Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Poslovi, kako do posla, praksa...

Ići dole 
+15
bojano
koni
inda
Iva
Lara
Bella
Ivana
bevana
Rale89
Lus
Jeci
Natalla
*cinderella*
kajlina
malena mrvica
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
tinkerbell02

tinkerbell02


Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptyNed Avg 11, 2013 11:41 pm

moja mama je radila na salteru bas dugo, i ostajala je na poslu duze od svog radnog vremena, a sad radi sa kreditima i karticama, i radno vreme je do 17, isto ima targete i dobija bonuse ako ih ispuni
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptyPon Avg 12, 2013 7:52 am

Bella,kako je bilo na razgovoru?
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptyPon Avg 12, 2013 10:59 pm


Ivana, bilo je ok, u sustini je hteo samo da poprica sa mnom i da me uputi, posto je on zaduzen za ekonomski sektor, a mene bi poslao u pravnu sluzbu. Dao mi je mail na koji treba da posaljem CV, svidja mu se sto sam zavrsila drzavni fakultet, to je par puta naglasio jer sa privatnim ne primaju, i rekao mi da imam lep prosek. I da, nedostatak iskustva bi mogao da mi bude prepreka jer to dosta gledaju, ali navodno im pravnici stalno trebaju tako da me nista ne kosta da konkurisem. Nemaju one testove inteligencije i logike, tako da je i to olaksanje :DSve u svemu, bio je prijatan i opusten, fino je proslo. Poslacu CV kada se vratim sa mora, a konkurisacu i za volontere u sudu, i meni bi bilo mnogo lakse da imam bar neku osnovu kada/ako se zaposlim jednoga dana.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptyPon Avg 12, 2013 11:03 pm

e super! Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 650269930 i ja sam se uplasila kada sam cula za te testove,ali ne inteligencije,nego iz ekonomije...Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 650269930
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptyPon Avg 12, 2013 11:09 pm

Moj brat je za obican posao da razvozi robu po gradovima polagao neki matematicko-logicki test. Ta pitanja su uzasna bila! Ja sam znala vecinu da uradim kad je doneo to sto mu je bilo, ali ja sam imala 4-5 iz matematike i fizike i onda sam mogla to da odradim, i opet nedovoljno dobro.

Ja sam pre 3,4 meseca radila test inteligencije kod psihologa, kad sam isla da radim testove za buduce zanimanje...jer nisam znala sta bih upisala posle srednje skole... Jeste li radile to? Ja sam se zaprepastila rezultatima.. sad se hvalim Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 755705644 
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptyPon Avg 12, 2013 11:11 pm

mi to nismo radili,a komsinica koja je tvoje godiste a isla je u istu gimnaziju kao ja jeste.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptyPon Avg 12, 2013 11:15 pm

Ivana, da, i to deluje strasno, kao da si na nekom ispitu pa ti proveravaju znanje. Mada ja najvise mrzim te matematicke i logicke zadatke, verovatno bih se pokazala kao glupa Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 364988687 A taj direktor mi je rekao da u vecini banaka ti testovi pokazu samo deo necije licnosti, a da su za posao mnogo bitnije druge karakteristike. Navodno se to sprovodi kod velikih firmi koje raspisu konkurs na koji se prijavi veliki broj ljudi, pa im je najbrze da na taj nacin izvrse selekciju, umesto pojedinacnog razgovora sa svakim od njih.

Pahuljice, ja sam radila nesto tog tipa, ali mislim da se nije proveravala inteligencija. Imali smo pitanja poput sta bismo uradili u toj i toj situaciji, ili nabrojane neke bezvezne aktivnosti, pa pitanje koja nam je najzanimljivija ili najdosadnija i slicna psiholoska pitanja na osnovu kojih procene koje zanimanje ti najvise lezi. Meni su rekli da sam za umetnost, a posto sam rekla da se bavim baletom i da sam nekada isla na casove crtanja, pokusali su da me usmere na to. Rekla sam da nema sanse Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 364988687
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptyPon Avg 12, 2013 11:19 pm

Ne, ne...ovo je klasicni test inteligencije bio...s matematikom, oblicima nekim, tackicama...itd Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 650269930
Tako da je meni ispalo ili da upisem prirodno matematicki ili da upisem arhitektonski. A ja nisam htela ni jedno ni drugo, pa sam upisala ekonomiju Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 650269930
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: ...............................   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptyUto Avg 13, 2013 12:34 am

Za rad u prosveti se obavezno radi test inteligencije i 4 testa ličnosti. I ja sam baš bila zadovoljna rezultatom. Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 650269930
Bella, to je bila profesionalna orijentacija verovatno?
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptyUto Avg 13, 2013 10:43 am

Lus ::
Бела, лепо се проведи. И немој да се штрецаш око тих тестова. Глупа ниси. Ја сам за обичне праксе или школе имала тестове опште културе и тестове личности. Негде и политичке информисаности. Ипак је посао у питању. Будите спремне на 10 кругова селекције уколико то хоће. Неке будале питају шта си у хороскопу. Озбиљна сам.  
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptyUto Avg 13, 2013 10:47 am

Ova drugarica je prosla bas komplikovana testiranja.Vise krugova.Jedno od pitanja (usmeno), s neba pa u rebra, je bilo : ako ova soba ima toliku povrsinu,koliko ne znam cega moze da stane u nju?Ja sam se zaprepastila,jer sam sve vezano za matematiku pozaboravljala ni za zivu glavu se ne bih setila odgovora,a onda mi druga drugarica kaze ''pa to je prosto ,ta je formula,to puta to,bla,bla''.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptyUto Avg 13, 2013 9:19 pm

Jao, pa jeste, zapremina se stvarno jednostavno racuna, ali ni ja se ne secam Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 20348227 Je l' visina x sirina x duzina sobe? Nemojte se smejati ako sam lupila, ucila sam matematiku pre 5 godina Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 364988687

Ali dobro, ovi sa ekonomskog verovatno redovno rade matematiku, to za njih stvarno ne bi trebalo da bude problem.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptyUto Avg 13, 2013 10:01 pm

Ekonomski ima samo u prvoj godini matematiku...i to jedan semestar, i nema veze s ovakvim zadacima, barem kod nas... zapremina je vise deo fizike Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 650269930 i pogodila si formulu... Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 650269930
Ekonomski fakultet ima finansijsku matematiku/statistiku/racunovodstvo/ekonomiju/mikroekonomiju...nije ono sto predstavlja klasicnu matematiku Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 650269930 ne znam kako je u BG, ali tako je u Podgorici.
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptyUto Avg 13, 2013 10:22 pm

Bella ::
Jao, pa jeste, zapremina se stvarno jednostavno racuna, ali ni ja se ne secam Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 20348227 Je l' visina x sirina x duzina sobe? Nemojte se smejati ako sam lupila, ucila sam matematiku pre 5 godina Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 364988687

Ali dobro, ovi sa ekonomskog verovatno redovno rade matematiku, to za njih stvarno ne bi trebalo da bude problem.
Shocked  Rolling Eyes Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 1655936591

Izvinjavam se na reakciji, ali ne mogu da verujem da neko ko je zavrsio osnovnu skolu, ima dilemu po ovom pitanju aha 
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptySre Avg 14, 2013 6:51 am

Zasto ne mozes da verujes, logicno je da se neke stvari zaborave, pogotovo ako se ne koriste. Mozak sklanja nepotrebne informacije da bi se napravilo mesta za nove, zato i postoji izreka u engleskoj ako ne koristis da ces ga izgubiti.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptySre Avg 14, 2013 7:15 am

Rale89 ::
Zasto ne mozes da verujes, logicno je da se neke stvari zaborave, pogotovo ako se ne koriste. Mozak sklanja nepotrebne informacije da bi se napravilo mesta za nove, zato i postoji izreka u engleskoj ako ne koristis da ces ga izgubiti.  
Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 3980218871 ja sam skolu zavrsila pre mesec dana pa sam vec zaboravila ono sto nisam dugo ucila. Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptySre Avg 14, 2013 7:48 am

Dobro nesto zavisi i od interesovanja, ja npr. jos uvek pamtim stvari iz Istorije, Geografije, Biologije, Srpskog sto smo ucili u osnovnoj, ali ima stvari kojih se uopste ne secam npr. formula za kvantnu fiziku koje smo ucili u prvoj god. faksa, ili def. iz ekonomije itd.
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptySre Avg 14, 2013 10:12 am

Zato sto je to osnovna stvar, zaboga Shocked 
Nije dobila da izracuna integral ili limes, vec zapreminu kvadra, a to se u uci u 4. (slovima: cetvrtom) razredu osnovne skole!

To je kao da kazes da je normalno sto si zaboravila kada je bio kosovski boj, zato sto se to ucilo u 6.-7. razredu osnovne skole Rolling Eyes

I ako mene pitate, bez obzira na interesovanja, neko elementarno znanje mora svako da ima! Ali za to nisu krivi pojedinci, vec nas obrazovni sistem...A to je sad vec neka druga prica Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptySre Avg 14, 2013 10:29 am

Koni, kosovski boj se cesto i pominje. Ali zasto bi neko morao da zna bilo kakve formule? Ja npr jos pamtim vecinu toga jer sam stvarno morala da ucim...ali da mi dodje takvo pitanje, da li bih se setila u trenutku? sigurno ne. Ja npr iz fizike jos uvek znam skoro sve formule. A sto se matematike tice - to spada u geometriju. A nekome npr to ne ide. Kao sto je situacija sa mnom. Ja mogu u pola noci da ti izracunam integral, limes, trigonometrijske zadatke da resavam, funkcije sve. Ali za geometriju sam totalni duduk! ...npr, meni je zarubljena piramida bilo isto sto i zarubljena kupa. Jednostavno nisam videla razliku na crtezu. A o formulama za te zadatke da i ne pricam. :)meni sad evo milion puta da kazes formulu za taj zadatak, ja je za pola sata necu znati Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 364988687

Edit: i u to elementarno znanje ne spadaju formule za povrsinu/zapreminu i tome slicno. Spada tablica mnozenja. iz srpskog - spadaju padezi i vrste reci. Spada ono osnovno iz geografije (glavni gradovi, granice, okeani itd.) ...istorija - najvise naseg naroda. kao sto si rekla kosovski boj, neke bitke i onaj cuveni danak u krvi. Fizika - Njutnovi zakoni, Faradejov kavez i tome slicno. Radila sam test za opstu informisanost i kulturno ''nasledje'' pa znam sta se sve proverava i sta se smatra elementarnim znanjem. Ne bih pricala na pamet. Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 650269930


Poslednji izmenio pahuljicaa dana Sre Avg 14, 2013 10:40 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptySre Avg 14, 2013 10:39 am

Da mi zivot zavisi od toga ne bih znala nista vezano za matematiku,fiziku i hemiju.I sta ce mi?
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptySre Avg 14, 2013 10:40 am

bevana ::
Da mi zivot zavisi od toga ne bih znala nista vezano za matematiku,fiziku i hemiju.I sta ce mi?
Apsolutno nista ako se time ne bavis. Evo ja sam editovala svoj post i napisala sta se smatra elementarnim znanjem sto se matematike tice. Tablicu mnozenja pretpostavljam da ionako svi znamo.
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

tinkerbell02


Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptySre Avg 14, 2013 11:13 am

meni bi bilo glupo da neko ne zna pitagorinu teoremu, ne mora definiciju ali formulu da, a i po formuli lako pretpostavis kako glasi definicija
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptySre Avg 14, 2013 11:15 am

Postoje stvari koje bi bilo lepo da svi znaju,a ovo pitanje nije tesko,jer moze lako da se zakljuci,nije ti potrebna ne znam kakva formula...
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptySre Avg 14, 2013 11:58 am

Tinker, zaboravila sam pitagorinu teoremu da navedem skroz! Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 650269930 ja npr jos uvek znam vietova pravila i formule...jos uvek znam da izracunam diskriminantu...znam rastavljanje polinoma, kvadrat binoma, dopunu do potpunog kvadrata, formule za verovatnocu i aritmeticke i geometrijske nizove... I sad, ako ja to znam, treba da ocekujem da svi to znaju? Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 650269930 neee. Znam to, jer sam ucila. A vremenom ce da se zaboravi kad se nesto ne ponavlja. Secacu se toga kroz maglu. I to mi nece trebati u zivotu nista. Jedino mozda jednog dana da svom detetu pomognem, ali do tada cu zaboraviti postupak rada Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 650269930
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 EmptySre Avg 14, 2013 8:59 pm

Povrsina jeste elementarna - kupovacete plocice za kuhinju ili parket jednog dana i necete znati da izracunate koliko vam kvadrata treba. Zapremina takodje moze da se koristi - koliko kubika peska vam treba za temelj kuce. Naravno sve to mogu drugi da vam proracunaju, ali onda se spremite da vas neko jednog dana zezne. Isto kao kad ne biste znali tablicu mnozenja i sabiranje, pa vam prodavac naplati vise.

Upotrebljivo znanje iz matematike u realnom zivotu (i ono sto bi svako ko zavrsi osnovnu trebao da zna): osnovne racunske operacije, razmera, procenti, povrsina i eventualno zapremina. A nema razloga da se bilo ko ljuti, jer ovo pricam iz najbolje namere... Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 1071211947


edit:
I da koliko god mislili da vam ne treba el. znanje iz fizike i hemije, treba vam!

Iz fizike ne morate znati formule, ali morate(ne morate, ali bi zbog vas bilo pozeljno) da znate po kom principu funkcionisu neke sile jer se pojavlju u realnom zivotu. Iz hemije takodje bi jako pozeljno bilo da znate da se voda ne sipa u kiselinu, vec obratno itd.

Ps. predlazem da se ovo prebaci u zasebnu temu jer se razvila diskusija
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Poslovi, kako do posla, praksa...
Nazad na vrh 
Strana 5 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo
» Kako ste saznali za forum?
» Kako da promenim to?
» Kako se prave bebe? :)
» Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Sve ostalo :: Stvarno sve ostalo-
Skoči na: