Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
MyLoveIsMyLife

Broj poruka : 9
Datum upisa : 06.04.2012

PočaljiNaslov: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Ned Apr 29, 2012 9:09 am

Evo, ovako, drage moje i dragi moji, javio sam se na ovaj forum da bih zatrazio pomoc za jedan veliki problem, koji muci moju devojku, pa samim tim i mene. Naime, moja devojka svakog meseca u periodu dobiju nesnosne, strasne, i uzasne bolove, kakve samo ona moze trpeti, jer je toliko hrabra i jaka. Istina je da period mora da boli, ali ona tada zaista dobije bolove koje retko ko moze izdrzati, tolike da cesto mora u hitnu pomoc otici, po injekciju, pa dobija odlive, a i bez toga, bol je uvek grozan. Stvar je u tome sto je to kod nje nasledno, jer je i njena mama tako patila od uzasno jakih bolova. Ono sto ja, u moje, ali i njeno ime zelim potraziti ovde je pomoc, savet i preporuka za najbolji moguci lek, koji se na nasem trzistu moze naci, a koji bi joj ublazio nesnosne bolove u stomacicu, koje, evo, dok vam ovo pisem, i sada trpi. Sutra ce kupiti lek. Razmisljali smo o kafetinu, i odlucili se informisati na internetu i o nimulidu, ali smo se uplasili, jer smo na jednom drugom sajtu naisli na mnoge negativne, ali, opet, i bacili u dilemu zbog jako pozitivnih komentara sto se tice tog leka. Tako da se najiskrenije nadam da cemo u najskorijem roku dobiti dosta preporuka, i iz iskustava za najbolji moguci lek, bilo to jedan od ova dva gore, ili neki treci, uopste nije bitno, i da ce nase, tj. nazalost, samo njene muke uskoro, vrlo uskoro, sto je pre moguce, konacno proci. Unapred hvala na odgovorima
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

Broj poruka : 546
Datum upisa : 28.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Ned Apr 29, 2012 9:22 am

Svaka ti cast sto se brines za svoju devojku!

Ja koristim kafetin menstrual, ali ja nemam bas bas jake bolove. Ne znam koliko tvoja devojka ima godina i da li je seksualno aktivna, ali u svakom slucaju bilo bi dobro da poseti ginekologa i da, osim sto uradi pregled, se posavetuje sa njim i oko toga. Nekad je i dobro resenje kontraceptivna pilula, ali sve to zavisi od njenih godina, da li zeli da ih pije i da li ih preporucuje njen ginekolog.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Broj poruka : 1826
Godina : 35

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Ned Apr 29, 2012 9:23 am

Ja ne zavrsavam bas u hitnoj, ali ima jake bolove.Moram da te pitam kad nju to boli? Pre nego krene da krvari? Ima li obilne cikluse?
Moze da proba ili Nimulid ili RaptenK.Ni jedan od ta dva ne sme da pije vise od dve tablete dnevno.Pretpostavljam da je Brufen vec koristila i da joj se organizam na njega navikao pa vise ni ne deluje (ovo pretpostavljam jer sve mi prvo za Brufenom potegnemo).
Meni pomaze kad sipam vrelu vodu u plasticnu flasicu i to drzim na stomaku.Ovo opusta misice, ali ako ima obilne cikluse to NE SME da radi.
Kao dugorocno resenje najbolje je da pije cajeve namenjene tome. Npr. macina trava (marubii herba, marulja), a ima u svakoj apoteci sijaset mesavina namenjenih tome. S tim sto sa cajevima, kao i svim drugim preirodnim lekovima, treba biti strpljiv.Treba ga piti redovno neko duze vreme da bi dalo rezultate.
Ima i opciju da pocne sa pilulama za kontracepciju.Jer i one smanjuju menstrualne bolove.
Naravno pre svega ovoga morala bi da ode na pregled, jer ako je njena mama imala bolove, ne mora da znaci da im je isti uzrok.Mozda ima cistu ili upalu, to treba da proveri. A do tad biljni caj ne moze da skodi.

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Ned Apr 29, 2012 9:24 am

Imas vec ovakvu temu malo nize.Zove se bolovi u stimaku za vreme menstruacije!tamo su devojke pisale svoja iskustva.ja sam srecnica,mene stomak nikad ne boli!

naravno,sve pohvale za brigu!

Poslednji izmenio Ivana dana Ned Apr 29, 2012 9:25 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Iva

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Ned Apr 29, 2012 9:24 am

Evo sa foruma.hr, opis te travke
"Drugi nazivi: macina trava, jetrena trava, jetrenjača, gorčika, marulja, smrduša.
Latinski naziv: marrubium vulgare .
Eng : Horehound

Opis biljke: očajnica, macina trava ili tetrljan trajna je biljka uspravne i dlakave stabljike visine 30 do 40 cm, što raste iz vretenastog korijena. Listovi su srebrno-bijeli, pokriveni gustim bijelim dlakama. Cvijetovi su bijeli i zbijeni u rnale gomilice bez peteljki. Ima oblik klasa..Uobičajena biljka srednje i sjeverne Europe. Bere se biljka u cvatu, bez korijena. Spada u najstarije ljekovite biljke, koje su u upotrebi još od vremena Egipta. Usprkos tome nije mnogo istraživana, odnosno nema mnogo
naučnih dokaza o njenoj djelotvornosti. Očajnica je dugovječna, do 60 cm visoka, vrlo dlakava zeljasta biljka.

Ljekoviti dio biljke: za lihek sabire se cijela biljka za vrijeme cvatnje. Suši se u hladu.

Ljekovito djelovanje: očajnica ili tetrljan jedna je od prvorazrednih ljekovitih biljaka za lječenje plućnih bolesti, stanja nakon gripe, početnog stadijuma tuberkuloze i grozničavih stanja. Uspješno se koristi u liječenju bolesti živaca, katara disajnih organa, kašlja, katara želuca, žutice i ženskih bolesti. Takodje od davnina koristi za neplodnost kod žena ...kako samo ime kaze Očajnica ..za žene koje žele da postanu majke , ova biljka može pomoći. Oduvijek se koristila za normalizovanje menstruacije i samog ciklusa, odnosno uravnoteženje hormona. Macinom travom - Očajnica - Marrubium vulgare , ljekovitom biljkom kojom se žene tradicionalno liječe od neplodnosti. Od ove trave spravlja se čaj, koji kako "narodni recept" savjetuje, treba piti tri puta dnevno po vinsku čašu u vrijeme kad žena želi zatrudnjeti."

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Nazad na vrh Ići dole
MyLoveIsMyLife

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Ned Apr 29, 2012 9:28 am

Ima skoro 17 godinica. Ne, nije sexualno aktivna.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Ned Apr 29, 2012 9:35 am

Zar ne rece da je tvoja devojka zavrsila medicinu ili stomatologiju?
Nazad na vrh Ići dole
MyLoveIsMyLife

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Ned Apr 29, 2012 9:42 am

Spazmex i Buskopan ne pomazu, Brufen ne, Diklofenak duo ne, Panadol extra jako retko...
Nazad na vrh Ići dole
Iva

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Ned Apr 29, 2012 9:46 am

Da li je isla kod ginekologa na pregled ili konsultaciju?

Nazad na vrh Ići dole
MyLoveIsMyLife

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Ned Apr 29, 2012 9:48 am

MyLoveIsMyLife ::

Da, nije zavrsila, ali ce zavrsiti Upravo ste je jaako nasmejali ovom porukicom u bolovima
Nazad na vrh Ići dole
bevana

Broj poruka : 3252
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Ned Apr 29, 2012 9:50 am

ja umirem od bolova kad dobijem(to vec svi znaju ).
neka proba kafetin menstrual,rapten duo.neka ide kod ginekologa da se raspita o kontraceptivnim pilulama (one 100 % pomazu kod bolnih mens.),citala sam da pojacan unos magnezijuma pre mens. pomaze u sprecavanju bolova.

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Ned Apr 29, 2012 9:53 am

Da, nije zavrsila, ali ce zavrsiti Upravo ste je jaako nasmejali ovom porukicom u bolovima
sto si onda rekao da ste fakultetski obrazovane osobe i da niste klinci?

p.s.drago mi je da sam je nasmejala!

p.p.s. neka se ovo slobodno obrise!
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Ned Apr 29, 2012 10:12 am

Ivana, jedino ako se samo obrise.
Mene zanima isto to, a sigurna sam i ostale devojke. Secam se da oni nisu klinci i da su fakultetski obrazovani ljudi, a sad devojcica ima "17 godinica".
Nazad na vrh Ići dole
MyLoveIsMyLife

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Ned Apr 29, 2012 11:00 am

Ivana, jedino ako se samo obrise.
Mene zanima isto to, a sigurna sam i ostale devojke. Secam se da oni nisu klinci i da su fakultetski obrazovani ljudi, a sad devojcica ima "17 godinica".

Zato sto bi jedino tako dobili odgovore i ozbiljno nas shvatili na onoj temici. Ali, da, studiracemo to, i oboje jesmo dosta, dosta zreliji od svojih vrsnjaka. Posebno ona...

Poslednji izmenio MyLoveIsMyLife dana Ned Apr 29, 2012 11:19 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Iva

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Ned Apr 29, 2012 11:05 am

Kad mi se plezis posle ozbiljnog pitanja ne mogu te ozbiljno shvatiti.
Uglavnom, sto se bolova tice neka prvo ode ginekologu, da ne bi pila lekove na svoju ruku.

Nazad na vrh Ići dole
MyLoveIsMyLife

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Ned Apr 29, 2012 11:31 am

Njoj je sada malcice bolje, i trenutno spava, pa sam stoga i ja opusteniji...

Zar jedini odgovor lezi u tome da ona mora otici kod ginekologa?
Nazad na vrh Ići dole
bevana

Broj poruka : 3252
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Ned Apr 29, 2012 12:13 pm

ginekolog nije bauk.i nema nista lose u tome da ode da se posavetuje.
svaka od nas je dala svoje misljenje,za vise od toga,morace kod lekara.

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Ned Apr 29, 2012 12:39 pm

To sto nas lazes ne dokazuje vasu ozbiljnost. Mi smo uvek voljne da damo najbolji moguci savet, ko god ga trazio, bez obzira na godine i zrelost, kao sto smo ti tada davale savete, pa tako i sad, ne vidim zasto bi nas lagao.

Ginekoloski pregled je najnormalnije moguca stvar. Neka ode lepo i isprica svoj problem, kaze da ima menstrualne bolove, kakvog intenziteta, da je nevina, da bi htela nekako da resi svoj problem. Nista strasno i nista opasno.

Budi zahvalan sto ti i dalje dajemo savete.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Ned Apr 29, 2012 8:17 pm

Znaci,lagao si nas!Ok,samo da znamo.

Kad te boli zub ides kod zubara.Tako je i za ovo-ili ce da ode kod ginekoliga da joj pomogne ili ce da trpi.Kontraceptivne pilule mogu da joj rese to,a plus stite od nezeljene trudnoce!A imaju i pozitivne efekte na kozu,kosu...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Ned Apr 29, 2012 8:50 pm

Za bolove u stomacicu postoji mnogo lekica, svaki se uglavnom svodi na isto, samo je razlika sto ne deluju svi isto na bol, imas jace i slabije lekice. Koji ce odabrati zavisi i od njenog zdravlja, ja recimo cesto imam probleme sa zeludcem, pa ne smem da pijem Cafetin Menstrual i neke druge lekove koji su na bazi brufena. Ako je tvoja devojcica, bez obzira sto je fakultetski obrazovana u 17 godinica, po tom pitanju ogranicenih shvatanja, onda ne mora ici kod ginekologa, nego pitajte u apoteci. Tamo cete dobiti najbolji savet.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Ned Apr 29, 2012 9:47 pm

Njoj je sada malcice bolje, i trenutno spava, pa sam stoga i ja opusteniji...

Zar jedini odgovor lezi u tome da ona mora otici kod ginekologa?

Da. Trebalo bi da ode kod ginekogloga.Mozemo mi sve da napisemo hiljadu i jedan lek, ali ona i dalje ne zna zbog cega ima bolove.A uzroci mogu da budu najrazlicitiji.Kao sto vec rekoh, to sto i njenu mamu boli stomak ne mora da znaci da je nasledno. Druga stvar, lepo ti je Ivana napisala da kad te boli zub odes kod zubara,e za ovo se ide kod ginekologa. Ne vidim problem u tome, i ja sam imala jake bolove u srednjoj i otisla sam sa mamom na konsultaciju.Niti me je neko ujeo niti nista, lepo sam popricala sa doktorom, objasnila kako me boli i covek mi je rekao sta da pijem.A za cajeve sam i dalje,jer mislim da jednostavno samo oni pomazu ne neki duzi vremenski period. Uostalom kucala sam ti to vec. Na prvoj je strani pa procitaj.

Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

Broj poruka : 2170
Godina : 23

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Pon Apr 30, 2012 9:16 am

Jeste li sigurni da ovo nije Olivica? scratch

Nesto mi je cudno da neki momak pise ''stomacic, godinice, devojcica'' i sve tako. Da nemaju mozda i kucovke?

Cudno mi je sve ovo. Ne vidim razlog da iko na forumu laze...jer evo Inda ima 15 godina, ja i Ketyyy po 17..ne vidim zasto ne bi dobili odgovor
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Broj poruka : 1429
Godina : 28

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Uto Maj 01, 2012 12:02 am

Haha, iskreno bilo mi je cudno da dvoje odraslih, fakultetski obrazovanih osoba dolaze na forum da traze "romantican grad za zivot"

Sto se ove teme tice, obavezno kod ginekologa. I moja sestra nije seksualno aktivna, pa je isla kod ginekologa zbog bolnih menstruacija. I sama imam te bolove, maltene ni jedan lek mi ne pomaze, tako da preporuku sto se toga tice nemam.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

Broj poruka : 2170
Godina : 23

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Uto Maj 01, 2012 12:11 am

Ja sam zahvalna sto nemam bas toliko jake bolove

Bella, jesi probala sa onim cajem sto su pominjale devojke?
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Broj poruka : 1429
Godina : 28

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   Sre Maj 02, 2012 11:50 pm

Nisam, jako me smaraju cajevi, ne volim ih Pregrmim taj dan, dva u mesecu, kljukam se lekovima da mi ublaze bol, istrpim, malo kukam i to je to.

Sestra mi je danas probala neki lek Spedifen koji joj je ginekolog preporucio, u kesicama je i rastvara se u vodi, kaze da fin ukus, slican Fervexu, za 12 minuta bi trebao da prestane bol, kaze da je stvarno odmah popustio. Mnogo je jaci od svih ostalih, tako da pokusajte sa tim Ima od 200 i 400mg.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(   

Nazad na vrh Ići dole

Jak bol kod perioda - pomoc, saveti, lek??? :(
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Zašto muškarci vole kučke? Vaša iskustva, greške i saveti.
» Ginekolog-pitanja i saveti
» zelim da smrsam trazim pomoc
» Korisni saveti za zdravu ishranu
» Saveti kozmeticara online

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Menstruacija-
Skoči na: