Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Opisi mesta na kojima ste bili

Ići dole 
AutorPoruka
Iva

Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 36

PočaljiNaslov: Opisi mesta na kojima ste bili   Ned Sep 30, 2012 11:16 am

Nadam se da nema neke slicne teme. Ako ima spojicu ih.
Dakle: gde ste bile? Sta ste videle, omirisale, cule, dozivele?

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 28

PočaljiNaslov: Re: Opisi mesta na kojima ste bili   Ned Sep 30, 2012 11:26 am

Mene je samo jednom nesto do te mere odusevilo, da to i dan danas pamtim!

Znam da je smesno, ali u pitanju je trava. Moj komsija je imao najmeksu travu, tako mirisnu, gustu, zelenu i divnu da prosto pozelis da legnes tu i nikada ne ustanes. Bosa sam svakodnevno prelazila preko trave, tako je bila meka da ti stopala urone, a ona golica. Svakodnevno ju je zalivao, i na svakih par dana kosio. Bio je moj idol To mi je najlepsa uspomena iz detinjstva aha
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Opisi mesta na kojima ste bili   Ned Sep 30, 2012 10:19 pm

ja nisam puno putovala,ali je za sad Barselona na mene ostavila najjaci utisak.znamenitosti,Gaudi,ljudi,soping,hrana-ma sve!
i to sto se odmah iza glavnog setalista (ramble) gde je sjaji bogatstvo nalaze cetvrti u kojima bukvalno vlada beda i prostitutke na svakih 10m...
Nazad na vrh Ići dole
inda

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: Opisi mesta na kojima ste bili   Ned Sep 30, 2012 11:06 pm

potoji jedna plaza u Bugarskoj koja ima najlepsi,najfiniji,najmeksi pesak i predivno neverovatno cisto more ove godine sam samo zbog plaze otisla tamo posle 3 godine
Nazad na vrh Ići dole
Iva

PočaljiNaslov: Re: Opisi mesta na kojima ste bili   Pon Okt 01, 2012 5:37 am

Venecija- tamo sam najskorije bila i utisci su mi najsveziji. Stvarno je vanvremenska. Na svakom koraku ima da se vidi po nesto zanimljivo. Bilo da je to neki interesantan prozor, balkon, most preko kanala, ili izlog jedne od milion radnjica u tesnim ulicicama. O velelepnim zdanjima poput trga Svetog Marka, Duzdove palate i tome slicno necu da kuckam. Jesu prelepi, zaista oduzimaju dah, ali sve te podatke mozete i na netu naci.
Mene je odusevilo to sto nema automobila, na celom ostrvu ne cujes skripanje kocnica, sirene, buku...Sem od ljudi naravno. A bas tih ljudi ima i previse.Tiskaju se u preuskim ulicicama (toliko uskim da bi onaj ko je klaustrofobican mozda trebalo da ih izbegava), guraju se ispred crkvi i palata, cekajuci da dodju na red.Kazu da na glavnoj (i jedinoj na ostrvu) zeleznickoj stanici dnevno sidje i po 80 000 turista.Zbog toga mislim da Veneciju vredi videti i zimi, kada je manja guzva i posecenost. Poseban je dozviljaj voziti se vozom od kopna ka ostrvu, celim putem iznad vode.
U Veneciji zaista ima svacega i da se vidi i da se proba i da se cuje. Medjutim, za nas dzep sve je jako, jako skupo. Kazu da kafa na trgu Svetog Marka (koji se ubraja u najlepse na svetu) kosta nekih 40 evra. Iskreno, nismo ni pokusavali da proverimo.U radnjama suveniri kakve ne mozes ni da zamsilis, medjutim opet jako skupi. I da, sve se naplacuje, bukvalno sve na sta moze da se stavi cena. Italijani su u tome bez premca. Venecija je ipak, na kraju krajeva, oduvek bila poznati trgovacki centar.
U odlasku smo "dobili" crvenu ruzu, koju smo na kraju morali da platimo (trgovci, trgovci... ). Potom smo naisli na fotosesn mladenaca i mladoj poklonili ruzu. Mislila je da hocemo da joj je prodamo, pa dok smo se objasnili...

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Broj poruka : 3396
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Opisi mesta na kojima ste bili   Pon Okt 01, 2012 5:44 am

na trgu svetog marka ti se odjednom pojave sviraci (u kaficu), sviraju ti na uvce,a onda ti to sve lepo udje u cenu!

slicno je i u rimu-nas tri smo bile u jednom restoranu,rucale i pojavljuje se konobar da pita sta cemo da popijemo.jedna je uzela a dve nisu i on kao `ok,znaci samo voda` i doneo je bokal sa vodom koji je kostao 3 eura.to smo, naravno, videle tek kada je stigao racun.a naplacuje se i ta stolica na kojoj se sedi.ona je euro!ako se uporedi sa kafom iz venecije ,nije strasno!
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Broj poruka : 1746

PočaljiNaslov: Re: Opisi mesta na kojima ste bili   Sre Feb 27, 2013 10:02 am

Bela, kakvi su tvoji utisci o Pragu? decko vuce tamo, ja vucem negde drugo, ali cemo svakako na oba mesta. a slike, jesu lepe. zar nisu takve sve?

Broj poruka : 1429
Godina : 29

PočaljiNaslov: Re: Opisi mesta na kojima ste bili   Sre Feb 27, 2013 10:20 am

E pa mogu ti reci da je ista situacija bila i kod mene, decko je stalno spominjao Prag, a ja bih pre u Italiju ili Istambul npr., ali me je bas pozitivno iznenadio Prelep je grad stvarno, ima mnoogo starih gradjevina koje te oduseve, mnogo spomenika, mostova...Posetite ga ako budete imali priliku, necete se pokajati Samo idite kad bude lepo vreme, ja bih jos dosta stvari obisla ali bukvalno nisam imala volje od hladnoce i snega.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

PočaljiNaslov: ....   Sre Feb 27, 2013 10:23 am

U aprilu planiram tamo gde ja vucem. kad bude lepo vreme za haljinice,suknje,bluze... izbegavam zimi da idem negde.

PočaljiNaslov: Re: Opisi mesta na kojima ste bili   Sre Feb 27, 2013 11:14 am

A gde ti vuces?
Nazad na vrh Ići dole
Lus

PočaljiNaslov: Re: Opisi mesta na kojima ste bili   Čet Feb 28, 2013 1:17 am

Е па сада, видећеш коју слику па ћеш из цуга да знаш!

PočaljiNaslov: Re: Opisi mesta na kojima ste bili   Čet Feb 28, 2013 1:42 am

Garant Pariz!
Nazad na vrh Ići dole
Romanticna

Broj poruka : 202
Godina : 25

PočaljiNaslov: Re: Opisi mesta na kojima ste bili   Sre Mar 13, 2013 1:32 am

Ja sam sada bila u Svajcarskoj. Tako su uredjeni, zna se kada je sta. Cirih je moderan bas ali ima predivno jezero i starije gradjevine. Divne mostove, kaldrmice i lepe momke
Na Švajcarsku me dosta podseca I Luksemburg. Za tu drzavicu nemam reci. Bukvalno prašine nema na ulici. Ima predivne gradjevine I vrtove. Realno kome bi palo na pamet da ide u Luksemburg? Ali ako iko bude prolazio blizu neka obavezno svrati!
Nazad na vrh Ići dole
Lus

PočaljiNaslov: Re: Opisi mesta na kojima ste bili   Čet Mar 14, 2013 9:21 pm

Svajcarska je savrsena zemlja. Sve: gradjevine, ljudi, raznolikost, pejzazi, politika...
Kada bih nekada odlazila iz Srbije, otisla bih tamo!

Broj poruka : 2170
Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Opisi mesta na kojima ste bili   Uto Avg 13, 2013 9:58 pm

Ja ne idem u drugu zemlju...ali sada u subotu idem na rafting rekom Tarom. Moram priznati da me je malo strah. s obzirom da traje 3-4 sata i da ima 21 brzak na tom delu ... nije mi svejedno. zna li neko nesto o ovome? I koliko je straaaasno?

PočaljiNaslov: Re: Opisi mesta na kojima ste bili   Sre Jun 25, 2014 10:28 pm

Bili smo u Gdanjsku i okolnim gradovima. Stari grad u Gdanjsku je prelep, mnogo zgrada od crvene opeke, skoro svaka fasada ofarbana drugacije, mnostvo muzeja, velika Duga ulica umesto glavnog trga, mnostvo kafica i restorana- pravi morski grad. Malo dalje od samog grada (nekih mozda pola sata pesice) je plaza i mooooreeeeeeeeeeee. More im je skoro pa nesalno. Sve poljske reke se ulivaju u Balticko more, jako je cisto i generalno sve drzave ga strogo cuvaju od zagadjenja jer je ekstremno osetljivo. Iako je toliko cisto, kupanje za nas juznjake je skoro neizvodljivo jer je najvisa temperatura vode tokom godine 20 stepeni. I ono sto je meni najzalije bilo je to da more uopste ne mirise onako kako smo mi navikli. Ni malo ne mirise.
Gdanjsk ima prirodnu luku jer kroz njega prolazi reka (ne znam koja iskreno) koja je taman da brodovi nisu na otvorenom. Nakon II svetskog rata Rusi su Gdanjsk skoro potpuno srusili, verovatno zato sto je bio nemacki grad jako dugo.

Obisli smo Malbork. Najveci zamak na svetu (po povrsini koju zauzima) i najveca gradjevina od cigle u Evropi. Gradjen je pod pokroviteljstvom vitezova teutonskog reda. Zavrsen je oko 1300 godine. Za vreme II svetskog rata veliki deo zamka je razrusen. Obnavljanje i restauracija traju jos od 1947. godine i u toku su i dalje. Sama enterijer zamka nije nista posebno jer je zamak naravno za vreme i posle II svetskog rata opustosen. Sem kuhinje, to mi je bilo ekstra zanimljivo da vidim kako su kuvali i snalazili se od srednjeg veka na ovamo. Cik pogadjajte kako je izgledao frizider? Mnogo jednostavno, ali prosto kad naviknes na sve udobnosti civilizacije i struju i izgubis osecaj za prakticnost.

U zamku smo obisli i muzej cilibara. Poljska je inace vekovima poznata po proizvodima od srebra i cilibara. Malo je reci da su umetnici u njihovoj obradi. I tacno se vidi razlika u predmetima koji su obradjeni recimo pre XIX i u XIX i XX veku. Ovi prvi su mnogo grublje obradjeni, odnosno nisu im ravne ivice, ima nesavrsenosti, ali je sve radjeno rucno i vidi se da je u svaki detalj ulozeno jako puno vremena. E, kad je stiglo industrijsko doba sve je postalo savrseno i precizno i ukalupljeno. U tom muzeju smo videli i neobradjene komade cilibara u kojima su sacuvani detalji poput lisca ili insekata, savrseni kao zamrznuti u vremenu.

Zatim smo treceg dana iznajmili bajseve i obisli jos i Sopot (malo monednsko mestasce na obali, sarmantno i preslatko) i Gdinju (mada smo dosli samo do ulaza i mola, jer smo vec bili umorni). Vozili smo skoro 40km sa pauzama, a ja pre toga nisam godinu i jace sela na bajs. Jos me boli zadnji trap kad se prisetim.

Zadnjeg dana je padala kisa, tako da smo se samo malo skitali po centru i krenuli u hostel. Upoznali so jednu kul Nemicu koja je sa nama bila u sobi (bili smo u sobi sa 6 kreveta, to je tek dozivljaj). I od drustva toliko, s anjom smo obisli zamak i bili tog zadnjeg dana u setnji. Ostalo smo gledali da provedemo vreme zajedno posto je mm po ceo dan na poslu inace.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Opisi mesta na kojima ste bili   

Nazad na vrh Ići dole

Opisi mesta na kojima ste bili
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zabava :: Putovanja-
Skoči na: