Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Beba da ili beba ne

Ići dole 
+14
Lara
StormZ
nanchika88
Bella
~Lovely~
*cinderella*
una
Lus
koni
bevana
Jeci
Yo**
Ivana
Iva
18 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyČet Jul 18, 2013 2:38 am

Prvo da kazem da ovo nije tema o nekom problemu, vec vise diskusija o necemu sto mi se sad vrzma po glavi i zivotu.

Mi smo godinu dana u braku. Zivimo sami, daleko od porodica i Srbije. On radi jako puno, nekad i po 12 sati dnevno. Ode na posao, vrati se, odmori i opet radi. Sreca pa mu je posao takav da moze sam da se organizuje i onda ostaje da radi do kasno u noc, a kad dodje sa posla vreme posvecuje meni. Ja sam u fazi trazenja posla i ucenja jezika, samo sto sam dosla u zemlju (pre nedelju dana bukvalno) i jos se navikavam. Drugo nam je seljenje (u dve razlicite drzave) za ovih godinu dana.

E sad... posto smo vec godinu dana u braku krecu pitanja oko bebe. Te kad cete, te mogli biste, te sta cekate. Ja sam prvo bila bas zagrejana za dete, medjutim pre par meseci smo mislili da sma trudna i ja sam dva sata dok nismo jos znali jesam ili nisam potpuno "posandrcala". Stresla me nevidjena panika. Hocu, necu, nemam posao, pa sto bas sad... Uglavnom ukapirala sam da verovatno jos nisam spremna za dete cim mi je reakcija bila takva kakva je bila.

Nas pre svega dva prakticna ralzoga sprecavaju u pravljenju deteta. MM je pod ugovorm koji traje jos godinu i po dana i posle toga nemamo pojma sta ce i kako ce. Ima jako lepu perspektivu, ali niko ne moze da mu garantuje da nece npr. dve-tri godine traziti posao. Ja, s druge strane, ne radim i bilo bi dobro da sto pre nadjem posao (sto sam mojim faksom nije bas lako,pogotovo sto ne znam jezik zemlje u kojoj zivimo trenutno) i da steknem kakvo takvo radno iskustvo. Jer ono sto imam iz Srbije je ovde neuoptrebljivo i nije vezano za moj faks.

Pored tih prakticnih ralzoga meni se po glavi vrzma jos gomila "sebicnijih" razloga. Nama je stvarno lepo, nikome nismo nista duzni, sami finansiramo svoj zivot, sami se organizujemo, nase vreme je samo nase, putujemo, uzivamo, volimo se... :two hearts:

Nekako imam utisak da ce beba sve to poremetiti. Od intime do budzeta.

Kad vidim drugarice koje imaju klince, konstantno se zale da su neispavane, nemaju vremena za sebe, nemaju vremena za muza, nemaju vremena ni na wc da odu. A njima su ili mame ili svekrve tu u blizini (nije da nemaju kome da daju dete na sat-dva) jeza me prodje. Sta ako nas dete udalji? - ovo je pitala druga clanica na drugoj temi, ali je bas ono sto se meni vrzma po glavi, pa sam pozajmila.

S druge strane roditelji nam nisu tako mladi, voleli bismo oboje da nam deca imaju babe i dede. Ja imam 30 godina, pa je to razlog vise da ne cekamo predugo. I vidim da bi sad i on hteo klince. Do sad sam samo ja balavila nad stvarima za bebe i slicno, sad je to i na njega preslo. Sto se finansija tice sve i kad bismo oboje bili bez posla imali bismo svoj krov nad glavom, gde da se vratimo (a da nije zajednica) i pomoc da pokrenemo neki posao. Ali bi to opet bilo vracanje za Srbiju, sto nam u ovom trenutku bas ne prija ni kao pomisao.

Sta biste vi na mom mestu?

Mi smo otprilike resili da ja prvo nadjem posao pa da onda radimo na bebi. U velikom smo gradu, mislimo da bi za par meseci (recimo do Nove godine) mogla da nadjem neki posao. E sad da li ce tako i biti videcemo.

Volela bih da mi i taze mame odgovore, jer mi bas njihova iskustva i trebaju.Kao i ostale clanice, naravno.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyČet Jul 18, 2013 2:58 am

posto ja ovde vecito dezuram,red je i prva da dam odgovor! Beba da ili beba ne 1071211947

kada sam procitala naslov,moj odgovor je bio da.a onda je polako prelazio u ne.a tome je najvise doprinela tvoje nespremnost (ako ti tako kazes),a onda i taj ugovor na odredjeno.mada,pitanje je i da li ce kasnije biti na odredjeno,a i koliko je to sigurno danas?kako god,ako zelis da jos malo uzivas-sto da ne.godinu i po dana nije mnogo.mozda ti je to sigurnija varijanta.do tada ces verovatno i ti naci nekakav posao.
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyČet Jul 18, 2013 3:09 am

ja glasam za dete  Beba da ili beba ne 650269930  zamisli da, kad dodjes s tog posla, neko detence te ceka da ti prica kako je proveo/la dan u vrticu ili skoli, sta su novo ucili, kako je napisao/la cestitku mami za 8. mart, za rodjendan... milina! u tim trenucima zaboravis i sto su te iznervirali na poslu, sto je svekrva rekla/uradila nesto i milion drugih stvari oko kojih se nerviras inace.
bice tu i polupanih vaza po kuci, losih ocena, mozda poneka tuca, ko zna sta sve, ali kad prepoznas sebe ili svog muza u tom malom bicu sve ces oprostiti. (cak i ono nespavanje celu noc Beba da ili beba ne 650269930 )
kada bi svi cekali da budu finansijski stabilni i da sve bude potaman, decu bi retki pravili. cak mislim da ce ti to dete dati snagu i razlog da se jos vise boris u zivotu.
nikad ne znas sta nosi zivot. to sto ne mm-u niko ne moze da garantuje da nece traziti posao za 2-3 godine, nece moci to isto ni za 2-3-5-15 godina. a porodica ostaje.
to sto imate sad, mozete da delite sa vasim detetom. mislim da ce vam biti samo jos lepse. zamisli da prepricavas zasto vam je neka slika ispala nakrivo ili sto su vam odsecene glave kad vas je vas malisa slikao, a to ce ti ujedno biti i najdraza slika.

ali, dzaba sve ovo ja pisem, ako TI NE OSECAS TAKO. mozda je bolje da sacekate malo. mozda na sve to utice ovo putovanje po evropi: slovenija- srbija- konacno poljska. a nisi sigurna da necete otici negde dalje. mozda ti treba nesto sto ces konacno nazvati svojim domom, neka sigurnost i stabilnost, pa da zapocnes zivot i postedis dete selidbi. odgovor ces sama sebi da das  Beba da ili beba ne 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyČet Jul 18, 2013 3:22 am

[quote="Yo**"]ja glasam za dete  Beba da ili beba ne 650269930  zamisli da, kad dodjes s tog posla, neko detence te ceka da ti prica kako je proveo/la dan u vrticu ili skoli, sta su novo ucili, kako je napisao/la cestitku mami za 8. mart, za rodjendan... milina! u tim trenucima zaboravis i sto su te iznervirali na poslu, sto je svekrva rekla/uradila nesto i milion drugih stvari oko kojih se nerviras inace.
bice tu i polupanih vaza po kuci, losih ocena, mozda poneka tuca, ko zna sta sve, ali kad prepoznas sebe ili svog muza u tom malom bicu sve ces oprostiti. (cak i ono nespavanje celu noc Beba da ili beba ne 650269930 )
kada bi svi cekali da budu finansijski stabilni i da sve bude potaman, decu bi retki pravili.



Ali,da bi dosla sa tog posla,prvo mora da ga nadje...sve je to lepo,bajkovito,ali ko nema dete ne zna ni koliki su to troskovi.nije lako odluciti se...

za ovo boldovano se slazem.jako su ljudi sebicni danas.
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyČet Jul 18, 2013 6:19 am

Ako nisi spremna - nisi spremna. Prosto, to je tako. Bolje je onda ne.
Sa druge strane, ti i da nadjes posao sada, tokom trudnoce ces samo donekle raditi, i kada se beba rodi moraces da das otkaz ili ides na trudnicko. Svakako ces sve svoje vreme posvetiti detetu, i to tebe i muza ne moze da udalji, vec samo da zblizi.

Slazem se sa devojkama da ce vam beba ulepsati sve Beba da ili beba ne 650269930

samo uzmite u obzir i ovo- kada krene u skolu, tada je vreme da prestanete da se selite okolo, i stacionirate na jednom mestu kako bi dete moglo bezbrizno da odraste. Tako da do tada nadjite stabilan posao, smestite se, i uradite te neke osnovne stvari, i onda radite na bebici... Beba da ili beba ne 650269930
Ali ne cekaj dugo Beba da ili beba ne 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyČet Jul 18, 2013 9:29 am

Ja ne bih dugo cekala,ako recimo do ng ne nadjes posao,onda pocnite da radite na bebi.Yo je lepo rekla za finansije.

Sto se spremnosti tice,na sta da budem spremna kad ni ne znam sta me ceka.Moze meni neko sto puta da prica kako je na porodjaju,kako je kad spavas sat vremena nocu,kad si odgovoran za nekog 24/7,dzabe dok sama ne osetim.

To da beba odaljava je cista glupost,kako nesto sto ste zajedno stvorili moze da utice lose na vas?Nas dvoje smo za ovo vreme od kad smo saznali za trudnocu postali toliko bliski,kao nikad za proteklih 6 godina.

Dokle bi ti najkasnije cekala tj do kojih godina,cak iako ne bude idealna situacija ?
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyČet Jul 18, 2013 9:51 am

Procitala sam jos pre nekoliko sati post, ali iksreno nisam znala sta da napisem.

Mislim da je bevana dala odlican savet!
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyČet Jul 18, 2013 10:25 am

Када ћеш, ако нећеш сад? Да се разумемо, не волим ја када децу праве са шеснаест, седамнаест година, али не волим ни са четрдесет (ово се не односи на тебе).

Јесте, нећеш имати времена ни да идеш до тоалета, бићеш као моја сестра, изгужвана, пуна повраћке, пљувачке, неиспавана, рашчупана. А дете јој је тип топ сређено, чисто, пресрећно и преслатко. Неки дан ми је рекла како неће да се шиша, јер син воли да је чупа за дугу косу.

Питај те твоје другарице, да ли би се мењале. Да немају дете-децу и да нису са њима, него на масажи, па у шопингу, па онда чекају мужа да иду на романтичну вечеру. Ја мислим да сви знамо шта би пре изабрале. Макар ако су праве мајке.


Ништа нема лепше, него од ока које су твоје. И од "свађа" на кога личи. Па је мама (или тата) убеђена-убеђен да личи на њега, а уопште не личи. У правој љубави, беба може само да вас зближи. Уколико раздвоји, лоше си се удала.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyČet Jul 18, 2013 11:07 am

А ово су моје девојчице за једно 12 година. Beba da ili beba ne 650269930

а мама Лус је ова са аватара.

Beba da ili beba ne W8zv
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyČet Jul 18, 2013 11:14 am

Svi koje znam,a imaju decu su u fazonu ''da smo znali da je ovako lepo,uradili bismo to i ranije'' Beba da ili beba ne 650269930
Nazad na vrh Ići dole
una

una


Broj poruka : 247
Datum upisa : 17.03.2012

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyČet Jul 18, 2013 8:49 pm

Iva,i ja kazem DA! Nikad se nece poklopiti sve kockice ako na to budete cekali...
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyČet Jul 18, 2013 10:11 pm

znaci,samo sam ja skepticna... Beba da ili beba ne 1302637395 
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyČet Jul 18, 2013 10:23 pm

Verovatno je svaka od nas skepticna u pogledu buducnosti,ali ako cekas idealne uslove,mozda ih nikad ne docekas,a godine prolaze.
Lepo Yo kaze,niko ne garantuje da ako sad oboje imaju posao,da ce tako biti i kroz nekoliko godina.Zivot se u trenutku promeni,na zalost toga sam se nagledala u poslednje vreme.Beba da ili beba ne 634406980
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyČet Jul 18, 2013 10:45 pm

nisam ja ni mislila da ceka nekoliko godina,nego samo godinu i po,dok se ne vidi sta ce biti sa ugovorom njenom muzu.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyČet Jul 18, 2013 10:49 pm

Ivana ne bih rekla skepticna, pre bih rekla realna.
Ja mogu samo svoju situaciju da komentarisem, pa odmah naznacavam da se sve dole napisano odnosi iskljucivo na mene i moje okolnosti.

Nekako imam utisak da dve stvari nisam dobro objasnila.

Prva je sam naslov. Nisam postavila temu misleci da li uopste da imamo dete ili ne, vec da li da sacekamo par meseci (mozda i godinu dana) za tako nesto.
Druga se odnosi na njegov posao. Njegov ugovor na odredjeno znaci da on 99% nece imati posao ovde gde smo sad kad mu ugovor istekne. Da li ce i kakav posao naci nakon toga jako je neizvesno. Moze da se desi da nadje odlican posao (kao i ovaj) odmah, a moze da se desi da mora da krene u skroz novu oblast od pocetka ako se ispostavi da za njega nema posla u ovoj oblasti kojom se sada bavi. Mozda je sad malo jasnije zasto je od ogromne vaznosti da i ja radim. Da nam se ne bi desilo da ostanemo bez ikakvih primanja.

Meni je skroz jasno ono sto Yo i Lus isticu, a to je da je imati dete prelepo. Ali je dete takodje ogromna odgovornost. I sa tog aspekta ga treba i posmatrati. Ako nas dvoje sutra neko vreme nemamo primanja mozemo da se malo "stisnemo" i da istrpimo.Ali sta ako tom detetu ne budemo mogli da priustimo ni osnovno?

Vi pricate o tome "kad se sve kockice sklope" a ja o tome da imamo makar kakvu finansijsku sigurnost. Koju trentuno nemamo, ali bi to moglo biti skroz drugaicje kroz recimo sest meseci. Uostalom i ja radim na tome da naucim nesto sto ce mi omoguciti da radim i zaradim bez obzira gde se nalazim. Samo i za to treba nekoliko meseci ozbiljnog rada (Zvonci ce znati o cemu pricam) da bih naucila dovoljno da uopste mogu da trazim takav posao.

Lus:
"Јесте, нећеш имати времена ни да идеш до тоалета, бићеш као моја сестра, изгужвана, пуна повраћке, пљувачке, неиспавана, рашчупана. А дете јој је тип топ сређено, чисто, пресрећно и преслатко. Неки дан ми је рекла како неће да се шиша, јер син воли да је чупа за дугу косу.

Питај те твоје другарице, да ли би се мењале. Да немају дете-децу и да нису са њима, него на масажи, па у шопингу, па онда чекају мужа да иду на романтичну вечеру. Ја мислим да сви знамо шта би пре изабрале. Макар ако су праве мајке"

Svaka cast tvojoj sestri, ali ja ovo iz prvog pasusa nikako ne zelim. Po meni to je najbrzi nacin da ekspresno izgubis brak. Ako ce neko biti umazan povrackom bicemo oboje, a ne samo ja 24/7.

A sto se drugog pasusa tice imam tri primera:
1. drugarica koja se udala trudna, odmah nakon zavrsenog faksa
Ziveli su kod njegovih u stanu (roditelji su mu na selu) sa njegovom sestrom. On radi, ali ne za platu koja bi njima omogucila samostalan zivot. Njegovi ih ucenjuju da se vrate na selo. Posto zavise od njih onda je ona morala da istrpi svakakva mesanja, cak do toga da su se njegovi roditelji naljutili (nisu uopste ragzgovarali sa njom, svajdali se sa njim, pa onda on sa njom, sto je dovelo do toga da se ona porodi renije nego sto je trebalo) jer je opremila sobicu za svoje dete pre odlaska u porodiliste. Jer eto, ne valja se unapred. Do te mere idu da je dozvolu morala da trazi i za lepljenje neki decijih nalepnica na zid. Da ne pominjem histericnu sestru koja ispred vrata gde spava beba treska vratima, dere se na telefon i sta sve ne. Horore koje je ona prozivela ne bih ni najgorem neprijatleju pozelela.
Epilog?
Ona se vratila sa detetom kod mame. On dolazi na par dana da vidja dete, kad i kako njemu odgovara. Ona sedi kuci (ne radi nigde i pitanje je kad ce) i ceka da se on seti da oni postoje.Da ne spominjem da se vidjaju kao momak i devojka, jer ona tera inat i nece kod njega cak i kad mu je stan prazan, a on isto nece kod nje iako joj mama nije tu vec mesec i jace. Ma dotle ide da on svojim roditeljima ne sme da kaze kad prespava kod nje. I da, ona kaze da svoje dete obozava ali da joj ne bi palo na pamet da pravi dete u tim uslovima u kojima su ga napravili da je znala sta ce da je snadje.

2. drugaricina sestra koja se udala kad je zavrsila staziranje
Isto je bez svog dinara. Muz radi 24/7. Imaju svoj krov nad glavom. Niko joj se ne mesa. Ali ona ne moze sama da izdrzi sa bebom. Muz joj ne pomaze, jer nema kad. I svakog dana je kod mame i tate bar 4-5 sati dnevno. Mama joj zivi dve ulice dalje. Nisam sigurna u to da li bi ona sad napravila dete ili ne, ali znam da joj drugo ne pada na pamet u skorije vreme - sto je delom odgovor na tvoje pitanje.

3. sestra koja sad ima dvoje dece, radila je pre porodjaja i od septembra opet krece da trazi posao
Ima muza koji radi od kuca, pomaze joj u svemu. Pomazu joj i svekar i svekrva, iako zive odvojeno. Pomazu im i finansijski i vremenski, sto ona sama kaze. I istice da ne zna kako bi se snasli da nije njih, iako njen muz sasvim solidno zaradjuje i imaju svoj stan.Oni su zeleli troje, ali ipak odlucili da ostanu na dvoje, jer je mala jako zahtevna. Njihov "slucaj" je cak i najbolji ispao.Ali kao sto znate mm i ja mozemo uglavnom da se samo na sebe oslonimo.

I sad vi meni kazite da li biste se upustile u avanturu pravljenja deteta da znate da vam je sve neizvesno, od posla, plate, mesta zivota...o nekoj pomoci sa strane mozemo samo da mastamo. Ok mozda ce nasi i moci i hteti da pomognu ali ne mozemo da pravimo dete ako u startu znamo da nemamo osnovne uslove za njega.

Mi smo odluku vec doneli, potrudicemo se da nam se malo stabilizuju zivotne okolnosti, pa cemo tek onda raditi na prosirenju. Znace mi vasi odgovori jer mi se iz moje reakcije na njih iskristalisalo sta tacno osecam i zelim. A to nije dete, bar ne u ovom tenutku.
Pored svih materijalnih okolnosti, zelim da nasem braku dam jos prostora da raste i razvija se dok nas je samo dvoje. Posebno zato sto smo jako cesto razdvojeni bili.


Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyČet Jul 18, 2013 11:04 pm

ja gledah slike te Lusine sestre-ona je macka i po! aha 

zaboravih malopre da napisem-bolje bi bilo,Iva,da ti nadjes posao,kakav takav,pa da nesto novca ustedite bas zbog toga sto on mozda nece raditi neko vreme.
i trebalo bi da on razmislja da nadje neki `normalan` posao,ako treba i manje placen,ali da bude vezan za jedan grad,da ne kazem drzavu.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyČet Jul 18, 2013 11:08 pm

Ivana stedimo mi od starta. Skroz smo svesni situacije u kojoj smo. Mislim da je nas dvoje cak i crnje sagledavamo nego sto jeste. Ali to ni ne cudi kad znamo kako je u Srbiji.
Ovo za seljenje nama nije problem. Cak nam se svidjaju te promene.
Jedino ogranicenje bi nam u buducnosti bilo bas ono sto je Jeci spomenula - polazak deteta u skolu. A do tad cemo biti mobilni koliko to okolnosti (da ne kazem posao) budu zahtevale.
Sto se njegovog posla tice, idealno bi bilo da on moze da nastavi da gradi karijeru u smeru u kom je krenuo. Ali ako ne moze, svakako ce traziti nesto drugo.
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyČet Jul 18, 2013 11:38 pm

Doneli ste odluku da pauzirate?
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyČet Jul 18, 2013 11:48 pm

Zvonci, da.
Iva ::

Mi smo odluku vec doneli, potrudicemo se da nam se malo stabilizuju zivotne okolnosti, pa cemo tek onda raditi na prosirenju.
Plus sto sam ja krenula da radim na svemu onome sto sam vec isplanirala i sto ce nadam se dati neke rezultate u dogledno vreme. Ne planiram da sedim dokona i blejim u 4 zida dok on radi.

Ovde sam samo htela da cujem i drugacija misljenja od svog.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyPet Jul 19, 2013 1:54 am

Iva, pametno. Čim ti ovde postavljaš temu, jasno je da nisi spremna.

Svoje dete obožavam, ali brate, volim i da spavam. On se noću ne budi spava od 21-6h, i često zaspi oko 7h opet, ali evo tri dana zaredom je budan do 9, a ja se dotle rasanim. Danju ne mogu da spavam, one priče spavaj kad dete spava su s.anje, ja tako ne mogu. Uveče ga ubacim u krevetac, pa malo nešto sredim po kući, i eto ti ponoći. Jutros mi je došlo da se bacim sa terase kad je počeo da me doziva u 6.20.

Što se tiče para, jako mnogo treba za dete. Što je starije, više toga mu treba. Klopa, pelene, igračke, garderoba... Evo, juče smo mu platili cipelice 4000 (na sniženju), i za dva meseca će mu biti male, možda i ranije. S druge strane, ne bih se ni za jedne svoje cipele radovala kao što se radujem kupovini njegovih.

Da me ne shvatite pogrešno, da znam da će sve ovako biti, rodila bih ga, on je sjajno dete, i život mi je dobio novi smisao njegovim rođenjem. Mnogo sam organizovanija, milion stvari odradim u toku dana. Kad me poljubi, zaboravim na umor. Biti roditelj je nešto najlepše, ali i najteže.
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyPet Jul 19, 2013 6:37 am

Iva ::
Zvonci, da.
Iva ::

Mi smo odluku vec doneli, potrudicemo se da nam se malo stabilizuju zivotne okolnosti, pa cemo tek onda raditi na prosirenju.
Plus sto sam ja krenula da radim na svemu onome sto sam vec isplanirala i sto ce nadam se dati neke rezultate u dogledno vreme. Ne planiram da sedim dokona i blejim u 4 zida dok on radi.

Ovde sam samo htela da cujem i drugacija misljenja od svog.

Ok. Videla sam to, nego da proverim. Radite onako kako mislite da je ispravno, samo nemojte cekati puno - sto rekose devojke nikad nece sve biti idealno. Znam da ste sada svesni toga, samo skrecem paznju da povedete racuna da ne uletite u zamku: "a jos samo ovo da sredimo i onda cemo" Beba da ili beba ne 1071211947

Ja vam zelim svu srecu,da sve sto pre sredite i da navalite da radite Beba da ili beba ne 2466886068 

ps. A tebi ako treba neka pomoc, pitaj slobodno...Ionako se malkice dosadjujem trenutno Beba da ili beba ne 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

~Lovely~


Broj poruka : 671
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 32

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyPet Jul 19, 2013 6:47 am

Rekla sam sebi - sve dok budem osecala strah sto mi menstruacija kasni nisam spremna za bebu. Mada mi je i rano i o tome uopste ne razmisljam. Tako i ti slusaj sebe i svoje unutrasnje osecaje. Cim te je uhvatila panika znaci da nisi spremna 100%.
Sa devojkama se slazem da ne cekas bas dugo, zbog godina, a i da ne trazis najidealnije uslove jer takvi ne postoje, uvek ce biti "e mogala sam jos nesto da uradim/probam/pokusam..."

U svakom slucaju vi ste odluku vec doneli. Sad se usresredite na realizaciju planova, sve najbolje! Beba da ili beba ne 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyPet Jul 19, 2013 7:37 am

Ивана kiss 

А што мислите да ћете одмах да затрудните чим то пожелите? НИје да хоћу да вам малеришем или тако нешто, али здрави, млади људи све чешће имају проблема са жељеном трудноћом. У просеку се беба прави годину дана. Једна моја колегиница, а није Ивана Beba da ili beba ne 650269930, од августа прошле године покушава. Моје је годиште. И ништа. Здрав он, здрава она. Једноставно нешто их неће. Не само њих, него многе. То исто имајте у виду.
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyPet Jul 19, 2013 8:23 am

To stoji Lus, ali im se moze desiti da im uspe u prvih mesec-dva, a ako su odlucili da nisu spremni i da zele da se neke stvari iskristalisu, onda je bolje da stopiraju to za sada...Bar ja tako gledam na celu stvar, a verujem da je i Iva svesna toga sto si napisala Beba da ili beba ne 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne EmptyPon Jul 22, 2013 12:08 am

~Lovely~ ::
Rekla sam sebi - sve dok budem osecala strah sto mi menstruacija kasni nisam spremna za bebu. Mada mi je i rano i o tome uopste ne razmisljam. Tako i ti slusaj sebe i svoje unutrasnje osecaje. Cim te je uhvatila panika znaci da nisi spremna 100%.
Sa devojkama se slazem da ne cekas bas dugo, zbog godina, a i da ne trazis najidealnije uslove jer takvi ne postoje, uvek ce biti "e mogala sam jos nesto da uradim/probam/pokusam..."

U svakom slucaju vi ste odluku vec doneli. Sad se usresredite na realizaciju planova, sve najbolje! Beba da ili beba ne 650269930

Upravo ovo sam htela da napisem Beba da ili beba ne 650269930 Jeste da ne treba cekati idealne uslove (mada bih ja neke osnovne stvari morala da ostvarim), ali najbitnije je kada si ti psihicki spremna, tek tada mozes dalje da razmisljas o tome.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Beba da ili beba ne Empty
PočaljiNaslov: Re: Beba da ili beba ne   Beba da ili beba ne Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Beba da ili beba ne
Nazad na vrh 
Strana 1 od 5Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Spavanje beba
» Higijena beba ( kupanje, pranje, vlazne maramice... )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Trudnoća i porođaj-
Skoči na: