Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Poslovi, kako do posla, praksa...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Ivana

Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Uto Maj 21, 2013 2:37 am

Rale,koliko puta nedeljno bi radila?bas je malo 10 000..
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 26

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Uto Maj 21, 2013 3:12 am

Jeste, i meni mnogo malo deluje 10000. Rale, mislim da mozes bolje, imas sad te promocije, svi ih rade...

Ja sam recimo pre neki dan odradila masazu celog tela drugaricinoj mami kao rodjendanski poklon, i uzlela za to 1000 umesto 1500, za sat i po posla. Iskreno, meni je to laka para... samo jos da se prosiri pa da dobijem nove musterije
Nazad na vrh Ići dole
bevana

Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Uto Maj 21, 2013 3:15 am

Rale,jesu li ti oni naglasili da je tako mala plata,ili nagadjas?
Jesi li ti blizu Bg-a,ili nekog veceg grada?

Poslednji izmenio bevana dana Čet Maj 23, 2013 10:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Uto Maj 21, 2013 3:35 am

mala je plata jer se radi 3 dana u nedelji, ali opet meni se to ne bi isplatilo. Ma radila sam pre jedno mesec dana preko omladinske zadruge, jos uvek mi nisu dalipare za to, a sve mi se cini da mi nece uopste ni platiti ... meni treba sat i po do bg-a autobusom. Problem to sto ako ne budem pocela da radim u struci za par godina mogu komotno da bacim diplomu, jer ova moja skola svake god stancuje bar 30 ekologa, dakle mnogo nas ima a niko ne radi. Tako da se za jedan oglas prijavi mali milion nas ...
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Broj poruka : 1746

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Uto Maj 21, 2013 8:06 pm

Ej, ovako. u Beogradu isto nije lako naci posao. jeste lakse nego na primer u Pozarevcu, ali isto moramo da imamo na umu da ako se u Pozarevcu na radno mesto ekologa prijavi pedesetoro ljudi u Beogradu ce trista. i to su gole cinjenice, bez preterivanja. bas zato sto Beograd smatraju nekim rajem. da se ne lazemo, mozes naci da peces pljeskavice za 15.000, ali kada si visoko obrazovan onda je konkurencija neverovatno jaka, pa bas zato, treba da se izdvojis iz te gomile. a to lako nije. da ne pricam koliko je skup Beograd za zivot, i koliko su skupe zakupnine. tako da se raditi u Bg-u za malu platu ne isplati.

meni je neka firma nesto nudila, kao neki poslic, ja sam odbila zbog nedostatka vremena. nego, tada sam rekla decku da bih ja za dzabe radila, samo da steknes neku praksu, neko iskustvo.

danas se radi za 10.000 dinara, samo sto potpises da radis za 20.000 ili 25.000. i to bez dana odmora. ako neces, ima ko hoce!

i stvarno se cudim kako nam je prosecna plata oko 45.000. verovatno jedna osoba od 150.000 pokrije masu onih od 20.000. i nervíra me to sto ljudi misli da ja sutra necu imati problem da nadjem posao, zato sto sam dobar student. malo sutra!

Pozdrav, buduca kafe kuvarica (bez zajebancije).

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Uto Maj 21, 2013 9:45 pm

Problem je sto u Pozarevcu nemas konkurse za Ekologa, 2-3 preduzeca mogu da nas zaposle i to im treba 1 svi ostali koji nemaju jaku vezu idu na biro, gde cemo po svoj prilici osedeti. Ja kada kazem konkurs mislim na nivou Srbije. Jednom u 6 meseci se objavi konkurs i tu naravno treba bar 2 god. radng iskustva plus jos gomila gluposti, to je jos jedan razlog zasto sam razocarana. Ovo mi je bila retka sansa da naucim nesto, steknem bar neko iskustvo i imam bar neki dinar, a i postojala je sansa da me mozda posle i zaposle, a sad mi edino preostaje da volontiram, sto opet znaci da necu imati ni dinar tako da sve stvari za koje mi trebaju pare Naocare, nesto od odece, i jos neke stvari padaju u vodu, a nije to da trazim kule i gradove. Cak i da se nadje neki posao od 20000 to bi trebalo da bude privremeno jer posle par godina niko nece ni da ti gleda prazan CV makar ti imao prosek 10,00 . Moju sestru koja je diplomirala pre god. dana vec pitaju a sta si radila u medjuvremenu, gde ti je radno iskustvo . Kada cujem za to dodje mi da im popsujem sve po spisku. Mi se mucimo po 4-5god. ako ne i vise, izgubimo zivce, vid ... da bi stekli tu tiplomu, da bi sutra mogli da pomognemo roditeljima, da imamo svoju porodicu, svoj dom a ovi te ubiju u pojam . Ti realno gledajuci od 20000 ne mozes da zivis, a decu da imas to ne mozes ni sa 30-40 hiljada, i posle mi propagiraju radjanje, a ti cekas neko normalno radno mesto i nadas se. St se tice te navodno prosecne plate, okaci to macki o rep. Ako je to prosecna plata u Srbiji ja odmah secem vene. Pa pogledajte oko sebe, koliko ljudi znate sa tolikom platom, one zene koje rade u posti za salterima, medicinske sestre, ucitelji ... nemaju toliku platu a to bi trebalo da bude neki prosek. Branicevski okrug jedino vadi Termo Elektrana, da nema nje garant bi bar 40 % zaposlenih letelo na ulicu, a plate te prosecne plate onda ne bi iznosile vise od tih 20000- 25 ... koliko realno i jesu .

edit:

zato sto nismo imali pare da odem u Bg, a ovo je jedina drzavna skola u mom gradu, plus kada sam upisivala svasta nam je bilo obecavano, jer smo bili druga generacija koja je upisala po bolonji. Pricali su da je to perspektivno, da ce svaka firma imati svog ekologa, a evo 5 god kasnije, sve je to ostalo samo na papiru i pusat obecanja ...
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Broj poruka : 1429
Godina : 27

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Uto Maj 21, 2013 11:47 pm

Tako su prosli i ovi iz Ns-a sa FTN-a, smer zastita zivotne sredine. Jos uvek ne postoji zanimanje za njih, a pricali su im da ce za par godina da zazivi, da ni jedno preduzece nece moci da radi bez ekoloske dozvole koju bi oni trebali da izdaju itd. A svi su pohrlili da upisu taj smer jer je najlaksi, dok sam ja cetiri godine dane provodila u cetiri zida sa knjigom, oni su izlazili, isli na razne ekskurzije, putovanja, mahom cistili godine u junu. Sad nista.

Sto se zaposlenja tice, generalno je tesko, u bilo kom gradu, sa bilo kojom strucnom spremom. Ali treba biti uporan, pokusavati na svim mestima, uloziti u obrazovanje, usavrsavati se koliko mozes, pa valjda ce se jednog dana isplatiti.

A za plate verujem da je 45000 prosek, koliko znam onih sa malom platom, toliko znam i onih sa neverovatnim platama. Ne znam da li ste primetili, ali u poslednjih par godina se jako povecao broj ljudi koji voze nenormalno skupe automobile, devojke kupuju obucu od par hiljada evra i hvale se time, putuju na neke destinacije koje su oduvek bile nedostupne za nase uslove. Sa druge strane, sve vise cujem price da ljudi bukvalno jedva imaju sta da jedu. I to je strasno. Srednji stalez u nasoj drzavi izumire.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Sre Maj 22, 2013 12:16 am

Bella- eto, i njih su zeznuli, samo sto ja nisam izlazila, nego sam ucila sto ti kazes bila sam izmedju 4 zida, i sta sad. Razmisljam da upisem nesto drugo, ali sam iskreno izgubila veru u nas sistem skolstva i u nasu drzavu. Koliko znam osoba sa ekonomskim, pravnim, medicinskim fakultetom koji nemaju ni dan radnog staza, isto je i sa srednjom skolom. Kako stvari stoje na kraju cu morati da radim do 90-e da bih imala dovoljo god. radnog staza za penziju . U ovoj drzavi je tako, cim se cuje da je nesto perspektivno, da ce biti isplativo, svi pohrle da zavrsavaju to ili da to rade, pa dodje do hiper produkcije. Zato ja kazem ljudima kako stvari zaista stoje, pogotovo kad neko zeli da upise ovu moju skolu, a ne da im obecavaju kule i gradove kao sto su nama.

Ja znam samo par osoba koje imaju dobre plate jedno 2-3 a svi ostali imaju minimalac ili ispod toga. Evo npr. kinezi kod nas placaju 13000 a radi se od jutra do mraka . Mene brine da se ne zeznem sa tim volontiranjem, da radim tamo besplatno godinu, dve i da na kraju opet nemam nista od toga. Ne ide mi radni staz, nemam beneficije ni nista, a opet moram da radim kao da me placaju, jedino sto je dobro je to sto bih mogla da stavim u CV mada ima ljudi koji to ne prihvataju kao radno iskustvo, ili da volontiram i molim moga da posle uzmu mene u obzir kada budu zaposljavali nekoga, pod uslovom da ne ide sve preko stranke, ili preko neke vezice, onda jedino da kukam direktoru da me primi za stalno ... Ne znam stvarno vise sta da radim .
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Broj poruka : 1445

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Sre Maj 22, 2013 1:30 am

Nije sramota raditi kao kafe kuvarica, ali i za to treba biti pristojno placen. A te plate od 10000 dinara vredjaju inteligenciju. Zato ja, ako ne bude bilo posla ovde, odoh napolje. Ni tamo ne cvetaju ruze, ali se trud uglavnom isplati.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Broj poruka : 1826
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Sre Maj 22, 2013 3:11 am

Rale ja sam te savetovala jednom, ali aj ponovo cu.

Tvoj smer jeste perspektivan, ali ne u ovoj zemlji.
Ima stipendija i konkursa, milion njih na netu, gde se trazi tvoja diploma.
Probaj malo da guglas, ima cak i tema u ovo podforumu sa sajtovima za stipendije.
Ne bih ti pricala to da nije sve placeno i pokriveno. Treba ti engleski, to stoji, ali makar probaj.

Ako nema u Srbiji nista, probaj da odes van.
Raspitaj se gde mozes da se zaposlis ili da nastavis master (pokriven stipendijom) i onda sednes i ucis taj jezik. Ako je Nemacka, ucis nemacki; ako je Spanija ucis spanski.
Za godinu dana mozes da naucis dovoljno da se sporazumes. I ne moras nikome da placas za kurseve, svega ima na netu.

Ovako, trazeci u Srbiji, plasim se da ti ne prodje jos par godina u trazenju i da na kraju stvarno radis neki levi posao.

Ako si zainteresovana, javi mi na pp. Potrazicemo nesto zajedno.

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Sre Maj 22, 2013 3:27 am

Iva- raspitivala sam se ja za te stipendije ali mislim da jedina za koju mogu da se prijavim je Erasmus mundus ili kako se vec zove . Za vecinu tih stipendija je potreban polozen IELTS ili TOEFL u zavisnosti u koju zemlju ides, a to kosta bar 200 evra ako ne i vise ( za casove ne moram da dajem pare, ali bih morala za polaganje) . Jedino ako znas neku drugu stipendiju .
Nazad na vrh Ići dole
inda

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Sre Maj 22, 2013 3:46 am

da pokusas da radis nesto preko leta i skupis pare za ispit ?
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Sre Maj 22, 2013 3:50 am

Ja pokusavam vec par godina da radim bar nesto preko leta, ali za sta god da se prijavim niko me ne zove . Od jedno 100 prijava za posao koje sam poslala do sad pozvali su me na 3 i to su bili neki znj poslovi.Bas me zanima kako se zaposljavaju ovi sto prodaju sladolede, ja gledam i vec par godina za redom sladolede prodaju iste osobe i to uglavnom babe i dede .
Nazad na vrh Ići dole
inda

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Sre Maj 22, 2013 3:53 am

pa pokusavam i ja vec 2 godine,ali se nadam da ce ovog leta biti nesto

plata profesora u skoli je malo veca od 45000 din ,tako da nije istina da im je manja...moja mama je pravnik i predaje pravne predmete u mojoj okolini ljudi uglavnom imaju vecu od prosecne ili prosecnu,jedino sto znam da u rodi rade za 25000 i to ljudi sa fakultetom,jer trenutno ne mogu da nadji drugi posao...
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Broj poruka : 1746

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Sre Maj 22, 2013 4:18 am

Ja cu da vam kazem. ti prodavci sladoleda su uglavnom isti svake godine. rade SVAKI dan tokom leta, i od ukupnog pazara imaju 13.5 %. bas svaki dan, bez odmora. od 10h-20h. cak kada bude ruzno vreme, nadredjeni im narede da prodaju.

Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Sre Maj 22, 2013 4:20 am

Rale, poslala si na 100, odbili te na 97 od toga. Salji i dalje. Na 200-300 mesta ako treba. A do tada mozes da das oglase da drzis casove(matematika,fizika, hemija... valjda stojis sa necim od ovog ok, pa da mozes bar osnovcima da drzis) ili da pises seminarske radove - to mozes i na fb da ostavis u grupama predvidjenim za to.

A do tada salji gde stignes svoj CV za razne praxe, poslove i ovo sto ti je Iva predlozila. Salji i tamo gde trenutno nema konkursa, ali znas da je tvoja struka (bila) trazena Nesto mora da se pojavi pre ili kasnije!

I sta je sa noktima?

Bez ljutnje, ali najlakse je reci nema i odustati u potpunosti
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Sre Maj 22, 2013 4:25 am

Inda pozelela bih ti srecu ali sam trenutno toliki baksuy pa mislim da je bolje da cutim ... Mislim na ucitelje, a ne na profesore, mada predpostavljam da yavisi i od radnog vremena i od skole. Jaynam da kod nas medicinske sestre imaju 30000 platu, drugarica koja radi kao profesionalni fotograf ima 20000 platu, druga drugarica radi u pet shopu 20 i nesto hiljada platu ...

Yasto ovi kod mene onda rade kad im se cefne, oybiljno, kad god yelim da kupim sladoled ne rade, a ynam ove prodavce koji ne rade ni subotom ni nedeljom, a pojedinci ne rade cak ni kada je suncano loepo vreme * sto mi je malo cudno posto prodaju sladoled a ne rade kada treba ... )

Koni Ja sam bila lepila oglase za to ali su mi uvek cepali, cak su mi iscepali namerno i oglase za nokte ... Ja izlepim oglase po gradu i posle 2-3 dana pocepaju, predpostavljam da to radi konkurencija. Ja sam uvek lepila pored ili na drugom mestu, ima dovoljno mesta za sve nas, ali sta da radim kada pojedinci ne podnose konkurenciju ... Nokti uopste ne idu, lepila sam i oglase i delila flajere, napravila grupu na fejsu, cak sam im nudila i promocije ma i besplatno i opet nista ...
Nazad na vrh Ići dole
koni

Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Sre Maj 22, 2013 4:37 am

Za casove znam da postoji bas neka grupa na face-u, jer sam videla da su moje neke kolege usle u nju...neki cak i ostavljali oglase, tako da probaj i tamo. Jeste da je skolska godina pri kraju, ali mozda nekome ko ide na popravni trebaju casovi, a tu su i maturanti...

A za nokte ok, pokusala si, nije proslo... Probaj opet! Sredi malo i drugaricama nokte, verovatno ce ih neko pitati gde su radile Ja iako nisam ljubitelj tih stvaricica i uvek su mi nokti kratko osisani, kad vidim nesto sto mi lepo izgleda uvek pitam ko im je radio

Reci mami i sestri da malo kroz neku pricu pomenu da se bavis time. Ide ti i vreme matura, apsolventskih veceri, mozda se neko seti da bas ti to radis i javi ti se
Mozes i da odstampas letke i odes ispred neke osnovne-srednje skole i da delis devojcicama!
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Sre Maj 22, 2013 5:25 am

Koni, vec sam sve to radila ali ne vredi, a ni moja mama ni moja sestra nemaju bas veliki krug prijatelja, plus moja mama mi ne da da joj sredim nokte, a za casove tesko posto mi ni matematika ni fizika bas ne idu najbolje ( nije da nista ne znam, ali to moje znanje nije dovoljno dobro da bih drzala casove) a hemiju sam malo zaboravila, uzela sam je pre neki dan da pogledam i sokirala sam se koliko sam zaboravila . Eto sta se desi kada ne koristis nesto .
Nazad na vrh Ići dole
bevana

Broj poruka : 3252
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Sre Maj 22, 2013 6:27 am

Ako mozes da volontiras negde-idi.Bar ces imati radno iskustvo,a poslodavci gledaju sve.Bolje da kazes da si volontirala i stekla radne navike i praksu (bilo kakvu),nego da imas rupu u cv-ju.
Drugarica moje sestre je do skoro radila 10 sati dnevno u samoposluzi za 5 000
A drug sa pravnim volontira dve godine

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Sre Maj 22, 2013 7:15 am

Rale, Zvocni ti je rekla najvecu istinu oko trazenja posla.
Umesto sto lupas glavu sta sve ne moze i kako zivot nije fer, razmisljaj o tome sta mozes da radis.
Pomenula sam inostranstvo zato sto znam da je tvoj faks trazen van.
Ako ne mozes da polazes taj test izguglaj na kojim sve fakultetima postoji master za to sto si zavrsila. I onda sedni i kreni da saljes mejlove: Ja sam ta i ta, zavrsila sam to i to, htela bih da nastavim da se usavrsavam na vasem faksu, da li postoji neka stipendija koja bi mi to olaksala...
Ili pogledaj gde bi mogla da radis van i kreni da saljes CV.
Jednostavno moras da sama smislis sta i kako. A stranci ne ostaju ravnodusni kad vide da neko zeli da napreduje. Neko ce ti se javiti.
S tim sto ti je master realnija varijanta, zbog radne vize pre svega.
Doktorka koju smo upoznali je tako nasla posao u SLO.

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Nazad na vrh Ići dole
Lara

Broj poruka : 1445

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Sre Maj 22, 2013 7:46 am

http://vukajlija.com/dvadeset-cevapa-iz-studentskih-dana/657003
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Sre Maj 22, 2013 8:35 am

Meni za Slovenijju ne treba radna viza jer imam drzavljanstvo i slovenacki pasos, nego je i kod njih kriza, a i ne znam jezik, tako da bih morala godinu dana da ucim jezik pa tek onda . Upisala bih ja Master jos prosle godine, ali nam vecina fakulteta ne priznaje ispite, posto smo mi zavrsili visoku skolu a ne fakultet i te nase studije su strukovne, a ne akademske. Ja sam vec slala mailove i zvala fakultete da vidim kolika je ta razlika ispita ali mi ili nisu uopste javljali ono sto me je interesovalo ili bih dobila informaciju da je razlika ispita prevelika i da bih onda morala da zavrsavam kod njih trecu godinu i cetvrtu i jos bih morala da dam raliku od 8 ispita ( sto mi skoro dodje kao jos jedna godina), dakle bukvalno mi ponistavaju diplomu, a na drugim fakultetima su trazili pare samo da bi nam rekli kolika je razlika ispita koja treba da se da, a ima i onih koji ne zele da imaju nista sa nama ... Dakle zeznuli su nas za medalju jer nam je bilo pricano kada smo upisivani da ce nas primiti na master studije bilo koji fakultet. Jedina mi je opcija ili da dajem tu astronomsku razliku ispita ili da upisem na nekom privatnom fakultetu ili dapocnem sve iz pocetka . Sada gledam sa mojima da mozda vidim da se zaposlim u Slo, ali je to jako tesko ukoliko ne znam jezik, a majka mi nije tu da me nauci, htela sam da idem na kurs Sovenackog ali su mi trazili 300 evra za jedan mesec i plus nisu imali profesora koji bi nam predavao nego bih morala preko interneta da ucim, pa razmisljam bolje za te pare da odem u Sloveniju i da lepo pricam Slovenacki sa njima, i ovako bih vise naucila kroz pricu nego kroz kurs, naravno morala bih da naucim gramatiku i tu glupu dvojinu .
Nazad na vrh Ići dole
Iva

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Sre Maj 22, 2013 9:03 am

Rale, onda sedi i uci slovenacki. Mozes i kod njih da upises ostatak faksa.

Nazad na vrh Ići dole
Rale89

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Sre Maj 22, 2013 9:31 am

Ako mi priznaju skolu, kazem ja da je zeznuto jer nisu u pitanju akademske studije. Odoh ja da slusam Balasevica, spremam se za koncert
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   

Nazad na vrh Ići dole

Poslovi, kako do posla, praksa...
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Poslovi, kako do posla, praksa...
» Ugojila sam se!!!!!! Moram da da smrsam!!! Kako??? (II deo)
» Kako da brze prodje vreme...
» Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?
» Kako da nateram sebe da vezbam?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Sve ostalo :: Stvarno sve ostalo-
Skoči na: