Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
pahuljicaa

Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 24

PočaljiNaslov: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Ned Apr 01, 2012 2:53 am

...kazu i da se zene vise muce kada radjaju devojcicu nego kada radjaju decaka...i kod moje majke jeste bilo tako, ali kod tetke nije.

Cula sam da carskim rezom ne boli, ali zato kasnije boli. Dok prirodnim putem boli dok ne izadje bebac.

Da ako izmisle jos neki nacin.
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 28

PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Pon Apr 02, 2012 3:14 am

Carskim ne boli jer dobijes lokalnu anesteziju
Nazad na vrh Ići dole
bevana

Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Pon Apr 02, 2012 7:59 am

Jeci ::
Carskim ne boli jer dobijes lokalnu anesteziju

a za obican porodjaj postoji i epidural

Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Pon Apr 02, 2012 8:49 am

Kod carskog reza se ne daje lokalna anestezija, već totalna
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 28

PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Pon Apr 02, 2012 8:53 am

A
moja greska, izvinjavam se
Ja se malo plasim epidurala, jer se inekcija daje tacno izmedju 2 prsljena, malo levo i desno i ostajes nepokretan u nogama... to je do lekara naravno, ali kakvo je zdravstvo u Srbiji, Boze pomozi...
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Pon Apr 02, 2012 9:40 am

Natalla ::
Kod carskog reza se ne daje lokalna anestezija, već totalna

postoji i spinalna anestezija kod carskog http://nasadeca.forumotion.com/t1411-spinalna-ili-totalna-anestezija
http://www.bebac.com/forum/lofiversion/index.php/t896.html

PočaljiNaslov: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Pon Apr 02, 2012 11:47 am

Da postoji spinalni blok i epidural, ali se to kod nas skoro i ne primenjuje, na žalost. Verujem da bi mnoge žene volele da budu budne i čuju prvi plač svoje bebe, ali im je to uskraćeno. A što se tiče epidurala kod vaginalnog porođaja ja sam za, ako trudnica to želi. Ima žena kojima su porođajni bolovi neizdrživi ili onih koje jednostavno ne žele bolove, i treba im obezbediti epidural. To ne treba biti privilegija, već pravo svake trudnice. Nadam se da će se to u skorije vreme promeniti. Ja sam lično odbila epidural, ali moj prag bola je baš visok, nismo sve iste.
Izvnjavam se što malo skrenusmo sa teme o bolnim ciklusima Prebacite ovo ćaskanje na neko adekvatnije mesto, ako mislite da bi trebalo.
Nazad na vrh Ići dole
Ferhundica

Broj poruka : 162
Godina : 37

PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Uto Apr 03, 2012 4:26 am

neke devojke vec znaju da sam imala operaciju,poput carskog reza,totalna anestezija i bilo mi je ok,nisam se bojala. Kad sam ostala trudna trebala sam se poroditi carskim rezom,kad su me pitali totalna ili spinalna anestezija,rekla sam totalna,i da se nikad ne bih odlucila za epiduralnu anesteziju kad bih se poradjala prirodnim putem. Medjutim kad mi je u 6 mesecu pukao vodenjak i kad sam zavrsila u bolnici i ukljucili mi indukciji,kad je doktorka dosla do mene i pitala me da li zelim epiduralnu,pristala sam bez razmisljanja,i nisam se pokajala,to ne ide tako kako mi zamisljamo...jeste da ide u kicmu izmedju dva prsljena,ali ja licno je svima preporucujem.nije nista strasno,anesteziolog te opusti i sve ti lepo objasni,da se nemamo cega bojati.
malo sam oduzila ali ne mogu drugacije da objasnim.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Uto Apr 03, 2012 9:04 pm

koliko traje dejstvo epiduralne tj. posle koliko vremena mozes normalno da funkcionises?

PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Sre Apr 04, 2012 5:55 am

meni su je ukljucili oko 12 h popodne,ona tece kao infuzija dokle god se ne porodis,osim sto sam bila u takvim okolnostima da su mi je iskljucili tek dva sata posle pobacaja,posto sam imala uzasne bolove pred pobacaj (porodjaj),mene su predozirali tako mi je rekla anesteziolog. levu nogu sam pocela da osecam tri sata posle iskljucenja epiduralne,a desnu oko cetiri sata posle iskljucenja.ujutru sam mogla normalno da ustajem iz kreveta i setam po holu bolnice. mozda izgleda strasno kad to kazem,ali veruj mi uz psihicke bolove ne bih podnela i fizicke.
inace za normalne porodjaje epiduralnu iskljucuju odmah nakon serklaza.
zbog epiduralne anestezije ja nisam imala postporodjajne bolove.i hvala im zbog toga.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Sre Apr 04, 2012 7:39 am

pa i ne deluje mi strasno (sto se duzine tice).meni anestezija kad vadim umnjak skroz prestane da deluje posle 4 sata,a kamoli ovo za porodaj.
hvala ti kiss

PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Sre Apr 04, 2012 9:33 am

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Sre Apr 04, 2012 10:02 am

a sta je serklaza? ma zene treba da se slave ko slava..da im se klanjaju..a ne da ih neki buzdovani zafrkavaju..
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Sre Apr 04, 2012 10:10 am

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Sre Apr 04, 2012 10:22 am

aha ok hvala ...lepo nek uključe taj epidural odma i neka "radi" svo vreme XD
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Broj poruka : 1826
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Čet Apr 05, 2012 12:15 am

WindZ ::
a sta je serklaza? ma zene treba da se slave ko slava..da im se klanjaju..a ne da ih neki buzdovani zafrkavaju..

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Broj poruka : 1429
Godina : 29

PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Čet Apr 05, 2012 12:30 am

Ja bas imam strah od porodjaja i uopste od bolnice i lekara, ne podnosim bolove, tako da mi je epiduralna izgledala kao spas kada sam prvi put cula za nju Medjutim, nedavno sam gledala na tv-u neke zene koje izgleda imaju dugogodisnje posledice od te anestezije - jednu i dan danas boli to mesto gde su je uboli, a druga kaze da joj se povremeno noge odseku. To me bas zaplasilo Brine me da nasi lekari jos uvek nisu dovoljno strucni za to...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Čet Apr 05, 2012 6:49 am

Bella ::
Ja bas imam strah od porodjaja i uopste od bolnice i lekara, ne podnosim bolove, tako da mi je epiduralna izgledala kao spas kada sam prvi put cula za nju Medjutim, nedavno sam gledala na tv-u neke zene koje izgleda imaju dugogodisnje posledice od te anestezije - jednu i dan danas boli to mesto gde su je uboli, a druga kaze da joj se povremeno noge odseku. To me bas zaplasilo Brine me da nasi lekari jos uvek nisu dovoljno strucni za to...
pa mozda je to bilo pre par godina..valjda su se do sad naučili ..ili carski rez moze da ti bude opcija..probudis se i uglavnom je sve gotovo ..za oko h vremena ,a ne 12 da se smaras
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Broj poruka : 1429
Godina : 29

PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Pet Apr 06, 2012 12:17 am

WindZ ::
Bella ::
pa mozda je to bilo pre par godina..valjda su se do sad naučili ..ili carski rez moze da ti bude opcija..probudis se i uglavnom je sve gotovo ..za oko h vremena ,a ne 12 da se smaras

Hvala lepo, ali to mi je jos gore! Procitaj ovde iskustva o carskom rezu.
Mada ja svakako ne planiram bebu jos narednih 6-7 godina, mozda ce se do tad nesto promeniti
Nazad na vrh Ići dole
Ferhundica

PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Pet Apr 06, 2012 7:30 am

Moja snajka kad se poradjala 1998 godine tad je bila eksperimentalna epiduralna,nisu je ni pitali,samo su joj ukljucili... ona ima problema sa kicmom.ali sada je proslo dosta godina od tad,moja kuma,sestra i ja,takodje smo dobile epiduralnu,i hvala Bogu nijedna od nas tri nema nikakvih posledica zbog toga.Ne boli me ubod,kicma,niti mi se koce noge.opet je to stvar slobodnog izbora,
anesteziolozi su dobro obuceni,i ja im verujem,a imala sam sve vrste anestezija,lokalnu,totalnu i epiduralnu. ANESTEZIJA je zakon...
Nazad na vrh Ići dole
Ferhundica

PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Pet Apr 06, 2012 7:40 am

Sad cu da vam ispricam jednu pricicu,koga ne smara da cita...
Prosle godine kad sam lezala u bolnici,u istoj sobi je lezala zena od nekih 55 godina,uklanjali su joj miome,zahvatom poput kiretaze,zaboravila sam strucan naziv,a i ne bitno je,uglavnom to je bilo zavrseno,i mi smo zene u sobi zapocele temu o anestezijama... ja sam pomenula kako pacijenti sami pristaju ili ne pristaju na anesteziju,u svakom slucaju moras potpisati pristanak na taj zahvat. I sad se secam koliko se iznervirala kad sam joj to rekla.U fazonu je a sta bih bilo da se nije probudila?
tada sam joj rekla ona je pristala na to,a i budna je,pa,ne znam zbog cega panici?
prosla sam dovoljno operacija i anestezija,mozda je morbidno ali sam uvek govorila da kad bih mogla da biram smrt,birala bih je pod anestezijom,nista ne znas,nista te ne boli i naravno niceg nisi svestan.
ako nekom od administratora smeta moj tekst,slobodno neka ga obrise.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Broj poruka : 1826
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Pet Apr 06, 2012 10:57 am

Sto bi brisale, aman? Niti psujes, niti vredjas, delis necije iskustvo sa nama.Sto vise znamo i cujemo o svemu to bolje za nas. kiss

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Sub Okt 20, 2012 9:08 am

Tek sad sam videla ovu temu! Porodila sam se u totalnoj anesteziji. ponuđena mi ej spinalna koju u NS rade i (čini mi se) više naginju ka njoj. Meni ej moj dr rekao da je bolje da uzmem totalnu- nikad ne znate kako ćete reagovati kad legnete na sto...
Moje cimerke su porođene u spinalu i pokajale se! Jedna je tražila total jer je beba bila visoko,a oni dok su je spuštali,ona sve osetila. Kasnije- glavobolje nesnosne... Moj glas za totalnu anesteziju: Brže sam se oporavila od svih koji su bili u totalnoj, toliko o bržem oporavku nakon spinala.
Nazad na vrh Ići dole
JJEECCAA

Broj poruka : 69
Datum upisa : 02.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Sub Okt 20, 2012 9:57 am

Ja sam zbog tragicno zavrsene trudnoce,kad je utvrdjeno da je u pitanju mrtvorodjena beba,prvo bila na indukciji 5sati,pa indukcija + epidural jos 7sati i posto nista nije uspelo onda je uradjen carski rez,totalna anestezija,to je bilo u 00:30h,lezala sam na intezivnoj do 11h ujutru i odmah popodne sam trazila da mi pomognu da ustanem,malo je teze bilo uspraviti se iz lezeceg polozaja,a sve ostalo je bilo ok. jedina da tako kazem posledica anestezije je bila sto me je posle desetak dana od operacije jako bolela glava par dana, ali to valjda mora tako.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   Sub Okt 20, 2012 10:13 pm

Ja bih mnogo volela da se, ako nekad budem odlucila da imam dete, poradjam prirodnim putem, bez anestezije. Mislim da je to magican trenutak, da se pamti ceo zivot, ne bih volela da spavam, ili da imam anesteziju od koje nista ne osecam. Nisam mazohista, i mnogo se plasim porodjaja, ali volela bih da sve prodjem prirodno, i da me boli. Naravno, postoje majke kod kojih je neophodan carski rez, ili neki drugi zahvati, anestezije, ali ako sve ide kako treba, ja sam ubedjena da uz malo hrabrosti i saradnju sa dobrim ginekologom, beba moze brzo i bez problema da dodje na svet.
A za epidural jos uvek nekako sumnjam, cula sam i ja, kao i Bella, da su nekad moguce posledice. Mislim da je najbolji porodjaj, onaj prirodnim putem i bez anestezija. I da li je tacno da se taj epidural daje u donji deo ledja, ili sam ja nesto pobrkala?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti   

Nazad na vrh Ići dole

Porodjaj i anestezija,iskustva i saveti
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Trudnoća i porođaj-
Skoči na: