Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Prestanak sa pilulama

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Winnie Pooh

Broj poruka : 31
Datum upisa : 11.03.2012

PočaljiNaslov: Prestanak sa pilulama   Pet Mar 23, 2012 4:47 am

Hej
Pijem vec oko dve godine pilule logest i sada planiram da prestanem. Da li mogu po popijenoj kutiji prestati iako sam imala odnose ovaj mesec ili je ipak najbolje da popijem jos jednu kutiju i tada nemam odnose?
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 28

PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Pet Mar 23, 2012 5:35 am

Mislim da mozes da prestanes da ih pijes normalno, nakon zavrsene ove kutije, sledecu jednostavno nemoj poceti da pijes..
Spermatozoidi mogu u tebi preziveti 3-4 dana, ali vise od toga ne
tako da slobodno prestani ako ti ne odgovaraju, ali nemoj da zaboravis, da cim prestanes - i zastita prestaje!
Nazad na vrh Ići dole
bevana

Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Pet Mar 23, 2012 6:47 am

Jeci ::
Mislim da mozes da prestanes da ih pijes normalno, nakon zavrsene ove kutije, sledecu jednostavno nemoj poceti da pijes..
Spermatozoidi mogu u tebi preziveti 3-4 dana, ali vise od toga ne
tako da slobodno prestani ako ti ne odgovaraju, ali nemoj da zaboravis, da cim prestanes - i zastita prestaje!

slazem se.

PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Pet Mar 23, 2012 7:41 am

Hvala! Imam jos jedno jako glupo pitanje ali bolje da pitam Ako npr imam odnos u cetvrtak a u petak popijem poslednju pilulu, da li to znaci da ipak mogu ostati trudna? Ne daj Boze
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 28

PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Pet Mar 23, 2012 9:50 am

Pa ne bi trebalo, zato sto u kazu da i u toku pauze(izmedju 2 kutije) si zasticena... Ako se tako gleda, jesi zasticena... Pa i sa tim da mogu preziveti 3 dana, opet ako si jos uvek pod zastitom, to ti je...
Nakon poslednje pilule, tj 3-4 dana posle, trebalo bi da dobijes kao i uvek... Ali znaj da sledeca menstruacija MOZDA moze da kasni, to nije znak trudnoce, vec zato sto si prestala da pijes pilulu, pa neces dobiti onog dana kao inace do sada
Nazad na vrh Ići dole
sanja

Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Pet Mar 23, 2012 7:50 pm

Winnie Pooh ::
Hvala! Imam jos jedno jako glupo pitanje ali bolje da pitam Ako npr imam odnos u cetvrtak a u petak popijem poslednju pilulu, da li to znaci da ipak mogu ostati trudna? Ne daj Boze

Koristite kondom da ne bi razmišljala.
Nazad na vrh Ići dole
Winnie Pooh

PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Sub Mar 24, 2012 10:31 am

Jeci ::
Pa ne bi trebalo, zato sto u kazu da i u toku pauze(izmedju 2 kutije) si zasticena... Ako se tako gleda, jesi zasticena... Pa i sa tim da mogu preziveti 3 dana, opet ako si jos uvek pod zastitom, to ti je...
Nakon poslednje pilule, tj 3-4 dana posle, trebalo bi da dobijes kao i uvek... Ali znaj da sledeca menstruacija MOZDA moze da kasni, to nije znak trudnoce, vec zato sto si prestala da pijes pilulu, pa neces dobiti onog dana kao inace do sada

Pa da, organizam se sokira i pocetkom i prestankom pijenja pilula
Nazad na vrh Ići dole
jelenaisi

Broj poruka : 1
Datum upisa : 31.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Sub Mar 31, 2012 3:38 am

pijem Yaz pilule vec 4 godine za redom,bez prestanka. Zanima me da li bih trebala da napravim neku pauzu od par meseci ili ne? Moj ginekolog mi je rekao da mogu da ih pijem u kontinuitetu 10 godina, s druge strane jedan medicinski radnik mi je rekao da sam trebala praviti pauze, i da nije zdravo sto toliko dugo pijem pilule. Sad sam zabrinuta i ne znam sta da radim. Takođe me zanima koji su negativni efekti pululai da li i u kojoj meri mogu negativno uticati na moj organizam? Da li da nastavim da ih pijem ili da pravim pauzu?
Hvala unapred

Nazad na vrh Ići dole
sanja

PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Sub Mar 31, 2012 3:57 am

jelenaisi ::
pijem Yaz pilule vec 4 godine za redom,bez prestanka. Zanima me da li bih trebala da napravim neku pauzu od par meseci ili ne? Moj ginekolog mi je rekao da mogu da ih pijem u kontinuitetu 10 godina, s druge strane jedan medicinski radnik mi je rekao da sam trebala praviti pauze, i da nije zdravo sto toliko dugo pijem pilule. Sad sam zabrinuta i ne znam sta da radim. Takođe me zanima koji su negativni efekti pululai da li i u kojoj meri mogu negativno uticati na moj organizam? Da li da nastavim da ih pijem ili da pravim pauzu?
Hvala unapred

http://zenski-kutak.serbianforum.info/t13-hormonska-kontracepcija
http://zenski-kutak.serbianforum.info/t8-sve-o-pilulama

To je u forumu kontracepcija, vidljivo obeležena tema. Poželjno je pročitati obaveštenja sa podforuma pre postavlajnja teme.
Dobrodošla
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Sub Mar 31, 2012 10:39 pm

sanja ::
Winnie Pooh ::

Koristite kondom da ne bi razmišljala.

Zasticena si naravno i tad jer organizam ne znam da li ces ti za sedam dana da ponovo pocnes kutiju sa pilulama ili ne... s togaje zena zasticena i u pauzi od sedam dana izmedju dve kutije u tom periodu je zasticena i ako ne zeli vise da nastavli sa pilulama.

Sto se tice menstruacije nakon prestanka upotrebe pilula moze da se desi da ti kasni a moze da se desi da dobije ranije... sve zavisi od organizma. U principu posme najvise dva-tri ciklusa bez pilula menstruacije se vracaju na ono kakve su bile pre upotrebe pilula.

pozzzz
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

Broj poruka : 2170
Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Ned Apr 01, 2012 2:12 am

jelenaisi ::
Hvala unapred

Evo i ovde da napisem sta mi je ginekolog rekla...posto imam 17 godina i ne planiram trudnocu pre 23., 24. godine, rekla mi je da nema potrebe da pravim pauze dok ne pozelim trudnocu. Znaci da bih trebala da pijem nekih 6,7 godina. Pusti medicinske radnike i lekare opste prakse...oni ne mogu mnogo znati o ginekologiji.
Uostalom, to je samo jos jedna predrasuda...kao i ono sto se pricalo da ako pijes pilule, neces moci da imas decu posle...to je laz.
Opusti se, ako ti odgovaraju, nastavi da ih pijes dok ne pozelis trudnocu.
Nazad na vrh Ići dole
sister87

Broj poruka : 372

PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Sre Apr 11, 2012 6:22 pm

devojke pijem 3 kutiju Yazz-a i htela bih da prestanem sa njima. Kontam da treba da prestanem kad popijem zadnju rozu..??tako? e sad mene nesto dr muci.. Evo dosad sam redovno dobijala od kako sam pocela sa pilulama, a sad mi se na pola trece kutije javio braonkast iscedak affraid zbog cega? zar mi se telo nije vec priviklo? Da li mogu i naprimer da prestanem sutra iako mi ostalo jos 10 rozikastih?
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Sre Apr 11, 2012 8:09 pm

trebalo bi da ispijes svih 28.
to krvarenje moze da bude privikavanje,jer ono traje od 3-5 meseci.a mozda ti yaz ne odgovaraju.

PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Sre Apr 11, 2012 9:00 pm

ali nadam se da necu narusiti zdravlje s tim sto cu prestati od sutra da ih pijem..Ne volem ih vise.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Sre Apr 11, 2012 9:06 pm

znam da lekari to ne preporucuju.
da znas da ces odmah da dobijes.

Broj poruka : 671
Godina : 27

PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Sre Apr 11, 2012 10:08 pm

sister87 ::
ali nadam se da necu narusiti zdravlje s tim sto cu prestati od sutra da ih pijem..Ne volem ih vise.
Sister,ispij ih sve do kraja,sve roze i sve bele.Posto sam se i ja tako zezala,nisam popila bele i menstruacija mi je kasnila,posaljem dr poruku na mail i odgovore da te bele pilule iako ne sadrze hormone,sadrze nesto za sazrevanje tog sloja materice koji se ljusti i tako dodje do menstruacije.Tako da..najpametnije je zavrsi kutiju i onda prestani sa njima!
Nazad na vrh Ići dole
sister87

PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Sre Apr 11, 2012 10:19 pm

ajde dobro,pobedile ste salim se..ispicu ih,hvala
Nazad na vrh Ići dole
welt

Broj poruka : 43
Datum upisa : 05.03.2012

PočaljiNaslov: prestanak koriscenja pilula   Ned Apr 15, 2012 9:52 am

Pozdrav, devojke!

Ovako, nakon gotovo tri godine koriscenja pilula sam resila da prekinem, jer mi je libido smanjen.
I sad se bojim.
Uvek sam dobijala redovno, i sa pilulom i bez, i sada se plasim da mi se ciklus ne poremeti.
Moze li se to dogoditi?
Kakva su vasa iskustva?
Hvala unapred.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Ned Apr 15, 2012 8:45 pm

meni su mens. godinu dana nakon prestanka bile na 28 dana,a posle se vratilo (kao i pre pilula) izmedju 24-27.

Broj poruka : 1826
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Ned Apr 15, 2012 9:40 pm

Dok su se meni poremetila menstruacije.Ranije sam dobijala manje-vise redovno, na 28 dana, retko bi zakasnilo koji dan.Sad kako sam prestala sa pilulalama, nikakvog reda nema, dobijam na 28-35 dana.Plus sto su mi izasle bubuljice koje ni u pubertetu nisam imala.I evo tako vec tri meseca.Ja planiram da se vratim na pilule sto je pre moguce, mozda vec ovog meseca, samo da se prvo konsultujem sa doktoricom.
Sve ti je to individualno kako ce ti organizam reagovati.Na ovom ili na starom forumu sam komentarisala sa jednom od devojaka i ona kaze da se njoj nije ciklus sredio evo vec skoro godinu dana od prestanka.Neko prodje tako, neko bez tegoba...

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers

Poslednji izmenio Iva dana Ned Apr 15, 2012 11:29 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
welt

Broj poruka : 43
Datum upisa : 05.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Ned Apr 15, 2012 11:06 pm

Ja sam uvek dobijala u dan. Na 27 dana otprilike.
Zvala sam jutros doktorku, jer ovog meseca idem na redovan ginekoloski pregled, da je pitam da li postoji mogucnost da mi se poremeti menstruacija, zbog pilula, pa da ne mogu da dodjem na pregled kada treba.
Ona mi je rekla da se to nece dogoditi, jer mi je uvek bilo redovno.
Pomalo se bojim, ali se nadam da ce biti ok.
Pisite iskustva, nakon prestanka koriscenja pilula, bas me zanima...
Nazad na vrh Ići dole
sister87

PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Ned Apr 22, 2012 8:24 pm

ja sam prestala sa Yazz-om. i danas odmah dobila.. Koliko vremena je sad plodnost povecana s`obzirom da sam pila pilule 3meseca? mesec,dva?
Nazad na vrh Ići dole
sanja

PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Ned Apr 22, 2012 8:31 pm

ja sam za božić trebala da popijem opet mikroginon, i nisam.

dobila sam nakon te menstruacije (posle zadnje kutije) nakon samo 4 dana nakon završetka menstr. To je trajalo 2 dana, slabog obima. I nakon toga na 28. dan od 1. dana zadnje menstruacije (nakon zadnje kutije). I evo, sve na 28. dan. Malo su čudne, nisu kao pre pilula, u smislu - prva dva dana su samo kapi, pa krene. Meni su ranije bile odmah 1,2 dan potop. Eto.
Nazad na vrh Ići dole
sister87

PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Ned Apr 22, 2012 9:44 pm

pitam eto tako cisto iz radoznalosti.. nema sexa na vidiku..
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

Broj poruka : 2170
Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   Pet Apr 27, 2012 1:29 am

Devojke, pisala sam vam i ranije u ime moje drugarice...(ko se seca za ono sta da radi jer je unistila 3 pilule iz pakovanja itd itd ..) e sad .. ona inace pije pilule u 5 popodne...imala je odnos sa deckom u utorak vece, isao je do kraja...ali mi je rekla dazeli da prekine jer ima jake mucnine...i posto danas treba da krene u 5 sati s novim pakovanjem, da li postoji sansa da ostane trudna ako ne nastavi da ih pije? Inace, pije ih 3 meseca. Ako mozete da odgovorite sto pre, jer ima jos malo vremena do 5 sati. znaci, pre 3 dana je imala odnos. Dobila je juce i danas treba da pocne s novim pakovanjem.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Prestanak sa pilulama   

Nazad na vrh Ići dole

Prestanak sa pilulama
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Kontracepcija-
Skoči na: