Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Koliko dugo smem da pijem pilule?

Ići dole 
+2
pahuljicaa
crnka-2010
6 posters
AutorPoruka
crnka-2010

crnka-2010


Broj poruka : 44
Datum upisa : 28.04.2012
Godina : 31

Koliko dugo smem da pijem pilule? Empty
PočaljiNaslov: Koliko dugo smem da pijem pilule?   Koliko dugo smem da pijem pilule? EmptyPon Apr 30, 2012 9:29 am

E ovako,u junu prosle godine sam pocela da pijem pilule. Doktor mi je dao Logest i pijem evo vec 12tu kutiju,nisam imala problema,ali me zanima da li bih trebala mozda da napravim pauzu ili mogu bez problema da ih pijem i koliko dugo smem da ih pijem? Kod doktora sam otisla tada bas da trazim pilule,pregledao me je,uradio ultrazvuk i dao mi pilule,niti me je slao da vadim krv nit nista.Rekao mi je samo da sada mogu da ih pijem,godinu,dve,tri.. Tada sam bila godinu dana sexualno aktivna,recimo. Krvna slika mi je uvek bila u redu,zdrava sam,ali se brinem zbog tih pilula sta i kako dalje. Vec mesecima pokusavam da se dokopam doktora,da odem,da zakazem,ali bezuspesno. Drugarica mi puni glavu da ne bih smela da ih pijem duze od 6 meseci,jer ona nije smela,ali njoj je lekar prepisao diane pa posle neke druge,kao terapiju,a moje nisu terapijske. Tako da ne znam sta sad da mislim.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Koliko dugo smem da pijem pilule? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko dugo smem da pijem pilule?   Koliko dugo smem da pijem pilule? EmptyPon Apr 30, 2012 9:43 am

Mozes ih piti bez prestanka 10 godina ako si zdrava i ako ne pusis cigarete. Ima o tome negde gore pisano...nema potrebe za pauzom, ukoliko ti doktor to ne kaze. Koliko dugo smem da pijem pilule? 650269930
Nazad na vrh Ići dole
crnka-2010

crnka-2010


Broj poruka : 44
Datum upisa : 28.04.2012
Godina : 31

Koliko dugo smem da pijem pilule? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko dugo smem da pijem pilule?   Koliko dugo smem da pijem pilule? EmptyPon Apr 30, 2012 9:46 am

Ne pusim,a kod doktora nisam stigla da odem od letos. Sad pokusavam nekako da zakazem,ali mi je nezgodno i zbog fakulteta,jer imam obaveze po ceo dan. I ja mislim da mogu da ih pijem neko vreme,ukoliko nemam neke probleme ili nesto slicno. Znam da se terapijske daju 6-9 meseci,a ostale da mogu da se piju i po nekoliko godina.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Koliko dugo smem da pijem pilule? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko dugo smem da pijem pilule?   Koliko dugo smem da pijem pilule? EmptyPon Apr 30, 2012 9:48 am

Ali ukoliko ih pijes duze vreme, kao ti godinu dana, moras da uradis testove. Mene je moja doktorka posle izvesnog vremena na sve zive testove poslala.Koliko ja znam treba uraditi krvnu sliku zbog svih mogucih stetnih posledica, kao i test na neke polne bolesti zbog odnosa bez zastite (jer pilule stite samo od trudnoce ne i od pb). Ako ne mozes da zakazes kod tog doktora prebaci se kod nekog drugog. Preglede svakako treba raditi na godinu dana, a to sto pijes pilule je samo razlog vise.
Nazad na vrh Ići dole
crnka-2010

crnka-2010


Broj poruka : 44
Datum upisa : 28.04.2012
Godina : 31

Koliko dugo smem da pijem pilule? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko dugo smem da pijem pilule?   Koliko dugo smem da pijem pilule? EmptyPon Apr 30, 2012 9:55 am

Da,znam. Moracu sad u maju nekako da odem... Preko nedelje sam na fakultetu,u drugom gradu,petkom dolazim kuci,al znam da moram otici.
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Koliko dugo smem da pijem pilule? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko dugo smem da pijem pilule?   Koliko dugo smem da pijem pilule? EmptyUto Maj 01, 2012 12:04 am

Crnka, ja pijem logest vec 4 godine.
Svakih 6 meseci odem kod ginekologa, i ne salje me na preglede i slicno, mada sam u poslednja 2 meseca imala medju krvarenja, ali je to prepisano stresu.
Tako da ne moras da brines, mozes da ih pijes duze od godinu dana, pa za to su i stvorene Koliko dugo smem da pijem pilule? 364988687
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Koliko dugo smem da pijem pilule? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko dugo smem da pijem pilule?   Koliko dugo smem da pijem pilule? EmptyUto Maj 01, 2012 12:08 am

Jeci ::
Crnka, ja pijem logest vec 4 godine.
Svakih 6 meseci odem kod ginekologa, i ne salje me na preglede i slicno, mada sam u poslednja 2 meseca imala medju krvarenja, ali je to prepisano stresu.
Tako da ne moras da brines, mozes da ih pijes duze od godinu dana, pa za to su i stvorene Koliko dugo smem da pijem pilule? 364988687

Imas + od mene. Koliko dugo smem da pijem pilule? 650269930
Pise lepo da smeju da se piju i do 10 godina...bez prestanka.. Koliko dugo smem da pijem pilule? 650269930 i prekines kad pozelis bebcaaa Koliko dugo smem da pijem pilule? 2466886068
I meni su zbog stresa bila krvarenja...tj, braon sekret...ali dobro je sad. Koliko dugo smem da pijem pilule? 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Koliko dugo smem da pijem pilule? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko dugo smem da pijem pilule?   Koliko dugo smem da pijem pilule? EmptyUto Maj 01, 2012 12:38 am

Ok, na uputstvu pise da mogu da se piju deset godina.Ali isto tako treba raditi testove. I objasnila sam koje i zasto.Svako po svojoj volji, ali smatram da pilule nisu bombonice i da ostavljaju traga na organizam. Zato njihov uticaj treba pratiti. Sto se doktora tice, svako radi kako mu dune.Ni meni moja nije uradila test hormona pre nego sto sam pocela da ih pijem, a trebalo je.Kao sto bi trebalo kontrolisati s vremena na vreme krvnu sliku i sve ostalo.
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Koliko dugo smem da pijem pilule? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko dugo smem da pijem pilule?   Koliko dugo smem da pijem pilule? EmptyUto Maj 01, 2012 12:51 am

Slazem se, ja inace nisam bolesljiva, ali svake godine makar jednom, na svoju ruku, prekontrolisem krvnu sliku! Tako me je i dok vise puta slala da vadim krv, prvo da bi mi prepisala pilulu, pa kad sam imala upalu jajnika,... slala me je i kada sam imala ova medju krvarenja, i uvek mi readi detaljan pregled, vise od doktorke ne mogu ni da ocekujem!

Crnka, trebala bi da ides kod doktora makar 2 puta godisnje... cisto da se pregledas... a i to bi te smirilo i opustilo malo Koliko dugo smem da pijem pilule? 650269930
Nazad na vrh Ići dole
crnka-2010

crnka-2010


Broj poruka : 44
Datum upisa : 28.04.2012
Godina : 31

Koliko dugo smem da pijem pilule? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko dugo smem da pijem pilule?   Koliko dugo smem da pijem pilule? EmptyUto Maj 01, 2012 4:25 am

Znam da bih trebala ici cesce kod ginekologa,ali jednostavno ne stizem. Tamo gde studiram nema studentske ambulante,varosica je,pa onda moram ici ovde kad dodjem kuci,a to je malo teze izvesti jer nemam slobodnih dana.
Nazad na vrh Ići dole
Oblacak

Oblacak


Broj poruka : 27
Datum upisa : 03.05.2012

Koliko dugo smem da pijem pilule? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko dugo smem da pijem pilule?   Koliko dugo smem da pijem pilule? EmptyČet Maj 03, 2012 7:37 am

Ja pijem vec sedmu kutiju Yazz-a. Isla sam pre neki dan na kontrolu, i doktor mi je rekao da dodjem opet u oktobru, da uradimo sve preglede kao i pre pocetka koriscenja pilula. Pa da napravim pauzu od 2-3 meseca. Zapravo, jajnici su sada u fazi stopiranja. I bilo bi dobro posle nekih godinu dana koriscenja prestati ih piti na odredjeno vreme, kako bi se oni ponovo aktivirali, i razdrmali malo. Nije dobro za njih da budu toliko dugo (pogotovu par godina) u fazi ne mrdanja. Koliko dugo smem da pijem pilule? 650269930

A sto se tice toga da pise da smeju da se piju 10 godina bez prestanka. Verujte, svasta pise sto nije tacno. Npr., to da je normalan period privikavanja na njih tri meseca (a kod nekog intermenstrualna krvarenja mogu biti i prvih godinu dana) , a drugo, pojedine devojke su sledila uputstva za korigovanje menstruacije, mislim na ono kada zelite da je odlozite. Radile su to, pa nisu mogle da unormalizuju ciklus sledecih 3-6 meseci. Tako da nisam bas za to da se slepo veruje uputstvu. Nisu ni oni ludi da pisu sve bas 100% tacno, ne bi im islo u korist. Treba se malo vise raspitati prvo

EDIT: Citajte pravila foruma i koristite opciju EDIT. https://zenski-kutak.serbianforum.info/t1-pravilnik-foruma
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Koliko dugo smem da pijem pilule? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko dugo smem da pijem pilule?   Koliko dugo smem da pijem pilule? EmptyUto Maj 08, 2012 8:46 am

Oblacak, oni ne bi smeli da pisu nesto ako to nije tacno. Jer bi tako naskodili zdravlju zene, narusili svoj ugled i izgubili poverenje korisnica. Koliko dugo smem da pijem pilule? 650269930

Ja sam ipak odlucila da ne odlazem menstruaciju...rekla mi je apotekarka da moze naravno ali spajati 28+28 dana je previse bez menstruacije i previse hormona..pa rekoh, nema veze, necu odlagati. Koliko dugo smem da pijem pilule? 650269930

A jajnici jesu aktivni...u jajnicima se stvara jajna celija koja se izbacuje u prvu trecinu jajovoda, i ako nema oplodnje onda se javlja menstruacija. Pilule ne zaustavljaju rad jajnika vec samo hormoni mozgu salju informaciju da se ne javlja ovulacija, da ne bi doslo do oplodnje... Koliko dugo smem da pijem pilule? 650269930
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

~Lovely~


Broj poruka : 671
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 32

Koliko dugo smem da pijem pilule? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko dugo smem da pijem pilule?   Koliko dugo smem da pijem pilule? EmptyUto Maj 08, 2012 10:13 am

Pilule sprecavaju ovulaciju i oslobadjanje jajne celije,nigde ona ne ostaje zarobljena pa posle odbacena.Tacno je da jajnici miruju,tacnije,ginekolozi to objasnjavaju da se jajnici ponasaju kao u trudnoci.To je jedan od razloga zasto su zene plodnije nakon prestanka sa pilulama.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koliko dugo smem da pijem pilule? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko dugo smem da pijem pilule?   Koliko dugo smem da pijem pilule? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koliko dugo smem da pijem pilule?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Koliko dugo spermatozoidi opstaju u telu zene?
» Pilule
» Da li smem ? Savet molim hitno
» Pilule i holesterol
» Koliko je vazan sex za vezu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Kontracepcija-
Skoči na: