Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Kolika je mogucnost trudnoce?

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Mashnica25

Broj poruka : 50
Datum upisa : 14.06.2012

PočaljiNaslov: Kolika je mogucnost trudnoce?   Čet Jun 14, 2012 2:41 am

Pozdrav svima,ovakva situacija mi se desava prvi put...
Imala sam nezasticen odnos proslog meseca (nije svrsio unutra) i nakon tri dana sam dobila menst. koju je i trebalo da dobije, nije bila ni malo cudna, kao i obicno. �Po proracunu trebalo je da dobijem 12.06. (uglavnom mi je redovna na svaka 32 dana) ali vec dva dana kasni, od simptoma imam samo otecene grudi i povremene bolove u jajnicima i ledjima jako nisko, uglavnom iste imam pred menstr. Radila sam test 09.06. i bio je negativan. Razmisljam da sutra ujutru ponovim, dosta razmisljam i imam osecaj da sam konstantno pod stresom i iscekivanjem. Kolika je mogucnost da je trudnoca u pitanju?
Hvala puno unapred...�
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   Čet Jun 14, 2012 3:36 am

ja mislim da ti nemas razloga za brigu jer si dobila posle toga i menstruacija ti je bila normalna.jesi li test radila pravilno i posle dovoljno vremena?ako jesi,onda je to pms.
pokusaj da ne panicis nego sacekaj menstruaciju jos koji dan.mogu da variraju ciklusi .
Nazad na vrh Ići dole
Mashnica25

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   Čet Jun 14, 2012 3:48 am

Prvi sam uradila posle trideset dana od odnosa, a drugi sam uradila evo danas ... jedino sto sam danas uradila popodne, oba testa su jasno negativna, bez ikakvih mrlja i drugih crtica. Inace bila sam prehladjena pre par dana i lekove sam bukvalno nasumicno pila ispitni rok u toku, ne spavam, slabo jedem inace, ... poremetila sam se skroz. Hvalaaa ti punoo, punooo, na odgovoru!! Mnogo mi znaci! :*
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   Čet Jun 14, 2012 6:34 am

ma,onda je sve ok!
nema na cemu!
Nazad na vrh Ići dole
Mashnica25

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   Čet Jun 14, 2012 7:29 am

Hvala jos jednom.
U svakom slucaju za par dana cu posetiti ginekologa... pa cu "javiti" sta i kako, bar zbog nekih drugih devojaka koje (ne daj Boze) budu imale ovakav problem.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   Čet Jun 14, 2012 7:42 am

da,da,to bi bilo lepo sa tvoje strane.
a valjalo bi i da ginekolog da svoje misljenje o kasnjenju!
Nazad na vrh Ići dole
inda

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   Čet Jun 14, 2012 7:53 am

ja mislim da nisi trudna i da ti verovatno kasni od lekova i stresa...imala si vec jednu menstruaciju,a radila si i 2 testa
obavezno koristi zastitu
Nazad na vrh Ići dole
Mashnica25

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   Čet Jun 14, 2012 7:59 am

Hvala na odgovoru i savetu! :* Nikad mi se nije desilo da imam odnos bez zastite i zbog toga se jos vise plasim.
Jesam imala ali tri dana nakon odnosa, pa mi to nije toliko pouzdano. :/
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Broj poruka : 1746

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   Čet Jun 14, 2012 9:19 am

e sada kad vidis kakav je haos, neces vise hteti. eto,ja koja sam ogromni panicar mislim da ti nije nista. lepo popricaj sa doktorkom i ona ce te u isto uveriti.
pozdrav.

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   Čet Jun 14, 2012 12:35 pm

Devojke hvala vam na odgovorima, al teskoo mogu da se smirim. U kolikoj sam panici pocela sam da se tresem od hladnoce na nervnoj bazi...kako pomislim.
U svakom slucaju ovako nesto vise sebi necu dozvoliti!
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   Čet Jun 14, 2012 8:47 pm

Mashnice, dobila si nakon tog odnosa i uradila dva test i oba su negativna? Najverovatnije nisi trudna, a od stresa i nervoze ce ti samo jos vise kasniti.Opusti se i probaj da se ne nerviras toliko.

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers
Nazad na vrh Ići dole
Mashnica25

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   Čet Jun 14, 2012 10:42 pm

Da jesam, ali to sto sam dobila tri dana nakon odnosa nije nikakva garancija... Pokusavam da se smirim, mada mislim da je danas bolje neko ovih dana. Pokusacu, hvalaaa!! :**
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   Čet Jun 14, 2012 11:19 pm

Najozbiljnije, stres i te kako moze da utice na dobijanje. Ako toliko nisi sigurna uradi jos jedan test, i to ujutru i po uputstvu (cisto zbog svog nekog mira).Inace su jako pouzdani, pa bi trebalo da sve bude ok.

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers
Nazad na vrh Ići dole
Mashnica25

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   Pet Jun 15, 2012 12:19 am

Svesna sam da su pouzdani, znam zbog drugih koji su radili, al kreten ostaje kreten Videcu da uradim jos jedan ali ujutru. To bi bilo najbolje. Mada sem sto se plasim trudnoce, plasim se da nije nesto ozbiljnije...infekcija ili tako nesto.
Ne znam da li sam pomenula, ali mislim da mi je ovog meseca ovulacija zakasnila i poslednja tri dana imam pojacan sekret.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   Pet Jun 15, 2012 12:25 am

Ma nisi trudna garant.
Nazad na vrh Ići dole
Mashnica25

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   Pet Jun 15, 2012 3:11 am

Pocinjem i ja da verujem u to
Hvala vam devojke na svakom komentaru i savetu. :*
Posle svega sto sam procitala, saznala, prebacicu se na ginekologiju!
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Broj poruka : 1654

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   Pet Jun 15, 2012 3:13 am

Zato ubuduce vodite racuna.
Nazad na vrh Ići dole
lavatris

Broj poruka : 15
Datum upisa : 23.05.2012

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   Pet Jun 15, 2012 9:46 pm

Molim vas potreban mi je savet
Naime juce sam bila sa deckom, nismo vodili ljubav ali nismo bili obuceni(dodirivali smo se), sve je bilo ok, on ja svrsio na mom stomaku ali se deo sperme slio dole cak i na usne Sad videh na Internetu i od lekara (ja mislim) odogovore da valjda posotji mogucnost da se ostane trudan i na taj nacin. Sta da radim, jel to tacno? Ako jeste onda moram hitno po pilulu za dan posle Molim vas pomozite mi
Neprijatno mi je strasno sti pitam ali sma bas uplasena
Molim vas, znam da zvucim uspaniceno ali stavrno sam se uplasila i trebalo bi d apopijem pilulu ako je moguce
Nazad na vrh Ići dole
Mashnica25

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   Pet Jun 15, 2012 10:16 pm

Postoji mogucnost, kao sto si sama rekla kazu lekari... ja nesto cisto sumnjam. Mozee da se desi, al retkost. Mozda bolje da popijes zbog sebe. Kazem ti iz iskustva, ja sama sebi odlazem psihicki. Kada treba da dobijes i koliko ti traje ciklus?
Nazad na vrh Ići dole
Mashnica25

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   Pet Jun 15, 2012 10:20 pm

I da devojke, jutros sam uradila jos jedan test, po svim mogucim pravilima...definitivno negativan. Sad je pitanje sta je ako nije to? :/
Nazad na vrh Ići dole
lavatris

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   Pet Jun 15, 2012 10:23 pm

Mashnica25 ::
Postoji mogucnost, kao sto si sama rekla kazu lekari... ja nesto cisto sumnjam. Mozee da se desi, al retkost. Mozda bolje da popijes zbog sebe. Kazem ti iz iskustva, ja sama sebi odlazem psihicki. Kada treba da dobijes i koliko ti traje ciklus?
Najveci "problem" jeste to sto bi trebalo da dobijem za nekih 5 dana i tada bi trebalo da pocnem da pijem Yasmin jer imam policisticne jajnike i jednu cistu na levom jajniku. Bojim se da popijem tu pilulu da mi nesto ne poremeti zbog toga a i ne znam da li bih smela jer imam dizbalans hormona. Sto je nagore, sinoc sma bila skorz smirena, rekoh ne moze to da se desi osim ako ne zavrsi u tebi ili ti stavlja prste dole. Ovo je bukvalno mozda kapnulo odozgo. Bas sma se uplasila kad ukucah na internetu
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Broj poruka : 550
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   Pet Jun 15, 2012 10:58 pm

Postoji teoretska verovatnoća, koja je u praksi mnogo manja. Ja ti predlažem da odeš kod ginekologa, on će te najbolje posavetovati. I ne brini. Pozdrav i javi kako je bilo.
EDIT:Obrisala sam ti posebno otvorenu temu gde si postavila isto pitanje. Ubuduce ne postavljaj pitanje na vise mesta, jer ce automtaski biti obrisano.
Nazad na vrh Ići dole
Mashnica25

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   Pet Jun 15, 2012 11:01 pm

Ja sam na internetu svasta nasla i prestala da citam. Ovde sigurno mozes naci neki dobar savet, prelistaj sve teme i odgovore.
Uh zbog svega navedenog ne znam koliko je pametno da pijes tabletu, al po nekom proracunu (al to nista nije sigurno) trebalo bi da ti je prosla ovulacija i da su neplodni dani....ali....to nista ne znaci.
Ja sam po tom pitanju veliki panicar i tacno znam kako ti je. Nadam se da ce se javiti neka od devojaka koje ce ti mozda vise pomoci.
Nazad na vrh Ići dole
lavatris

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   Pet Jun 15, 2012 11:07 pm

Hvala vam!
Izvinite, toliko sam se bila uplasila da nisam posotovala pravila foruma. Kod ginekologa sam bila pre nekih 4-5 dana, ne znam kako sada da odem i da joj uzivo ispricam sta mi se desilo, mislim da bih umrla od blama. Vec nekoliko dana idem kod nje jer mi prati te ciste, propisuje lekove i slicno. A i ona radi tek od utorka. Imam simptome kao da cu da dobijem jos od pre nekoliko dana i danas a najvise mi je bilo krivo jer to juce nije bio odnos nego da kazem glupost i ako se od toga desi onda stvarno necu moci da dodjem sebi Mislim da ne bih smela da pijem tu pilulu za dan posle zbog dizbalansa hormona a i zbog toga sto moram da krenem sa Yasminom uskoro. Ne znam da li mozda postoji neki deo ovog ili nekog drugog sajta gde mogu da pitam ginekologa sta da radim?
Nekako sam bila ubedjena da to nije moguce i sad bezveze pretrazivah net i istripovah se-jedni kazu ovo, drugi ono. Videla sam i ovde rubriku neku gde pise nesto u smislu da ne moze ako ti na guzu pa se slije dole (izvinite sto ovako pisem), nesto za neupucene. Eto udavih
Nazad na vrh Ići dole
Mashnica25

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   Pet Jun 15, 2012 11:23 pm

Mnogo si se uspanicila. Nema razloga da te bude sramota od ginekologa, odnosno bilo kof lekara... To se desava i normalno je, bolje nju da pitas ako ti vec prati stanje, ona ce najbolje znati sta da radis. Moj savet mali ali skroman NE CITAJ SVE SA NETA i bilo kojih sajtova.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kolika je mogucnost trudnoce?   

Nazad na vrh Ići dole

Kolika je mogucnost trudnoce?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Trudnoća i porođaj-
Skoči na: