Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Odlaganje menstruacije.

Ići dole 
+7
Ferhundica
inda
mala_fe
Jeci
bevana
Iva
pahuljicaa
11 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptyPet Apr 20, 2012 7:09 am

Devojke, posto jos malo idem na ekskurziju htela sam da odlozim menstruaciju jer treba da dobijem tacno tog dana kada se krece...i pijem pilule za koje sam na starom forumu procitala da je prednost to sto moze da se odlozi menstruacija njima...tj, nadovezivanjem pakovanja. I posaljem ja onom ginekologu sa drugog sajta mejl...jer mi nije bilo jasno da li bacam bele pilule iz prvog pakovanja...a on meni kaze da se za odlaganje koriste primult nor i da ne zna odakle mi ideja da uopste odlazem menstruaciju pilulama za kontracepciju...i ja mu rekla da pise u uputstvu da moze i otkucam kako je u upustvu navedeno...i vise nisam dobila odgovor.
Ne znam sta da radim...glupo mi je da pijem i primult nor i yaz. Ali ne znam zasto bi mi ginekolog rekao da ne smem tako da odlazem kada svuda pise da moze i kako Odlaganje menstruacije. 2370014350
Pomozite mi da ''donesem odluku''...
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptyPet Apr 20, 2012 9:18 am

Ja sam odlagala tako kako pise u uputstvu.Spojis dva pakovanja, s tim sto preskaces (bacas) te bele. Yaz pijes i dalje? Ako pijes njih, onda tako kako pise.
Ipak ako stignes odi do lekara, pa "uzivo" savet.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptyPet Apr 20, 2012 9:22 am

ima bar sto takvih pitanja na starom forumu.
odlazes tako sto iz prve kutije ne pijes bele pilule,a iz druge kutije popijes onoliko pilula koliko dana zelis da odlozis mens.,ili popijes celu drugu kutiju.
da ne pijes pilule onda bi morala da koristis primult nor,ili orgametril.

ovoliku budalastinu nisam cula odavno (da uz kontraceptivne pilule,pijes i one za odlaganje mens.),i stvarno treba razmisliti o sturcnosti tog lekara koji odgovara na mail-ove.


edit: ovo su saveti ''uzivo'' Odlaganje menstruacije. 650269930 odlagala sam i na jedan i na drugi nacin,i tako mi je dr rekao da radim.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptyPet Apr 20, 2012 9:35 am

Bev, ma nisam mislila da su nasi saveti losi, nego da ipak proveri sa lekarom uzivo, ako zeli lekarsko misljenje, a ne on line.
A kad si vec tu: Ja sam napravila pauzu od tri meseca i ponovo pocela sa pilulama.Nemam pojma da li sam smela tako brzo, ali sam morala.Bubuljice vece nego ikad, menstruacija neredovna i slaba, a razvlaci se po nedelju dana, o seksu da ne govorim...Jesam li puno zabrljala sa tom pauzom?


Poslednji put izmenio Iva dana Pet Apr 20, 2012 9:46 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptyPet Apr 20, 2012 9:41 am

znam sta si mislila,nego eto da bude sigurna da su lekari tako rekli (ako ne uspe da ode kod svog.znas da pahuljica mora privatno).


ja sam pre pravila pauze po mesec dana (posto je tadasnja dr bila od onih lekara koji misle da posle odredjenog broja kutija mora da se pravi pauza mesec dana).tako da sa tim razmakom,mislim,nisi pogresila.to sto ti se razvlaci nedelju dana-znas da prva mens. uvek duze traje.a tebi ova dodje kao prva zbog te pauze.tako da opet prolazis kroz privikavanje.za ostalo stvarno ne znam.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptyPet Apr 20, 2012 9:43 am

Uh, pao mi je kamen sa srca. Samo me ta pauzica brinula. Ali cim si ti pravila i krace, po savetu doktorke, onda nisam zabrljala.Ili bar ne toliko mnogo koliko sam se ispanicila.Sad vise ne prestajem dok ne resimo da pravimo bebca,znaci jos nekih godinu dana, godinu i po.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptyPet Apr 20, 2012 10:00 am

Odlaganje menstruacije. 515354487
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptyPet Apr 20, 2012 7:16 pm

Nemoj bre da pijes primolut nor... Boze svasta sa tim lekarom koji ti je to rekao!
Jedna od prednosti pilule jeste ta da MOZES da spojis 2 kutije, i na taj nacin da ne dobijes. Use it wisely Odlaganje menstruacije. 364988687

Ja ne znam da ti kazem to za bele pilulice i slicno, posto ne pijem yaz, ali i ja sam sa logestom spajala za more svake godine do sada, pa ii ove cu (naravno ako ima potrebe) Odlaganje menstruacije. 650269930
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptyPet Apr 20, 2012 8:04 pm

te bele pilule su kao pauza od 7 dana kod logesta.
kad se odlaze mens. kod logesta ( i ostalih koje se piju 21 dan) se ne pravi pauza vec se odmah posle ispijene 21 pilule nastavlja druga kutija,a kod yaz-a se ne piju te 4 bele Odlaganje menstruacije. 650269930
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptySub Apr 21, 2012 12:44 am

Danas sam nazvala telefonom mog ginekologa jer nemam kad da odem...i rekla joj da mi je online ginekolog rekao da ne smem da odlazem menstr pilulama za kontracepciju i da moram uzeti primult nor...a ona je samo rekla ''ko je njemu dao diplomu doktora da mi je znati. ostavi se online ginekologa, smes odloziti, spoji 2 pakovanja i lepo se provedi na ekskurziji.'' ...toliko o strucnosti ovih tzv doktora po sajtovima Odlaganje menstruacije. 650269930
Evo da kopiram kratki razgovor sa ginekologom sa onog sajta.

''Postovani, pijem Yaz pilule vise od pola godine. I zelim da odlozim
ovu menstruaciju. Da li treba da umesto sa belom pilulom, pocnem sa
novim pakovanjem i bacim 4 bele iz prethodnog pakovanja? I da li ovo
znaci da cu od sada pocinjati novo pakovanje 4 dana ranije nego do
sad?''

''Postovana,
Ne mozete odloziti mensis takvom kombinacijom.
Ako vam je neophodno odlaganje ciklusa zapocnite sa tabletama Primolut nor
2x1 onoliko dana koliko zelite da odlozite krvarenje, pocevsi pre nego dodju
na red bele tablete.''

''A zasto onda pise da je prednost pilula to sto mogu i da odlozim
menstruaciju ako zelim? Pise da moze i par dana, ali da je bolje da
samo nadovezem pakovanje. Sto se tice primult nora, ne znam kako se to
koristi i da li smem istovremeno sa pilulama to...''

''Postovana,
Ne znam gde ste to procitali, vasa je pravo da me poslusate ili ne, Primolut
nor tbl. se piju izmedju ostalog i za odlaganje krvarenja, a napisao sam vam
kako> uzimaju se 2x1 pre nego sto na red dodju bele pilule ( ili ako vam je
lakse umesto belih pilula ) onoliko dana koliko zalite da odlozite mensis.''

''Procitala sam to u uputstvu pilula. Ima deo 'ukoliko zelite da ..' i
dato je za odlaganje menstruacije.''


Vise nisam dobila odgovor. :/

Kao i kad sam pitala da li ce mi se poremetiti ciklus ako prestanem da pijem pilule...dobila sam odgovor da bih mogla da predjem na Qlairu. bounce




Odlucila sam kako cu..posto bih trebala da imam jos 2 menstr pre ekskurzije, tj.druga bi pocela tog dana, onda cu ovu sad da odlozim i onda cu sledecu dobiti 4 dana ranije i zavrsice mi se dok ne podjem na ekskurziju. Mislim da mi je to najbolje. Odlaganje menstruacije. 650269930
Nazad na vrh Ići dole
mala_fe




Broj poruka : 6
Datum upisa : 09.03.2012

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptyPon Avg 20, 2012 1:20 am

Cao! Potrebno mi je misljenje od vas koje imate iskustva sa odlaganjem menstruacije. Ja sam zbog odlaska na more prvi put spojila dve kutije logesta i treba da dobijem 24. avgusta, medjutim, juce mi se pojavila bleda krv u tragu, kao ono kad pocinje. Surprised Je l to zbog odlaganja? Da li da odem kod ginekologa? Pre odlaganja sam bila na pregledu, bilo je sve ok i doktorka mi je rekla da mogu bez ikakvih problema da sastavim dve kutije.
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptyPon Avg 20, 2012 3:50 am

danas je 20. ,tako da moguce je da ces dobiti Odlaganje menstruacije. 650269930 ja sam odlagala,ali ne pijem pilule i moze da ti se desi da ces dobiti 2-3 dana ranije ili kasnije...
Nazad na vrh Ići dole
Ferhundica

Ferhundica


Broj poruka : 162
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42
Lokacija : Gde je i Bog rekao,laku noc i lisica nosi postu

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptyUto Avg 21, 2012 3:39 am

Pitacu vas ovde da ne otvaram novu temu,a slicne su.
Ja sam u junu mesecu pila tablete za odlaganje menstruacije Primolut nor,kad sam prestala da ih pijem dobila sam,i posle toga nista. Doktorka mi je juce prepisala Orgametril da pijem 6 dana. Zanima me jel neko od vas pio te tablete i koliko vam je mensruacija trajala?
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptyUto Avg 21, 2012 6:39 am

i meni kasni. zapravo nema ni naznaka da cu da dobijem, ne boli me stomak, ni grudi, nista... pila sam primolut nor proslog meseca i dobila 15. jula, ali zasad nema nista.
ferhundice, jel bi volela da si trudna? Odlaganje menstruacije. 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptyUto Avg 21, 2012 8:27 am

Ferhundice glasam za bebicu Odlaganje menstruacije. 1934295607 Odlaganje menstruacije. 3117615499 ma blizance Odlaganje menstruacije. 2100916089

Trebalo bi da dobijes kad zavrisis sa tim tabletama, u roku od 2-3 dana. Jel ona tebi prepisala te tabletice zato sto ti nije redovna menstruacija?
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptyUto Avg 21, 2012 11:34 am

ja sam pila primolut nur,i dobila sam posle 28dana...nadam se da si trudna ,pa da imamo jos jednu bebu na forumu Odlaganje menstruacije. 3980218871
Nazad na vrh Ići dole
Ferhundica

Ferhundica


Broj poruka : 162
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42
Lokacija : Gde je i Bog rekao,laku noc i lisica nosi postu

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptyUto Avg 21, 2012 9:06 pm

Nisam trudna,nazalost. Dala mi je tablete da mi izazove menstruaciju,jel kao prvo nisam dobijala od juna,a kao drugo,u septembru idem na more,pa,ne bih da dobijem na moru.

I dr. me je pitala da li bih volela da sam trudna,iskreno receno,ne znam,i volela bih i ne bih.Za sad i ne razmisljam o tome.
BOJIM SE UZASNO!
Nazad na vrh Ići dole
Ferhundica

Ferhundica


Broj poruka : 162
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42
Lokacija : Gde je i Bog rekao,laku noc i lisica nosi postu

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptyUto Avg 21, 2012 9:21 pm

Ne znam,svega,da se ne ponovi,ne bih to podnela,znam da ne treba tako da mislim,ali to je jace od mene. Prepisala mi je 6x1
Nazad na vrh Ići dole
Ferhundica

Ferhundica


Broj poruka : 162
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42
Lokacija : Gde je i Bog rekao,laku noc i lisica nosi postu

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptyUto Avg 21, 2012 9:30 pm

u roku od 24 sata po prestanku tableta,treba da dobijem.
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptyNed Avg 26, 2012 8:38 am

ja sam konacno dobila, posle 40-tak dana... Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptyČet Avg 15, 2013 10:07 pm

ja ne mogu da verujem da mi se ciklus opet poremetio i da cu da dobijem na moru! pa dodje mi da se ubijem. zadnjih meseci je sve bilo na 28 dana i poslednja mi je kasnila nesto vise od nedelju dana i sad ce da me strefi na moru.
prosle godine sam pila primolut-nor. i ove godine cu morati. zaboravila sam kako se zovu one druge pilule za odlaganje.
jedino cega se secam od prosle godine je da su mi se ciklusi posle odlaganja poremetili i bili na oko 40 dana.

kako se piju? 3 dana pre pocetka ciklusa, ali koliko tableta dnevno, 2 ili 3?
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

tinkerbell02


Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptyČet Avg 15, 2013 10:24 pm

pijes onoliko dana pre koliko zelis da odlozis, 3 dana ti je okej i pijes je 2 do 3 puta na dan
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptyČet Avg 15, 2013 10:46 pm

Tinker, to nije tacno sto si napisala Odlaganje menstruacije. 650269930

Pocinjes 4 dana pre menstruacije i pijes jednu ujutru jednu uvece. Pilule se zovu Orgametril. Imas ih 28 u pakovanju. Ako ces sve da pijes, ispada 14 dana da odlozis. Ali mozes i 7 dana. Nemoj samo 2-3 dana da pijes! I kada prestanes posle 3-4 dana ces dobiti.
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

tinkerbell02


Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptyČet Avg 15, 2013 11:36 pm

u upustvu za primolut pise da se pije tri dana pre pocetka ciklusa i 2 do 3 pilule na dan i napisala sam da pije za onoliko dana pre pocetka ciklusa koliko bi ona zelela da odlozi
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. EmptyPet Avg 16, 2013 12:05 am

Mojoj drugarici je posle Orgametrila kasnilo bas dosta,a ja sam posle primolut-nora dobila posle 28 dana i posle toga sve kao i pre...


Primolut-nor se pije 2 na dan,tako su meni rekli i u apoteci i mamina dr,jer je ona tada pitala umesto mene...mada sam ja tada bila mladja,pa su mi rekli da posle 7 dana pijem samo jednu dnevno i sve mi je bilo ok Odlaganje menstruacije. 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Odlaganje menstruacije. Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Odlaganje menstruacije. Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Odlaganje menstruacije.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» sex za vreme menstruacije
» Izostanak menstruacije
» Kasnjenje menstruacije
» Uticaj seksa na pocetak menstruacije
» Krvarenje van menstruacije

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Menstruacija-
Skoči na: