Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Mesto za zajednicki zivot u inostranstvu

Ići dole 
AutorPoruka
MyLoveIsMyLife

Broj poruka : 9
Datum upisa : 06.04.2012

PočaljiNaslov: Mesto za zajednicki zivot u inostranstvu   Pet Apr 06, 2012 11:56 pm

Evo, ovako, na forum se javljam u moje, ali i u ime moje devojke, sa kojom sam vec jako dugo u velikoj ljubavi. Ono o cemu smo u zadnje vreme poceli razmisljati je zajednicki zivot, u nekom romanticnom, lepom, a opet vrlo povoljnom za zivot gradu. E, sad, problem je u tome sto takvih mesta u Srbiji ima jako malo, pa smo poceli razmisljati o mestu u inostranstvu, i zbog toga, ali i zbog, prevashodno, nase zelje da zivimo u nekom gradu koji sve to poseduje, a koji se nalazi u inostranstvu. Za oboje bi jako lepo bilo da zivimo u nekoj inostranoj zemlji, i to nam je odavno velika zelja. E, sad, ono sto bih zeleo saznati na ovom mestu je sledece. A to su neke vase preporuke, saveti, a mozda i utisci o zivotu u nekom lepom, romanticnom gradu u inostranstvu. Bili bismo vam unapred zahvalni, za svaki moguci odgovor koji nam moze pomoci. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
jagodica

Broj poruka : 175
Datum upisa : 29.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Mesto za zajednicki zivot u inostranstvu   Sub Apr 07, 2012 12:17 am

Sve to lepo zvuci, ali prvenstveno treba razmisljati sta cete vi tamo raditi, realno ne bere se posao na drvetu. Prvo treba da razmotrite mogucnost zaposljavanja pa onda sve ostalo! Ali sto se tice te romantike verovatno neki gradic u Italiji.
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

Broj poruka : 546
Datum upisa : 28.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Mesto za zajednicki zivot u inostranstvu   Sub Apr 07, 2012 12:24 am

Prvo i osnovno koja govorna podrucja vama odgovaraju? Cime bi ste se bavili (od romantike se ne zivi)? Koliko godina imate? Da li planirate decu? Zivot u Srbiji i u inostranstvu ne moze da se poredi, ako odes tamo bez vize i drzavljanstva moras mnogo da zapnes da bi zaradio novac i da bi nekako dosao do vize, to prvo, njihov tempo zivota se mnogo razlikuje od naseg, vaspitanje, mentalitet. U krajnjem slucaju, nikad ne mozes da znas kakav je zivot u nekom mestu dok tamo ne zivis, turisticki obilazak i zivot nisu isto. Moja preporuka ti je neko manje mesto u Sloveniji, ja da biram sigurno bi tako negde zivela.

Poslednji izmenio pufnasta dana Sub Apr 07, 2012 3:09 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Broj poruka : 3396
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Mesto za zajednicki zivot u inostranstvu   Sub Apr 07, 2012 1:35 am

ja necu da zalazim u te sitnice od cega cete da zivite,pa cu samo da vam preporucim Barselonu ili Malagu!
Nazad na vrh Ići dole
MyLoveIsMyLife

PočaljiNaslov: Re: Mesto za zajednicki zivot u inostranstvu   Sub Apr 07, 2012 5:42 am

Ovo su samo ideje, i razmatranja fakultetski obrazovanih osoba (stomatoloskog i medicinskog fakulteta), i nas dvoje apsolutno nismo neki klinci koji lupaju glavom bez obzira. Ideja ove teme je da zatrazimo, i nadamo se, i dobijemo preporuku, gde se moze lakse zaposliti, koji je grad povoljan za zivot, a opet lep, pun prirode, lepe arhitekture, a nas dvoje trenutno samo razmisljamo o tome. Zato bih molio za sto vise odgovora, i saveta po ovom pitanju, jer ce nam biti zaista potrebni. A, mi smo vam unapred zahvalni...
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Broj poruka : 1746

PočaljiNaslov: Re: Mesto za zajednicki zivot u inostranstvu   Ned Apr 08, 2012 7:46 am

svajcarska definitivno. dobra ekonomija,lepe plate, priroda, kultura. i jos vojna nezavisnost i nisu u eu. kud ce lepse!
blizu je Srbije!

Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: Mesto za zajednicki zivot u inostranstvu   Ned Apr 08, 2012 10:20 am

Pogledaj u uopstenoj temi. Imas detaljan opis jednog gradica u Sloveniji (vise sam smorila znam ).I cula sam da se vasa struka ovde trazi, a lakse je doci do posla, nego bilo gde drugde u EU jer je neophodno znati jezik zemlje u koju odlazis (naravno ovo govorim za lekare i stomatologe).

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers
Nazad na vrh Ići dole
MyLoveIsMyLife

PočaljiNaslov: Re: Mesto za zajednicki zivot u inostranstvu   Sub Apr 14, 2012 10:05 am

Iva ::
Pogledaj u uopstenoj temi. Imas detaljan opis jednog gradica u Sloveniji (vise sam smorila znam ).I cula sam da se vasa struka ovde trazi, a lakse je doci do posla, nego bilo gde drugde u EU jer je neophodno znati jezik zemlje u koju odlazis (naravno ovo govorim za lekare i stomatologe).
Izvinjavam se, ali ja nigde ne mogu pronaci tu uopstenu temu o gradu u Sloveniji. Moze li link??? Unapred hvala
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Broj poruka : 3396
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Mesto za zajednicki zivot u inostranstvu   Sub Apr 14, 2012 10:15 am

u podforumu stvarno sve ostalo imas uopstenu temu 3.deo.e,tu se pisalo o tome,oko 40.strane,odprilike!
Nazad na vrh Ići dole
meda

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: Mesto za zajednicki zivot u inostranstvu   Ned Apr 15, 2012 10:27 pm

Iva,jel to Nova Gorica u pitanju?
sad sam googlovala i deluje mi kao da je jako mirno i sredjeno mesto.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Mesto za zajednicki zivot u inostranstvu   

Nazad na vrh Ići dole

Mesto za zajednicki zivot u inostranstvu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zabava :: Putovanja-
Skoči na: