Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

forum 21 dan i pitanje o zastiti

Ići dole 
AutorPoruka
Matematika

Broj poruka : 66
Datum upisa : 16.06.2012

PočaljiNaslov: forum 21 dan i pitanje o zastiti   Pon Jun 25, 2012 5:06 am

Organizacija "21 dan" je imala dva broja, fiksni 20-70-222, i mobilni 063/333-487, koje smo mogli da pozovemo odnosno posaljemo poruku kada smo imali samo jedno pitanje koje nije bilo vredno zakazivanja i odlaska kod ginekologa. Za mene konkretno su par puta ti brojevi bili i vise nego korisni. Da li neko zna zasto nijedan od ova dva broja vise ne radi? Postoje li neki drugi telefoni umesto ovih?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: forum 21 dan i pitanje o zastiti   Pon Jun 25, 2012 5:32 am

Ne znamo da li neki novi brojevi postoje, stari ne rade, Forum na tom sajtu takodje, devojke sa tog Foruma su se prebacile ovde, ako ti treba pomoc, mozes slobodno da postavis pitanje u temi koja te zanima, i mi cemo ti odgovoriti. Nismo ginekolozi, ali imamo iskustva, svaka od nas sa nekim problemom, pa cemo ti izaci u susret koliko god mozemo. Moje misljenje je da se bilo sta vezano za taj sajt nece skoro ponovo aktivirati.
Nazad na vrh Ići dole
Matematika

PočaljiNaslov: Re: forum 21 dan i pitanje o zastiti   Pon Jun 25, 2012 6:06 am

Da, i ja sam primetila da vec duze vreme to ne radi. Znam da devojke na ovom forumu imaju iskustva, i zato i dodjem kada imam neko pametno pitanje, ili potrebu za savetom. Ali vi niste doktori i niste duzne da slusate necija glupa pitanja (kao sto je ovo moje koje sada imam u glavi), pa sam pitala ima li nekih brojeva zeleci zapravo da vas postedim nerviranja.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: forum 21 dan i pitanje o zastiti   Pon Jun 25, 2012 6:08 am

Nismo duzne, ali zelimo, tj. zelim! Pitaj slobodno, nema glupih pitanja, samo glupih odgovora.
Nazad na vrh Ići dole
Matematika

PočaljiNaslov: Re: forum 21 dan i pitanje o zastiti   Pon Jun 25, 2012 6:20 am

Pa, ovaj, hvala. Radi se o tome da sam mislila da sam spremna na nesto, pa se ispostavilo da ipak nisam, verovatno sam nezrela. Imam decka vec vise od godinu i po dana, sve vreme smo koristili kondom u kombinaciji sa pilulama koje pijem godinu i po dana, i to je bilo ok. Onda sam malo njuskala po forumu, pitala par stvari, i videla da je MOJA ideja da prestanemo da koristimo kondom ok, i prestali smo (jednom). E sad meni to odjednom nije bas tako ok, i ja ne mogu da docekam sledeci utorak kad treba da dobijem. Koliko god citala da je to u redu, ne mogu da se opustim sasvim, i razmisljam o tome vise nego sto bih zelela. Da li je stvarno ok koristiti samo pilule i dozvoliti da se ejakulacija dogodi unutra? I tako svaki put?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: forum 21 dan i pitanje o zastiti   Pon Jun 25, 2012 6:28 am

Apsolutno je dovoljno! Pilule te u potpunosti stite od nezeljene trudnoce, mada postoji izuzetak od pravila, mislim da je o tome pisano i ovde, nasa Bev je verovatno i to navela, kao i na 21 dan, kad recimo uzimas antibiotike, i jos tako nesto sto umanjuje dejstvo pilula! Znaci da nemas razloga za brigu, i mozes da uzivas u seksu. Za te izuzetke procackaj ovde malo i pronadji. I sledeci put pitanje postavi u temi koja je za to, ovo tvoje pitanje bi recimo trebalo da stoji u kontracepciji. Da znas za ubuduce. Ovaj put ti oprastamo, jer si zbunjena i uplasena. Mada ce te mozda moderatori malo grditi.
Nazad na vrh Ići dole
Matematika

PočaljiNaslov: Re: forum 21 dan i pitanje o zastiti   Pon Jun 25, 2012 6:37 am

Hvala. Mislim da sam procitala ceo forum bar jednom, neke stvari i vise puta (posebno one koje mi prija da cujem study ), ali stvarno se jesam uplasila. Znam dosta toga, i sta smem i sta ne, i sta-da-radim-kada, kod lekara idem redovno, otisla sam jednom i pre ove odluke, ali jednostavno ne uspevam da se nosim najbolje sa tim. Moderatorima se izvinjavam, ali postavljanje ovog pitanja je bilo u trenutku, sad ili nikad, pa nisam stigla da razmisljam da li je promasena tema. Potrudicu se da se ne ponovi.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: forum 21 dan i pitanje o zastiti   Pon Jun 25, 2012 6:41 am

Nema na cemu! Ako si toliko opterecena, onda ukljuci i kondom. Ali ja na tvom mestu ne bih. Seks bez kondoma je stvarno sjajan, a kad si vec sebi uvela obavezu i odgovornost koju pilule sa sobom nose (da ne zaboravis da popijes, da ne uzimas nesto sto umanjuje dejstvo pilule), onda se casti uzivanjem u seksu bez kondoma. Jer si od nezeljene trudnoce zasticena!
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: forum 21 dan i pitanje o zastiti   Pon Jun 25, 2012 6:56 am

nemaju novca da placaju doktore,a oni nece da volontiraju-to je cela prica.proverena.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: forum 21 dan i pitanje o zastiti   Pon Jun 25, 2012 7:00 am

Necemo je grditi, ali samo ovaj put.
Matematika, pitaj slobodno sta god te interesuje. Mi smo i otvorile forum da bi pomagale jedne durgima, a i da bismo se onako zenski istracarile.
Sto se pilula tice, pretpostavljam da znas ali da napomenem: one ne stite od polniih bolesti. Ali su 100% zastita od trudnoce.Naravno, ako ih ne preskaces, i drzis se svega sto u uptstvu pise.

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers
Nazad na vrh Ići dole
Matematika

PočaljiNaslov: Re: forum 21 dan i pitanje o zastiti   Pon Jun 25, 2012 7:21 am

Lu Bilo bi ovo nesto najlepse sto je iko mogao da mi kaze u ovom trenutku. Koliko god nezrelo bilo, znacilo mi je, i stvarno sam zahvalna. Pretpostavljam da cu, jednom kada sledeci utorak dodje, sebi biti smesna, i da cu se navici na tu bez-kondoma ideju, ali do tada, ovo je bas bilo olaksanje.
Iva Znam to, hvala, i citala sam dosta tvojih postova po forumu, i dosta i naucila. Bilo je zaista korisno.
Ivana Palo je to i meni na pamet, samo sam mislila da bi se nasao neko pametan ko bi uvideo koliko je to korisno i pristupacno svakome, te bi vise i ulozili u ostvarivanje svega toga.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Broj poruka : 1826
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: forum 21 dan i pitanje o zastiti   Pon Jun 25, 2012 7:32 am

Matematika ::
Lu Bilo bi ovo nesto najlepse sto je iko mogao da mi kaze u ovom trenutku. Koliko god nezrelo bilo, znacilo mi je, i stvarno sam zahvalna. Pretpostavljam da cu, jednom kada sledeci utorak dodje, sebi biti smesna, i da cu se navici na tu bez-kondoma ideju, ali do tada, ovo je bas bilo olaksanje.
Iva Znam to, hvala, i citala sam dosta tvojih postova po forumu, i dosta i naucila. Bilo je zaista korisno.
Ivana Palo je to i meni na pamet, samo sam mislila da bi se nasao neko pametan ko bi uvideo koliko je to korisno i pristupacno svakome, te bi vise i ulozili u ostvarivanje svega toga.

Embarassed

A sto se ove zadnje recenice tice: nazalost ovo je ipak zemlja Srbija u kojoj je rec volonterizam odavno nestala iz recnika i svakodnevne upotrebe.

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers
Nazad na vrh Ići dole
Matematika

PočaljiNaslov: Re: forum 21 dan i pitanje o zastiti   Pon Jun 25, 2012 8:02 am

Izgleda da je zaista tako. Bezveze je ispalo, a stvarno je bilo napredak sto se tice savetovalista. A to sto nema volontera objasnjava i zasto nisu, ako je vec staro propalo, smislili nesto novo - nema ko to da radi.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: forum 21 dan i pitanje o zastiti   Pon Jun 25, 2012 8:07 am

Nema na cemu, i drugi put! Tu smo da se pomazemo, i drago mi je sto ti je lakse!
Nazad na vrh Ići dole
Matematika

PočaljiNaslov: Re: forum 21 dan i pitanje o zastiti   Pon Jun 25, 2012 10:07 am

Nisam nista od toga, stvarno vodim racuna, ako i zakasnim sa pilulom, to je jedan sat najvise. Znam sve sta ne smem, i to ni ne radim. Nisam od onih koji rade sta ne treba, pa se posle plase. Ja radim sve sto treba, pa se onda plasim (jos gore ) Samo treba da se naviknem, mislila sam da cu bolje to podneti, ali eto... Ne znam odakle mi ta nesigurnost, kada sam pilule uzela bas zato da bih bila sigurna. A sada kada je 21 dan propao, mnogo je lepo imati koga da pitas, i da dobijes savet jednako koristan i dobronameran. I zato vam svima hvala na podrsci, definitivno cu lakse izgurati sledecu nedelju.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

Broj poruka : 3252
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: forum 21 dan i pitanje o zastiti   Pon Jun 25, 2012 10:17 am

devojke su ti vec sve rekle.a lekari na sajt nisu dolazili od septembra 2011.a mislim da su na tel,poruke i mail-ove jos ranije prestali da odgovaraju Rolling Eyes

PočaljiNaslov: Re: forum 21 dan i pitanje o zastiti   Pon Jun 25, 2012 10:29 am

Ja sam poslednji put slala nesto od toga jos proslog leta, i funkcionisalo je sjajno. E, sad nista, a onda sam videla da ih ni na netu nema. Kao, taj deo sajta je "u pripremi", medjutim, ipak izgleda da od toga nece nista ni biti. Nema se sredstava, a ni volje.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: forum 21 dan i pitanje o zastiti   Sre Jun 27, 2012 10:10 am

Ne brini ,i ja imam taj trip i ne mogu da se opustim bez kondoma..valjda sam toliko puta bila bolesna,i morala istog dana sa antibioticima da počnem,eventualno sledeceg tako da se sad plasim bez kondoma,kolko god ja pila pilule..al eto da bi bila sigurnija koristite i prekiut snosaj i eto.. bounce
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: forum 21 dan i pitanje o zastiti   Čet Jun 28, 2012 4:08 am

Daaaa, koristite pilule + kondom + spiralu + spermicid! (???) Matematika, mi smo vec valjda dosli do toga da si ti opustena i sigurna, zaista nema potrebe da brines, devojke sirom sveta koriste pilule kao zastitu od nezeljene trudnoce, evo i Bev i Iva pisu konstantno o tome ovde, samo prati njih, sto se tice toga da ne uzmes nesto sto umanjuje dejstvo pilule, i nema potrebe da brines, i skracujes zadovoljstvo sebi i svom momku.
P.S. Post se odnosi na to da, kad vec maltretirate organizam privikavanjem na pilule, pa onda pazite sta uzimate sa njima, pa pazite da ne zaboravite da popijete, onda valjda mozete da uzivate u seksu do kraja, bez zaustavljanja i cimanja kao da se stitite samo metodom prekinutog snosaja. Nisam korisnica pilula, i ne tice me se niciji seksualni zivot, samo mislim da nema potreba da umanjujete uzivanje u seksu brigom o necemu sto ne moze da se desi, kad vec pijete pilule.
Nazad na vrh Ići dole
Matematika

PočaljiNaslov: Re: forum 21 dan i pitanje o zastiti   Čet Jun 28, 2012 5:34 am

WindZ, hvala na savetu, ali taj metod je nesto sto nikad ne bih koristila, suvise kvari sve, a nicemu ne sluzi. A mislim da je zaista doslo vreme da odrastem, i ako sam se vec uhvatila pilula, onda nema potrebe za paranojom.
Lu, sasvim si u pravu, i smirila sam se jos nakon tvojih prethodnih postova. Jeste me uhvatila panika ranije, ali sve sto si rekla je potpuno razumno, i shvatila sam da se bezveze optercujem. Te pilule su pravljene da bi bile pouzdane, i prema tome, necu da izvodim besne gliste i da budem
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: forum 21 dan i pitanje o zastiti   Čet Jun 28, 2012 5:55 am

Odlicno! Opusti se i uzivaj, i ako budes u nedoumici, slobodno pitaj sve sto te zanima. A sad uzivaj.
Nazad na vrh Ići dole
StormZ

Broj poruka : 843
Datum upisa : 09.03.2012
Godina : 27

PočaljiNaslov: Re: forum 21 dan i pitanje o zastiti   Čet Jun 28, 2012 6:05 am

Lu the master of wisdom!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: forum 21 dan i pitanje o zastiti   Čet Jun 28, 2012 6:09 am

Hahahah, a sad nisam pasivna, a?