Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Obrazovanje

Ići dole 
+10
Lara
*cinderella*
koni
Yo**
bevana
inda
Rale89
Ivana
tinkerbell02
pahuljicaa
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptyUto Okt 15, 2013 11:15 am

Rale89 ::

Mogla sam da odem jos pre dvadeset i nesto god. ali su se moji predomislili u poslednjem trenutku
Ovo je "mogli smo da odemo", a da li ces samo ti otici zavisi samo od tebe. I niko ne kaze da je odlazak na studije van karta u jednom pravcu. Ako nisi spremna da odes onda nisi i to je to, tvoje pravo, znam dosta ljudi koji nikad ne bi otisli. Nije ni napolju sve bajno.

Meni je samo bilo vazno da ti kazem (po treci put, valjda) da je tvoj fakultet napolju trazen. I da ti dam predlog kako mozes da dodjes do stipendije i kasnije posla van. A ti sad sa tom informacijom imas pravo da radis sta god zelis. Obrazovanje - Page 5 390707668 
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptyUto Okt 15, 2013 11:15 am

lus, svaka ti cast na tome.
ali "time you enjoy wasting, is not wasted time" Obrazovanje - Page 5 1071211947  

rale, nisi ti jedina kojoj je porodica ovde a da su otisli van, i to zauvek. mozda bi mogla da povuces svoju sestru sa sobom, ali ti si vec izabrala da ostanes. onda se pomiri sa situacijom koja je u zemlji, da je sve korumpirano i da ces se namuciti da dodjes do posla, ako ga uopste i nadjes. 
bolje da preskocim temu, veliki sam  pesimista pa necu da te ubijem u pojam  Obrazovanje - Page 5 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptyUto Okt 15, 2013 11:21 am

Iva- znam da je navodno trazen, ali ja sam postala veoma skepticna na to trazen. Tako je ovaj moj smer jos pre 10 god. bio perspektivan i to je i ostao. Perspektivan na papiru, kao i vecina drugih fakulteta. A iskreno cak i kada gledam oglase za posao u inostranstvu ne vidim bas nesto oglase za moj smer . Ne znam da li bih imala hrabrosti da odem u inostranstvo a da ne znam da li cu naci bar neki posao .

Yo- mene su ubili u pojama onda kada sam zavrsila srednju ... Nece sestra da ide bez svog decka u inostranstvo ... Malo je komplikovanija prica, tako da ne mogu sada da iznosim na forumu .
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptyUto Okt 15, 2013 11:25 am

Да,да, како да не. Па се касније хватамо за главу. Схватам да је живот превише кратак да бисмо га проводиле "губећи време" и гледајући на сат када ће дан да истекне...
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptyUto Okt 15, 2013 11:27 am

Lus- ne kapiram . Molim te objasni sta si htela da kazes ovim postom.

Malo sam pospana pa mi je mozak otisao na spavanje, tako da ne mogu bas mnogo da naprezem sebe i razmisljam sta je pisac hteo da kaze Obrazovanje - Page 5 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptyUto Okt 15, 2013 11:28 am

Obrazovanje - Page 5 20348227  jesi u pravu, lus, ali pusti nas malo da se tesimo  Obrazovanje - Page 5 650269930   (ali to onda ne bi bila lus)
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptySre Okt 16, 2013 6:52 am

Da nas ne bi opominjali na uopstenoj, pitacu ovde Lus...
Sto ti je glupo da je onaj ko je zaposlen bude na budzetu? Meni vala nije, ja sam taj budzet zasluzila posteno i red je da za to budem nagradjena, bez obzira da li radim ili ne.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptySre Okt 16, 2013 7:11 am

Aхахаха, то ме је факултет научио, немилосрдно само немилосрдно.
Овако, код нас постоји то правило да уколико си у радном односу добијаш 0 поена, уколико ниси у радном односу добијаш 10 (у пракси сви добијају 10 јер нико не ради).

Типа, уколико ти имаш просек 9.0 а дотична особа 8.5 она би пре била на буџету него ти. Једноставно, цени се тај финансијски моменат и стипендирају се студенти, а не запослени у радном односу. Мени је то ок, мислим нећеш изгубити место због особе која је 7.0 него због особе која је приближна теби по успеху, а није у радном односу.

Тако је и за стипендије. Не можеш добити стипендију уколико си у радном односу, зар не? Траже ти потврту из Националне службе за запошљавање. Такође и на докторским. Ова моја колегиница из канцеларије је хтела да упише докторске, али не би била на буџету јер има веееелику плату.
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptySre Okt 16, 2013 7:15 am

RALE,ti samo kukas i samo trazis razlog zasto nesto ne mozes...zavrsila si fakultet koji si zavrsila i sada nema nazad,bolje gledaj kako to mozes sto vise da iskoristis i da se usavrsis Obrazovanje - Page 5 650269930
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptySre Okt 16, 2013 7:19 am

Аha,ok onda Obrazovanje - Page 5 650269930
Mislila sam da automatski gubis pravo na budzet ako radis, sto bi bilo skroz kretenski Obrazovanje - Page 5 1071211947


Poslednji put izmenio koni dana Sre Okt 16, 2013 7:20 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptySre Okt 16, 2013 7:20 am

Инда, немој да постанеш нова Лус! Obrazovanje - Page 5 20348227 

Ја мнооого волим тај социјални моменат. Некако пре бих дала стипендију особи која се труди, учи, има просек 8.0 или више, а нема, смрзава се, има лоше услове за живот. А шутнула бих ону од 10.0, која се башкари у парном грејању, са мамином и татином платицом и свим условима за нормално учење. Није исто учити када све имаш, када ти је све на дохват руке, и када немаш па ти је тешко.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptySre Okt 16, 2013 8:00 am

Kod nas to uopste ne gledaju. Ali bi trebali. Posebno za stipendije. Ja znam neke ljude iz grada ciji roditelji su vlasnici velikih firmi, super zaradjuju, imaju nekoliko nekretnina. A oni primaju i drzavnu i gradsku stipendiju (sto izadje preko 10000 din mesecno), dok neko mozda uopste ne moze da studira jer nema dovoljno materijalnih sredstava, iako je vredan i dobar student, samo ima nesto malo nizi prosek od njih. Ja da imam toliko prihoda ne bih se uopste prijavljivala za stipendiju.

Lus, da ti odgovorim na pitanje iz Uopstene teme Obrazovanje - Page 5 650269930 Upisujem master iz dva razloga: prvi, zato sto ima jaako puno diplomiranih pravnika, posla skoro uopste da nema, tako da mi je jedina opcija da ulazem u sebe koliko god mogu da bih se bar malo "izdvojila iz mase" (pored mastera svakako planiram i na pravosudni kada zavrsim pripravnicki, htela bih jos malo da se pozabavim engleskim jezikom itd.); drugi, zato sto smatram da ce se master za par godina sve vise traziti kao uslov za neke poslove, bas zbog toga sto ga sada maltene svi zavrsavaju (kao sto su npr. pre par godina uciteljice sa visom skolom morale da zavrsavaju fakultet, jer su odjednom to propisali kao uslov za posao). A i sad ga traze, kod nas na sudu je za sudijskog saradnika obavezan master, a mnogi pretenduju na to mesto kada zavrse pripravnicki i poloze pravosudni. Prica se da ce traziti za sudije i onu Pravosudnu akademiju. Tacno da nas ubiju u pojam Obrazovanje - Page 5 364988687
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptySre Okt 16, 2013 8:15 am

Јесте Бела, има пуно. АЛИ... нема пуно:

1. правника који су дипломирали у року
2. правника са високом просечном оценом
3. правника који су жељни да се усавршавају и напредују (макар у почетку не би добили ни динар)
4. правника који су студирали право и жељни су права јер га воле. Углавном се право студира зато што а) не знаш шта друго да упишеш б) не упишеш жељени факултет па хајде на права.
5. то што их има пуно на Биро-у, морамо да узмемо у обзир да је на бироу вееееелики део правника који су завршили ПРИВАТНЕ факултете. СВАКИ приватни факултет има смер-право. Онда, они који су студирали у типа Бујановцу, Бањи Ковиљачи и таквим истуреним одељењима'-батали. Тако да, само напред! Покорићу ја њих, само чекам на црту да ми стану. Obrazovanje - Page 5 515354487 
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptySre Okt 16, 2013 8:22 am

Kod nas su se  gradske stipendije dobijale i ako si u radnom odnosu, ali se gledao prihod po clanu domacinstva, osoba koja je imala prosek 8,00 a niko u porodici ne radi ( ili radi na crno tako da po nacionalnoj sluzbi za zaposljavanje) bila je u prednosti u odnosu na osobu sa istim prosekom , a ciji roditelji su imali prihode od 30-40 hiljada ( ovo lupam, jer naravno ne znam ko ima kolika primanja), vadila su se uverenja iz katastra, iz nsz, ja sam isto vadila potvrdu sa faksa da bih dokazala da sam student posto je to sve bio uslov za sestrinu stipendiju ...

I ja bih radije davala stipendije onima koji nemaju, stipendije bi po pravilu i trebale da idu onima kojima zaista trebaju, a ne onima koji imaju visoka primanja ...

Inda- pa sta mislis zasto sam upisla Master ...

Lus- ja znam dosta onih koji su upisali pavo jer su njihovi roditelji pravnici ili advokati, a nemaju ni talenat za to, a ni zelju da to rade . Ti si jedna od retkih za koje znam sa prava, a da su super studenti .
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptySre Okt 16, 2013 8:59 am

Rale89 ::

I ja bih radije davala stipendije onima koji nemaju, stipendije bi po pravilu i trebale da idu onima kojima zaista trebaju, a ne onima koji imaju visoka primanja ...
Stipendije se u kapitalistickom svetu daju talentovanim i uspesnim djacima. Koriste ih izmedju ostalih i firme i na taj nacin obezbedjuju sebi skolovani kadar.
Koliko ja znam na americkim koledzima uslov za stipedniju je uspeh iz srednje skole, ne finansijska situacija roditelja.
Samo se u post-socijalistickim drustvima stipendija posmatra kao socijalna kategorija.
Ako gresim, ispravite me slobodno, ali ovo je ono sto sam ja zakljucila na osnovu informacija koje imam.

MM-ovo primanje se vodi kao neka vrsta stipendije (iako mu ide i radni staz pored toga) i niko ga nije pitao koliku platu mu imaju mama i tata, nego koliko je u nauci napredovao i koje je rezultate dobio.


Poslednji put izmenio Iva dana Sre Okt 16, 2013 9:30 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptySre Okt 16, 2013 9:00 am

Niko da mi kaze kaze koliko se to placa? Obrazovanje - Page 5 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptySre Okt 16, 2013 9:16 am

Koje  то? Мастер? На мом факултету мастер је 91.000 динара. Плус сваки други пут када пријавиш исти испит 5.000 динара пријава, плус да браниш мастер рад 10.000 динара. Ја га, реално, не бих уписивала да нисам на буџету.

ЕДИТ: Заборавих, да се пријавиш на конкурс додатних 3.500 динара.


Poslednji izmenio Lus dana Sre Okt 16, 2013 9:37 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptySre Okt 16, 2013 9:23 am

Tako sam i mislila.


Poslednji izmenio bevana dana Čet Okt 17, 2013 7:56 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptySre Okt 16, 2013 9:58 am

i kod nas ce se mozda master placati. i to su tako lepo uredili sva pravila samo da bi uzeli sto vise para. a na mom "sumarstvu" znaci da se zavrsi. 
nadam se samo da ce se sve ovo studiranje isplatiti jer su nam uzeli koliko su mogli.
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

tinkerbell02


Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptySre Okt 16, 2013 9:59 am

yo i ti si na sumarskom ili sam ja pobrkala? Obrazovanje - Page 5 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptySre Okt 16, 2013 10:01 am

Ахахаххаха, јадан тај Шумарски факултет вечерас! Obrazovanje - Page 5 2343124779 
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptySre Okt 16, 2013 10:01 am

Vidis da je sumarski pod znacima navoda...
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptySre Okt 16, 2013 10:02 am

nisam. zato napisah "sumarski"  Obrazovanje - Page 5 650269930
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

tinkerbell02


Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptySre Okt 16, 2013 10:06 am

aha, pardon Obrazovanje - Page 5 650269930 umorna sam mnogo pa mi ne znam sta citam
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 EmptySre Okt 16, 2013 10:09 am

Mislim da je to znak da smo zavisni od interneta i da bi trebale da idemo na spavanje Obrazovanje - Page 5 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Obrazovanje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Obrazovanje - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Obrazovanje
Nazad na vrh 
Strana 5 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Sve ostalo :: Stvarno sve ostalo-
Skoči na: