Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

lomexin vaginaleta u 9 mesecu trudnoce?

Ići dole 
AutorPoruka
tasamasa

Broj poruka : 12
Datum upisa : 24.03.2012

PočaljiNaslov: lomexin vaginaleta u 9 mesecu trudnoce?   Sre Apr 11, 2012 1:07 am

zdravo svima,38 sam nedelja trudnoce i u vaginalnom brisu mi je nadjena kandida koju sam inace provlacila tokom cele trudnoce izlecim je lomexin vaginaletom pa opet se vrati.Doktorka mi je opet rekla da uzmem lomexin ali ne znam da li sad nesto moze da skodi posto sam otvorena 2 prsta pa da nesto ne prodje kroz posteljicu?inace zaboravila sam doktorku da podsetim da sam otvorena 2 prsta ali mislim da se seca posto me je pre 2 nedelje pregledala.Da li je neka od vas koristila lomexin i sta mislite da li je totalno bezbedno koristiti tu vaginaletu ako sam otvorena 2 prsta?
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: lomexin vaginaleta u 9 mesecu trudnoce?   Sre Apr 11, 2012 1:13 am

Ja jos nisam imala takvih iskustva,ali znam da je moja drugarica tokom cele trudnoce mucila muku sa kandidom i stalno je koristila neke vaginalete,cak i pred sam porodjaj.Znam da smo se smejale kad je pricala da su joj na porodjaju izlazili mali komadici sekreta posto je bas imala obilan sekret i da je izbacila rastopljenu vaginaletu koju je stavila prethodne veceri.Tako da mislim da je skroz bezbedno.
Nazad na vrh Ići dole
tasamasa

PočaljiNaslov: Re: lomexin vaginaleta u 9 mesecu trudnoce?   Sre Apr 11, 2012 1:20 am

e hvala ti mislim ne bi mi doktorka dala da ne sme nego mene sad buni to sto sam otvorena 2 prsta pa da to nesto ne poremeti prodje kroz posteljicu otkud znam..jer na njima pise da nije preporucljivo u trudnoci ali to na vecini pise.Meni doktorka njih prepisuje od 4 meseca
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: lomexin vaginaleta u 9 mesecu trudnoce?   Sre Apr 11, 2012 1:23 am

Na svim lekovima pise da se ne preporucuju u trudnoci,al ipak lekari valjda znaju sta rade.Ja znam za taj slucaj moje drugarice.Kad navrate i druge devojke,napisace sigurno sta one znaju o tome.
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

PočaljiNaslov: Re: lomexin vaginaleta u 9 mesecu trudnoce?   Sre Apr 11, 2012 2:44 am

tasamasa ::
zdravo svima,38 sam nedelja trudnoce i u vaginalnom brisu mi je nadjena kandida koju sam inace provlacila tokom cele trudnoce izlecim je lomexin vaginaletom pa opet se vrati.Doktorka mi je opet rekla da uzmem lomexin ali ne znam da li sad nesto moze da skodi posto sam otvorena 2 prsta pa da nesto ne prodje kroz posteljicu?inace zaboravila sam doktorku da podsetim da sam otvorena 2 prsta ali mislim da se seca posto me je pre 2 nedelje pregledala.Da li je neka od vas koristila lomexin i sta mislite da li je totalno bezbedno koristiti tu vaginaletu ako sam otvorena 2 prsta?

Na apsolutno svakom leku, pa cak npr. i na tabletama brusnice, pise da se ne sme koristiti u trudnoci... takodje npr,cefaleksin je apsolutno bezbedan od samog pocetka trudnoce i opet pise da ga ne treba koristiti. Takva je situacijamam i sa vaginaletama... generalno u trudnoci ginekolozi cesce prepisuju Gynodaktanol ali daju i Lomexin.. s toga ako ti je tvoj dr rekla da ih upotrebis to i u radi. Posteljica stiti tvoju bebu i zato nemoj da brines.

Kad je tebi tacno termin? Ja svaki dan ocekujem novosti od tebe?
Nazad na vrh Ići dole
tasamasa

PočaljiNaslov: Re: lomexin vaginaleta u 9 mesecu trudnoce?   Sre Apr 11, 2012 2:50 am

joj 24 aprila ali ja sam mislila da ce biti i ranije sad evo sitno brojim.Jedino je problem sto je guzonja okrenuo zadnjicu pa bi sad volela da izdrzim makar do sledece nedelje jer ce mi onda zakazati carski rez a ovako ako krene ranije idu na pokusaj prirodnog porodjaja
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

PočaljiNaslov: Re: lomexin vaginaleta u 9 mesecu trudnoce?   Sre Apr 11, 2012 2:56 am

joj 24 aprila ali ja sam mislila da ce biti i ranije sad evo sitno brojim.Jedino je problem sto je guzonja okrenuo zadnjicu pa bi sad volela da izdrzim makar do sledece nedelje jer ce mi onda zakazati carski rez a ovako ako krene ranije idu na pokusaj prirodnog porodjaja

Znaci brojis sitno... lepo... jedva cekam lepe vesti.
Ja bolove nisam uopste ni dobila, vodenjak mi je pukao i 11 dana posle termina. Nemoj da se opterecujes datumom, setaj, uzivaj, opusti se i raduj srecnom trenutku... zasluzila si to posto si se gotovo od samog starta cimala oko nekih stvari. Samo neka je beba dobro a kako ces se poroditi nije ni bitno.

Pomazi stomacic od mene.
Nazad na vrh Ići dole
tasamasa

PočaljiNaslov: Re: lomexin vaginaleta u 9 mesecu trudnoce?   Sre Apr 11, 2012 3:34 am

naravno da mi je beba dobro pa kako se porodim ja zbog bebe i brinem za taj prirodni porodjaj da mi se ne namuci ako krene guzom zao me kako ce izaci tako savijen,uh..jer si bila koliko otvorena?sigurno su te prvo na indukciju ukljucili?

a da htedoh da te pitam jer ti se desilo da u 9-om mesecu slabije osecas bebu valjda nemaa mesta i ne udara onako jako kao do sada samo se nesto kao proteze

EDIT by Pufnasta: Molim da se ne pise post za postom, imate opciju EDIT.
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

PočaljiNaslov: Re: lomexin vaginaleta u 9 mesecu trudnoce?   Sre Apr 11, 2012 3:54 am

a da htedoh da te pitam jer ti se desilo da u 9-om mesecu slabije osecas bebu valjda nemaa mesta i ne udara onako jako kao do sada samo se nesto kao proteze

Meni je beba bilo izuzetno visoko tj. nizicama je konstantno udarala u moja rebra tako da sam je ja uvek osecala. A inace normalno je da sad manje osecabebu jer bi ona trebalo polako da se umiruje i spusta u porodjajni kanaln.
Meni je vodenjak pukao a beba je bilo izuzetno visoko... posle nekih 8-9 sati od pucanja beba je i dalje bila visoko a ja otvorena svega jedan prst... posle kosultacije vise lekara resili su da mi urade carski jer, kako oni rekose, i da mi ukljuce indukciju ne bih se porpdila ni u narednih 12 sati a to je vec mnogo za bebu koja je toliko premasila termin da bude bez plodove vode. Takodje moja plodova voda je bila veoma zelena, sto znaci da je beba vec kakila u stomaku tako da je bilo bolje da je izvade pre nego sto dodje do neke infekcije. Kada se rodio odmah su mu uzeli krv i konstatovali da nema nikakve infekcije a posle dva dana su isto ponovili i hvala Bogu i tad je rezultat bio ok tako da je ispalo da su bebu na vreme izvadili. Ne zelim ni da pomisljam sta bi bilo da su cekali.

Mene je bebe i kada su uvodili u operacionu sali jos uvek udaral anozicama u rebra... kada sam se probudila iz anestezije prvo sto sam primetila jeste da vise nema tog neprijatnog osecaja u rebrima.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: lomexin vaginaleta u 9 mesecu trudnoce?   

Nazad na vrh Ići dole

lomexin vaginaleta u 9 mesecu trudnoce?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Trudnoća i porođaj-
Skoči na: