Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

BB kreme

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
bevana

Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Pet Mar 22, 2013 10:56 am

Meni je sve preko 700 din mnogo za kozmetiku,i tako je bilo i dok sam radila,ne samo sad.Ali ok mi je ko moze sebi da priusti,zasto da ne da.
Nikad ne bih mogla, na primer , da dam 1000 din za opi lak ,pa makar trajao mesec dana.Kupicu neki jeftin,pa ako treba mackacu svaka 2 dana.Retko nailazim na proizvode koji mi odgovaraju i zao mi je da bacam pare,a oni posle stoje,ili ih poklanjam.

Primetila sam da devojke idu u ekstreme (na Ani recimo),30 000 za tasnu nije mnogo,2 000 za mleko za telo,5 000 za senke,2 000 za maskaru koja se osusi posle 2 meseca. Shocked Ali ni standard nije svuda isti.Opusti se Rale,vidis da ja prva samo kukam na cene

Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Pet Mar 22, 2013 11:18 am

Devojke, oduvek je bilo: Ko ima masla, i guzicu maze.
I meni je to ok. ko moze, neka sebi priusti.jedino smeta kada se neko razbacuje parama koje nisu njegove. no, momkove ili mamine i tatine!
razume se, nisu oni stranci, ali ja npr. od svoje 16. godine imam stipendiju/e. od tada-do danas, ne secam se da su mi roditelji dali pare za nesto! ozbiljno. odeca, prevoz, jezici, fitnes, putovanja, sve sama. i posto sam zensko, pa trosim na sve i svasta, ne idem na letovanje ove godine. mogu da im trazim, ali necu. to kada ja zaradim, ili dobijem, onda idem.

a da, primetila sam vise volim da kupim jednu kvalitetnu stvar, no tri nekvalitetne ili slabijeg kvaliteta. tako da, rale, ako imas 3 kreme od 1000 ili dve, to je jedna ova kajlinina.
ja sam kad sam bila u Budimpesti kupovala the body shop. skupe su tamo stvari, ali su dobre. i rekla sam sebi: Lus, opusti se, zasluzila si!

bev, ako se ovo rasplamsa, imas onu moju temu pare,pare,pare! nije ovo promocija, cisto informativno. hehe

p.s. mnogo je lako potrositi pare koje nisi ti zaradio.
Nazad na vrh Ići dole
inda

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Pet Mar 22, 2013 1:04 pm

lus, meni je avene kremu za lice preporucio rodjak dermatolog triacneal koji ja koristim kosta 1700,u BiH ga placam do 1500,ali meni traje najmanje 3-4 meseca,ponekad i 6 mazem samo na T zonu ili na mesto gde imam problem

ja vecinu stvari sebi obezbedim od para koje dobijem ili zaradaim ponekad nesto evo sledece nedelje idem u usce i sama sam skupila pare letovanja sa drustvom mi moji plate put,a ja pare za trosak sama skupim
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

Broj poruka : 1588
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Pet Mar 22, 2013 10:45 pm

E ovako Lus Avene je odlicna marka,takodje francuska bez konzervansa i vestackih dodataka,i te sve kozmetike koje su skuplje jesu zbog sastojaka i zato sto spadaju u medicinsku kozmetiku.ja sam koristila nocnu Avene jer imam dojagnozu Rozacea(latinski naziv) koji moze da dovede do dugotrajnijeg crvenila.Na vreme sam to pocela da saniram jer i u trudnoci dobro zbate koliko koza moze da se promeni.
I ako ne koristis tako cesto BB ne moras ti da uzmes neku skupu uzmi neke od tih prosecnih nece ti biti nista,ali ako ti lice spada u osetljiviju grupu ili brzo reaguje onda definitivno uzmi neku bolju.Trazi u apoteci uzorke i probaj pa ces znati sta ti najvise odgovara.

Garnier,Clean&clear, i tome slicno nisu medicinske kreme i zato su jeftinije plus u njima ima parabena sto je za gore prethodno pomenute nemoguce.Ja licno svaki put proveravam sastojke a kad nema odem na internet i nadjem.Ne mogu sebi da dozvolim da trujem svoj organizam,sto zbog migrena sto zbog astme.Sve je to uticalo...nekome organizam lakse podnosi otrove,koliko god to zvucalo cudno,a nekom kao meni ne.

Inda triacnal je odlicna,moja sestra je imala bas problema sa aknama,i ta krema ju je spasila.A ako hoces da prodjes jeftinije ima apoteka Srbotrade gde su stalno neke promocije i mnogo ispadne jeftinije sve od tih krmica.Nacicu vam tacnu adresu pa cu proslediti ovde.

Takodje i meni je delovalo skupo na pocetku da dajem toliko para,ali ja recimo placam svoje kreme sama.Za ciscenje koze koristim onaj Bioderma on je preko 1000 krema 1500 i eto,ali meni sve to traje 6 mes dok mi krema ova traje godinu i po.Brojala sam hahahahah.I mislim da je najbolje investirati,naravno ko moze,u svoje lice i telo,jer sto pre krenes da vodis racuna o njemu duze ce se zadrzati mladalacki i lep izgled.

Ja recimo puder ni ne koristim,imala sam neki Vichy i on mi je bas dosta trajao al sad mu je prosao rok trajanja a ostalo je vise od pola u tubi.Medjutim kad sam otisla kod dr ona mi je bas skrenula paznju da sve te kvazisuper marke ne valjaju kao Bioderma,La Rosh Posay,Uriage,Exfoliac,Liearac,Dr Sebagh,Dr Murad itd.Ove dve zadnje su posebno skupe i jedva da neko i sa pristojnom platom moze da ih priusti.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Broj poruka : 1429
Godina : 28

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Sub Mar 23, 2013 12:34 am

Rale, i meni bi bilo mnogo da placam oko 2000 din. neku kremu koju bih mackala par puta dnevno, a za pudere i BB kremu koju ne bih koristila svaki dan mi nije mnogo da dam. Prosto kad izracunam koliko traje, ne izadje skupo. Ne mogu reci ni da je puno 5000 din. za neku haljinu ili jaknu, jer se jeftinije od toga jedva i nadje. Pa moja krojacica toliko uzima za sivenje, plus treba i materijal da se nabavi. Eto danas ako odete u supermarket da kupite par sitnica ne prodjete ispod 1000 din. I ja sam se do nedavno finansirala od stipendija, sada posto sam apsolvent ne primam vise, mama mi odvoji koliko moze, i ona se vodi time da je bolje uzimati kvalitetnije proizvode. Pritom je samohrani roditelj i ima prosecna primanja, tako da se ja svakako ne razbacujem.
Nazad na vrh Ići dole
inda

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Sub Mar 23, 2013 12:39 am

kajli,nisam ja imala akne nikad,samo po nekoliko bas malih bubuljica,ali mi je koza blago suva i onda sta god da stavim na te bubuljice,osusi mi se dosta koza,i eto ti problema...da nisam nikad nista koristila za lice,ne znam da li bih imala cesce bubuljice ili akne,ali ja ga od 12e godine lepo odrzavam i nikada nisam imala problema,uvek je lepo i i cisto pod odrzavanjem mislim da se umijem svako vece nekim gelom za ciscenje i namazem kremu u zavisnosti od godisnjeg doba tecni puder ponekad zimi koristim,kada sam bas bleda,pa za izlazak,a leti predjem velikom cetkom sa puderom u kamenu

Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Broj poruka : 3396
Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Sub Mar 23, 2013 1:30 am

Kajli,a kakva maraka je Clinique?i cena?Neka devojka je testirala i pravila poredjenje izmedju nje,Garnier,Nivea i Dior BB kreme i ona mi je najlepsa.Nivea light je jako tamna.kakva li je onda ona druga nijansa medium to dark... Shocked

Rale,nemoj da razmisljas koliko drugi imaju.nemas nista od toga.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Sub Mar 23, 2013 1:43 am

Kupljena, i vec vidim, bice super! ne volim ja ni trenutno da koristim nekvalitetno. a puder ne koristim.

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Sub Mar 23, 2013 10:37 am

Dobra je Clinique ali je bas skupa koliko ja znam...uzmi tester Ivancice pre nego sto odlucis bilo sta.

Ja vas devojke savetujem koliko znam al nemojte mnogo da se oslanjate na mene ipak ja nisam dermatolog Embarassed

Lus svakako javi utiske
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Pet Mar 29, 2013 9:14 am

Kopka me eveline bb,a spakovana je kutija u celofan,i nemaju testere pitala sam .:/

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Pet Mar 29, 2013 10:25 pm

Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Sub Mar 30, 2013 1:01 am

Jeftinija je od ostalih,to me buni.A i ne znam kako bih pogodila nijansu.Za puder sam promasila iako sam pola sata isprobavala testere.Je l' koristio neko ?
Nego ,tesim se,ide leto nece mi ni trebati

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Sub Mar 30, 2013 2:03 am

Uzmi najsvetliju,ako si svetle puti kao ja,a ako vise vuces ka tamnijoj onda uzmi za nijansu tamniju od te najsvetlije...boja kreme ili pudera uvek treba da bude za nijansu svetlija od nase prirodne boje,nikako tamnija.Kad vidim one klinke kad stave puder,pa im se ocrtava ko maska.Sto bi moj decko rekao kao argetu da su stavile onako narandzaste.A pritom se vidi i po rukama da to nije prirodna boja i onda samo smesno izgledaju.

Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Sub Mar 30, 2013 2:26 am

Kajli - to je tacno, treba uzeti u obzir da vecina tih klinki ne zna da se sminka kako treba, tj. ne znaju osnovna pravila o sminkanju, pa stave pored tog pudela tonu maskare, neki drevo crveni ruz i na kraju izgledaju kao tranvestiti ... Ja uvek biram nijanus koja je najslicnija mojoj prirodnoj ili za nijansu svetlija, a pojedine drugarice mi pricaju zasto ne uzmes tamniju, mnogo si bela ovako se ne bi to primecivalo toliko ili idi u solarijum ... A one su bukvalno sprzene, kao da suceo dan bile u rerni ili imaju pola kg. pudera koji uopste nije kao njihova prirodna boja koze. Ne znam za vas, eli meni to ne izgleda uopste privlacno .
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Broj poruka : 3396
Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Ned Mar 31, 2013 3:47 am

i essence ima bb kreme.cini mi se da nisu lose i da fino prekrivaju.oko 530 dinara su u dm-u i ima nekoliko nijansi.

Bev,ja uglavnom koristim natural beige nijanse.ne volim kad mi puder vuce na roze.

na kraju sam odustala od bb i kupila puder i to nijansu natural bronze Shocked ,pa kako mi bude!
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

Broj poruka : 1490
Godina : 23

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Ned Mar 31, 2013 9:43 am

ja imam bb garnierovu, i meni odgovara, sto kaze kajli najsvtelija nijansa ako si svetle puti, a s obzirom da jesam, meni ta najsvetlija odgovara, i bolja mi je od pudera, lagana je na kozi, mada za prekrivanje bubljica i nije bas pozeljno, ali za cistije lice je super
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Sre Apr 03, 2013 3:46 am

Evo resila sam i ja da probam bb kremu pa sam naletela danas u Liliju na Niveinu BB kremu za 609 din. bilo je neko snizenje. Stavila sam je malo pre i u pravu ste jeste laganija nego puder, bas se oseca da u sebi sadrzi kremu, ne pokriva bas sve nedostatke ali nije strasno. Izgleda prirodnije nego kada se stavi puder .
Nazad na vrh Ići dole
Lus

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Sre Apr 03, 2013 6:50 am

I ja sam svojom bb zadovoljna samo da javim. divan miris ima. ima 40ml, ali dugo ce da traje.
nego, zna li neko da li seba med ima bb? ja nisam cula.

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Sre Apr 03, 2013 6:53 am

Mislim da seba med nema nista od dekorativne kozmetike.Bar na sajtu nema nicega.

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Sre Apr 03, 2013 7:55 am

Oa Niveina ima 50 ml, ima lep miris
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Broj poruka : 1766

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Sre Apr 03, 2013 9:24 am

Rale89 ::
Izgleda prirodnije nego kada se stavi puder .

zbog ovoga se i ja mislim da probam ove kreme. ali ne znam bas kako da izaberem. procitala sam sta ste pisale, i da se nijansa bira da bude za nijasu svetlija, ne tamnija.

jos nesto me zanima, da li moze da pokrije podocnjake? meni je to najveci problem jer izgledam iscrpljeno i kao da sam stalno bolesna. imam i poneku sitnu bubuljicu, ali meni to ne smeta. ionako vise deluju kao neke nepravilnosti na kozi. ne volim puder, mnogo je jak, pa mislim da bi mi vise odgovarala ova krema. i pogotovu ne volim kada vidim sloj pudera na nekoj devojci, bar ne u sred bela dana.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Sre Apr 03, 2013 10:44 am

Mislim da bb krema ne moze da sakrije podocnjake. Za njih se koristi korektor i to onaj trobojni, a ne u boji koze koji su kod nas uglavnom zastupljeni . Znam da ti korektori imaju poseban nacin nanosenja ( u zavisnosti od nijanse) ali ne mogu da se setim koja boja se nanosi na koji deo koze .
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Sre Apr 03, 2013 9:46 pm

Yo za podocnjake uzmi korektor ima ih raznih,mada meni je najbolji max factorov u nijansi IVORY on ti je oko 700 din al kad ga kupis imas ga ihahhaj...ja ga koristim svaki dan,jer sam svetle puti pa mi se ponekad bas vide podocnjaci.Sto i sama kazes delujem umorno.A ovako kad stavim korektor sveze ahahhhahha.Imas i alverdeov tecni mada su meni mnogo bolji oni u tvrdji,jer se lakse nanose duze traju i bas resavaju problem.

Trobojni se koriste vise za bubuljice,korektor za podcnjake je u jednoj boji samo.Ili je svetlija ili tamnija,nema previse nijansi.Ali svako koristi boju u zavisnosti i od boje koze.

Yo to je ovaj http://images.okazje.info.pl/p/uroda/9415/max-factor-erace-korektor-do-twarzy-w-sztyfcie-02-fair.jpg
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Sre Apr 03, 2013 9:55 pm

Ima raznih korektora, govorim o profesionalnim korektorima. Svaka nijansa tj boja ima svoju primenu tj. gde se stavlja i za sta sluzi. Inace za bubuljice se koriste korektori koji ih isusuju. Meni ovi korekteri u boji koze ne odgovaraju, moram da nenesem pola stika da bih prekrilalepo, a onda ne izgleda prirodno. Moracu da vidim koji su najbolji pa da uzmem jedan dobar .
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   Sre Apr 03, 2013 10:01 pm

Znam da mislis na profesionalne ali oni su mnogo skuplji i bolji su kad se stavljaju u kombinaciji sa celom sminkom,zato sam joj i preporucila ovaj...mada sigurna sam da bi bila zadovoljna kad bi ga probala.Moje sve drugarice koriste taj jer su imale slican problem kao ti,pokusaj ne moze da skodi.

A taj korektor nije toliko dalkeo od profesionalnih vidim da ga dosta hvale,a ja ga koristim od srednje skole
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: BB kreme   

Nazad na vrh Ići dole

BB kreme
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Kreme za lice
» Sta sadrze kozmeticki preparati - korisni i stetni sastojci
» Prirodne maske i kreme za lice