Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Fiksna proteza za zube

Ići dole 
+5
JJEECCAA
Jeci
Nastija
meda
Kalla
9 posters
AutorPoruka
Kalla

Kalla


Broj poruka : 76
Datum upisa : 14.03.2012

Fiksna proteza za zube Empty
PočaljiNaslov: Fiksna proteza za zube   Fiksna proteza za zube EmptySre Maj 23, 2012 1:45 am

Jel neko mozda imao iskustva sa ovim protezama?
Zanima me kolike su cene,koliko dugo moraju da se nose,jel za to vreme nikako ne mogu da se skidaju...
Jel postoje neke manje vidljive,one sive su mi bas upadljive.
Nazad na vrh Ići dole
meda

meda


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 37
Lokacija : ni na nebu, ni na zemlji

Fiksna proteza za zube Empty
PočaljiNaslov: Re: Fiksna proteza za zube   Fiksna proteza za zube EmptySre Maj 23, 2012 2:25 am

obe moje sestre nose proteze, na dve nedelje menjaju gumice (roze, ljubicaste, plave, bezbojne).

poslacu ti broj od doktorke gde su one radile,naravno ako te zanima. najpovoljnija je u gradu. mislim da je po vilici 400 do 500 evra.
Nazad na vrh Ići dole
Kalla

Kalla


Broj poruka : 76
Datum upisa : 14.03.2012

Fiksna proteza za zube Empty
PočaljiNaslov: Re: Fiksna proteza za zube   Fiksna proteza za zube EmptySre Maj 23, 2012 2:33 am

U kom to gradu?
Nazad na vrh Ići dole
meda

meda


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 37
Lokacija : ni na nebu, ni na zemlji

Fiksna proteza za zube Empty
PočaljiNaslov: Re: Fiksna proteza za zube   Fiksna proteza za zube EmptySre Maj 23, 2012 10:43 pm

u Beogradu
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Fiksna proteza za zube Empty
PočaljiNaslov: Re: Fiksna proteza za zube   Fiksna proteza za zube EmptyČet Maj 24, 2012 2:06 am

Otprilike su cene tu negde,moja drugarica nosi na obe vilice,platila je 700 evra
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Fiksna proteza za zube Empty
PočaljiNaslov: Re: Fiksna proteza za zube   Fiksna proteza za zube EmptyČet Maj 24, 2012 8:40 am

Moja mladja sestra je radila na stomatoloskom fakultetu u beogradu, 500 evra je bilo. Inace, kazu da ako sam kupis materijal, 65 evra je da ti naprave i stave. Kod Bogoslovije je neka prodavnica tih materijala.
Nazad na vrh Ići dole
JJEECCAA

JJEECCAA


Broj poruka : 69
Datum upisa : 02.03.2012

Fiksna proteza za zube Empty
PočaljiNaslov: Re: Fiksna proteza za zube   Fiksna proteza za zube EmptyPet Maj 25, 2012 4:51 am

Ja sam fiksnu protezu nosila 3 god. Ne moze da se skida kada pozelis vec kada stavis nosis dok ti je potrebna, nije preporucljivo skidati i stavljati vise puta jer se ona lepi za zube nekom vrstom lepka ili kako se vec zove. Ja sam nosila sivu ali mislim da kod ovih malo skupljih i snabdevenijih stomatologa mozes da nadjes i u beloj boji, tj po zelji! I cesto se menjaju ove gumice, kao sto je vec neko napisao u raznim su bojama.
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Fiksna proteza za zube Empty
PočaljiNaslov: Re: Fiksna proteza za zube   Fiksna proteza za zube EmptyPet Maj 25, 2012 10:20 am

Inace ne znam da li ste znale...ima fiksna sa unutrasnje strane zuba(bar je tako mojoj drigarici rekao zubar)i ona se uopste ne vidi ali je stavljanje 1000 e
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Fiksna proteza za zube Empty
PočaljiNaslov: Re: Fiksna proteza za zube   Fiksna proteza za zube EmptyPet Maj 25, 2012 11:57 pm

Da,postoji i ta koja se ne vidi,skupa je bas,moj drug je nosio,ali mu se malo poremetio govor sve dok je nije skinuo.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Fiksna proteza za zube Empty
PočaljiNaslov: Re: Fiksna proteza za zube   Fiksna proteza za zube EmptySub Jul 27, 2013 11:42 am

Zastarela je tema...ali bih rekla svoje iskustvo...nosila sam fiksnu protezu nesto malo vise od godinu dana...ona je mene jednom mesecno zvala da dolazim da mi menja trakice...uzasno me je bolelo prvih par dana dok su se zubi privikli...i evo vec 2 godine je proslo kako sam je skinula...nosila sam onu foliju-plastiku sto se nosi...pukla mi je skoro negde, mada sam je ionako nosila duze nego sto je trebalo... i sta se desilo? pocnu da mi rastu osmice i opet mi pogura zube...nije mnogo strasno...ali ipak su moji roditelji platili 600e da bi mi zubi bili ravni, jer su tako i zdraviji, teze se kvare jer hrana teze prolazi izmedju...tako da je moj zakljucak da ne treba stavljati fiksnu protezu dok ne izrastu svi zubi...smatram da je to veliki propust doktorke (koja inace kod nas dolazi iz BG jednom mesecno, zato smo i mislili da je najbolja)...ali nju je ionako bilo bas briga, samo da uzme tih 600e po vilici.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Fiksna proteza za zube Empty
PočaljiNaslov: Re: Fiksna proteza za zube   Fiksna proteza za zube EmptySub Jul 27, 2013 10:12 pm

Ali ako cekas osmice,moze da se desi ni do tridesete da ne izrastu.Mozda je trebalo da ih izvadis dok jos nisu izasle.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Fiksna proteza za zube Empty
PočaljiNaslov: Re: Fiksna proteza za zube   Fiksna proteza za zube EmptyNed Jul 28, 2013 12:30 am

Skupo je bilo...50e po zubu da se hirurskim putem izvade...a i gospodja je rekla da nema potrebe da se vade jer ima dovoljno prostora i za osam osmica pa da mi nece smetati...a inace ona je samo proteticar i nije je zanimalo nista sem toga da mi stavi protezu... Fiksna proteza za zube 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Fiksna proteza za zube Empty
PočaljiNaslov: Re: Fiksna proteza za zube   Fiksna proteza za zube EmptyNed Jul 28, 2013 4:13 am

Ja nemam umnjake, isla sam i na snimanje vilice i nista, nikad se nisu formirali, dok je moja sestra morala hirurskim putem da ih vadi jer su joj pomerili zube i mnogo ju je bolelo posto ima malu vilicu. Ja sam imala problem sa zubima, a ovi nasi stomatolozi su hteli da mi stave ili protezu ( posto mi je falila jedna dvojka- nikad nije izrasla) i poguraju trojku na mesto dvojke, sto je glupo jer bi se videlo da nije dvojka a i opet bi mi se pomerili zubi posto bih imala slobodnog mesta, drugo resenje im je bilo da mi uniste ( izbruse) trojku i obe jedinice i stave most, sto takodje nisam htela jer kao sto mi i stomatolog kaze imam savresene jedinice, ljudi placaju za takve zube a oni su hteli da ih bruse, i na kraju sam isla kod privatnika koji mi je stavio navlake na dvojke, pri tom je samo jednu trojku morao da izbrusi, i super su zubi, jos uvek stoji sve kako treba ...
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Fiksna proteza za zube Empty
PočaljiNaslov: Re: Fiksna proteza za zube   Fiksna proteza za zube EmptyNed Jul 28, 2013 5:12 am

A meni je ova gospodja ispod ''izravnala'' jedinice...tako da je jedna pocela da se kruni...ono malo po malo, kao da se izrendala...ne znam kako to da objasnim...poslacu ti sliku negde, da vidis...ali meni je to slatko...iako bih je ubila jer je bilo lepse dok su bile jednake jedinice...meni su zubi inace sitni, a rekla mi je doktorka da su krupni naspram vilice...a da je dao Bog, svi su mi izrasli...nijedan me nije preskocio...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Fiksna proteza za zube Empty
PočaljiNaslov: Re: Fiksna proteza za zube   Fiksna proteza za zube Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Fiksna proteza za zube
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Sve ostalo-
Skoči na: