Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Problemi sa stopalima

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
pufnasta

Broj poruka : 546
Datum upisa : 28.02.2012

PočaljiNaslov: Problemi sa stopalima   Sre Mar 21, 2012 6:53 am

Zuljevi, cukljevi, kurje oci, urasli nokti, mnogo ljudi ima ovakve probleme. Da li ih imate vi? I ako ih imate kako se borite sa njima?
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa stopalima   Sre Mar 21, 2012 7:42 am

Ja nemam tih problema,ali moja mama je imala problem sa kurijim okom (pisala sam i na starom f. ovo) i otarasila ga se uz pomoc Scholl-ovih flastera za njih!Zalepila,nosila 2-3 dana i kad je skinula,ispao je cepic.
Mozda ce nekome da znaci...
Nazad na vrh Ići dole
Ferhundica

Broj poruka : 162
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa stopalima   Sre Mar 21, 2012 8:02 am

ja imam problema sa uraslim noktima,ali nista strasno,spas su mi makazice i pinceta.
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa stopalima   Sub Mar 24, 2012 2:53 am

Ja redovno posecujem pedikire. Imam problem sa urastanjem noktiju, sto i nije tako strasno jer mi ih pedikir lepo isece i to se spreci. Stvaraju mi se naslage na petama koje ne mogu sama nikako da skinem, probala sam i onim turpijama, i kamenjem i kremama, kao da tih naslaga od svega toga ima jos vise, cak sam kupila ono lavorce za drzanje nogu (ne znam kako se tacno zove, tipa masazer). Imam cukljeve, koji su nasledni, koristim separatore za prste koji mi dosta pomazu, bez njih nekad ne bih mogla da hodam. A o zuljevima koje mi stvara obuce koju nisam nosila duze vreme ili nova obuca da ne pricam, ali su mi zato flasteri uvek pri ruci, pa kad osetim da ce mi se storiti zulj na odredjenom mestu ja stavim flaster i to je to.
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Broj poruka : 1445

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa stopalima   Sre Mar 28, 2012 10:13 am

imala sam prosle godine kurije oko, nikad ga necu zaboraviti. :'(
uzasno boli! ja sam bila jako pametna, pa sama pokusavala da resim "problemcic" pincetom. i tako sam ja to cupala mesecima. onda sam kupila neki serum, i to sam mazala, ali nista posebno nije pomoglo. kasnije je ono nekako sazrelo, i jednog dana, posle dugotrajnog i mukotrpnog posla oko parazitirajuceg ometajuceg tkiva, uspela sam jednostavno da ga iscupam, i uopste nije bolelo. Ne ponovilo se!
Nazad na vrh Ići dole
meda

Broj poruka : 1003
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa stopalima   Sre Apr 04, 2012 12:35 am

ja sam zimus imala zulj od tesnih cizmica. nista nisam koristila, mazala sam samo obicnu kremu za stopala.

u ovom prelaznom periodu imam problem s petama. moracu do pedikira, pre nego sto uskocim u baletanke. zna li neko koliko je sad tretman kod pedikira?
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Broj poruka : 1826
Godina : 35

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa stopalima   Sre Apr 04, 2012 1:12 am

pufnasta ::
Ja redovno posecujem pedikire. Imam problem sa urastanjem noktiju, sto i nije tako strasno jer mi ih pedikir lepo isece i to se spreci. Stvaraju mi se naslage na petama koje ne mogu sama nikako da skinem, probala sam i onim turpijama, i kamenjem i kremama, kao da tih naslaga od svega toga ima jos vise, cak sam kupila ono lavorce za drzanje nogu (ne znam kako se tacno zove, tipa masazer). Imam cukljeve, koji su nasledni, koristim separatore za prste koji mi dosta pomazu, bez njih nekad ne bih mogla da hodam. A o zuljevima koje mi stvara obuce koju nisam nosila duze vreme ili nova obuca da ne pricam, ali su mi zato flasteri uvek pri ruci, pa kad osetim da ce mi se storiti zulj na odredjenom mestu ja stavim flaster i to je to.
Ta zadebljanja imam i ja.Bila sam kod pedikira, videla cime je ona to skidala i posle kupila to isto i sad skidam sama kuci.

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers
Nazad na vrh Ići dole
meda

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa stopalima   Sre Apr 04, 2012 1:17 am

jel pomaze? koja je cena?
Nazad na vrh Ići dole
Iva

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa stopalima   Sre Apr 04, 2012 1:40 am

Pomaze.To je zilet kojim zapravo gulis ta zadebljanja.Iako zvuci bolno, nije uopste, jer je to mrtva koza.Mozda ti bude samo malo cudno u pocetku.Imas ga u Liliju, nisam zapamtila cenu, davno sam ga uzela.Menjaju se zileti, ali se isplati jer se ne skidaju zadebljanja tako cesto (jednom do dva puta mesecno najvise).Noge malo potopis u mlakoj vodi i kad omekne koza skidas tim ziletom.Skoro je nemoguce da se poseces ili povredis, jer je zilet zasticen i nekako ukutkan.Jedino ako bas zapnes.Za pocetak skini malo, dok se ne uhodas.

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Nazad na vrh Ići dole
meda

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa stopalima   Sre Apr 04, 2012 1:43 am

hvala, probacu
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa stopalima   Sre Apr 04, 2012 1:43 am

Znam Iva, razmisljala sam i ja o tome da kupim, ali me strah da se ne povredim, jer je unutra zilet, a ja sam sva trapava. Sad sam uspela da po prvi put vise od mesec dana odrzavam svoja stopala da budu meka i normalna, mazem krenice svako vece pre spavanja, poslednju sam nabavila neku sa shi buterom koja je kao za ispucalu kozu i ona mi je super. A i moguce da je od pedikirke, nasla sam jednu zenu koja odlicno radi pedikir, tako mi je dobro isekla nokte da ne osecam bol ni kad nosim cesto baletanka, a ranije jesam, nokti su noceli da rastu a ni jedan nije poceo da urasta. Prezadovoljna sam.

Medo, postoji estetski pedikir i medicinski, estetski sluzi da ti se uradi masaza nogu, oblikuju nokti i nalakiraju, a medicinski sluzi da se sredi problem zuljeva, zadebljanja da stopalima, uraslih noktiju, kurjih ociju, neke gljivicne infekcija... Cene se razlikuju od salona do salona, a i ja ne zivim u Bg-u tako da ti nece biti od neke koristi ako ti kazem koje su cene kod mene u gradu.
Nazad na vrh Ići dole
meda

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa stopalima   Sre Apr 04, 2012 1:51 am

uglavnom pred leto odem na pedikir (medicinski),mada sam ja radila i medicinski i estetski pedikir (radila mi je drugarica u svom salonu). nikad mi nije dozvoljavala da joj platim, tako da ne znam koja je cena tretmana.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa stopalima   Sre Apr 04, 2012 6:36 am

Pufnasta pusti mi u pp ime te zene, broj, salon, sta god i cenu.Ide leto, mogla bih da zablistam - od nozica pa navise. Laughing

Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Broj poruka : 1766

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa stopalima   Čet Apr 05, 2012 9:04 am

ja imam uzasno slabe nokte, i cim pocnu da rastu lome se, tako da su minijaturni, meni su smesni, kamoli drugima a izgleda da imam gljivice na jednom prstu pa sad mazem kanesten, odvratno
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 27

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa stopalima   Čet Apr 05, 2012 10:11 am

Rekla mi je jedna kozmeticarka da sto cesce kamenom i ziletima sredjujes pete, to su gora zadebljanja... ona devojka samo uradi dobar piling jednom nedeljno, i ima masnu kremu, svako vece pred spavanje, pa sam i ja to pocela da praktikujem... mogu reci da su mi pete ok, ali videcemo kad dodje leto, tada od rimljanki, papucica i baletanki postanu uzasne!
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Broj poruka : 1654

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa stopalima   Pon Jun 25, 2012 12:58 am

Stavite ako imate polovinu suve sljive na zulj,neka odstoji,zalepite flasterom,ili obujte carapu,meni to pomaze
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa stopalima   Pon Jun 25, 2012 3:54 am

ja imam dva ooogromna,spojena na tabanu.sta da im radim,ne mogu da hodam? a nemam suve sljive!
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa stopalima   Pon Jun 25, 2012 4:05 am

Imas onu sol kremu protiv zuljeva,imas i neke flastere sa gelom-cini mi se pise School
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa stopalima   Pon Jun 25, 2012 4:11 am

u nasem selu nema sola! ustvari,mozda i ima u apoteci...
ne znam da li da ga ostavim da pukne sam ili da ga sama puknem,a?

Nazad na vrh Ići dole
Nastija

PočaljiNaslov: ............   Pon Jun 25, 2012 4:14 am

Nemoj sama da ga busis,to boli gadno.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa stopalima   Pon Jun 25, 2012 4:17 am

ZA ODSTRANJIVANJE ZULJEVA I KURJEG OKA
Preko samog zulja ili kurijeg oka na nozi staviti malo salicila u prahu, ali tako da salicil ne bude i na okolnoj kozi vec samo preko zulje ili kurijeg oka. Preko tog salicila se stavlja parce limunove kore ali tako da unutrasnji deo kore bude do salicila. Sve dobro fiksirati flasterima i gazom i dobro uviti zavojem da sve ne spadne sa dela koji se tretira. Sve se ovo radi uvece i drzI se na nozi do ujutru, kada se skida. Tretman ponavljati sve dotle dok zulj ili kurije oko ne odpadnu sami.

PROTIV ZULJA NA NOZI
Oproban lek za zuljeve na nozi je da se rasece suva sljiva na pola pa jednu od polovina previti preko zulja, i to drzati dvanaest sati, a zatim ponoviti isto to sa drugom polovinom suve sljive. Sutradan napravite lek od istih kolicina negasenog kreca u prahu i meda. To pomesati i napraviti kao testo gustu smesu, staviti na gazu pa preko zulja. Isto tako menjati oblog ujutru i uvece.

ŽULJEVI
Vrlo cesta i neugodna pojava , posebno na nožnim prstima, pokušajte s jednim od dva recepta :
1/ Uzmite svežu ili suvu šljivu i rasecite je. Na polutke ovih šljiva izlijte po 1/2 male kasike soka od lista bršljana. Ovakvu polutku šljive privežite na žulj tokom noci. Tokom dve do tri veceri žulj treba da otpadne.
2/ Uzmite 1/2 glavice belog luka i ocistite je i zgnjecite, te time premažite žulj ujutro i uvece. Za 3-4 dana žulj treba da otpadne.

KURJE OKO
Uzmite po 3 velike kasike izribane povrtnice i korena rena. Ovu smesu previjte komadom lanenog platna na bolna mesta. Kurje oko prethodno namazati uljem za jelo, a oblog držati ujutro i navece po 2 sata. Možete koristiti i drugi recept:
Uzmite 2 velike kasike sitno iseckanog belog luka i isto toliko vinskog sirceta. Sve to izmešajte i stavite na bolno mesto. Oblozi se drže 2 puta dnevno po 2 sata;
Ako vam ne pomognu prethodna dva recepta možete pokušati sa trecim : uzmite glavicu crvenog luka, iseckajte je i izmešajte sa istom kolicinom vinskog sirceta. Smesu stavite na bolno mesto a obloge držite 2 sata, dva put dnevno. Tretmani traju 3 dana.

A pomaze i Scholl medicinski flasteri za uklanjanje žuljeva kao i
Scholl Tečnost za uklanjanje žuljeva i zadebljanja
Nazad na vrh Ići dole
meda

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa stopalima   Sre Jun 27, 2012 8:42 pm

devojke, planiram da idem na parafinski tretman stopala preko popusta, jel neko ima iskustvo s tim?
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 27

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa stopalima   Čet Jun 28, 2012 2:35 am

Ja znam za parafinski tretman ruku, to sam ja radila... zaista je super! Omeksa ti se koza, i bukvalno preporodi..Bol se smanjuje, i koza ostaje jako nezna... Samo ne smes da imas ranice, zuljeve i slicno, jer parafin tu ne sme da se aplikuje...
Nazad na vrh Ići dole
meda

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa stopalima   Čet Jun 28, 2012 10:54 am

pojavile su mi se sitne crvene bubuljice na stopalima,aaaaaaaaaaaaa verovatno od novih baletankica
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Broj poruka : 1766

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa stopalima   Čet Jun 28, 2012 12:00 pm

meni se bio javio ekcem. izlazi kao sitne vodene bubuljice. jel te svrbi, medo?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa stopalima   

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa stopalima
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Lepota :: Nega lica i tela-
Skoči na: