Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Pilule i alkohol

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
student07

Broj poruka : 7
Datum upisa : 11.03.2012

PočaljiNaslov: alkohol i efikasnost   Ned Mar 11, 2012 8:07 am

Da li nakon konzumiranja alkohola treba koristiti dodatnu zastitu u narednih 7 dana? Nasla sam na vise mesta da je neka dozvoljena kolicina "jedna casa vina nedeljno" ali nigde ne mogu da nadjem sta posle... No
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   Ned Mar 11, 2012 8:13 am

a koliko vremena je proslo od pijenje pilule,pa do uzimanja alkohola?i koliko si popila?
Nazad na vrh Ići dole
bevana

Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   Ned Mar 11, 2012 8:21 am

Alkohol kada se koristi paralelno uz kontraceptivne pilule moze da ubrza put razgradnje pilula i na taj nacin da smanji delotvornost istih.Casa vina kada izadjete nece naskoditi ali svakodnevna upotreba alkohola ili upotreba istog u vecoj kolicini moze uticati na efikasnost pilule.

zato najbolje koristi dodatnu zastitu,ako si vise popila.

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   Ned Mar 11, 2012 8:30 am

juce, casu piva 4 sata posle uzimanja pilule. da li to znaci da sledeca pilula (ova danasnja, s obzirom da vise nisam pila nista) normalno "funkcionise"?
Nazad na vrh Ići dole
sanja

Broj poruka : 336

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   Ned Mar 11, 2012 8:43 am

A što ne koristite i kondom, za svaki slučaj? bolje nego da mozgaš....
Nazad na vrh Ići dole
student07

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   Ned Mar 11, 2012 8:51 am

koristicemo, ali me zanima koliko dugo nakon uzimanja alkohola treba da se koristi dodatna zastita. da li sam sa sledecom pilulom zasticena ili moram i narednih 7 dana da koristim i kondom, kao kod antibiotika.
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   Ned Mar 11, 2012 8:59 am

pa to ti je kao da nisi uzela jednu pilulu, bilo zbog antibiotika, ili da se nije resorbovala zbog alkohola. u svakom slucaju, kondom narednih 7 dana dok zastita ne bude opet na snazi, ne znam kako drugacije da objasnim
Nazad na vrh Ići dole
student07

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   Ned Mar 11, 2012 9:09 am

ok, mada sam sacekala da prodju 4 sata i vise pre nego sto sam popila a to je valjda vreme potrebno za resorbciju! ali sto je sigurno, sigurno je
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Broj poruka : 1766

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   Ned Mar 11, 2012 9:16 am

pa vidis, ne znam da li onaj alkohol koji popijes ostaje u tebi do sledece pilule pa onda remeti njenu resorpciju (zavisi valjda od kolicine alkohola). sto se tice te prethodne, koju si popila 4h ranije, mislim da na nju ne utice jer se ona tokom ta 4h vec pravilno razgradila
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   Ned Mar 11, 2012 9:17 am

ja mislim da si zasticena,ali ipak koristi kondom 7 dana!
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

Broj poruka : 2170
Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   Ned Mar 11, 2012 10:03 am

Ja mislim da ne treba da brines. Jer nisi se opijala. Popila si casu piva. A ne flasu viskija. Casa piva je, kao i vino, cak i zdravo da se popije. Vino zbog krvi, a pivo zbog bubrega. Tako da mislim da si zasticena i dalje. ali s obzirom da je bolje da ne gatamo sad, bolje koristi 7 dana kondom i posle ces makar znati da je sve u redu.
Nazad na vrh Ići dole
Marinijum

Broj poruka : 4
Datum upisa : 11.04.2012
Godina : 27

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   Čet Apr 12, 2012 2:03 am

Citala sam po mnogim forumima kako alkohol nije preporucljiv, maksimalno jedna casa vina dnevno. Ali ja mogu iz licnog iskustva da ti kazem da nema to veze, a nije da nisam pila Koliko puta sam pila, zatim polila pilulu, onda sat vremena iskuliram i nastavim, i hvala Bogu, zdrava i prava
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   Čet Apr 12, 2012 7:13 am

Marinijum ::
Citala sam po mnogim forumima kako alkohol nije preporucljiv, maksimalno jedna casa vina dnevno. Ali ja mogu iz licnog iskustva da ti kazem da nema to veze, a nije da nisam pila Koliko puta sam pila, zatim polila pilulu, onda sat vremena iskuliram i nastavim, i hvala Bogu, zdrava i prava

Ne radi se o zdravlju vec o efikasnosti pilule. alkohol u velikim kolicinama umanjuje njeno dejstvo...i moze doci do trudnoce.
Nazad na vrh Ići dole
Peach

Broj poruka : 22
Datum upisa : 16.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   Pet Apr 13, 2012 4:17 am

Da li neko zna da li postoje podaci i istrazivanja o uticaju alkohola na efikasnost pilule?
Iskreno, meni je ovo sumnjivo. Sta vise, ni u jednom uputstvu za pilule nisam procitala da alkohol treba ograniciti, i to ne bih ni znala da nisam svrljala po forumima. Znam mnogo devojaka, i ja sam jedna od njih koje piju vise od dve case vina nedeljno, i nisu ostale trudne.
Jedino rezultati pouzdanog istrazivanja bi me ubedili u suprotno. Ok, sve to ima smisla, jer se i alkohol i hormoni obradjuju u jetri, ali to mozda moze da optereti jetru, a da su pilule i dalje efikasne...
Da li vi znate devojku koja je ostala trudna jer se opijala, pa pilula nije delovala?
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   Pet Apr 13, 2012 5:18 am

Peach,na doktorima je da ti predoce cinjenice,a tvoje je da li ces to da prihvatis ili ne.Na primer,cinjenica je da svaki nezasticen odnos moze da dovede do trudnoce,a ja takve odnose imam godinama i nikad se nije nista desilo,sto ne znaci da nece.znaci,rizik postoji iako se nikad nisu poklopile sve kockice.isto je i sa pilulom i alkoholom.alkoholo sigurno utice na efikasnost pilule,tako da ne treba rizikovati jer je tamo neka devojka pila i nije zatrudnela.
Nazad na vrh Ići dole
inda

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   Pet Apr 13, 2012 11:43 am

ja mislim da ti sigurno mozes da popijes vise od 2 case nedeljno,ali alkohol sigurno umanjuje efikasnost pilula,ako ti popijes bas dosta...kada budem isla kod ginekologa to cu prvo da pitam...
Nazad na vrh Ići dole
Peach

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   Ned Apr 15, 2012 1:10 am

Ivana, razumem da postoji rizik, ali iskreno, meni nijedan doktor to nije napomenuo, i da nisam slucajno posetila forume, to ne bih ni znala i verovatno bih pila vise nego vec pijem I nije stvar u tome da li je jedna devojka mozda zatrudnela, vec da li postoje istrazivanja o tom uticaju, jer da postoje, verujem da bi se to upozorenje naslo na uputstvu za pilule...
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   Ned Apr 15, 2012 1:28 am

lekari ti pola stvari ne kazu.meni moja dr nije rekla da antibiotici uticu,sta da radim ako zaboravim pilulu,da treba da pijem u priblizno vreme,analize hormona naravno nisam radila,vec ih je napamet prepisala.

Broj poruka : 11

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   Ned Apr 15, 2012 4:33 am

Nije mi jasno zasto ne pise u ovako detaljnom uputstvu nista za alkohol,a pise npr za pusenje..Ja nisam znala i proslih mesec dana sam pila alkohol,nisu sad to bila neka opijanja da nisam mogla da stojim na nogama,niti sam povracala,ali svejedno bilo je vise od case vina,i hvala Bogu nisam trudna.Sto Peach kaze,stvarno ima smisla da alkohol umanji dejstvo,ali zasto ne napisu u uptsvu,jel se to podrazumeva ili sta ?
Nazad na vrh Ići dole
inda

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   Ned Apr 15, 2012 4:45 am

http://www.sveokontracepciji.com/html/pdf/cesto_postavljana_pitanja.pdf evo ja sam sada ovo nasla ... samo ovde naravno ne pise koliko je alkohola dozvoljeno,a da se ne smanji dejstvo pilula...
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   Ned Apr 15, 2012 6:56 am

upustva do pre neku godinu uopste nisu bila detaljna (bar za logest),pisalo je samo kad se pocinje i kad treba prestati sa upotrebom.ali to ne znaci da do pre neku godinu antibiotici,kantarion,povracanje,dijareja nisu uticali na pilule.

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   Ned Apr 15, 2012 8:09 am

Bevana, tacno, ali za uticaj drugih lekova, kantariona itd. se saznalo posle istrazivanja, i zato me zanima da li je takvih bilo do sada za alkohol. Pretrazujuci internet, naisla sam na sledeca objasnjenja:
- ako pijete alkohol, jedini nacin da ostanete trudni je da, posto ste pod uticajem alkohola, zaboravite da uzmete pilulu ili da povratite
- uzimanje pilula moze da produzi vreme za koje se obradi alkohol u organizmu, ma mozete biti pijaniji, ali efikasnost pilule se ne smanjuje

Evo jednog sajta koji govori o tome, a ima ih dosta i svi se manje-vise slazu:
http://www.thebestbirthcontrolpills.com/does-alcohol-decrease-the-effectiveness-of-contraceptive-pill.html

http://wikipregnant.wordpress.com/2011/12/20/alcohol-and-birth-control-ills/
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Broj poruka : 1826
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   Ned Apr 15, 2012 8:20 am

Koliko je meni poznato, na apsolutno svim lekovima postoji neko upozorenje vezano za kombinovanje alkohola i medikamenata.Ne znam zasto bi sa pilulama bilo drugacije, pa i to su lekovi.

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers
Nazad na vrh Ići dole
inda

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   Ned Apr 15, 2012 8:27 am

slazem se,ja sam se letos malo vise popila i slucajno uzela panadol i posto su svi poceli da panice,setili smo se uputstva i na njemu je jasno pisalo da alkohol u kombinaciji sa panadolom nema nezeljenjih dejstava,ali se preporucuje da se lek popije uz vodu Laughing
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   Pet Apr 20, 2012 7:17 am

inda ::
slazem se,ja sam se letos malo vise popila i slucajno uzela panadol i posto su svi poceli da panice,setili smo se uputstva i na njemu je jasno pisalo da alkohol u kombinaciji sa panadolom nema nezeljenjih dejstava,ali se preporucuje da se lek popije uz vodu Laughing

Ja se nikad nisam napila...i verovatno necu...popijem ponekad casu vina, malo piva...nista posebno...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Pilule i alkohol   

Nazad na vrh Ići dole

Pilule i alkohol
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Kontracepcija-
Skoči na: