Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Zuuubiii

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
koni

Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Čet Maj 23, 2013 5:45 am

I moji su u toku poslednje kontrole svi bili zdravi (nikad nisam imala plombu), pa to koristim povremeno tj. do 1x dnevno cisto prevencije radi. Te tecnosti bi trebalo da ubijaju bakterije koje su odgovorne za nastanak plaka, karijesa, usporavaju talozenje kamenca...

Lovely, boja zuba zavisi valjda i od genetike tj. od toga kakva ti je tj. koliko debela gledj Tako da ne znam sta se moze tu specijalno uciniti...
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Čet Maj 23, 2013 7:54 am

Lovely ako pijes dosta kafe ili gaziranih pica oce zubi da budu malo zuci...pa eventualno da smanjis to.
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

Broj poruka : 671
Godina : 26

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Čet Maj 23, 2013 8:03 am

Kafu ne pijem, eventualno nekaaad nes, gazirano takodje retko.
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

Broj poruka : 1490
Godina : 23

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Čet Maj 23, 2013 8:05 am

ja otkad znam za sebe imam zdrave zube, medjutim u poslednjih par meseci imam problema sa desnima, krvare mi i znaju da se bas upale, dr mi je dala neki gingi gel da mazem i kupila sam onu mekanu cetkicu, ali mi i dalje ponekad krvare, dosta njih mi je preporucilo tecnost za ispiranje usta i onu lacalut pastu. jel imate vi neki savet?
Nazad na vrh Ići dole
koni

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Čet Maj 23, 2013 8:13 am

Lacalut pasta je super. I vodi racuna o tome kako peres zube - cetkaj od desni na dole i nikako "kruzne" pokrete (gore-dole-gore... pa da cetkas obe vilice)...Ne znam da li razumes sta pokusavam da kazem? :hmm:

I ne znam... Mozda agresivno drljas, ja kad se zanesem znam da malo jace pritisnem pa da recnem malo meso i da malko krvi krene
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Čet Maj 23, 2013 8:24 am

ma perem ja zube pravilno, nego se odjednom upali, i pocrvene mi desni i krvare, desi mi se nekad da mi se upale desni samo iznad jednog zuba, znaci samo taj deo, i onda bas boli
Nazad na vrh Ići dole
koni

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Čet Maj 23, 2013 8:28 am

Nemam pojma onda. Jesi pitala svog doktora sta je problem?
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Čet Maj 23, 2013 8:34 am

jesam, ni ona ne zna. kad odem kod nje, ona uzme one spravice tamo, one metalne , ocisti mi , i ispere hidrogenom, i tako sam par puta dolazila da mi ispira i bilo je ok, i tad mi je rekla za taj gel, ja sam ga kupila, ali ne vidim neke vajde od njega. ne znam, mlada sam ja da bi meni krvarile desni toliko, po nedelju dana, a onda stane i opet tako u krug
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Čet Maj 23, 2013 8:48 am

koni ::
I vodi racuna o tome kako peres zube - cetkaj od desni na dole i nikako "kruzne" pokrete

ovo je mnogo bitno jer tako navlacis desni preko vrata zuba i nemoj mnogo agresivno da peres zube. takodje ti savetujem te meke cetkice. to su i meni rekli. ja imam genetski lose desni.

lovely, kad pocrnis zubi ce ti biti beli
Nazad na vrh Ići dole
bevana

Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Čet Maj 23, 2013 9:23 am

I meni se desni naduju iz cista mira,i to traje po nedelju dana.Ali ne krvare.Dr mi je rekla da su osetljive,da se povlace (sta god to znacilo),da cesto menjam cetkicu i da ispiram hidrogenom.Mada do sad nista ne pomaze.

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Čet Maj 23, 2013 11:47 am

Meni se lacalut pasta ne svidja...koristim mekane cetkice,to mi je zubarka davno preporucila,redovno cistim koncem,ispiram jednom u nekoliko dana,nekad i cesce i stvarno mislim da je to dovoljno zube perem 2-3 puta dnevno,nekad i vise...
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

Broj poruka : 1588
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Čet Maj 23, 2013 10:52 pm

Mozda su krenuli da ti se povlace desni...to obicno ukazuje na paradentozu ali ti si mnogo mlada za to.Pogotovo sto redovno brines o higijeni zuba.Pokusaj za zalfijom ona je prirodni lek za smirivanje upala.Ja sam imala taj problem ranije da mi donji zubi prokrvare i otkad koristim Colgate meku cetkicu plus ispiranje zalfijom sve je normalno.Inace ona je dobra i za ispiranje lica,odmah sve osusi i smiruje upalne procese.
Nazad na vrh Ići dole
inda

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Pon Jun 03, 2013 2:47 am

Kupila sam Listerine i svidja mi se mnogo je jaci od Fluorogala ili Lacaluta...
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 27

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Uto Jun 04, 2013 11:54 pm

Kako izbeliti zube na prirodan nacin? Znaci da ne idem kod zubara na laserske tehnike, gelove i sl tome. Ima li neki prirodniji, ali i pristupacniji, nacin?
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Broj poruka : 1384

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Sre Jun 05, 2013 5:11 am

trljaj soda bikarbonu na zube,
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Sre Jun 05, 2013 7:24 am

probala sam sa sodom b. nikakav efekat nisam videla

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Sre Jun 05, 2013 7:50 am

Pa treba duze vreme da trljas, ima jos neka fora ali ne mogu da se setim koja ...
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Čet Jun 06, 2013 12:55 am

I ja sam probala sa sodom bikarbonom, mozda kada bi stvarno trljala duze, nesto bi i uspelo...
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Čet Jun 06, 2013 7:37 am

koliko dugo,pola sata?

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Pet Jun 07, 2013 1:21 am

ja sam 5-10 minuta, nisam mogla vise
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Pet Jun 07, 2013 1:47 am

Ne mislim na to, dovoljno je jedno 3 min, ali cesce da se radi, npr. dva tri puta na dan tokom 2 meseca. ne mozete da ocekujete neke wow rezultate, jer to nisu ne znam ni ja kakve hemikalije koje se nala u tim gelovima za izbeljivanje, ili jednostavno idite kod zubara i skinite kamenac sa zuba, bice vam belji bar za nijansu-dve, ali to ne preporucujem osobama sa osetljivim desnima, posto moze doci do krvarenja desni ako zubar slucajno zakaci ....
Nazad na vrh Ići dole
inda

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Pet Jun 07, 2013 2:06 am

ja sam skidala kamenac prosle godine,imala sam samo malo,pa mi je brzo zavrsila,a to sam radila bas zbog osetljivih desni...stvarno su bili malo belji posle,ali to samo dodnji zubi...
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Pet Jun 07, 2013 3:13 am

Uglavnom se skida samo sa donjih, ako imas kamenac i na gornjim zubima onda ne preres zube kako treba, a ako je samo na dojim onda je verovatno u pitanju tvrda pljuvacka pa se stvara kamenac, bar mi je tako rekla zubarka.
Nazad na vrh Ići dole
bojano

Broj poruka : 263
Godina : 25

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Pon Jun 10, 2013 4:32 am

Imam ja jedan drugaciji problem... Kutnjaci... Donji su mi skroz izrasli i nikakav problem nisam imala, sem bola...Medjutim, gornji su sad poceli sa rastom i muce me... Naime, jedan od njih je izrastao do pola, pojavili su se siljci, i tu je stao rast...I to ne bi ni bio problem, da mi ti siljci nisu napravili ranicu, iziritirali sluzokozu obraza...I to me boli ludacki, ne mogu vam opisati bol te ranice... Je li neko imao slican problem, znate li cime mogu da ispiram usta, nesto da popijem... Sad sam dobila pa kad popijem rapten, bol se bas umanji...Ne znam da li smem nesto drugo za bolove da uzimam?
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Broj poruka : 1766

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   Pon Apr 28, 2014 2:44 am

ja izvadih umnjak. jedino sto mi je zubar rekao je da ne pijem nista narednih 10ak min i da ne ispiram usta. i nista vise. od drugih sam slusala sve i svasta, davali im zubari lekove protiv bolova, ovaj nista. za sad sam jos pod anestezijom i ne osecam bol, ali mi je malo muka od krvi  Neutral  ne gutam pljuvacku, nego pljujem. 
do kad ce ova krv da tece? i smem li neki lek protiv bolova ako ih bude? neki savet dodatno?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Zuuubiii   

Nazad na vrh Ići dole

Zuuubiii
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Lepota :: Nega lica i tela-
Skoči na: