Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

LAKSATIV

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
deavenus

Broj poruka : 10
Datum upisa : 11.03.2012
Godina : 25

PočaljiNaslov: LAKSATIV    Pon Apr 23, 2012 9:06 am

Drage moje,cula sam da su ovo tablete koje pomazu kod zatvora,da li ih je neko uzimao od vas ? Zanima me kako mogu da se nabave jer imam problema ove prirode,ali cula sam da za njih treba recept lekara da li je to tacno ?? pale
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 27

PočaljiNaslov: Re: LAKSATIV    Uto Maj 01, 2012 4:00 am

Mozda ti malo kasno odgovaram, ali pre nego sto odlucis da uzmes laksativ, pokusaj sa prirodnijom varijantom.
Uzmi jogurt, sipaj jednu solju, pomesaj laneno seme, susam, suncokret i bundevino seme, i ubaci 2-3 kasike te smese u jogurt. Jedi kasikom. Svako jutro za dorucak.
Meni je to pomoglo
Ili jedi lanene plocice, lan je jako dobar za probavu! ali prvenstveno je meni pomogao jogurt sa semenkama
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: LAKSATIV    Sre Maj 02, 2012 4:09 am

za probavu su odlicne suve sljive i fizicka aktivnost!
ja s vremena na vreme mucim tu muku.najbolje mi je bilo kad sam isla u menzu i jela svakog dana supu/corbu.
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Broj poruka : 1445

PočaljiNaslov: Re: LAKSATIV    Sre Maj 02, 2012 4:22 am

a kafa ti ne pomaze? mozda nije neki predlog, ali je praktican, sto se mene tice.
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

PočaljiNaslov: Re: LAKSATIV    Sre Maj 02, 2012 4:28 am

Hm, da, i meni pomogne... i smokve su super za to...
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

Broj poruka : 671
Godina : 26

PočaljiNaslov: Re: LAKSATIV    Sre Maj 02, 2012 5:53 am

Mozda vam zazvuci smesno ali ko ima problem sa tim neka kupi u zdravoj hrani mekinje i stavi u jogurt i popije,nema mirisa ni ukusa,a zaista pomogne!Ja ponekad imam problema te vrste posebno posle druzenja sa cokoladom
Nazad na vrh Ići dole
sanja

Broj poruka : 336

PočaljiNaslov: Re: LAKSATIV    Sre Maj 02, 2012 6:50 am

Mekinje, laneno seme, ovsene ili neke druge pahuljice u jogurt, i sutra imaš šta da vidiš. I to jedi par dana.

Može i banana da pomogne, ili neko drugo voće.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Broj poruka : 3396
Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: LAKSATIV    Sre Maj 02, 2012 7:17 am

koliko znam,banana ima suprotan efekat.
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

Broj poruka : 546
Datum upisa : 28.02.2012

PočaljiNaslov: Re: LAKSATIV    Sre Maj 02, 2012 9:37 am

Sto se mene tice uvek su bile delotvorne sljive i ovaj Jecin predlog za jogurt i semenje. Mada, to je kod mene na nervnoj bazi.
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 33

PočaljiNaslov: Re: LAKSATIV    Sre Maj 02, 2012 10:19 am

Samo vlakna svakodnevno i dosta vode I nikada ne odlaži odlazak u wc. Trice tj. mekinje sa jogurtom, ovsene, pšenične, ražene pahuljice, laneno seme, neka voćka, redovno jedi ovaj musli i nećeš imati problema. Kuvaj ovsenu kašu na primer, ima dosta vlakna, minerala i gvožđa, kao i sve žitarice. Kompot od šljiva je isto dobar. Ako baš ništa od ovoga ne pomogne, kreni prvo sa slabijim preparatima, kao na primer Laxomucil. Razmutiš ga sa malo vode i odmah popiješ, ima lep ukus narandže. Pa ako ni to ne pomogne, probaj čaj od sene, ali oprezno sa njom, može da izazove jake grčeve. Pa ako ni to ne pomogne, mada verujem da hoće onda vidi sa lekarom opšte prakse ili pitaj u apoteci šta ti oni preporučuju
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

PočaljiNaslov: Re: LAKSATIV    Sre Maj 02, 2012 11:13 am

Znam da je sada bezveze reci, ali i ja sam imala oduvek probleme sa zatvorom, i posto je tako, uzela sam mali kalendarcic i zeleni flomaster, i svaki dan nakon sto se sve uspesno odradi ja taj datum obelezim.
Tako sam primetila da sredom ne ide, pa ne ide, tako vec 2 meseca otkako vodim racuna o tome. Na ovaj nacin odmah znam da treba da regulisem probavu. I tu mi najvise pomogne jogurt sa lanenim semenom, susamom i sl stvarima kao sto sam ti napisala gore u postu.
Takodje, ponekad popijem onaj caj kirkolina
Sadrzi senu, kao sto Natalla kaze, jako je dobro, ali ne smes cesto (jednom dnevno) i ne vise dana uzastopno, jer ti se organizam navikne pa nije delotvorno!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: LAKSATIV    

Nazad na vrh Ići dole

LAKSATIV
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Prirodno lečenje zatvora

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Lepota :: Nega lica i tela-