Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Putovanja po Srbiji

Ići dole 
AutorPoruka
jagodica

Broj poruka : 175
Datum upisa : 29.02.2012

PočaljiNaslov: Putovanja po Srbiji   Pet Nov 30, 2012 11:42 pm

Djerdapska klisura, meni jedna od najlepsih delova nase drzave. Sama voznja kroz klisuru je prelepa, a ne propustite obilazak arheoloskog nalaziste Lepenski vir i ostatke srednjovekovnog Golubackog grada. U klisuri se nalaze i ostaci Trajanovog mosta i Trajanova tabla.
Nazad na vrh Ići dole
jagodica

PočaljiNaslov: Re: Putovanja po Srbiji   Pet Nov 30, 2012 11:59 pm

Viminacijum je arheolosko nalaziste u blizini starog Kostolca 12km od Pozarevca.Nalaziste je lepo sredjeno mada i dalje rade na njemu, nalaze se grobnice, ostaci rimske palate, kupatila. Ovo nalaziste je deo popularne turisticke ture "Putevima rimskih imperatora" i oni imaju najvise planova kako sto bolje privuci paznju turistima, a po onome sto su do sada postigli trebalo bi i to da realizuju. Ako sve bude po planu tamo ce se izgraditi hotel u rimskom stilu, takva ce biti i hrana, vino ce se sluziti u peharima i sl. Inace Viminacijum je privukao paznju svetske javnosti otkricem kostiju vise mamuta. Na jednom mestu otkriveni su ostaci mamuta iz razlicitih perioda.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tOQM9Z5vyTA
Nazad na vrh Ići dole
jagodica

PočaljiNaslov: Re: Putovanja po Srbiji   Sub Dec 01, 2012 12:55 am

Osetite cari proslosti i netaknute prirode:D http://www.ethno.co.rs/index.php
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Putovanja po Srbiji   Sub Dec 01, 2012 7:17 am

svidja mi se tema ja, nazalost, nisam puno putovala. niti po srbiji, ni van nje.

a ovo bih volela da vidim
http://www.uvac.org.rs/sr/meandri
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Broj poruka : 1445

PočaljiNaslov: Re: Putovanja po Srbiji   Sub Dec 01, 2012 8:40 am

Ja bih rado isla na rafting Tarom ili Drinom. Je l' bio neko, kakva su iskustva, utisci?
Nazad na vrh Ići dole
inda

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: Putovanja po Srbiji   Sub Dec 01, 2012 8:53 am

Laro,moj drug ide svake godini ne rafting i kaze da je super i ja bih isto volela da idem,ali on ide sa porodicom...
Nazad na vrh Ići dole
jagodica

PočaljiNaslov: Re: Putovanja po Srbiji   Uto Dec 04, 2012 12:42 am

Mecavnik, Mokra Gora, meni se ovo mesto jako svidelo, odlican izbor za neki izlet
http://www.mecavnik.info/wsw/index.php?p=345
Nazad na vrh Ići dole
Crazy girl

Broj poruka : 127
Datum upisa : 10.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Putovanja po Srbiji   Sub Apr 26, 2014 11:45 am

Devojke imate li neki lep predlog za jednodnevni izlet u Srbiji? Jeste li posetile neko lepo mesto gde moze fino da se provede dan, udaljenosti do 150ak km od Beograda? Konketno, za prvi maj decko i ja planiramo sa drustvom negde da odemo... Prvobitno je ideja bila etno kompleks Stanisici... Medjutim,odustali smo jer ima dosta troskova oko prelaska granice (zeleni karton,ovlascenja i sl.), pa nam se ne isplati za jedan dan sve to da vadimo...
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: Putovanja po Srbiji   Pon Apr 28, 2014 7:54 am

Crazy posto sam izgleda ja jedina ovde... Mozda Arandjelovac, dosta ga reklamiraju. Ili Fruska gora? I tamo je lepo. A za Prvi maj imaju neki maraton cini mi se.

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Broj poruka : 1445

PočaljiNaslov: Re: Putovanja po Srbiji   Pon Apr 28, 2014 8:06 am

Fruskogorski maraton je bio sad za vikend, a mozda ima i jos neki, nisam upucena.
I ja sam htela da predlozim neko izletiste na Fruskoj gori (Letenka, Brankovac, Andrevlje) tu mozete napraviti neki rostilj ili jednostavno uzivati u prirodi a kasnije se spustite do Petrovaradinske tvrdjave i Novog Sada, ne bi trebalo da vam bude lose.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Broj poruka : 1826
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: Putovanja po Srbiji   Pon Apr 28, 2014 8:52 am

Lara ::
Fruskogorski maraton je bio sad za vikend
Na taj sam mislila.

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Broj poruka : 1746

PočaljiNaslov: Re: Putovanja po Srbiji   Pon Apr 28, 2014 9:13 am

Ја вам баш и не бих препоручила излете баш за овај празник. Излете планирајте неки други дан, други викенд, биће вам лепше и биће мало људи. Људи се углавном сете природе за 1. Мај. Иду да једу роштиљају, загађују, бацају, напијају се. Онда оду до следећег 1.5.

А иначе за излете имате и Авалу, Рудник, Палић, Сребрно језеро, Мокру гору...

Ја сам тренутно у фази да ми се иде у обилазак манастира по Србији.

PočaljiNaslov: Re: Putovanja po Srbiji   Pon Apr 28, 2014 9:42 am

ee,pa razmotricu idejice Fruska gora mi zvuci fino... Hvala
Nazad na vrh Ići dole
koni

Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Putovanja po Srbiji   Pon Apr 28, 2014 10:10 am

Lus ::
Ја вам баш и не бих препоручила излете баш за овај празник. Излете планирајте неки други дан, други викенд, биће вам лепше и биће мало људи. Људи се углавном сете природе за 1. Мај. Иду да једу роштиљају, загађују, бацају, напијају се. Онда оду до следећег 1.5.

Slazem se sa Lus!
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Broj poruka : 1429
Godina : 29

PočaljiNaslov: Re: Putovanja po Srbiji   Pon Apr 28, 2014 10:44 am

Crazy girl ::
Devojke imate li neki lep predlog za  jednodnevni izlet u Srbiji? :)Jeste li posetile neko lepo mesto  gde moze fino da se provede dan, udaljenosti do 150ak km od Beograda? Konketno, za prvi maj decko i ja planiramo sa drustvom negde da odemo... Prvobitno je ideja bila etno kompleks Stanisici... Medjutim,odustali smo jer ima dosta troskova oko prelaska granice (zeleni karton,ovlascenja i sl.), pa nam se ne isplati za jedan dan sve to da vadimo...

Bas cu da vidim sa deckom, ali cini mi se da u Bosni na prelazu nista od toga ne traze. Mi smo bili pre jedno dve godine, ne secam se da smo posebno vadili neku dokumentaciju za to.
Nazad na vrh Ići dole
koni

PočaljiNaslov: Re: Putovanja po Srbiji   Uto Apr 29, 2014 9:08 am

Bella: tesko da ne treba. Jedino dozvola za upravljanjem tudjim vozilom u inostranstvu je mogla da ne treba ako su kola njegova. Bosna, kao jos nekolicina zemalja, jos uvek trazi zeleni karton

http://www.amss.org.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=131&Itemid=150

http://www.amss.org.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=208&Itemid=157

edit oni vam to mozda nisu trazili, ali po aktuelnim propisima, imaju pravo da vas vrate ako nemate ta dokumenta. Eventualno se zelini karton moze zameniti, tako sto na pojedinim granicnim prelazima mozes da uplatis privremeno osiguranje koje krace traje od zelenog kartona, a visestruko je skuplje
Nazad na vrh Ići dole
inda

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: Putovanja po Srbiji   Uto Apr 29, 2014 10:49 am

Za Bosnu traze zeleni karton .
Nazad na vrh Ići dole
Crazy girl

PočaljiNaslov: Re: Putovanja po Srbiji   Sre Apr 30, 2014 1:13 am

Da,da,zvanicno karton mora i ovlascenje za upravljanje tudjim vozilom... U svakom slucaju nismo hteli da se kockamo...
Joj,ovo budjavo vreme me nervira katastrofa, jos ne ynamo da li cemo ici negde
Nazad na vrh Ići dole
Bella

PočaljiNaslov: Re: Putovanja po Srbiji   Sre Apr 30, 2014 3:54 am

koni ::
Bella: tesko da ne treba. Jedino dozvola za upravljanjem tudjim vozilom u inostranstvu je mogla da ne treba ako su kola njegova. Bosna, kao jos nekolicina zemalja, jos uvek trazi zeleni karton

http://www.amss.org.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=131&Itemid=150

http://www.amss.org.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=208&Itemid=157

edit oni vam to mozda nisu trazili, ali po aktuelnim propisima, imaju pravo da vas vrate ako nemate ta dokumenta. Eventualno se zelini karton moze zameniti, tako sto na pojedinim granicnim prelazima mozes da uplatis privremeno osiguranje koje krace traje od zelenog kartona, a visestruko je skuplje

Upravo na to sam i mislila Pih, koliko puta smo mi isli u Madjarsku bez zelenog kartona, ako znam da redovno ne traze   
Nazad na vrh Ići dole
koni

PočaljiNaslov: Re: Putovanja po Srbiji   Sre Apr 30, 2014 8:12 am

Za Madjarsku ne treba zeleni karton.

Pogledaj ove linkove sto sam postavila (jedan od njih je za zeleni karton) i tu pise za koje zemlje treba
Nazad na vrh Ići dole
Bella

PočaljiNaslov: Re: Putovanja po Srbiji   Sre Apr 30, 2014 10:28 pm

Pre je trebao
Nazad na vrh Ići dole
koni

PočaljiNaslov: Re: Putovanja po Srbiji   Ned Maj 04, 2014 9:37 am