Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Odlaganje menstruacije.

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
pahuljicaa

Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 23

PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Pet Avg 16, 2013 12:20 am

Moja majka je to pocela da pije pre neki dan jer idemo na Zlatibor pa je htela da odlozi... 4 dana pre menstruacije - za svaki slucaj, jer moze da ti porani dan-dva, pa da nema efekta ako pocnes 3 dana pre menstruacije, jer onda ispada kao da si pocela dan pre menstruacije ako ti porani i onda se desi da devojka ipak dobije jer nije uspelo da se odlozi. Mojoj mami je isto doktorka rekla. 4 dana pre menstruacije, jedna ujutru, jedna uvece. Gde ces bre 3 dnevno, da se slogiras i pijes koliko zelis dana, ali je najpametnije da se ispiju sve.

Broj poruka : 3396
Godina : 29

PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Pet Avg 16, 2013 12:30 am

Yo,izracunaj kada treba da dodbijes i koliko ranije da pocnes.i imaj u vidu ovo sto je pahuljica napisala: I kada prestanes posle 3-4 dana ces dobiti.
Nazad na vrh Ići dole
inda

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Pet Avg 16, 2013 12:34 am

Odlaganje je najbolje za osobe koje znaju tacno u dan kada ce da dobiju...ja sam pocela 3 dana pre,ali sam znala kada cu tacno dobiti...
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Pet Avg 16, 2013 12:35 am

Da, posle 3-4, maksimum 5-6 dana ces dobiti...ne znam kako je Inda posle 28 dana dobila...mozda sam ja nesto pogresno shvatila

PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Pet Avg 16, 2013 12:39 am

Mislila sam na prvu menstruaciju posle one koju sam dobila posle 2-3 dana od prestanka uzimanja pilula...
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Pet Avg 16, 2013 12:47 am

Aaa. E pa eto, pogresno shvatila ...i jesi pila citavo pakovanje? To je najpametnije. Ili 7 dana ili 14 dana da se pije.

PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Pet Avg 16, 2013 1:02 am

Ja sam pila 7 dana
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Pet Avg 16, 2013 1:05 am

E pa to je to. Ili 7 ili 14 Mislim, moze koliko hoces, ali najbolje je na sedmicu-dve.

Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Pet Avg 16, 2013 4:28 am

Piju se minimum 3 dana pre ocekivane menstruacije. Po 2-3 sto napisa thinker. Mislim da su ti dovoljne 2, max 14 dana. Ja sam ove godine posle orgametrila dobila posle dan i nesto Tako da je to individualno
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Pet Avg 16, 2013 6:25 am

koni ::
Piju se minimum 3 dana pre ocekivane menstruacije. Po 2-3 sto napisa thinker. Mislim da su ti dovoljne 2, max 14 dana. Ja sam ove godine posle orgametrila dobila posle dan i nesto ;)Tako da je to individualno
Ako pijes 3 dnevno, na koju foru ces ih piti 14 dana? 28 nije deljivo sa 3, pa ispada da, ako bi pila 3 dnevno - onda ih pijes 9 dana i ostane ti jedna. Uostalom u uputstvu pise da se pije 1-2 dnevno, a ne 2-3 i doktori preporucuju 1 ujutru i 1 uvece. previse je piti 3 tablete dnevno jer se preko 2 smatra predoziranjem.
Nazad na vrh Ići dole
koni

PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Pet Avg 16, 2013 7:03 am

Pahuljice, nisi u pravu. Citam uputsvo Orgametrila i pise ovako:

Odlaganje menstrualnog krvarenja:

Lecenje treba da pocne 2 nedelje pre ocekivanog pocetka ciklusa kada se uzima 1 tableta dnevno. Ako se sa lecenjem pocne u vremenu kracem od 1 nedelje pre ocekivane menstruacije, tada je potrebno povecati dozu na 2-3 tablete dnevno. U ovom slucaju ne preporucuje se odlaganje menstrualnog krvarenja duze od 1 nedelje.
Mogucnost pojave probojnog krvarenja povecava se srazmerno kasnijem pocetku lecenja. Stoga, sa uzimanjem leka ne treba poceti kasnije od 3 dana pre ocekivanog menstrualnog krvarenja.

E sad ja kada sam zimus bila na pregledu i kada sam je pitala za odlaganje, rekla da moze i prepisala primolut-nor, 3 dana pred ocekivanu menstruaciju, najvise 14 dana, 2 tablete dnevno. Odlucila sam da ne odlazem tada, ali mi je sada zbog letovanja zatrebalo, pa sa kupila orgametril jer sam vec imala od proslog leta. Uzimala sam ih po tom modelu koji mi je ona propisala za primolut-nor, ali vidis da u uputstvu pise ovako (naravno procitala sam ga pre upotrebe iako ne koristim prvi put), zato su mi i ostale te 2-3 tablete u secanju

I da, orgametril ima 30 tableta u pakovanju
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Pet Avg 16, 2013 7:10 am

Ja to ne shvatam. Majka je bacila kutiju i uputstvo pa ne mogu da pogledam i ja to. Ali znam sta je i doktorka majki rekla: 1-2 se pije jer preko 2 je vise od dozvoljene dnevne doze. Zato i dodje 28 pilula, da bi pila 7 ili 14 dana

Neka svako koristi kako hoce. Ja u zivotu ne bih pila 3 tablete toga dnevno i ne znam zasto pise da su za lecenje? .. znam da je prosle godine majka orgametril pila zbog jajnika, kada je krvarenje vec pocelo, treci put u mesecu. I pila je isto 2 dnevno. Dok nije ispila sve.

PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Pet Avg 16, 2013 7:17 am

Ja citam uputstvo i prekucavam. Ako mi ne verujes mogu da slikam i kutiju i uputstvo i da okacim...

Inace i u nekim drugim slucajevima se koriste vise od 2 tablete...
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Pet Avg 16, 2013 7:55 am

pitacu u apoteci. mene zanima 2 ili 3 dnevno, ne bih da napravim sr*nje zbog tih hormona. pila sam i prosle godine, samo se ne secam. ostalo ima u uputstvu
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Pet Avg 16, 2013 8:20 am

Ako ces samo da odlazes, nemas drugih problema, pij 2. Doktori za odlaganje uvek prepisuju 2 tablete ali pitaj u apoteci za svaki slucaj.

PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Pet Avg 16, 2013 8:36 am

Sve moje drugarice su pile 2 dnevno,tako im je receno u apoteci ili kod ginekola,a znam da je moja mama jednom zbog jajnika isto pila 2 dnevno,ali sigurno postoji neki slucaj kada se piju 3,jer sigurno u uputstvu ne bi pisalo bez razloga
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Pet Avg 16, 2013 8:37 am

ok, hvala svima
Nazad na vrh Ići dole
koni

PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Pet Avg 16, 2013 9:03 am

Pa 3 je verovatno ako na nekoga slabo deluju 2, jer postoji nesto i za suzbijanje ovulacije i ovulatornog bola, i onda pise da ako se pojavi intermenstrualno krvarenje da se doza povecava na 2 ili 3 tablete u toku 3-5 dana (sto odredjuje ginekolog). Pretpostavljam da ima veze i sa tezinom pacijenta, jer verovatno nije isto za devojku koja ima 45kg i devojku koja ima recimo 90kg

A inace u uputstvu pise da se 6-10 tableta dnevno, u duzem vremenskom periodu koriste kod lecenja nekih vrsta kancera endometrijuma.

A sto se Yo tice, najsigurnije ti je da uzimas po 2x1 tabletu.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   Pet Avg 16, 2013 10:14 am

I ja sam pila 2x1,2-3 dana pre mens. i ne duze od 14 dana.

PočaljiNaslov: Re: Odlaganje menstruacije.   

Nazad na vrh Ići dole

Odlaganje menstruacije.
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Kasnjenja menstruacije i antibiotici
» Krvarenje posle menstruacije
» Bolna menstruacija
» Kasnjenje menstruacije
» Kandida

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu