Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Alkoholna pića u trudnoći

Ići dole 
AutorPoruka
Natalla

Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 34

PočaljiNaslov: Alkoholna pića u trudnoći   Pet Jun 08, 2012 1:54 am

Trudnice da li i koliko pijete u trudnoći?
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Broj poruka : 1654
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: Alkoholna pića u trudnoći   Pet Jun 08, 2012 8:32 am

Ja ne pijem otkako sam trudna,popila sam gutljaj nekog spanskog vina cisto da ga probam,i gutljaj Lav piva,onog sa ukusom limuna,inace ne podnosim pivo,ali ovo je ko sok.Ranije sam volela da popijem vermut i po koju casu vina ali nikad nisam preterivala.
Natalla a ti?
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Broj poruka : 550
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Alkoholna pića u trudnoći   Pet Jun 08, 2012 9:07 am

Ja nikako. Iako mi se baš pije pivo ne pada mi na pamet. U prvoj trudnoći sam popila jedan koktel, ali tada nisam znala da sam trudna. Tada mi se i gadio ukus alkohola. Prvo mi je bilo čudno kada mi je patronažna sestra postavila ovo pitanje, ali kada mi je rekla da veliki broj žena pije, neke čak i ne smanjuju, razumela sam da je pitanje na mestu.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 33

PočaljiNaslov: Re: Alkoholna pića u trudnoći   Pet Jun 08, 2012 8:32 pm

Ja nekad popijem lav twist, mislim da ne moze da skodi. Na svadbi sam popila malo sampanjca u dva navrata.
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

Broj poruka : 157
Datum upisa : 02.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Alkoholna pića u trudnoći   Pet Jun 08, 2012 8:58 pm

Casa piva ili vina ili nekog drugog pica ne skodi bebi. Ono sto ne valja jeste opijanje, mada to ne valja ni inace tj. i kada nema trudnoce.
Ja sam tokom citave trudnoce s vremena na vreme sa suprugom pila po casu piva.. pivo volim i prijalo mi je. I nakon porodjaja iako dojim takodje popijem po casu piva, posebno sad kad su ove vrucine.

Sve sto je umereno, bilo da je u pitanju alkohol, bilo hrana, sokovi itd. nece skoditi bebi.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

PočaljiNaslov: Re: Alkoholna pića u trudnoći   Pet Jun 08, 2012 9:10 pm

Cula sam da dojilje i treba da piju pivo.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: Alkoholna pića u trudnoći   Pet Jun 08, 2012 11:13 pm

Nisam ni kap alkohola popila i to jer ne volim ni pivo ni vino,ali znam da je vino dobro popiti s vremena na vreme...
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

PočaljiNaslov: Re: Alkoholna pića u trudnoći   Sub Jun 09, 2012 2:55 am

Grozno mi je kad cujem da neka buduca majka pije ili pusi,ne mogu da shvatim da neko ne moze da se odrekne svega toga zarad svog deteta.
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

PočaljiNaslov: Re: Alkoholna pića u trudnoći   Ned Jun 10, 2012 1:17 am

Nastija ::
Grozno mi je kad cujem da neka buduca majka pije ili pusi,ne mogu da shvatim da neko ne moze da se odrekne svega toga zarad svog deteta.

Velika je razlika kad se kaze da neko popije casu pica i kad pije.
Casa pica ne moze da skodi bebi jer alkohol unet u organizam u toj kolicini i ne dodje do bebe.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

PočaljiNaslov: Re: Alkoholna pića u trudnoći   Ned Jun 10, 2012 1:25 am

Ja sam mislila na one koje bas piju,i ne prestaju sa cigaretama ni na dan tokom cele trudnoce,a znam za vise takvih slucajeva.
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

PočaljiNaslov: Re: Alkoholna pića u trudnoći   Ned Jun 10, 2012 1:31 am

Cula sam da dojilje i treba da piju pivo.

Nekada npr. nasim mamama lekari su preporucivali pivo jer ono, kao su govorili, podstice lucenje mleka. Danas retko koji lekar ima takvo misljenje.

Ja znam da kod mene ima uticaja... kad god popijem casu piva nadodje mi veca kolicina mleka. U mom slucaju situacija je ista i sa crnim lukom.

Naravno opet napominjem da je u pitanju casa piva a ne vece kolicine jer kod veceg unosa, alkohol koji se izluci u mleko moze da ima uticaja na bebu.

Pa sad, buduce dojilje vi probajte, pa kako bude tj. mozda ce i kod vas imati uticaja na lucenje mleka a mozda i ne.

pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

PočaljiNaslov: Re: Alkoholna pića u trudnoći   Ned Jun 10, 2012 1:34 am

Ja sam mislila na one koje bas piju,i ne prestaju sa cigaretama ni na dan tokom cele trudnoce,a znam za vise takvih slucajeva.

Nazalost i ja ih znam dosta, neke su cak i meni veoma bliske prijateljice... ne vredi njima govoriti, a posebno kada su cigarete u pitanju... imam utisak da ih ne bi ostavile cak ni kada bi im neko reko da ce sigurno imati neki problem sa trudnocom... ne razumem ih niti cu ih ikada razumeti.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

PočaljiNaslov: Re: Alkoholna pića u trudnoći   Ned Jun 10, 2012 1:38 am

Najezim se kad pomislim na to.
Ja pivo ne podnosim,ni miris ni ukus,ali ako stvarno pomaze premucicu se nekako da popijem tu jednu casu samo da bebica bude ok.
Nazad na vrh Ići dole
Suncica5

PočaljiNaslov: Re: Alkoholna pića u trudnoći   Ned Jun 10, 2012 2:50 am

Najezim se kad pomislim na to.
Ja pivo ne podnosim,ni miris ni ukus,ali ako stvarno pomaze premucicu se nekako da popijem tu jednu casu samo da bebica bude ok.

Generalno, ma sta da savremena medicina kaze, mislim da nase bake i prabake nisu bile lude... a pivo i cni luk su definitivno njihova preporuka.
Samo kod luka treba biti oprezan i ne preterivati posto moze malo da utice na ukus mleka. Mom sincicuu to ne smeta ali ima majki koj ekazu da nakon sto jedu crni luk primete da bebama ne prija.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Alkoholna pića u trudnoći   

Nazad na vrh Ići dole

Alkoholna pića u trudnoći
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Trudnoća i porođaj-
Skoči na: