Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

BB kreme

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
jagodica

Broj poruka : 175
Datum upisa : 29.02.2012

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Sre Mar 20, 2013 5:00 am

Jel' koristio neko bb kremu iz Avona?
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Broj poruka : 1746

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Sre Mar 20, 2013 6:33 am

A зашто баш Авон? Имаш ББ крему од Гарнијера, чула сам да је добра, па планирам да је купим!

Broj poruka : 175

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Sre Mar 20, 2013 7:20 am

Juce sam gledala katalog kod drugarice i narucila je, pa me interesuje da li je mozda neko probao.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Sre Mar 20, 2013 7:27 am

To je nov proizvod tako da ga nisam probala, ali predpostavljam da je dobra krema. Javi kakva je kada je budes dobila posto i mene interesuje
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 28

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Sre Mar 20, 2013 7:48 am

A te BB kreme sad ima skoro svaka kozmeticka marka - Garnier, Loreal, Maybelline...Imam Garnierovu i Maybelline-ovu, Garnier jako lepo mirise, ali je za moju kozu malo masnija, posebno leti (doduse, sad imaju posebnu i za masnu kozu), Maybelline je u tom smislu mnogo bolja, ne sadrzi ulje i jako je lagana, ali ne mirise tako fino Ali inace su te kremice super stvar.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

Broj poruka : 3252
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Sre Mar 20, 2013 10:43 am

BB kreme su super,samo sto meni Garnier ne odgovara,svaki put posle mazanja mi poiskacu neke bubuljice.
Sad trazim koju novu da kupim :/
Bella,znaci Maybelline ne bi odgovarala za suvu kozu?

Broj poruka : 1588
Godina : 32

PočaljiNaslov: BB kreme   Sre Mar 20, 2013 9:40 pm

Bew probaj Deborah BB kremu ili Burjois njihove su cini mi se mnogo kvalitetnije...
Nazad na vrh Ići dole
Bella

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Sre Mar 20, 2013 11:59 pm

Bev, pa ona je bas lagana, meni je odgovarala za masnu kozu, a sad ne znam kakav bi efekat imala na suvu, da li bi je isusila :/ Mozda ti treba neka malo masnije teksture da ti nahrani kozu.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Broj poruka : 3396
Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Čet Mar 21, 2013 1:33 am

a sta je,ustvari,bb krema?u poredjenju sa puderom?
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Čet Mar 21, 2013 1:40 am

Pa malo je laksa,vise dozvoljava kozi da dise to je bukvalno kombinacija kreme i pudera...ali sva ta kozmetika Garnier Maybelline je losijeg kvaliteta...ako hocete da uzmete zaista dobru i kvalitetnu malcice skuplju onda vam ja preporucujem La Rosh Posey BB kremu...to je inace francuska kozmeticka kuca ima citavu liniju proizvoda od lakova za nokte preko karmina pudera do osnovne nege lica.I samo pohvale imam za njih.I da napomenem nema ni parabene ni prafin kao ni konzervans i vestacke boje.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Čet Mar 21, 2013 1:50 am

znaci,to je nesto kao ona Nivea tonirana krema?vidim i oni sada imaju BB.nadam se samo da su prosilrili nijanse i da nemaju samo dve kao sto je bio slucaj sa toniranom kremom.
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Čet Mar 21, 2013 1:55 am

Pa otprilike...mislim da je to sve manje vise isto samo BB krema zvuci atraktivno i brze ce da privuce potrosace.Zadni put kad sam gledala bilo je samo 2 nijanse,za svetliju i tamniju kozu ali onih nijansi izmedju nema,ma vervt im treba da se malo izreklamiraju pa ce posle uvesti i nove tonove...
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Čet Mar 21, 2013 1:56 am

ok,hvala ti!
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Čet Mar 21, 2013 1:57 am

Nema na cemu kiss
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Čet Mar 21, 2013 2:12 am

Evo osnovnih razlika između BB krema i toniranih krema:

BB krema:

-Regeneriše i umiruje kožu
-Obično ima visoki zaštitni factor (SPF 15+)
-Odgovara svakom tipu kože mada postoje i BB kreme namenjene baš određenom tipu
-Ima vrlo mali izbor nijansi, uglavnom su to dve ili tri
-Ima sastojke koji usporavaju starenje kože
-Lagana je i omogućava koži da diše
-Dobra BB krema funkcioniše kao tečni puder i ujedno hidrira kožu tako da ispod nje standardna krema nije potrebna kao ni tečni puder preko
-Dugotrajna je
-Neke od njih izbeljuju kožu (pošto većina dolazi iz Azije, a tamo je na ceni svetao ten)

Tonirana krema:

-Manje je pigmentovana od BB kreme
-Obično ima veći izbor nijansi
-Ima nizak zaštitni factor ili ga nema uopšte
-Nije dugotrajna
-Ne izbeljuje kožu

Sve u svemu, tonirana krema je krema kojoj je dodata boja dok je BB krema po svojstvima miks kreme i tečnog pudera.

U čemu je razlika između BB kreme i tečnog pudera?

Postoji mnogo razlika. Pre svega, BB krema je proizvod koji istovremeno spada i u dekorativnu i u preparativnu kozmetiku. Evo osnovnih razlika:

Pokrivanje – BB kremama postiže se slabije pokrivanje nego tečnim puderima. Pogodne su za one koji imaju dobar ten ili one koji ne vole osećaj tečnog pudera na licu.
Nega kože – BB kreme, za razliku od tečnih pudera, obično sadrže sastojke koji hidriraju i neguju kožu.
Izbor nijansi – BB kreme dolaze u svega dve-tri nijanse (svetla-srednja-tamna) dok tečni puderi mogu imati i više od 10.
Način nanošenja – BB kreme je najbolje nanositi prstima dok se kod tečnih pudera po pravilu bolji efekat postiže četkama.

Ovo je sa http://www.sminkajeljubav.blogspot.com/
Ja sam zadovoljna kako mi Garnier bb stoji na licu,ujednaci ten,dobijem boju,pokrije neke sitne fleke,ali zato posle bude haos .A uopste je ne koristim cesto.:/ Zato i trazim neku drugu bb,da ne bih gusila lice puderima.

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Čet Mar 21, 2013 2:15 am

I da,sad koristim neke testere krema za lice La Roche Posay,i svidjaju mi se,ali nema sanse da nabavim to ovde.

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Čet Mar 21, 2013 2:46 am

Bev, ja prvi put cujem za tu marku. U mom gradu to nema da se kupi . Ja koristim tecni puder, a leti cesto uopste ne stavljam puder da bi mi koza disala, nego samo namazem neku kremicu zbog hidratacije a nedostatke ukoliko ih primetim prikrijem korektorom.
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Čet Mar 21, 2013 3:29 am

Bew ako budes htela to da uzimas,mogu ja da ti posaljem kod nas ima u bolje snabdevenim apotekama a cene se krecu od 1500 na dalje...moja sestra vec 2,3 god koristi samo njih jer joj nista drugo ne odgv.

La Rosh Posay je fracunska kozmetika,na bazi termalnih voda i uglavnom imaju linije za masnu i losiju kozu...naravno ima i drugih ali problematicna koza je njihov adut
Nazad na vrh Ići dole
Bella

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Čet Mar 21, 2013 3:38 am

Ja znam za La Rosh Posay, samo sam cula da su skuplji, a nemam bas mogucnosti da mnogo para odvajam za kozmetiku. Kajli, znas li mozda otprilike koliko je njihova BB krema?

Meni su BB kreme generalno bolje od tecnih pudera i oseti se razlika, bas kao da koza dise. A vidim i razliku u prekrivenosti. Ja srecom imam prilicno cisto lice, tako da mi BB krema super dodje. Toniranu kremu nikada nisam koristila i htela sam da je uzmem jednom dok jos nisu izbacili BB, drugarica je imala Niveinu i to mi je delovalo isto kao puder pa sam odustala. Mozda gresim, nisam nikada probala.
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Čet Mar 21, 2013 3:49 am

Mislim da je oko 1700 ali stvarno je mnooooogo bolja nego sve ostale,nama je bas kozmeticarka preporucila tu kozmetiku kao bolju u svetu,al opet korisnije ti je da das vise para za kremu nego za krpice,jer koza ostaje lepa jos dugo ako na pravi nacin brines o njoj,ovo sve bacis prerastes,znas vec
Nazad na vrh Ići dole
inda

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Čet Mar 21, 2013 7:22 am

kajli,koliko ti traje kremica ? slazem se da je bolje dati i malo vise para,ako je nesto kvalitetno,ali nikako dati pare na pakovanje i reklamu...mene je mama naucila da sminka i kozmetika (posebno za lice) mora da bude kvalitetna,ona ima 40+god i kozu u fenomenalnom stanju
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Čet Mar 21, 2013 11:16 pm

Pa zavisi koliko cesto je nanosis,ali takve je tekstura da ne moras puno pa zato mislim da moze i duze da traje
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Broj poruka : 1746

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Pet Mar 22, 2013 9:20 am

Dr kajli, sta kazes na marku avene?mislim da su dobri. imaju li oni bb? imam ja kreme za lice la roche posay, lepe su. sutra idem u lili da pogledam bb. koje marke da gledam?

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Pet Mar 22, 2013 10:18 am

kajlina ::
Mislim da je oko 1700 ali stvarno je mnooooogo bolja nego sve ostale,nama je bas kozmeticarka preporucila tu kozmetiku kao bolju u svetu,al opet korisnije ti je da das vise para za kremu nego za krpice,jer koza ostaje lepa jos dugo ako na pravi nacin brines o njoj,ovo sve bacis prerastes,znas vec

Pa onda nije mnogo, ja sam mislila da je 3000 i vise, kao Vishy npr. Bas cu da je pogledam kad potrosim ovo sto imam
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Pet Mar 22, 2013 10:41 am

Kako nije mnogo ?!? Shocked Vama ( ne prozivam, nadam se da se ni jedna devojka nece uvrediti ) nista nije skupo, Haljina 5000 din. nije skupa, jakna 5000 din. nije skupa, bb krema 1700 nije skupa . Odakle vama pare ? Dajte prosledite mi ime te zlatne koke da i ja dobijem koji din. ili sam ja mozda mnogo siromasna pa mi sve deluje skupo ... Ja za kozmetiku ne dajem vise od 1000 din. Znam da bih trebala da koristim bolje proizvode ali mi zaista nije pristupacna, sto se tice marki kao sto su Garnier, Maybeline, Maxfaktor ... njih ne koristim jer su mi i one malo skupe, jedino ako sam bas pri parama pa kupim neku kremicu, ali i to je retko ... Izvinjavam se sbog malo duzeg posta ali sam trenutno malo isfrustrirana parama, tj. nemanjem para, i cisto da se zna ne napadam nikog
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   

Nazad na vrh Ići dole

BB kreme
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 5Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Kreme za lice
» Sta sadrze kozmeticki preparati - korisni i stetni sastojci
» Prirodne maske i kreme za lice