Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Pregled

Ići dole 
+13
Rale89
*cinderella*
bojano
Bella
pahuljicaa
inda
Lus
Lara
sanja
Ivana
bevana
Iva
Radaaa93
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptySre Sep 18, 2013 10:21 pm

Po pravilu bi trebalo mnogo stvari da bude drugacije. U principu nije ova moja losa ima mnogo gorih gin. koji tamo rade, a i ova moja je nacelnica gin. samo sto vecina zena ide kod nje pa predpostavljam da nema ni toliko vremena da posveti svakom pacijentu.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptySre Sep 18, 2013 11:50 pm

Хвала девојке. Управо сам питала зато што сам прочитала да траје око 10-15 минута.

Рале, неће ти ништа бити. Ако буде то су мала одступања. Ништа значајно. Тако ја мислим. Исто тако кажу да када радиш крвну слику не треба претходни дан да једеш ништа после 18часова, не смеш да тренираш... А то јутро не смеш да доручкујеш. То су правила, уколико их се не придржаваш може доћи до одступања, не великог. Али, напоменеш др уколико она сама не зна.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptyČet Sep 19, 2013 1:04 am

To za krv znam i toga se pridrzavam ali ovo sam prvi put sada cula. Videla sam da na pojedinim sajtovima pise da nema veze kada se radi samo da nije dan menstruacije, a na drugima pise sredinom ciklusa pa predpostavljam da svako radi onako kako njemu odgovara .
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptyČet Sep 19, 2013 1:51 am

Lus,to izgleda zavisi od dr do dr!ova nova mi ju je uradila za 2 min. Rolling Eyes 
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptyČet Sep 19, 2013 5:18 am

Kada sam vadila krv zbog pilula doktorka mi je rekla da smem uvece da jedem sve ,samo da ne doruckujem ujutru Pregled - Page 6 650269930 meni je sve bilo super,tj. nista mi nije bilo iznad ili ispod onih granicnih vrednosti Pregled - Page 6 650269930 Mada tada se ne gleda secer na primer...
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptyČet Sep 19, 2013 5:43 am

Meni dr kaze da je za krv bitno da se ne jede kasno uvece i ujutru samo kad se meri i secer.Ne utice hrana na ostalo.
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptyČet Sep 19, 2013 6:25 am

bevana ::
Meni dr kaze da je za krv bitno da se ne jede kasno uvece i ujutru samo kad se meri i secer.Ne utice hrana na ostalo.
na to sam i mislila Pregled - Page 6 650269930 
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptyČet Sep 19, 2013 6:31 am

Utice na holesterol .zato ne treba da se jede masna hrana pre vadjenja krvi.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptyČet Sep 19, 2013 10:48 pm

Колико пута имамо право на бесплатан преглед, тј. на ПаКо тестове? Ја сам мислила једном годишње, а онда сам нешто чула-прочитала једном у три године?

Бев, беше ти причала како су у Јагодини "организовани" да буквално улазе једна за другом девојке, док је трећа раширених ногу? Па ти се смучило? Или није била "сређена"? Да знаш да сам на тебе мислила.
Shocked 
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptyČet Sep 19, 2013 11:26 pm

to sam ja pricala za onaj zavod u dzordza vasingtona! No 

a za pregled-trebalo bi jednom u 3 godine,ako je sve u redu.ali najbolje ti je da pitas svoju doktorku jer ne postuju svi to.na srecu.ILI je sa mnom bilo drugacije jer sam imala mozaik.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptyPet Sep 20, 2013 2:00 am

ФУУУУЈ. Хвала.

Онда је нека причала и о томе да нису "сређене" доле и да је неки др викао што се депилирају. Ово друго мислим да је Бела. А мени је у најмању руку ружно када дођеш код гинеколога а да се ниси средио.

Питам, јер сам чула да може сваке године. Онда ја контам, можда зато што смо студенти.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptyPet Sep 20, 2013 3:30 am

Jok, mozes bilo kada da ides kod gin. ako imas problem a ako je sve u redu onda jednom godisnje. Niko zivi ne postuje to jednom u tri god. ja vise nisam student pa mi je gin. rekla da dodjem u martu na papu i redovni pregled a bila sam prosle god. 28. feb na tom redovnom pregledu i jos 3-4 puta posle toga i sve mi je besplatno, mada sam ja nezaposlena a i ranije sam se vodila preko oca koji je nezaposlen pa nikada nisam placala participaciju i zdravstvene usluge .

Sto se tice sredjivanja mislim da je to stvar opste kulture, mene bi licno bilo sramota da me gin. pregleda a da nisam obrijana, ajde kada dodju one bake, ali devojke i mlade zene mislim da ipak treba da vode racuna o tome.

Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptyPet Sep 20, 2013 8:25 am

Kod nas je kao na traci,jedna izlazi,druga ulazi,treca je na stolu Pregled - Page 6 3499814433  Meni se nekako uvek namesti da budem poslednja,pa niko ne ulazi posle mene Pregled - Page 6 364988687

Meni je dr rekao da je papa jednom godisnje,ako je dobar onda kol. na 3 godine.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptyPet Sep 20, 2013 8:56 am

Strasno, razumem da pokusavaju time da ubrzaju stvari ali opet Shocked  Tako sam se ja pre dva dana skinula, sela, cekam da sedne doktorka kad ona otvara sirom vrata i vice med. sestri donesi mi male spekulume, a meni kaze sedi namesti se, i ja sta cu sela rasirila se onako ulazi med. sestra sve moze da vidi, a meni neprijatno blam me . Razumem daoni vidjaju sve i svasta svaki dan, ali mene ni decko ne vidja u takvoj pozi ...

Meni je kolp. na 6 meseci zbog te ranice valjda. Bar mi se smanjuje, moja drugarica je morala na spaljivanje kaze da mnogo boli .
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptyPet Sep 20, 2013 9:04 am

izgleda da jedino mene nije sramota da rasirim noge kod ginekologa Neutral  i obavezno i sestra zeva u medjunozje Rolling Eyes 

Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptyPet Sep 20, 2013 9:36 am

Mene nije sramota ni od lekara ni od sestara,svesna sam da im nisam nista posebno zanimljivija od 1000 drugih zena koje su bile pre mene.Njima je to rutina,posao kao i svaki drugi.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptyPet Sep 20, 2013 9:46 am

Od doktorke me nije sramota, ali med. sestra ne sedi tamo dok nas doktorka pregleda tako da mi je bas bilo glupo, plus tamo gde su med. sestre znaju da stoje zene i cekaju da udju na pregled, i sve se vidi kada se otvore vrata, a doktorka ih je otvorila kada ju je zvala. A taj ulazak vise osoba odjednom su mi radili prosli put kada sam isla na uz. Nije bas najprjatniji osecaj.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptyPet Sep 20, 2013 10:00 am

Хвала девојке на одговорима. Pregled - Page 6 Ywq
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptySub Sep 21, 2013 5:40 am

bevana ::
Mene nije sramota ni od lekara ni od sestara,svesna sam da im nisam nista posebno zanimljivija od 1000 drugih zena koje su bile pre mene.Njima je to rutina,posao kao i svaki drugi.

To i ja pokusavam da objasnim drugaricama Pregled - Page 6 650269930 . Sramota treba da bude one devojke/zene koje ne idu redovno na preglede i kontrole i nikoga vise Pregled - Page 6 650269930
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptySub Sep 21, 2013 6:54 am

Slazem se sa Indom Pregled - Page 6 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptySub Sep 21, 2013 7:57 am

Не треба да буде некога срамота ни због прегледа, а ни због тога што не иде редовно. Знају жене које не иду редовно какве могу имати последице, и прихватају их. ОНе неће направити проблем, ни мени, ни вама, а ни доктору. Него само себи. Доктор није ту да осуђује, ни да држи предавања о томе "што не долазите чешће", него да посаветује, да укаже на значај чешћег одласка лекару.
И јасно ми је да девојкама-женама падне мрак на очи јер прво треба да заказују, па да се углаве у термин, да изађу са посла, и важнија су им деца и друге обавезе него оне саме. Зато оно: "Срамота ме да одем, не знам када сам последњи пут била"-батали. Битно је да одеш.

Тужно је што нам дуже траје лакирање ноктију, него преглед који доста значи. Pregled - Page 6 Pmq
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptySub Sep 21, 2013 8:06 am

Mene nerviraju one koje dodju,pa dok cekamo red kukaju kako ih je strah,sramota,traze ko ce da ide pre njih,i tako propustaju jednu po jednu zenu dok ne skupe petlju,ako uopste i skupe. Vrhunac je sto su to uglavnom starije zene ,koje su se i poradjale,i nije mi jasno sta ih je vise strah i sramota kad je onoliko dete izaslo iz njih.Rolling Eyes  Za mene je sve to prenemaganje.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptySub Sep 21, 2013 8:13 am

Ја познајем такве које се стиде да причају о менструацији пред својим мужем, а не да се скину пред неким др који ће да јој гледа најинтимнији део тела. А рађале су. Знате ону серију "Село гори, а баба се чешља"? Многима се не свиђа, али то смо ми. Реалност. Жена са села, рак дојке, страх пред лекаром (где ће она да се скине), неће то мене и што је најгоре- оде  када је касно.

Је ли могуће да се девојци после годину и по дана сексуалних односа вагина не рашири?
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptySub Sep 21, 2013 8:30 am

Pa za mene je koristila najmanji spekulum koliko sam ja primetila. Inace kada nemam sta da radim ja skeniram okolinu pa primecujem sve i svasta, zato sam i primetila vel. spekuluma na stolu posto sam sedela za onim stolom za pregled ... A imamo odnose oko 2 god.
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 EmptySub Sep 21, 2013 2:18 pm

lus,ne znam sta da ti kazem,ali meni je dr posle 8 meseci redovnih odnosa opet koristila onaj najmanji spekulum Pregled - Page 6 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pregled - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pregled   Pregled - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pregled
Nazad na vrh 
Strana 6 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Pregled
» Prvi ginekološki pregled

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Infekcije-
Skoči na: