Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

pilule i dijareja

Ići dole 
AutorPoruka
Peach

Broj poruka : 22
Datum upisa : 16.03.2012

PočaljiNaslov: pilule i dijareja   Pon Apr 30, 2012 9:23 pm

Popila sam 4. pilulu iz pakovanja i ubrzo potom dobila proliv, medjutim, ne znam da li je prava dijareja (ucestali proliv sa grcevima), za sada ne, videcu u toku dana; pa ne znam da li treba da nadoknadim pilulu, jer u slucaju da je resorbovana, uzecu vise hormona nego sto je potrebno, a ni to nije dobro...
Savet?
Nazad na vrh Ići dole
bevana

Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: pilule i dijareja   Pon Apr 30, 2012 9:43 pm

piluli je potrebno 3-4 sata da se resorbuje.
ne skodi ako uzmes i vise pilula u toku dana,ja sam jednom popila 3,i dr je rekao da ne moze nista lose da se desi.

Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: pilule i dijareja   Pon Apr 30, 2012 9:46 pm

Peach ::
Popila sam 4. pilulu iz pakovanja i ubrzo potom dobila proliv, medjutim, ne znam da li je prava dijareja (ucestali proliv sa grcevima), za sada ne, videcu u toku dana; pa ne znam da li treba da nadoknadim pilulu, jer u slucaju da je resorbovana, uzecu vise hormona nego sto je potrebno, a ni to nije dobro...
Savet?

Pisala sam vec o tome negde... ako si imala za ta 3-4 sata vise od 3 jako tecne stolice, onda nadoknadi...ako je bila ta jedna, onda nemoj. Meni su tako ginekolozi sa sajta rekli.
Nazad na vrh Ići dole
Peach

PočaljiNaslov: Re: pilule i dijareja   Pon Apr 30, 2012 10:15 pm

sacekacu jos 3 sata da vidim hoce li potrajati; mada, ako ne moze da skodi jos jedna pilula, uzecu je, za svaki slucaj.
Hvala na odgovorima
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

PočaljiNaslov: Re: pilule i dijareja   Pon Apr 30, 2012 11:52 pm

sacekacu jos 3 sata da vidim hoce li potrajati; mada, ako ne moze da skodi jos jedna pilula, uzecu je, za svaki slucaj.
Hvala na odgovorima

Ne moze da skodi... ali nemoj stalno tako jer ne valja ni mnogo ranije da zavrsis kutiju...
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 28

PočaljiNaslov: Re: pilule i dijareja   Uto Maj 01, 2012 12:11 am

Koliko je proslo vremena od trenutka kada si popila pilulu do trena kad si dobila dijareju?
Nazad na vrh Ići dole
Peach

PočaljiNaslov: Re: pilule i dijareja   Uto Maj 01, 2012 6:03 am

Jeci ::
Koliko je proslo vremena od trenutka kada si popila pilulu do trena kad si dobila dijareju?

oko sat vremena, mozda manje. Nije se ponovilo kasnije, mada se stomak cudno ponasa :/ Ipak sam nadoknadila pilulu.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

PočaljiNaslov: Re: pilule i dijareja   Uto Maj 01, 2012 6:53 am

oko sat vremena, mozda manje. Nije se ponovilo kasnije, mada se stomak cudno ponasa :/ Ipak sam nadoknadila pilulu.

Mislim da si pogresila sto si nadoknadila...ali neka ga. Ne smes cesto da nadoknadjujes zbog panike jer ne valja npr da zavrsis kutiju sa 18-om pilulom. I slicno...ja sam ti napisala kako su meni doktori rekli...ako imam 3 ili vise za ta 3 sata onda da nadoknadim...a jedna nema veze...i nisam nadoknadjivala cak i 2 kad sam imala...i sve je ok...
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: pilule i dijareja   Uto Maj 01, 2012 7:57 am

i ja bih na tvom mestu isto uradila.
nisam imala nikad situaciju sa dijarejom,ali jesam sa povracanjem.isto je tako nesto malo vremena proslo od kad sam popila pilulu,pa sam je za svaki slucaj nadoknadila.bolje tako,nego da mozgas da li se resorbovala ,ili ne.

PočaljiNaslov: Re: pilule i dijareja   Uto Maj 01, 2012 9:52 pm

@ bevana, tako sam i ja razmisljala, ako nema losih posledica, uzeti jos jednu nije problem, bar cu se osloboditi paranoje kasnije...
@ pahuljica, tacno, bila je samo jedna, ali mi je stomak malo odlepio, ocekivala sam da bude gore, pa sam zato uzela...
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 28

PočaljiNaslov: Re: pilule i dijareja   Sre Maj 02, 2012 2:04 am

Malo kasnim sa odgovorom, izvini...
Dobro si uradila, mada sat vremena i nije mnogo, ako si pilulu uzela na pun stomak verovatno da je jos uvek bila u zelucu, a ne na kraju debelog creva
Nisi nista lose uradila, samo si sebe na ovaj nacin dodatno osigurala.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

PočaljiNaslov: Re: pilule i dijareja   Uto Maj 08, 2012 8:42 am

Bev, posle povracanja uvek mora da se nadoknadi ako prodje manje od 4h...ali za dijareju ne ako ima manje od 3... ali ne moze da skodi...imala sam ja par situacija kad bih pojela sve i svasta...pa mi je isto stomak tako cudno radio... ali nisam nadoknadjivala.
Nazad na vrh Ići dole
Rejectedd

Broj poruka : 11
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: pilule i dijareja   Pet Jun 01, 2012 8:41 pm

Popila sam pilulu,i nisam sigurna posle koliko tacno,ali izmedju 3 i 4 sata posle sam imala tesku dijareju,da li mislite da bih trebala da nadoknadim pilulu?
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: pilule i dijareja   Pet Jun 01, 2012 10:07 pm

sa 21 dan.com :

Re: pilule i dijareja

S obzirom da je dijareja nastupila nakon 2,5 sati od popijene tablete moze se smatrati da je sadrzaj tablete resorbovan- stoga nastavite regularno do kraja ovog pakovanja.

Broj poruka : 66
Datum upisa : 16.06.2012

PočaljiNaslov: Re: pilule i dijareja   Pon Sep 03, 2012 11:25 am

Ja nikada nemam vise od jedne dijareje u toku dana, i do sada je od uzimanja tablete uvek prolazilo 4 sata ili vise. Ali, moje pitanje je da li je moguce da se nekako desi da ne nadoknadimo pilulu pretpostavljajuci da to nije potrebno (kao sto ja nikad nisam uradila i sve je uvek bilo u redu), da se citav ciklus uzimanja pilula poremeti i da ne bude zastite? Ta jedna tableta u toku meseca se ne apsorbuje zbog dijareje, ne bude nadoknadjena naravno do sledece redovne tablete jer ne znamo da je to neophodno, i sve se poremeti? Da li je to moguce?
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Broj poruka : 1826
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: pilule i dijareja   Pon Sep 03, 2012 10:15 pm

Matematika, desilo mi se da zaboravim zadnju aktivnu pilululu iz pakovanja (pijem Yaz), i nadokandim je sutradan. Kad sam otisla kod ginekologice zena mi je lepo rekla da sam tu zadnju mogla i da bacim ( Shocked ) iako je aktivna, i da i dalje ne bi nista strasno bilo.

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers
Nazad na vrh Ići dole
Matematika

Broj poruka : 66
Datum upisa : 16.06.2012

PočaljiNaslov: Re: pilule i dijareja   Uto Sep 04, 2012 5:27 am

Iva I ja pijem Yaz, ali to je poslednja pilula u pakovanju... Verovatno da nije isto kao neka u prvoj ili drugoj nedelji. Pitala sam to jer mi se nekad desi da mi stomak jednostavno ne radi kako treba, i to je u poslednje vreme postalo malo cesce, npr. 2 ili 3 puta mesecno. Zato se brinem da li zbog jedne pilule koju opusteno ne nadoknadim jer mislim da ne treba mogu da poremetim sve i da ni ne znam da nema zastite.
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Broj poruka : 1766

PočaljiNaslov: Re: pilule i dijareja   Pet Okt 05, 2012 7:12 pm

Juce sam imala dijareju 3-4 puta u toku dana do uvece.poslednja je bila malo pre 11 i u 11 mi je vreme da uzmem pilulu. Popila sam je i vise nisam imala dijareju, do jutros, u pola 8. Da li se ta pilula resorbovala ili treba da je nadoknadim??? Tih 3-4h od kako sam uzela pilulu nisam isla (sve do jutros)
Mene ovo mnogo muci, cim mi malo bude hladno ja nazebem i javi mi se ovaj problem. Uopste ne znam kako da znam da li su pilule resorbovane
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: pilule i dijareja   Pet Okt 05, 2012 8:12 pm

ova od nocas je resorbovana,sigurno.

a za dalje,najbolje da sacekas da se stanje smiri,pa da onda popijes pilulu.makar kasnila nekoliko sati.tako bih ja.

PočaljiNaslov: Re: pilule i dijareja   Sub Okt 06, 2012 7:32 am

ok, hvala ti puno.
u sustini, ako 3-4h nakon ispijanja pilule ne idem u toalet, pilula se racuna kao resorbovana? ja tako mislim, ali ne bih da rizikujem
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: pilule i dijareja   Sub Okt 06, 2012 8:07 am

da.

PočaljiNaslov: Re: pilule i dijareja   Sub Okt 06, 2012 8:26 am

hvala
Nazad na vrh Ići dole