Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Beli sekret?

Ići dole 
+4
inda
bevana
Nastija
Viceroy
8 posters
AutorPoruka
Viceroy




Broj poruka : 17
Datum upisa : 13.03.2012

Beli sekret? Empty
PočaljiNaslov: Beli sekret?   Beli sekret? EmptySub Sep 08, 2012 2:13 pm

Primetio sam kod devojke u posl vreme da joj se tokom odnosa pojavljuje beli sekret (izgled je ko sperma) i po netu citam da bi to mogla biti Kandida medjutim ona nema nikakav svrab niti peckanje. Sta bi to moglo biti? Da li su neke devojke imale Candidu a da nisu imale peckanje i svrab? Ili je to normalno? Rolling Eyes Ona me ubedjuje da je to od uzbudjenja Suspect
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Beli sekret? Empty
PočaljiNaslov: Re: Beli sekret?   Beli sekret? EmptySub Sep 08, 2012 8:24 pm

Skoro svaka devojka povremeno ima pojacan sekret,ne mora da znaci da je to neka infekcija,ali mogla bi ode kod lekara cisto da bude sigurna da je sve u redu.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 37

Beli sekret? Empty
PočaljiNaslov: Re: Beli sekret?   Beli sekret? EmptyNed Sep 09, 2012 2:36 am

Vaginalne sekrecije


Sekreti u vagini su normalni i vazni za zdravlje vashe vagine. Bez sekrecije osetljivo tkivo bi se isushilo.

Normalni vaginalni sekret se sastoji od meshavine celija koje su se ogulile sa zidova vagine, od zdravih vaginalnih bakterija, vaginalne technosti, sekreta iz stidnice koje nastaju sekrecijom iz lojnih zlezda, znoja, Bertolinijevih zlezda i male kolichine technosti iz materice i jajovoda.

Ove sekrecije su hranjiva meshavina ugljenih hidrata, aminokiselina, proteina i kiselina koje proizvode izdashne bakterije laktobacili. Te izluchevine nisu samo normalne vec i vrlo vazne za odrzavanje vlaznosti i zdravlja vagine.

Vagina je organ koji se sam chisti. Primeticete gust, beo sekret na svojim gacicama na kraju dana ili grudvice guste sluzi koja lichi na semenu technost. To moze potrajati par dana ili nedelja i to je NORMALNO i ne treba da te sekrecije pobrkate sa nenormalnim vaginalnim praznjenjem koje je uzrokovano infekcijom i obichno praceno svrabom, peckanjem ili smrdljivim mirisom.

Kod zena varira kolichina i gustina normalnog vaginalnog sekreta. Neke zene izluchuju vecu kolichinu vaginalnog sekreta toliko da se na kraju dana osecaju potpuno vlazno. Ako nema peckanja, svraba ili neugodnog zadaha a ginekoloshki pregled i vaginalna kultura pokazuju da je sve u redu onda je i ta obilna csekrecija normalna. Probajte onda u tom sluchaju da nosite tanke namirisane uloshke i tokom dana smanjite tu sekreciju i iritaciju a vaginu odrzite suvom.


Druge zene luche manje sekreta nego sto je uobichajeno i chesto imaju peckav i shkripav osecaj. Uzrok tome moze biti uzimanje kontraceptivnih pilula, menopauza, dojenje, uzimanje lekova ili dugotrajno vaginalno ispiranje. Vaginalni ovlazivachi i lubrikanti na bazi vode mogu biti od pomoci.

Kolichina, boja i sastav vaginalnog sekreta moze se menjati tokom meseca. Pre same ovulacije mozda cete rpimetiti sluzav, svetao sekret koji podseca na belance jajeta. Posle ovulacije sekret moze biti gust, lepljiv, grudvast i beo. Sekret postaje zuckast kada se osushi. (nekada cete na donjem vesu primetiti zuckaste tragove od sekreta nakon pranja, to nije pokazatelj oboljenja vec normalne reakcije sa deterdzentom.)

kada ste seksualno uzbudjeni vagina luchi svetao sekret, to je luchenje koje olakshava penetraciju u vaginu tokom snoshaja ili ruchne seksualne igre. U zidovima vagine se povecava dotok krvi i buduci da se povecava prokrvljenost krvnih sudova koji okruzuju vaginu technost pod pritiskom krvnih sudova biva izluchena kroz zidove vaginalnog zida.

Isprva te izluchevine liche na sitne grashke znoja na zidovima vagine ali sto vishe postajete uzbudjeni i vishe technosti se luchi i vagina biva oblozena skliskim fluidom. Kolichina ove sekrecije se razlikuje kod zena kao sto se i kod jedne zene razlikuje od situacije do situacije.



http://www.doktor.rs/forum/seksualnost/fiziologija-seksualnog-odnosa-t32332.html#ixzz25ymo6Ro7
Nazad na vrh Ići dole
Viceroy




Broj poruka : 17
Datum upisa : 13.03.2012

Beli sekret? Empty
PočaljiNaslov: Re: Beli sekret?   Beli sekret? EmptyNed Sep 09, 2012 3:28 am

Znaci najverovatnije lazna uzbuna. Beli sekret? 650269930 Vise me zabrinulo sto toga nije bilo tako ranije. Icice na pregled svakako.
Hvala na brzom odgovoru. Beli sekret? 2392922903
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Beli sekret? Empty
PočaljiNaslov: Re: Beli sekret?   Beli sekret? EmptyNed Jul 21, 2013 3:25 am

Nisam nasla pogodniju temu,nadam se da moze ovde Beli sekret? 650269930


Nekoliko dana mi je sekret malo drugaciji nego inace,nema nikakav miris,ali nije skroz providan...trebalo bi da dobijem u utorak-sredu (sigurna sam u to zbog pilula) i sada nisam sigurna da li je sve ok ili sam mozda zakacila neku infekciju,jer sam cesto u kupacem...Da li bih mogla da uradim nesto na svoju ruku,jer kod ginekologa imam zakazano tek u avgustu,a ne ceka mi se toliko sada,ako nije neophodno...
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Beli sekret? Empty
PočaljiNaslov: Re: Beli sekret?   Beli sekret? EmptyNed Jul 21, 2013 11:24 pm

Verovatno su gljivice, ja ih obicno dobijem posle kupanja na bazenu ili moru i prepoznam ih po belom, guscem sekretu. Mozes da uzmes Lomexin vaginaletu, ona je za kombinovane infekcije (gljivice i bakterije), imas je samo jednu u pakovanju, tako da mislim da je najpogodnija ako je uzimas na svoju ruku. Ako ne prodje posle tri dana stavis jos jednu i resena stvar Beli sekret? 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Beli sekret? Empty
PočaljiNaslov: Re: Beli sekret?   Beli sekret? EmptyPon Jul 22, 2013 1:53 am

Inda nemooj da se se lecis na svoju ruku. Lepo zakazi kod ginekologa ranije.
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Beli sekret? Empty
PočaljiNaslov: Re: Beli sekret?   Beli sekret? EmptyPon Jul 22, 2013 6:15 am

bella,nije nista gusce...sve je ok,dobila sam danas Beli sekret? 650269930 Ja sam navikla da uvek dobijam isti dan,pa kada dobijem dan ranije ili mi ranije krene obojeni sekret,ja se zacudim Beli sekret? 650269930 .
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Beli sekret? Empty
PočaljiNaslov: Re: Beli sekret?   Beli sekret? EmptyPon Jul 22, 2013 11:24 pm

E super, drago mi je Beli sekret? 650269930

Ih, Iva, kada bih ja isla kod ginekologa svaki put kada dobijem gljivice... Beli sekret? 364988687
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Beli sekret? Empty
PočaljiNaslov: Re: Beli sekret?   Beli sekret? EmptySre Jul 24, 2013 12:42 am

Taman cu ja probati onda te vaginalete... Beli sekret? 650269930

Prepisane su mi neke multy-gyn flora plus. Ili ako toga nema onda activ gel. Ja ne znam jesu li to vaginalete ili krema. Ovo zadnje je ocigledno da je neki gel-krem. 5 noci se stavlja ovaj flora plus. I da, imam cak i upalu besike - od plaze. Mokar kupaci itd... Beli sekret? 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Beli sekret? Empty
PočaljiNaslov: Re: Beli sekret?   Beli sekret? EmptyUto Dec 24, 2013 4:58 am

Da ne otvaram novu temu,postavicu pitanje ovde.
Naime poslednjih meseci mi se stalno i u ogromnim kolicinama javlja onaj prozirni sekret,nema nikakav miris,niti mi se javlja peckanje,ali se precesto javlja.
Dr mi kaze da je to znak plodnih dana,to sam znala i ranije,i desavalo mi se ali svega par dana u mesecu a sad mi se desava mnogo duze,nemoguce je da su mi stalno plodni dani.
Jel imao neko slicnog iskustva?Ili da je makar neka od vas cula nesto slicno?
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Beli sekret? Empty
PočaljiNaslov: Re: Beli sekret?   Beli sekret? EmptyUto Dec 24, 2013 5:07 am

I meni se nekad desava i prodje samo od sebe.ja sam imala ranicu,pa sam sa time povezivala.a ne znam da li je to glupo razmisljanje,ali cini mi se (iz svog i tudjih iskustava) da su neke devojke prosto sklone sekretu
Jesi li radila briseve skoro?
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Beli sekret? Empty
PočaljiNaslov: Re: Beli sekret?   Beli sekret? EmptyUto Dec 24, 2013 5:40 am

nastija,i meni se to cesto desava...svi brisevi su mi dobri i nema nista,i meni je dr slicno rekla...
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Beli sekret? Empty
PočaljiNaslov: Re: Beli sekret?   Beli sekret? EmptySre Dec 25, 2013 3:12 am

Nisam skoro radila briseve,jer me dr ubedjuje da je sve to normalno.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Beli sekret? Empty
PočaljiNaslov: Re: Beli sekret?   Beli sekret? EmptySre Dec 25, 2013 8:41 am

Kako nisi skoro?treba da se kontrolises bar jednom godisnje i kada nemas tegobe,a posebno ako ih imas.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Beli sekret? Empty
PočaljiNaslov: Re: Beli sekret?   Beli sekret? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Beli sekret?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» braon sekret i ništa od tad
» Crvenkasti sekret umesto menstruacije

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Infekcije-
Skoči na: