Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Komarci

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Rale89

Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Komarci   Sre Maj 15, 2013 1:01 am

E ovako, pocelo je lepo vreme, samim tim i sezona komaraca pa me interesuje kako se vi branite od tih malih krvopija. Ja svake godine vodim bitku sa njima, a jos imam i alergiu na njih :( Prosle god. sam kupila raid trio night and day, trajao je par dana i istrosio se, da li moze onaj komprimovani pesak da se stavi u to kuciste ? Isto me interesuje da li ste imale iskustva sa onim svecama protiv komaraca, bakljama ili biljkama , Autan sam koristila ali nikako ne mogu cela da se namazem, male krvopije nekako nadju otvor pa me opet izujedaju ... Smucili su mi se sinoc me ujeo jedan i sada imam jedno 6 plikova na ledjima .
Nazad na vrh Ići dole
koni

Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Komarci   Sre Maj 15, 2013 5:33 am

Rale sto ne odes da kupis na pijaci(ili nekoj radnji tipa uradi sam) mrezicu, nadji neke letvice i zamoli tatu da to sve lepo spojite i zakacite na prozore/vrata od terase.

Moze neka varijanta da prilepite to trajno ili da moze da se skida kad vam ne treba
Skuplja, prakticnija i varijanta koja lepse izgleda su rolo-komarnici...ali posto si par puta pomenula da ste u losoj finansiskoj situaciji, onda je ovo prvo resenje po meni sasvim zadovoljavajuce - em zdravije od tih raznih otrova, em jeftinije na duze staze!

Mi smo od kad ja znam za sebe imali mrezice. U ona krizna vremena i dok ti rolo-komarnici nisu poceli da se pojavljuju, te rucno pravljene-moj tata pravio, a sad imamo one ugradne na svim kriticnim tackama gde razne male nakaze(komarci, bube...) mogu da udju!

Autan je ok za van kuce, samo kupi obavezno onaj u sticku, jer sam se ja jednom od onog u spreju nagutala kad sam se sagla da isprskam noge i nije bas bilo prijatno iskustvo

A od biljaka navodno ih miris bosiljka iritira, ali ne znam koliko ti toga treba oko prozora i vrata da bi bezali
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

PočaljiNaslov: Re: Komarci   Sre Maj 15, 2013 6:09 am

Imam mrezu na prozorima i na vratima od terase ali moj macak se kaci na njih pa se kandza, tako da sada imam rupe na njima, imala sam autan u stiku ali ne mogu lepo da pokrijem celo telo, uvek ostane neki deo otkriven kupicu i njega, nego me vise brine sta da radim za kucu, ne mogu 24 h dnevno da se mazem autanom, a i opasno me iritira ono njihovo zujanje . Mislila sam da kupim neku svecu protiv komaraca pa da zapalim kada idem na kampovanje ili na piknik jer inace nema spasa od njih. Ne znam sta to rade proteklih godina, ali u poslednje vreme komarci bivaju sve veci i veci, ima ih sve vise i to uglavnom kada zaprasuju. Ne znam sa kojim hemikalijama to rade, ali ocigledno ne deluje ili im daju steroide ili proteine da budu jos veci ...
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 23

PočaljiNaslov: Re: Komarci   Sre Maj 15, 2013 8:39 am

jedino sto mogu da ti preporucim je autan u stiku, koji ti je prpeorucila koni, i raid za kucu
Nazad na vrh Ići dole
koni

PočaljiNaslov: Re: Komarci   Čet Maj 16, 2013 5:29 am

A da se ova tema spoji sa onom "kucni ljubimci"?
I sredite te mrezice, a macka nauci da ne sme to da radi(par puta da ga malo udaris-podviknes i ima da nauci, valjda?)
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Broj poruka : 1766

PočaljiNaslov: Re: Komarci   Čet Maj 16, 2013 7:47 am

a sta ja da radim sa bubasvabama, smrdibubama, paucima i jos nekim insektima kojima ne znam ime?
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

PočaljiNaslov: Re: Komarci   Čet Maj 16, 2013 8:13 am

Posalji mi sliku tih insekata, mozda znam kako se zovu ) Salu na stranu, paukove ubijj kada ih budes videla ili kupi raid u spreju, za buba svabe i buba ruse kupi kinesku kredu, a smrdi bube samo izbaci napolje, jer ce ti usmrdeti celu kucu ...
Nazad na vrh Ići dole
koni

PočaljiNaslov: Re: Komarci   Čet Maj 16, 2013 8:17 am

Mislim da kod bubasvaba ne treba leciti posledicu, vec uzrok...ako se ne varam
Moraju od nekud da dolaze i da imaju neki izvor hrane, zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

PočaljiNaslov: Re: Komarci   Čet Maj 16, 2013 8:54 am

Buba svabe su poesebna prica, ove moje rastu kao da im koncetrat daju. pogotovo ove ispred zgrade pa se popnu uz zid i bup, eto ti novih ljubimaca u stanu, isto vazi i za kanalizaciju. Uzmi kinesku kredu i lepo iscrtaj liniju, naravno pregledaj celu kucu, usisavaj redovno, brisi prasinu, trudi se da ima sto manje mrva pa ih valjda nece biti u tolikom broju ...
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

Broj poruka : 1490
Godina : 23

PočaljiNaslov: Re: Komarci   Čet Maj 16, 2013 8:55 am

mi za to imamo onaj aparat sto pisti tj salje te neke zvuke koji ih rasteruju, nama je okej, a za paukove, ubijes ih
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

PočaljiNaslov: Re: Komarci   Čet Maj 16, 2013 8:58 am

A moje komsije se zale za to da privlaci bube mesto da ih tera... Znam da sam pocela da pricam ljudima kako su komarci poceli da lice na Rode po vel. ali sam se sinc zaista uverila u to. Ubila sam komarca koji je imao bar 10 cm sa sve nogama i krilima. Ladno sam mogla da mu vidim i zaoku, antene, oci ... Nadam se da je neki izrod a ne pocetak invazije ... Posto je proslo par dana a nisam cula komarca pocinjem da mislim da me izujedala buva ili neki pauk, posto mi se vec 3-i dan javlja osip koji svrbi , mada mi je cudno to sto se pojavi jedan na nozi pa na ruci, pa na vratu i to uvek samo 2-3 samo sto ih sada imam oko 10 i svrbe u p.m. Ako ne budem uspela da provalim sta je u pitanju moracu kod dermatologa ...
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

Broj poruka : 1588
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: Komarci   Čet Maj 16, 2013 10:57 pm

Rale verujem ti ja jer svako leto ubijem tako ogromne komarce,jos lice na neke paukove,uzasni su...Ubijem po 2,3 za vece.Znas sta je dobro protiv komaraca....posadi bosiljak ,njima taj miris smeta pa ih tera,ja otkako sam posadila na terasi jedva da imam komarce.A pritom lepo mirise i mozes da ga koristis kao zacin
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

PočaljiNaslov: Re: Komarci   Čet Maj 16, 2013 11:02 pm

Pa bosiljak i jeste zacinska biljka, imam neki u saksiji ali je jos uvek mali mora da poraste, a do tada mogu da se slikam, razmisljam da skupim pare i da kupim raid sa komprimovanim peskom. Ne znam sta mi je poslednjih par god. sam alergicna na sve zivo, ranije mi nije bilo nista kada bi me izujedale bube a sad ...
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

Broj poruka : 1588
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: Komarci   Čet Maj 16, 2013 11:09 pm

Hahahaha ma znam da je zacinska biljka nego sam mislila da ti ne znas mozda...porasce on brzo ja sam moj skoro posadila i bas je vec sada veliki.Samo nemoj da ga izlazes direktno suncu bolje da bude u hladu.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

PočaljiNaslov: Re: Komarci   Čet Maj 16, 2013 11:31 pm

Moj tata ga je zasadio i on se brine o njemu, samo moram da sacekam da poraste ... Ali onda ostaje pitanje sta da radimo sa ostalim insektima ... Sto mrzim zglavkare, prvo me ujedali komarci, pa me jurio rak kada sam bila mala, brojne buve, buba svabe, buba ruse ... i sada kao da sve to nije dovoljno dosli nam Komarci iz pakla
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 27

PočaljiNaslov: Re: Komarci   Sub Maj 18, 2013 12:06 am

Bosiljak ozbiljno deluje! Mi smo imali prosle godine najezdu muva, bosiljak je bas bas pomogao a i lepo mirise...

Ja sam otkrila sad da mi autan dosta pomaze... ali videcemo jos, tek je pocetak sezone!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Komarci   

Nazad na vrh Ići dole

Komarci
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Komarci

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Sve ostalo :: Stvarno sve ostalo-