Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

savet (od lekara ili devojaka koje su imale slicno iskustvo)

Ići dole 
AutorPoruka
lavatris

Broj poruka : 15
Datum upisa : 23.05.2012

PočaljiNaslov: savet (od lekara ili devojaka koje su imale slicno iskustvo)   Sre Maj 23, 2012 1:09 am

Ne znam jel postavljam pitanje pod dobru temu, ali nisam mogla de se odlucim gde je najprikladnije.
Imala sam sa deckom odnos 2,3 dana posto mi je prosla menstruacija. Kada smo krenuli da stavljamo kondom videli smo da smo poceli da ga stavljamo naopako i odmah ga okrenuli na pravu stranu. Na sebi nije imao nikakvu tecnost, sluz, ali ja se bojim da li je zbog toga sto smo ga okrenuli pogresno postojala verovatnoca za zacecem?
Takodje bih htela da pitam sta mislite o piluli? Da li je to dobro kontraceptivno sredstvo, tj da li je bolje od kondoma? Procitah negde da mogu da zakazu, a ne razumem zasto?
Hvala unapred!
Nazad na vrh Ići dole
StormZ

Broj poruka : 843
Datum upisa : 09.03.2012
Godina : 27

PočaljiNaslov: Re: savet (od lekara ili devojaka koje su imale slicno iskustvo)   Sre Maj 23, 2012 1:27 am

Predsemena tecnost koju izbacuje penis pre odnosa(U erekciji,kad je napaljen) takodje sadrzi spermatozoide.Sanse za trudnocu su male,ali ipak postoje.Najbolje bi bilo da uradis test za trudnicu kroz 7 dana.

Pilule su ti najsigurnije kontraceptivno sredstvo,bolje su od kondoma sto se tice sprecavanja trudnoce,ali pilule ne sprecavaju sirenje polno-prenosivih zaraza i bolesti.
Nazad na vrh Ići dole
plavooka

Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.04.2012

PočaljiNaslov: Re: savet (od lekara ili devojaka koje su imale slicno iskustvo)   Sre Maj 23, 2012 1:54 am

Pilule su super..Na pocetku moze i ne mora doci do nekih nuspojavica al sve prodje! A to da mogu da zakazu...to je netacno,naravno ako se piju pravilno i redovno! Ako se preskacu pilule,zaboravljaju i slicne stvari,to vec pise u uputsvu ..onda mogu da "zakazu" !
Nazad na vrh Ići dole
lavatris

PočaljiNaslov: Re: savet (od lekara ili devojaka koje su imale slicno iskustvo)   Sre Maj 23, 2012 2:05 am

Uh, mene sad ovo bas brine. Na njemu nije bilo nikave predsemene tecnosti (naravno, znam da je ima ali delovao je suv, ako razumete sta hocu da kazem). I nije zavrsio u meni (iako je imao kondom). E sad, jedino to sto smo poceli naopacke. Nadam se da ta verovatnoca nije velika. Uvek pazim i to toliko da nekad upadnem u mentalni grc zbog toga
Hvala za pilule!
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: savet (od lekara ili devojaka koje su imale slicno iskustvo)   Sre Maj 23, 2012 2:15 am

sanse su miiiiiniiimalne.nemoj da se brines!uradi test ili jednostavno sacekaj narednu menstruaciju.
pilule te pouzdano stite od trudnoce.ako ste oboje zdravi,mozes da se posavetujes sa ginekologom oko izbora.ne smes da ih mesas sa antibioticima i jos nekim lekovima,alkoholom,oralna upotreba kantariona utice na dejstvo takodje,treba da ih pijes redovno i mozes da budes skroz opustena.
Nazad na vrh Ići dole
lavatris

PočaljiNaslov: Re: savet (od lekara ili devojaka koje su imale slicno iskustvo)   Sre Maj 23, 2012 2:58 am

Trebalo bi ovih dana da dobijem pa ne bih da kupujem taj test, ali sad sam se bas uplasila Drugarica mi je rekla da je njoj lekarka jendom rekla da su vrlo male sanse da se tako zatrudni. Jos je to bilo samo sto mi je prosla menstruacija. A sve mi se cini da imam simptome kao da ce da dobijem samo ne znam da li ih umisljam.

I hocu da se posavetujem sa svojim ginekologom za pilule, nego rekoh cisto da pitam i ovde, da cujem vise misljenja.

Hvala svima!
Nazad na vrh Ići dole
miiggy

Broj poruka : 2

PočaljiNaslov: Re: savet (od lekara ili devojaka koje su imale slicno iskustvo)   Sre Maj 23, 2012 6:29 pm

obavezno idi kod ginekologa,nisu oni isli za dzabe 10god na fax, jedna moja drugarica koju je bilo sramota da ode kod ginekologa, nego je uzmimala sama pilule na svoju ruku, pa joj nisu odgovarale, sada seta bebu, pa ti vidi sta ti se ispalti
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: savet (od lekara ili devojaka koje su imale slicno iskustvo)   Čet Maj 24, 2012 2:01 am

Konsultuj se sa lekarom oko pilula,on ce ti najbolje reci.A sto se zaceca tice,mogucnost uvek postoji.
Nazad na vrh Ići dole
lavatris

PočaljiNaslov: Re: savet (od lekara ili devojaka koje su imale slicno iskustvo)   Sub Maj 26, 2012 3:31 am

Dobila sam

Htela sam jos da pitam u vezi pilule-citala sam da moze da skodi kada se pije alkohol, antibiotici, jede grejpfrut, uzima kantarion (npr caj) i slicno... Sta radite u tim slucajevima? Na primer kada pijete antibiotike i kada prestanete sa njima? Kako vas onda pilula stiti? Ilil ako negde na nekoj proslavi popijete casu vina?
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Broj poruka : 3396
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: savet (od lekara ili devojaka koje su imale slicno iskustvo)   Sub Maj 26, 2012 4:38 am

sto se tice antibiotika,koristis kondom za vreme i 7-10 dana posle terapije.oni i jos neki lekovi umanjuju dejstvo pilule.sto se tice kanatriona i grejpa-izbegavaj ih.to nije veliki problem.a sto se tice alkohola-dozvoljene su ti oko 2 case vina nedeljno,sto je isto ok.
Nazad na vrh Ići dole
inda

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: savet (od lekara ili devojaka koje su imale slicno iskustvo)   Sub Maj 26, 2012 4:42 am

imas dosta tema koje su povezane sa pilulama (pilule i alkohol/antibiotici..)pa ako te ne mrzi,potrazi malo...
Nazad na vrh Ići dole
lavatris

PočaljiNaslov: Re: savet (od lekara ili devojaka koje su imale slicno iskustvo)   Sub Maj 26, 2012 6:30 am

Hvala devojke!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: savet (od lekara ili devojaka koje su imale slicno iskustvo)   

Nazad na vrh Ići dole

savet (od lekara ili devojaka koje su imale slicno iskustvo)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Kontracepcija-
Skoči na: