Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Kako se prave bebe? :)

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
SofiStefi

Broj poruka : 7
Datum upisa : 16.06.2012

PočaljiNaslov: Kako se prave bebe? :)   Čet Jun 21, 2012 4:25 am

Zapravo,mene zanima kako ste vi devojke ostale u drugom stanju? Da li ste bas dopustale partnerima da ide do kraja i to tacno u plodnim danima,ali ste koristile prekinuti snosaj,pa se nekako i to desilo,ili jednostavno nenadano,ili ste mozda imale kondom koji je pukao...nesto slicno Question Surprised Zatrudneti u teoriji nije tako lako,a u praksi izgleda previse cesto. Bilo bi lepo da trudnice ili mame podele svoja iskustva.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   Čet Jun 21, 2012 4:47 am

svidja mi se tema

Broj poruka : 1826
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   Čet Jun 21, 2012 6:50 am

I meni.

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   Čet Jun 21, 2012 8:57 am

Hajde da otvorim sezonu
Pila sam Yasmin 2 godine i kad sam prestala,mi smo radili na bebi svaki dan(svaki odnos do kraja) . I eto, 2 nedelje nakon prvog pokušaja ja ugledah dve crtice. Te moje dve crtice me sada udaraju u rebra samo tako (zna da o njoj pišem )
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

Broj poruka : 1065
Godina : 33

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   Čet Jun 21, 2012 9:58 am

Redovni odnosi kod nas nisu dovodili do trudnoće, pa nam je doktorka malo pomogla - primila sam tri progesteronske injekcije, i posle deset dana sam uradila test i bio je pozitivan.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   Čet Jun 21, 2012 10:29 pm

Mi smo poceli da radimo na bebi bas za novogodisnju noc jer su mi tad bili plodni dani,iz prve nam nije uspelo,ali vec pocetkom februara iz drugog puta je upalilo.Obicno su mi sredinom ciklusa plodni dani,i mi tih dana bas nismo imali odnose,par dana pre i posle toga jesmo i uspeli smo da napravimo toliko zeljeno bebce.Mada sam bila sigurna zbog plodnih dana da nisam trudna,vise sam za onaj prvi put verovala da jesam,pa sam se posteno isplakala kad sam taj prvi put videla samo jednu crticu.Hvala Bogu pa je vrlo brzo uslisio moje molitve.Tako da ocekujemo bebu krajem oktobra,kako kazu lekari,jaa mislim da ce sacekati novembar pa da bude s tatom u istom mesecu rodjen.
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Broj poruka : 1766

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   Pet Jun 22, 2012 7:44 am

Nazad na vrh Ići dole
Lus

Broj poruka : 1746

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   Ned Jun 09, 2013 1:37 am

Nesto bas gledam da u poslednje vreme sve cesce mladi parovi, i to zdravi, ne mogu da dodju do zaceca.

i nisam za carski, ni za epidural.
evo gledam vreme je za bebe, vestacka oplodnja, blizanci. tata je ladno poceo da place pred kamerama kada ih je video.

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   Ned Jun 09, 2013 9:25 am

Ja se salim sa momkom da smo dzabe bacali pare na zastitu sve ove godine

Ono sto sam primetila je da je mnogo pobacaja.Strasno je,i to me najvise plasi.:/

Mozda je tako bilo i pre,ali se manje pricalo o tome,i nije bilo zastupljeno u medijima.

Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   Ned Jun 09, 2013 10:15 pm

Nisam ni ja za carski iz nekog pomodarstva (kao sto su pojedine "zvedzde" planirale kad ce da im se deca rode Rolling Eyes) , ali kada je bezbednije po bebu...onda bih bez pogovora otisla! Nerado doduse, ali ne bih ni trazila na svoju odgovornost da probam da se porodim drugacije

A za epidural...mislim da ne bih, ali za to ne mogu da garantujem 100% dok ne dodje do prvog porodjaja!
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

Broj poruka : 671
Godina : 27

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   Ned Jun 09, 2013 10:44 pm

Ako bih morala da biram izmedju carskog i epidurala odlucila bih se za carski rez. Toliko losih iskustava o epiduralu sam cula, a takodje i doktori su protiv takvih porodjaja. Kada nam pricaju sta sve moze da se desi najezim se. Ja cu verovatno jednog dana morati na carski zbog zdravstvenih razloga.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Broj poruka : 1384

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   Ned Jun 09, 2013 11:11 pm

Moracu i ja, ili carski ili nekim vakumom da izvlače bebu, mada je meni Kradiolog rekao da će porođaj trebati maksimalno da mi se olakša da ga skoro i ne osetim i da bi najbolje bio carski rez, jer je porođaj veoma opasan po mene zbog srca ...
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

Broj poruka : 2170
Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   Ned Jun 16, 2013 10:43 am

Pa da, ti ne smes da se naprezes..
Ja sam cula da carski kasnije mnogo boli...kad zarasta rana...
A inace se ja bas plasim tog prirodnog polozaja, i uglavnom osobama koje se plase ne daju prirodnim putem da se beba ne bi zaglavila na pola od straha majke...ne znam kako ali ocigledno je moguce

Lepo je kad se svesno radi na tome da se dobije bebac...ja ne bih volela da dodje nenadano

Sta mislite o onome ''kako napraviti decaka'' i ''kako napraviti devojcicu''?

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   Ned Jun 16, 2013 9:07 pm

To devojcica-decak razne poze su babske price. Muskarac utice na pol deteta i poze nemaju nikakve veze sa tim. Ovo za zaglavljivanje prvi put cujem .
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

Broj poruka : 1065
Godina : 33

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   Ned Jun 16, 2013 11:25 pm

Naravno da može beba da se zaglavi u porođajnom kanalu ako krene, pa majka ne uspe da je izgura. Meni je Aleksej bio zaglavljen, a ja nisam imala napone, a i bila sam premorena jer je porođaj krenuo 36 sati pre toga. U takvim situacijama je epidural spas, bila bih daleko odmornija, ne bih mučila bebu. On se nagutao plodove, prestravila sam se kad nisam čula njegov plač.

Ne šalju se porodilje na carski zato što se plaše porođaja. Pa svaka se plaši. Ali kad počne da boli kao ludo, a mesec dana pre toga piškiš svaki čas, ne možeš da spavaš niti da jedeš od stomaka, jedva čekaš da se sve završi. A onda stigne to malo biće i shvatiš da je vredelo.

Ja se izvinjavam što je ovaj moj prikaz lišen romantike, ali meni su još sveže slike iz porodilišta.

Jedna moja koleginica se nedavno porodila u Pančevu uz epidural, i prezadovoljna je. Em ne boli, em te tretiraju kao caricu kad tako nešto dodatno platiš.
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Broj poruka : 1766

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   Ned Jun 16, 2013 11:39 pm

steta sto nema neki smajli kako pada u nesvest
Nazad na vrh Ići dole
inda

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   Pon Jun 17, 2013 2:44 am

Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   Pon Jun 17, 2013 3:26 am

Pepeljugo, mnooogo mi se svidja ime tvog deteta. Ja sam odusevljena imenom Aleksa i Aleksej

Drago mi je da je dobro proslo sve...

Inda, dal si normalna?

EDIT:
I da, ovo nije tacno  mene je tata dobio u 35oj godini  a dobio je sina u 25oj, pa nikom nista 
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   Pon Jun 17, 2013 3:42 am

Boze sta sve necu procitati, koja glupost Shocked Ajde da se vratimo u 13-i vek pa da krivimo zene sto nisu rodile decaka iako hromozom nasledjen od oca odredjuje pol deteta ... A i ovo retardirano, jak mi je taj strucnjak .
Nazad na vrh Ići dole
koni

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   Pon Jun 17, 2013 3:47 am

Ovo je clanak sa njuza, je l'?
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   Pon Jun 17, 2013 4:02 am

Rale, ovde se tako stice popularnost

Koni, jeste jeste... ''da ne bi poneo tajnu sa sobom u grob, objavio je svima''

Broj poruka : 3396
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   Pon Jun 17, 2013 4:38 am

meni je Lus skoro poslala jedan clanak o tome kako se pravi devojcica,a kako decak.ne verujem da je  moguce,ali imalo je logike.ovaj moj se odusevio,mislio da prikuplajm informacije kako da dobijemo decka...Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   Pon Jun 17, 2013 7:03 am

Nama buduca svekrva stalno prica kako se prave muska, a kako zenska deca (nesto ima veze sa hranom,i danom u mesecu kad se zacne dete). :roll:I skoro mi drugarica posalje clanak iz blica gde neki deda prica slicnu pricu,a to je kao strogo cuvana tajna.

edit;
tek sad vidim u onom clanku da je to izgleda isti deda iz blica

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   Pon Jun 17, 2013 8:14 am

hahahahha,ali meni stvarno nije jasno kako ljudi i dalje veruju u ovo ...
Nazad na vrh Ići dole
koni

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   Pon Jun 17, 2013 9:30 am

Pahuljice, znas sta je njuz, je l'? :)Ne znam koliko je popularan kod vas "dole"

Citat :
Dokazano je da u porodici sa dvoje dece, ako je jedno starije sedam ili 14 godina, moraju biti istog pola, osim ako je žena ostala trudna treći dan ovulacije, ili treći dan ispred ovulacije. Taj period predstavlja izuzetak, jer tri dana pred ovulaciju, ako ostane trudna i rodi muško dete mora biti retardirano. Ovo treba znati svaki bračni par jer ljubavni zanosi tokom tri dana pred ovulaciju mogu biti opasni

wtf?   Dobro ja rekoh njuz, garant
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kako se prave bebe? :)   

Nazad na vrh Ići dole

Kako se prave bebe? :)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Trudnoća i porođaj-
Skoči na: