Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Obrazovanje

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorPoruka
tinkerbell02

Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 23

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Sre Okt 16, 2013 10:10 am

vala ja sam umorna zbog faksa, ubise me predavanja i budjenje ujutru
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Sre Okt 16, 2013 10:13 am

Proci ce i to . Posle ce ti nedostajati faks, mozda cak i srednja
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

Broj poruka : 1065
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Sre Okt 16, 2013 6:51 pm

Bev, jesi li razmišljala o nekoj prekvalifikaciji?

Moja sestra je završila srednju turističku, ali se prekvalifikovala za medicinsku sestru vaspitača, i zaposlila se u Beogradu. Radi u državnom vrtiću, 6h sati joj je radno vreme. Milina.
Nazad na vrh Ići dole
koni

Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Sre Okt 16, 2013 9:42 pm

Kod mene je master skuplji nego kod Lus, ali mislim (nisam 100% sigurna) da prijave ispita ne placaju.

Da nisam na budzetu, ne znam da li bih ga upisivala. Verovatno bih, ali bih tih 1.000eura, vratila roditeljima kasnije.

3.500 prijava. 700 indeks. 100 taksa centru za razvoj karijere.

edit: jedino mislim da placaju 4. prijavu ispita 500din po ispitu, ali mislim (opet nisam 100% sigurna) da to placaju i studenti na budzetu

yo, sto? Zbog projekata?
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Broj poruka : 1766

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Čet Okt 17, 2013 1:45 am

i kod nas je master skuplji. i ako to budem morala da placam...   
cak su nam i ispiti skuplji. 

koni, pre prijave treba platiti i izdavanje diplome zavrsenih osnovnih studija.
u pravu si, placaju i studenti koji su na budzetu. aj mi kazi da nijedan ispit nisi polagala vise od tri puta?  Shocked
Nazad na vrh Ići dole
koni

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Čet Okt 17, 2013 3:01 am

Dobro, da...Samo sto ja jos nisam stigla do tog stadijuma, jer su kod nas nedavno izdali tek privih stotinak diploma od kako se 2006. preslo na bolonju. Tako da cu ja svoju dobiti ili u zimskoj raspodeli (po recima ljudi iz studentske, tesko) ili verovatnije u letnjoj

Mislim da je diploma 5.000 kod mene.
A uverenje o diplomiranju, je bilo da li 600 ili 800. Ne mogu da se tacno setim

Vi ste dobili? Ja sam mislila da je taj problem sa izdavanjem diploma bolonjcima postoji svuda

Ja?

Poslednji izmenio koni dana Čet Okt 17, 2013 3:20 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Broj poruka : 1445

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Čet Okt 17, 2013 3:15 am

Iznenadila sam se prosle godine, kad sam procitala na sajtu Fakulteta neko obavestenje, o dodeli diploma, u njemu je bio spisak svih studenata koji se pozivaju i godina kad su zavrsili. Neki su na diplomu cekali po 2-3 godine. Shocked  Ne razumem u cemu je tu toliki problem..
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Čet Okt 17, 2013 4:31 am

mora da se plati pre nego sto se uopste konkurise za master. ne znam kad daju diplome. 

uh, koni, ti si neki bas dobar student. mislim da lus ima konkurenciju  
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Broj poruka : 3396
Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Čet Okt 17, 2013 4:40 am

Yo,zar ti nisi vec na masteru?

Lus,je l` istina da se kod ans diplome dodeljuju samo 2x godisnje?to sam skoro negde procitala.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Čet Okt 17, 2013 7:55 am

*cinderella* ::
Bev, jesi li razmišljala o nekoj prekvalifikaciji?

Moja sestra je završila srednju turističku, ali se prekvalifikovala za medicinsku sestru vaspitača, i zaposlila se u Beogradu. Radi u državnom vrtiću, 6h sati joj je radno vreme. Milina.
Iskreno,nisam ni cula nista vezano za to :/

Broj poruka : 1746

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Čet Okt 17, 2013 7:56 am

Ивана, мислим да је два пута годишње. За светог Саву и Видовдан. Али немој да ме држиш за реч, мислим да постоји могућност доделе и за Крстовдан, славу факултета.

Код нас су баш ажурни. Нема шансе дуго да се чека, ја ћу своју добити у јануару. И прееееелепа је. Него, уопште за мастер нисам урачунала тих 5.000 за диплому, то је нешто што морате да имате независно од тога да ли конкуришете за мастер или не. Потврда о дипломирању улази у цену дипломе. Не плаћа се ништа додатно.
Такође, нисам урачунала ситне ствари, типа 100 динара за Каријер центар и куповину индекса и образаца.

Broj poruka : 1429
Godina : 28

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Čet Okt 17, 2013 8:19 am

I kod nas se bas ceka na diplome. Navodno se izdaju jednom godisnje, ali moje drugarice koje su diplomirale pre godinu dana jos cekaju. Ko zna kad cu ja stici na red

Sto se cena tice, nama je za master ista cena kao i za osnovne studije: 79000. Ko je na budzetu, placa samo upis 6000 din, mislim. Prijava za master je 2500 din, s tim da se mora kupiti i paket za upis (novi indeks i jos neki dokumenti) od 1100 din. Diploma i kod nas kosta 5000, a uverenje o diplomiranju 3500. Prijava master rada je 10000.

Lus, sve sto si navela pada u vodu ako veza igra bitnu ulogu u zaposljavanju, a uglavnom igra. Uh, koliko ja znam ljudi sa privatnim fakultetom ili sa drzavnim sa duzinom studiranja od 10 god koji su odmah nakon zavrsetka faksa imali zagarantovan posao sa super platom, a ja jedva uspeh da se ubacim da volontiram u sudu.

Yo, ja ni jedan ispit nisam polagala vise od dva puta (a i poslednji put sam pala ispit u drugoj godini), ne vidim tu nista cudno
Nazad na vrh Ići dole
Lus

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Čet Okt 17, 2013 8:25 am

Мени је исто за испите сасвим нормална ствар.
А што се тиче посла, увек сам оптимиста!  Па се нађем у позитивном шоку.

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Čet Okt 17, 2013 8:27 am

Bila sam i ja, veruj mi. Pa sam se suocila sa realnoscu Ali ovi iz suda su me iskreno iznenadili. Sve sudije se dive kada cuju za duzinu studiranja i da je u pitanju drzavni fakultet. I kao prosek mi je lep, a ja ga smatram solidnim. Verovatno su se svega nagledali. Ovde kod mene u gradu ih ima mnogo sa Novopazarskog.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Čet Okt 17, 2013 8:35 am

Бела, без љутње, али шта си ти радила у циљу побољшања себе као једне професионалне личности? Када си нашла нешто да радиш, макар и за џабе. Да учиш још неки језик, или да побољшаш постојећи. На семинаре, студијске групе, писала рад? Мислим, супер је то што си завршила за 5 година (беше толико) и што си учила, учила, учила. Али послодавцима то није довољно. Таквих је мноооооооогоооо. Слажем се да је веза, нажалост, данас баш битна. Али ти мораш себе да издвојиш из масе, да се ишчупаш, да када виде твоју биографију кажу: Ова мала је добра. Још није касно, ради,ради,ради. Ако треба, због новчане ситуације, немој да идеш на море, немој да идеш у Сегедин  (мада то нама тешко пада), жртвуј да би добила.

Мислим, ово су добронамерни савети, имаш потенцијал и могућност-искористи је.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Čet Okt 17, 2013 8:57 am

Lus, ja nisam rekla za sebe da sam savrsena za bilo koji posao, niti da sam odlican student. Ali znam svoje kvalitete. Ukoliko bi umesto mene zaposlili nekoga sa fakultetom zavrsenim u roku i sa prosekom iznad 9, super, svaka cast! Zasluzuje to vise od mene. Ali isto tako bih ja trebala da budem ispred mnoooogoo osoba, koji su posredstvom veze ispred mene. Jednostavno znam gde mi je mesto. A sto se usavrsavanja tice, malopre ti objasnih to u odgovoru za master. Seminare nisam pisala jer se kod nas ne cene, ne planiram ni na masteru da ih pisem. Na prakse nisam mogla da idem jer zbog finansijske situacije nisam imala stan u NS-u na poslednjoj godini studija kada su one bile aktuelne. Engleski svakako planiram da usavrsim jer mi inace super ide.
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Čet Okt 17, 2013 9:09 am

ju, izgleda da sam ja ovde zabusant!    da ne nabrajam koliko sam ispita polagala 3-4-5 puta i to nisam jedina. nama je TO normalna stvar    
ni prosek mi nije neki. 

bella, mislim da je lus usput navela seminarske radove, a tipovala je na neke aktivnosti van fakulteta, nesto sto ce pokazati da si svestrana i sposobna, nesto sto ce obogatiti tvoj cv. 

lus, ti si ista kao moja majka. ne samo u ovoj temi, nego sve sto pises kao da iz njenih usta izlazi. iskrena po cenu grubosti, ali realna, "terač", zena zmaj, grizes.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Broj poruka : 3396
Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Čet Okt 17, 2013 9:19 am

Yo,nisi najgora,ne brini.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Čet Okt 17, 2013 9:19 am

Нико теби не говори да си савршена, нити да не треба да будеш испред "слабијих" студената. Него да послодавци не цене само просек и године студирања него мнооого више. Мастер је данас сасвим обична ствар, ништа специјално. Нисам мислила да пишеш семинарске, него да похађаш семинаре нпр. о миту и корупцији, о "белом оковратнику" итд. Да похађаш школу нпр. Људских права која се ове године одржава у Београду, и ако те изаберу потпуно је бесплатна (храна, смештај итд.). Многима се не свиђа, јер мораш да издвојиш време, али је корисно.

Ја сам ове године, ишла по Ромским насељима (оним картонима) који су ужаааасни, што смрде и што су прљави. Зашто? Зато што је вееелики број Рома у очима права невидљив. Немају основне документе, немају право на дечији додатак, немају здравствено осигурање, немају ништа. Не могу да се школују, не знају ко им је отац, мајка. Велики број су избеглице. Ми смо ишли прикупљали податке, обезбеђивали им основна права, водили поступке. И то се цени, цени се када си друштвено активан, када волонтираш (не мора да буде у вези права), цени се када се види да си користан члан друштва.

Пусти везу, везе је увек било (само што нас је данас појела), гледај себе. И добро искористи то волонтирање, питај, тражи, ради. Примете људи рад.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Broj poruka : 1384

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Čet Okt 17, 2013 9:29 am

Ovo za cekanje diplome je tacno, evo moja sestra sutra tek dobija diplomu a diplomirala je pre vise od godinu dana .

p.s. U pravu je Lus kada kaze da moras raditi na sebi, ja sam u svoj CV- pocela da pisem i to da sam radila kao popisivac i jos neke stvari, cisto da se vidi da nisam sedela kod kuce i blejila izmedju 4 zida .  Naravno nisam slagala sve sto sam napisala je tacno ...

Tacno je i ovo za rome, prilikom popisa imali smo prilike da popisujemo i rome ( mislim da je bar njih 20 zivelo u istoj kuci) svi su bili u srodstvu dakle otac, majka, dete,unuci, zet itd. Ali nisu znali i kako im se deca zovu, ko je cije dete itd. devojcice od 13-14 god. su bile trudne . Zaista zalosno . Da ne spominjem i ostale slucajeve koje smo imali prilike da vidimo. Prosto se zahvalis tome sto si zdrav, prav i imas krov nad glavom .
Nazad na vrh Ići dole
Bella

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Čet Okt 17, 2013 9:36 am

Iskrena da budem, do sada ni za jedan seminar nisam cula. Na fakultetu smo imali neke klinike koje mene stvarno nisu interesovale (tipa Klinika za zastitu zivotne sredine) pa nisam imala nameru tamo da gubim vreme. I bio mi je cilj da sto pre zavrsim fakultet, imala sam svoje razloge za to, prvenstveno materijalne, mama me je pozurivala zbog toga stalno, a i ja sam htela da joj udovoljim jer verujem da joj nije bilo lako da sama iskoluje sestru i mene.

Sve u svemu, smatram da je fakultet tek prvi korak u mom obrazovanju, imam ja jos dosta da ulazem u sebe u profesionalnom smislu.
Nazad na vrh Ići dole
koni

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Čet Okt 17, 2013 9:45 am

Yo** ::
mora da se plati pre nego sto se uopste konkurise za master. ne znam kad daju diplome. 

uh, koni, ti si neki bas dobar student. mislim da lus ima konkurenciju  
Kod nas ne mora

Nazad na vrh Ići dole
Lus

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Pon Okt 21, 2013 12:37 am

Koni, lose sa bila obsvestena. To prethodno o radu i budzetu vazi za doktorske studije. Za master, ukoliko radis, odmah otpadas sa budzeta. Eno jedna devojka 9.82 na samofinansiranju. ;)razlikuje se od fakultetA do fakulteta.
Nazad na vrh Ići dole
koni

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   Pon Okt 21, 2013 5:26 am

Lus ::
Koni, lose sa bila obsvestena. To prethodno o radu i budzetu vazi za doktorske studije. Za master, ukoliko radis, odmah otpadas sa budzeta. Eno jedna devojka 9.82 na samofinansiranju. razlikuje se od fakulteta do fakulteta.
Sa mastera otpadas ako radis? O boze, to je debilno da neko nema pravo na budzet koji je zasluzio, samo zato sto ima posao.

Inace kod mene su neke kolege koje su zaposlene, upale na budzet. Nas niko nije ni pitao da li radimo ili ne - nikakvu potvrdu nismo donosili. Jedino na sv obrascu to ima da zaokruzis, ali kao da to neko gleda i proverava te podatke
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Obrazovanje   

Nazad na vrh Ići dole

Obrazovanje
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 6 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Sve ostalo :: Stvarno sve ostalo-
Skoči na: