Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Uklanjanje promena

Ići dole 
4 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
welt

welt


Broj poruka : 43
Datum upisa : 05.03.2012

Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptyČet Maj 03, 2012 8:42 am

Stigli su mi rezultati pape koji je pokazao 3a grupu. Na kolposkopiji imam mozaik, sekret je druga grupa, ultrazvuk i ginekoloski pregled su u redu.
Savetovano je uklanjanje mozaika LEEP metodom i kiretaza cervikalnog kanala.
Sta znate, devojke, o ovoj metodi? Uklanjanje promena 2164293255
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptyPet Maj 04, 2012 2:58 am

Jesi li u mogućnosti da potražiš drugo mišljenje? Znam da PAPU ne možešš da odmah ponoviš već kroz barem 2 meseca, ali možeš sa tim rezultatima da odeš kod drugog na kolposkopiju pa da pogleda on grlić.

Pričam iz lčičnog iskustva jer je i meni htela dr nešto da radi, pa kod druga dva lekara mišljenje je bilo ga imam ranicu kojoj ne treba spaljivanje a kamo li biopsija. Znam da nije isto meni što i tebi, ali barem odi kod još 1 lekara.
Nazad na vrh Ići dole
welt

welt


Broj poruka : 43
Datum upisa : 05.03.2012

Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptyPet Maj 04, 2012 4:28 am

Sanja,
mene momak isto savetuje da potrazim jos misljenja.
Kaze da to nije tako samo, rekla ti je i hajde na operaciju uklanjanaja. I danas sam isla u studentsku polikliniku gde mi je dr rekla da mi ne bi to radila sto mi je ova preporucila i da dodjem kod nje privatno, jer nemam overenu knjizicu.
Mnogo bih volela da ne moram da radim LEEP i ostalo.
Nazad na vrh Ići dole
sanja

sanja


Broj poruka : 336
Datum upisa : 29.02.2012

Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptyPet Maj 04, 2012 4:56 am

Mene je isto momak naterao na drugo mišljenje a i moji roditelji. Ne moraš kod te, idi kod druge, idi u neki bliži grad, samo odi. I kaži da nemaš namere da ideš na operaciju ukoliko to nije neophodno. Budi autoritativna, odlučna, pođi sa mamom, tataom, dečkom, bilo kime. I naglasi da ćeš potražiti još neko mišljenje.

Sigurno drugi dr, kad sve to čuje neće ko iz topa : operacija.

Pusti ti nji, oni sve kažžu bezazleno, ali ti ćeš posle trpeti bol. I opravak je min. mesec dana za bilo šta kad se radi po vagini.

Inače, mislim da je barem trebala da ti se predloži biopsija, da bi se znalo tačno kakve promene ti se uklanjaju.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptyPet Maj 04, 2012 5:29 am

Welt,je l` ti ides kod Ristica?
Nazad na vrh Ići dole
welt

welt


Broj poruka : 43
Datum upisa : 05.03.2012

Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptyPet Maj 04, 2012 5:42 am

Ivana. da idem kod njih. Sto?
Sanja, ja sam isto smatrala da je neophodno da se urabi biopsija pre LEEP-a i sl, ali ona kaze sve da mi urade u kompletu. Danas mi na poliklinici rece dr da ne bi ona nista od toga, vec nesto dr. Zvala Sam Jevremovu i oni kazu prvo biopsija...
Jojjj, poludecu- jedan jedini partner zivotu, oduvek vodila racuna, ali dzabe sve.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptyPet Maj 04, 2012 5:45 am

a kod koje dr si isla u polikliniku?
Nazad na vrh Ići dole
welt

welt


Broj poruka : 43
Datum upisa : 05.03.2012

Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptyPet Maj 04, 2012 6:03 am

Kod Andjele.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptyPet Maj 04, 2012 6:06 am

Welt,pisem ti pp.
Nazad na vrh Ići dole
welt

welt


Broj poruka : 43
Datum upisa : 05.03.2012

Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptyPet Maj 04, 2012 6:11 am

Pisi, cekam...
Valjda cu znati da otvorim...Uklanjanje promena 650269930
Ako ne, dam ti neki mail.Uklanjanje promena 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptyPet Maj 04, 2012 6:14 am

poslala sam....
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptySub Maj 05, 2012 3:35 am

Welt, ja ne znam sta znaci ta LEEP metoda, ali znam da III grupa Papa treba da se leci, odnosno, uglavnom prvo ide biopsija, pa onda spaljivanje, radiotalasima ili laserom. Ja sam vec na pocetku iznela misljenje, mislim da si ti bila u pitanju, da se to ukloni, dok je jos bila II grupa, i napisala da je mozaik korak napred od obicne ranice. No, nebitno sada, ti potrazi misljenje jos jednog ginekologa, ali ja verujem da ce svako reci da treba da se ukloni to, metode koje ce ti preporuciti, ce verovatno uvek biti razlicite. Ne brini, to je sve na vreme, ali je jako bitno da sad delujes sto pre i da saniras problem. Ivana, sta je sa tvojim rezultatima? Ako ne zelis ovde, pisi mi pp.
Nazad na vrh Ići dole
welt

welt


Broj poruka : 43
Datum upisa : 05.03.2012

Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptySub Maj 05, 2012 11:09 am

Znam. I ja sam htela, ali ne i oni. Ali, trebalo bi da uspe. Bas me nervira situacija. Koja metoda je najbolja?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptySub Maj 05, 2012 9:31 pm

Eto sta ispade od njihovog "pracenja". Uklanjanje promena 282386887 Uh. Slusaj, sad cu da ti napisem sta bih ja uradila. Raspitala bih se za najboljeg ginekologa u mom gradu(ne mislim i najskupljeg ili onog sa najlepsom ordinacijom), vec na najboljeg strucnjaka i posavetovala se sa njim. Ako bi predlozio isto sto i ovaj sada, uradila bih to, a ako bi drugacije, dobro bih izvagala njihova misljenja i odlucila sta dalje. Ta kiretaza kanala znaci da se uzima valjda sadrzaj kanala i salje na patohistolosku analizu, nesto kao biopsija, samo sto nije sa grlica, vec iz kanala. Znaci, samo ureaplazma ti je to napravila? Da nisi imala jos neku infekciju, a da ne znas?
P.S. Mislim prvenstveno na infekciju, recimo HPV-om, jer mi je malo nelogicno da si imala ureaplazmu, i dok si imala ureaplazmu, imala si i ranicu, ureaplazma je izlecena, ranica ostala i onda u odredjenom vremenskom periodu ( nisi menjala partnere, redovno si se pregledala), ranica predje u mozaik, a Papa iz II u III. Nesto meni tu nije jasno.


Poslednji izmenio Lu Salome dana Čet Avg 23, 2012 9:59 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
welt

welt


Broj poruka : 43
Datum upisa : 05.03.2012

Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptyNed Maj 06, 2012 2:59 am

Kolposkopiju sam radila 5 puta i nisu primeceni kondilomi.
Ureaplazmu sam vukla oko godinu i po dana sigurno i imala sam je u broju od 100 000, tako da ne znam, ali me strasno zanima.
Da li mozaik moze da izazove bilo koja infekcija ili samo hpv?
Ja sam u Bg-u, koji je ginekolog najbolji?
Hvala ti.

p.s. Imam jedno misljenje od privatnika, sutra idem na drugo mesto da pitam, ali ne znam ko je najbolji.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptyNed Maj 06, 2012 3:17 am

Pa nemas kondilome, ali mozda imas virus, a nemas tu spoljnu manifestaciju u vidu kondiloma. Ne znam, ali samo kazem da mi nije jasno da se pojavi mozaik, i promeni se Papa, a ti si izlecila ureaplazmu, kako sam te razumela. Nisam rekla da je HPV sigurno u pitanju. Nisam iz Bg-a pa ne mogu da ti pomognem kad je izbor lekara u pitanju. Mozda se javi neka druga devojka sa foruma.
Nazad na vrh Ići dole
welt

welt


Broj poruka : 43
Datum upisa : 05.03.2012

Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptyNed Maj 06, 2012 3:26 am

Kapiram ja to. Vukla sam ja ureaplazmu oko godinu i po dana. Nemam drugih. Papa mi je jos jednom bio 3a grupa, prosle godine, neposredno nakon ureaplazmine invazije.
Nadam se da te intervencije nece lose uticati na mene, jer me lekari ubedjuju da ce sve biti ok.
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

pufnasta


Broj poruka : 546
Datum upisa : 28.02.2012

Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptyNed Maj 06, 2012 4:10 am

Welt, kako mislis da intervencija lose utice na tebe?
Pisala sam vec da mi je papa bio IIIa grupa, imala sam mozaik i ogromnu ranu, odmah sam uradila sve potrebne analize i nisam imala ni jednu infekciju ili bakteriju sto je znacilo da odmah moze da se reaguje, bez i malo razmisljala sam otisla na biopsiju, cim su stigli rezultati otisla sam na spaljivanje. Posle prvog spaljivanja nisam vise imala mozaik, ali je rana ostala, smanjena dosta, ali ipak je tu (doktor je i predvideo da ce tako biti zbog velicine), tada mi je papa bio II grupa. Nekoliko meseci kasnije sam opet radila spaljivanje ranice iako je bila II grupa, iako lekari vole da je prate, iako svako ima drugaciji stav i misljenje, stav mog doktora je bio da moramo sve da dovedemo u normalu i da uspostavimo normalnu vaginalnu floru. I sada je sve u najboljem redu.

Sad da se vratim na to odakle mi rana uopste, pre 5 godina sam bila dosta bolesna, imunitet mi je bio jako slab, lezala sam u bolnici, pon infuzijom, lekovima, injekcijama, dugo sam se oporavljala, imala sam bakterije u urinu, ali u celoj toj zbrci niko od lekara nije rekao da proverim da li imam neku bakteriju u vaginu, a mi se toga nismo ni setili, sigurno sam imala neku ali sam primala dovoljno jaku terapiju da je i to izlecila. Kasnije sam se oporavila, vratila imunitet u normalu i sve je bilo ok. Ali se rana stvorila, s godinama se povecavala i da sam sacekala jos koju godinu imala bih kancer.
Nazad na vrh Ići dole
welt

welt


Broj poruka : 43
Datum upisa : 05.03.2012

Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptyNed Maj 06, 2012 4:25 am

Znam, pufnasta.
Citam na internetu da je uglavnom hpv, uzrocnik, ali i da ne mora da bude. I nadam se da nije kod mene. To me zanima, da li mozicnu promenu na grlicu smo mogle da dobijemo i zbog drugih bakterija. Verovatno da da.
Meni hoce LEEP metodom da skida, u pitanju je elektricna omcica i trebace mi oko 300 evra za sve.
Nazad na vrh Ići dole
welt

welt


Broj poruka : 43
Datum upisa : 05.03.2012

Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptyNed Maj 06, 2012 4:26 am

Ja sam htela i prosle godine, ali njene reci su, dok je papa dobar, ne treba nista.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptyNed Maj 06, 2012 4:28 am

videces sta ce ti drugi lekar reci,pa ces odluciti!bices ok! kiss
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

pufnasta


Broj poruka : 546
Datum upisa : 28.02.2012

Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptyNed Maj 06, 2012 4:30 am

Jel sam ti pisala vec koliko je mene to sve kostalo, zajedno sa biopsijom?

Ja sam radila radiotalasima.
U mom slucaju nije bio HPV virus, a u tvom i sama znas da je ureoplazma, nemoj da panicis uzalud.
Ne moze tebi uklanjanje bilo kakve nepozeljne promene na grlicu da steti, moze samo dobro da ti donese. Samim tim sto imas neku promenu na grlicu mnogo se lakse razvijaju bakterije. A i pracenje je pokazalo da ti se stanje ne poboljsava, nego da se pogorsava. Ja na tvom mestu ne bih razmisljala sta dalje, samo bih se dobro raspitala gde to odraditi.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptyNed Maj 06, 2012 4:55 am

Welt, a kazi mi, ako ti je Papa bio IIIa grupa prosle godine, posto si iznad tako napisala, zasto onda prosle godine nisu predlozili to uklanjanje, biopsiju, bilo sta?
Nazad na vrh Ići dole
welt

welt


Broj poruka : 43
Datum upisa : 05.03.2012

Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptyPon Maj 07, 2012 9:12 am

Dr iz poliklinike mi je rekla da nikako nema potrebe da skidam promenu niti da radim biopsiju,dok ne ponovim sve briseve i ne izlecim uzrocnike. Onda tek da ponovim papu.
Kaze da ne mora, ali da moze da skodi uklanjanje.
JOj, majko mila, svaki lekar drukcije...

Lu Salome- Jer sam imala infekciju tada, pa sam je lecila prvo.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena EmptyPon Maj 07, 2012 9:45 am

a kako moze da skodi uklanjanje?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Uklanjanje promena Empty
PočaljiNaslov: Re: Uklanjanje promena   Uklanjanje promena Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Uklanjanje promena
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Infekcije-
Skoči na: