Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Gay populacija (LGBT)

Ići dole 
+12
Lara
tinkerbell02
Iva
bevana
Yo**
una
Ivana
*cinderella*
StormZ
Jeci
inda
pahuljicaa
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Gay populacija (LGBT) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gay populacija (LGBT)   Gay populacija (LGBT) - Page 4 EmptyNed Dec 01, 2013 11:38 pm

Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Gay populacija (LGBT) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gay populacija (LGBT)   Gay populacija (LGBT) - Page 4 EmptyUto Dec 03, 2013 7:53 am

Ja ne bih izasla na glasanje, ne zanima me ako se vec ne tice mene. Gay populacija (LGBT) - Page 4 364988687
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Gay populacija (LGBT) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gay populacija (LGBT)   Gay populacija (LGBT) - Page 4 EmptySub Dec 07, 2013 9:45 am

Ја бих гласала против. Једноставно, моје мишљење је традиционално, брак је заједница мушкарца и жене. И ту је тачка, без могућности проширења.

Са друге стране, сасвим би ми било ок да они могу на неки начин да легализују свој однос (у смислу наслеђивања, имовине и осталих права). Само би се та заједница звала некако другачије, брак-не.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Gay populacija (LGBT) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gay populacija (LGBT)   Gay populacija (LGBT) - Page 4 EmptyNed Dec 08, 2013 11:55 am

Lus Gay populacija (LGBT) - Page 4 3947323609 
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Gay populacija (LGBT) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gay populacija (LGBT)   Gay populacija (LGBT) - Page 4 EmptyPon Dec 09, 2013 12:36 am

Lus tako nesto pokusavaju da usvoje u Poljskoj ali za sad ni makac.
Nije bitno kako ce im se zvati zajednica, bitno je da im se omoguce prava koja imamo svi mi ostali.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Gay populacija (LGBT) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gay populacija (LGBT)   Gay populacija (LGBT) - Page 4 EmptyPon Dec 09, 2013 2:16 am

U nekim zemljama je zabranjeno sklapanje braka izmedju pripadnika istog pola, ali im se priznaje vanbracna zajednica i sva prava koja iz toga proizlaze. To je po meni najpravednije resenje. Usvajanje dece im takodje ne bih dozvolila.

Posto sam tek videla svoju temu, da kazem i ja svoje misljenje Gay populacija (LGBT) - Page 4 650269930 Nemam nista protiv gay populacije, ne smeta mi ako razmenjuju neznost na javnom mestu, drze se za ruke i ostalo (smetalo bi mi da se ponasaju bas vulgarno, sto mi, uostalom, smeta i kod strejt ljudi, ali i na to okrenes glavu i problem resen). Za paradu nisam, jer ne vidim da to ikako doprinosi njihovim pravima, a sa druge strane time svesno uzrokuju nerede. Ne vidim apsolutno nikakav smisao i potrebu toga, mada ne mogu da kazem da mi smeta i da me ugrozava. Za usvajanje dece nisam jer, prvo mislim da je u interesu deteta pozeljna i ocinska i majcinska figura, a drugo, nikako ne mogu da zamislim dva muskarca koja odgajaju malo dete Gay populacija (LGBT) - Page 4 650269930 Mislim, ako zakon ne dozvoljava usvajanje dece samohranim roditeljima, zasto bi to dopustili gay parovima?

Nego, da vas pitam, sta mislite o uzroku homoskeksualnosti? Da li je to urodjeni "poremecaj" ili pak prirodna pojava i ako je urodjeno, da li je nasledno? Znam primer dva brata, obojica su gay. Ili je mozda posledica socijalnih faktora? Tu opet imam primer druga iz srednje koji je odrastao sa majkom, bez ocinske figure, imao je zenstveno ponasanje, druzio se uglavnom sa devojkama i nedavno proklamovao kao gay.
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Gay populacija (LGBT) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gay populacija (LGBT)   Gay populacija (LGBT) - Page 4 EmptyPon Dec 09, 2013 3:22 am

Ja mislim da je sve po malo.
I urodjeno, u smislu hormona (iako imam u okolini devojku koja je promenila pol i koja je ceo zivot sebe smatrala muskarcem, nikada se nije dobro osecala sa svojim polom, i iako je to drugacije i to ima velike veze sa hormonima, ili sa tim "urodjenim"), onda i porodica, uticaj drustva, okoline i medija. Sve to zajedno. Plus sto je to sad jaako popularno. Ali zaista mislim da je to u manjoj meri normalna pojava, tj. kod malog broja ljudi je to njihovo prirodno osecanje i svest o sebi i ljubavi.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Gay populacija (LGBT) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gay populacija (LGBT)   Gay populacija (LGBT) - Page 4 EmptyPon Dec 09, 2013 3:31 am

To mi dodje isto kao da neko pita: A sta je uzrok toga da ste strejt?
Od kud znam, i koga briga. Tako je, kako je.

Sto se usvajanja dece tice ja bih im uvela ista pravila kao za sve ostale, a koliko znam uslovi za usvajanje su rigorozni za bilo koga. Ne vidim sto bi bolje bilo da dete odgajaju mama i tata, a tata je npr. alkoholicar, nego dve mame ili dve tate koji su normalni (ako izuzmemo to sto su gej). Mozda bi bilo najbolje oduzeti roditeljska prava pedofilima, nasilnicima, kriminalcima, alkoholicarima... Tad bi mi bilo fer zasto i gej parovi ne mogu da imaju decu.

Prosto mi nije fer da bilo ko bude uskracen za bilo koje pravo zbog seksualne orijentacije, kad ima mnogo ozbiljnijih i opasnijih vrsta ponasanja, pa se njima ne oduzimaju prava, nego obratno, sva su im dopustena.

Nego evo jednog konkretnog primera: Dve zene su gej, jedna ima dete. Dete zivi sa njih dve ceo zivot, voljeno je, zasticeno, cisto, uredno, skolovano, sve mogucnosti ima. Desi se udes i mama deteta umre. Druga mama (ne bioloska) nema prava na dete i dete zavrsi u domu. Da li je to vama fer?
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Gay populacija (LGBT) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gay populacija (LGBT)   Gay populacija (LGBT) - Page 4 EmptyPon Dec 09, 2013 4:30 am

Iva, to sto si navela za alkoholicare, nasilnike, pedofile i ostale delikvente nema smisla. Sama si rekla da su uslovi za usvajanje rigorozni, pa zar mislis da bi se takvim ljudima dodelilo dete?  Rolling Eyes A oduzimanje roditeljskog prava je moguce za sve, tako da se svakako primenjuje u gore navedenim slucajevima. Meni je sasvim logicno da se gej parovima ne dozvoli usvajanje, ako se ne dozvoljava npr. zeni bez muza koja je stambeno i finansijski situirana, u idealnim godinama za radjanje.

Sto se tvog primera tice, ta druga zena se ne moze nazvati "drugom mamom" jer dete moze da ima samo jednu majku Gay populacija (LGBT) - Page 4 650269930 Dakle, to bi bila vanbracna partnerka njene majke, detetu po srodstvu ne dodje nista. A ako bi se dozvolilo usvajanje dece u jednoroditeljskim porodicama, ta zena bi svakako imala apsolutno pravo na usvajanje i prednost u odnosu na sve ostale kandidate.

Kad smo vec kod toga, eto jos jednog razloga zasto sam protiv. Totalno mi je idiotski da neko odrasta u ubedjenju da ima "dve mame" ili "dva tate". Kako uopste objasniti detetu koje ide u vrtic zasto je njegova porodica drugacija od svih ostalih?
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Gay populacija (LGBT) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gay populacija (LGBT)   Gay populacija (LGBT) - Page 4 EmptyPon Dec 09, 2013 4:38 am

Bella ::
 A oduzimanje roditeljskog prava je moguce za sve, tako da se svakako primenjuje u gore navedenim slucajevima.

moguce, ali u koliko slucajeva se to zaista i desi? bar u Srbiji, verujem jako malo.

Nego, ja nisam za usvajanje dece od strane gej parova, ali ima i argumenata koji su na njihovoj strani.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Gay populacija (LGBT) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gay populacija (LGBT)   Gay populacija (LGBT) - Page 4 EmptyPon Dec 09, 2013 4:51 am

A kako detetu objasniti da mu mame vise nema i da jedini drugi roditelj za koga zna ne moze da brine vise o njemu, pa ce zbog toga da ide u dom jer je tamo zdravija sredina?

Meni teroetisanje ne ide od ruke, bitni su mi realni zivotni primeri.  Takodje nisam avodkat pa ne mogu da pobedim u raspravi sa nekim ko ce da me izbombarduje ovakvim "druga zena se ne moze nazvati "drugom mamom" jer dete moze da ima samo jednu majku" argumentima.

Slican primer kao ovaj koji sam navela imaju dve moje drugarice koje zive zajedno. Ne usudjuju se da imaju decu, mada imaju i vise nego odlicne uslove za dete. Ali jbg zive u SLO, koja nista bolja nije od Srbije po pitanju zaostalosti stavova. Pa one umesto dece cuvaju kucice. Koga je briga sto bi bile divne majke i sto bi od deteta napravile divnog coveka? Ne smeju da ga imaju jer ako se nekoj od njih nesto desi ona druga moze da se pozdravi sa detetom, a na taj rizik nisu spremne.

I Bela, ja jos nisam cula da je nekom alkoholicaru ili nasilniku oduzeto roditeljsko pravo. Pa evo sta se deslo sa onom zenom sto je bila udata za Hrvata. Dosao, potplatio sudiju i umalo dete da vrate ocu dokazanom nasilniku. A sto se pedofila tice, usvajaju ih samo tako, nego retko koji slucaj izbije u javnost. A kad izbije onda huka-buka tri dana i nikom nista. Kako kod nas, tako i u svetu.
Ali bitno je da zastitimo decu od gej parova, oni su istinsko zlo na svetu, ma pojesce decu prosto, kao vestice iz Ivice i Marice.


Poslednji izmenio Iva dana Pon Dec 09, 2013 5:08 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Gay populacija (LGBT) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gay populacija (LGBT)   Gay populacija (LGBT) - Page 4 EmptyPon Dec 09, 2013 5:06 am

tesko je pitanje. tesko je odgovoriti da ili ne i uopstiti pravilo kada se sve razlikuje od slucaja do slucaja. 

ja se jos dvoumim sta bi bilo bolje, ali razumem i jednu, i drugu stranu.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Gay populacija (LGBT) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gay populacija (LGBT)   Gay populacija (LGBT) - Page 4 EmptyPon Dec 09, 2013 5:11 am

Gay populacija (LGBT) - Page 4 1460123_10201652308421261_1721499049_n
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Gay populacija (LGBT) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gay populacija (LGBT)   Gay populacija (LGBT) - Page 4 EmptyPon Dec 09, 2013 8:28 am

vala, kakva je situacija s muskarcima, i ja cu da se preobratim...

steta sto nemamo nikog na forumu ko je gej. da cujemo iz prve ruke  Gay populacija (LGBT) - Page 4 650269930 

uvek sam ocekivala da to bude stormz, ali... Gay populacija (LGBT) - Page 4 312503953
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Gay populacija (LGBT) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gay populacija (LGBT)   Gay populacija (LGBT) - Page 4 EmptyPon Dec 09, 2013 10:03 am

Yo** ::
vala, kakva je situacija s muskarcima, i ja cu da se preobratim...

steta sto nemamo nikog na forumu ko je gej. da cujemo iz prve ruke  Gay populacija (LGBT) - Page 4 650269930 

uvek sam ocekivala da to bude stormz, ali... Gay populacija (LGBT) - Page 4 312503953


Hahahah. E pa stvarno si car!

Nama je jedan profesor sa fakulteta rekao da je to kao bolest sa kojom se rodis...ali da to ne prepoznas i zato je dosta slucajeva da se ''preobrate'' Gay populacija (LGBT) - Page 4 650269930
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

tinkerbell02


Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

Gay populacija (LGBT) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gay populacija (LGBT)   Gay populacija (LGBT) - Page 4 EmptyPon Dec 09, 2013 11:17 am

zasto se daje naziv za ljude koji su gej, bolest!? To nije bolest, vec seksualno opredeljenje, nemaju oni sidu ili grip pa da su bolesni, samo vole osobe svog pola, pa sta, neka ih, dok god me ne ugrozavaju ni na koji nacin, meni ne smetaju
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Gay populacija (LGBT) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gay populacija (LGBT)   Gay populacija (LGBT) - Page 4 EmptyUto Dec 10, 2013 2:51 am

Iva, cesto se oduzima roditeljsko pravo, veruj mi, bar ja imam uvid u to. A argument "necu da rodim dete jer nema ko da se brine o njemu ako se meni nesto desi" mi je besmislen. Pa isto tako npr. moze da se desi da oba roditelja poginu u saobracajnom udesu, ili da muz naprasno ostavi zenu zajedno sa detetom i vise nikada se ne javi, zatim moze jedan roditelj da umre i jos milion slicnih situacija dovodi do toga da dete ostane sa jednim roditeljem (ili bez ijednog) koji za slucaj da mu se nesto desi ne bi imao kome da ga poveri. Kada bismo svi tako razmisljali, niko ne bi ni imao decu.

Verujem da si ti malo pristrasna jer imas te gej prijateljice, verovatno bih i ja tako razmisljala. I stvarno verujem da bi dve zene mogle lepo da odgajaju decu (ne ulazim u to kakve bi to posledice imalo po njihov razvoj), ali sta je sa muskarcima? Prirodno je da oni nikada ne mogu da budu toliko brizni sa decom kao zene, niti se razumeju u mnoge stvari oko dece. A zakon mora biti isti za sve.

Sa druge strane, neko je vec spomenuo osudu okoline. Morati biti svesne da zakonodavac i te stvari uzima u obzir. Jednostavno, usvajanje dece se vodi po principu najboljeg interesa deteta. A za dete svakako nije najbolji interes da bude ismevano i sikanirano zbog toga sto ima dve mame ili dve tate, a takva je trenutno situacija u drustvu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Gay populacija (LGBT) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gay populacija (LGBT)   Gay populacija (LGBT) - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Gay populacija (LGBT)
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Sve ostalo :: Stvarno sve ostalo-
Skoči na: