ispitivanje prisustva genitalnih mikroplazmi - NEGATIVAN, UREAPLASMA UREALYTICUM I MYCOPLASMA HOMINIS NISU DETEKTOVANE.
6. Bakteriolosko ispitivanje, aerobno - POZITIVAN, STREPTOCOCCUS AGALACTIAE
Lijek _______________Osjetljivost na lijek
Penicillin __________ S Osjetljiv
Ampicillin __________ S Osjetljiv
Ceftriaxon __________ S osjetljiv
(5 i 6 je radjeno iz cevikalnog brisa)

7. Isto ovo sto pise pod brojem 6 je pisalo i na drugog nalazu koji mi je ostao u apoteci zbog izrade vaginaleta, samo sto uzorak nije iz cerv.brisa vec iz vaginalnog br.)
Kakva je ovo streptokoka? nao mi je tableta i vaginaleta, jedva sam se "donijela" kuci...
E daa, i rekao mi je da partner treba da dobije terapiju ali kad sam rekla da nece htjeti da ode rekao je nesto tipa "ovaj put cemo mu progledati kroz prste jer se mi muskarci uvijek izvucemo.." tako nesto. Moj decko naravno, nema simpote nikave, i nece ziv da ode kod urologa. Sta da radimmmm? da ja zovem nekog urologa ili staaaaaaaaaaa? :'(
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Brisevi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisevi   Brisevi - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Brisevi
Nazad na vrh 
Strana 4 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Infekcije-
Skoči na: