Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Porodicni problemi

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
bojano

Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 25

PočaljiNaslov: Porodicni problemi   Uto Avg 20, 2013 3:39 am

Malo zaista neobicna i neprijatna situacija mi se desava, u skroz pogresnom momentu, a mislim da necu moci sama da je resim...Iskreno mi je tesko da o tome pricam sa najboljom drugaricom i deckom, a mozda cu uspeti ovako malo da olaksam...
Naime, imam sestru koja je 7 godina mladja od mene, sad je 8. razred..Pubertet je vec odavno pocemo, ali dodatni problem je sto ima cudnu, tvrdoglavu narav... Najbolju drugaricu je jednom prilikom ogovarala, i to dete sa kojim je pricala je otisla kod ostalih njenih drugarica i ispricalo kako moja sestra njih ogovara, smatra glupe, itd... Ne verujem iskreno da je tako rekla sve, ali pokusavam da budem sto objektivnija... I onda se cela grupa devojcica pobunila protiv nje i niko nece sa njom da govori... Jedno vece su je napadale ispred kuce da prizna sta je sve rekla i uradila, na sta je ona plakala, ali je rekla da nema sta da prizna i da im je rekla sve sto je tad rekla...I to je bas bilo mucno, svadja je trajala pola sata, da bi se moja mjka umesala, i samo pitala sta je problem...I tad su se one rastale, i od tad ne pricaju...
E sad ta drugarica joj je rekla da ce se naci nasamo da pricaju jer ju je to jako povredilo, ali je ona nije nazvala...A moja sestra nece nju da zovne...
Medjutim, to nije najgora stvar, jos gore je sta se desava po drustvenim mrezama, tj. ask-u... Tu je pocelo vredjanje jer je ona namerno pricala drugaricama ko joj se svidja, sa kim je izlazila navodno, tralala, a u sustini ni sa kim nije bila jer je moji bas kontrolisu... I sad je na netu pocelo da izlazi kako je ona ku*va...Pa kao, ako si ti takva, ko zna kolike su ti majka i sestra ku*ve, i kojekakve vulgarnosti...Kulminacija je bila da je neko pisao kako moja majka je varala tatu dok je radila u drzavnoj firmi, kako je nije sramota...Zatim da je tata vara sa koleginicom koju vozi na posao...Verovatno je nesto pisalo i za mene ali mi nisu rekli... E, ali to sto se desavalo ona nije nama govorila, vec je majka kontrolisala joj drustvene mreze i naisla na to...Zena se frapirala, nervni slom dozivela, pokazala to sestri da je videla, ona se ko prut tresla, krajnje odvratna situacija. I onda je ona izbrisala sve te profile, tralala...
Danas me zove u bg, prica mi to, ja ko luda...Nagovori me da zovnem sestru da pricam sa njom, da mi isprica sve, itd...I ona je to meni ispricala, ali nista dubinski...Ja sam pokusavala da je nagovorim da zovne drugaricu da pricaju, ne mora da se pomire samo da razgovaraju na sta je ona meni rekla da nije ovca da trci za nekim...Na fb sam poslala toj njenoj drugarici poruku i pitala je sta se desilo, ali mi nije odgovorila, vrv sam ishitreno odreagovala, ali nisam imala kud...
Zaista ne znam kako da se nosim sa ovom situacijom, moze li neko bilo kakav predlog da mi da za sestru, zelim da je iscupam iz svega toga, i da shvati poentu...Da nauci nesto...Za roditelje me to uopste ne interesuje jer je to njihova stvar..
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Broj poruka : 3396
Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   Uto Avg 20, 2013 4:29 am

ja sam procitala i u soku sam,ali ne znam sta da kazem... Shocked 
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

Broj poruka : 1065
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   Uto Avg 20, 2013 4:30 am

Sličan problem smo imali mi, tj. moja sestra (takođe 7 godina mlađa) kad je bila 7.razred. To je dovelo do toga da je 8.razred završila u drugoj školi.
Nemam adekvatan savet. Ona i sad ume da ogovara i napravi neprijatnu situaciju. Pre par meseci je mom bivšem dečku pisala na fb da mm nikad nije kod kuće, da mi ne pomaže, da sam ja isfrustrirana, po ceo dan u govnjivim pelenama itd. Ma užas! Što je najgore, ništa od toga nije tačno, ona ni sama ne zna što je to uradila. Često me uvuče u neke gluposti. Jednom je ogovarala neku devojku kod njenog dečka, pa je taj pogrešno objasnio odakle mu informacije, pa je ta došla kod mene i mene napala ispred kuće (živela sam u glavnoj ulici), dečko nije stigao da joj objasni da to nisam ja...
Nazad na vrh Ići dole
bojano

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   Uto Avg 20, 2013 4:34 am

Pa ako to ne raspravi do pocetka skolske godine, ja ne znam da li ce sa jednom devojcicom pricati... Majka mi rece da ako bude doslo do toga da se ovo nastavi da ce je prebaciti, ali ne znam koliko je to dobro... Ne znam da li da se uopste mesam, roditelji su tu da je vaspitaju, a opet ne mogu da gledam kako joj ne mogu nista...
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

Broj poruka : 2170
Godina : 23

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   Uto Avg 20, 2013 6:21 am

Bojano, imala sam licno JA ovakav problem...samo sto je situacija bila da ja stvarno nista nisam rekla ili uradila...nego je ta mala Tijana izmislila jer je zelela to drustvo za sebe a na mene je bila ljubomorna. To je bilo u TRECEM SREDNJE. Pa vi vidite...i to je prica bila da sam ja rekla da jednoj od njih nece stajati ono sto ce da sije za maturu... O boze. A ja nit sam znala ko sta sije, nisam slusala te price uopste. One su mene ispred skole uhvatile i vukle za ruku kao debila i vikale mi.

Broj poruka : 1588
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   Uto Avg 20, 2013 6:28 am

Ja mislim da treba da sednes i porazgovaras s njom i da joj objasnis da to nista ne valja.Da ne treba da se trudi da se posto poto svidi nekom.Mora da ima svoj stav,ili da pocne da ga gradi.I da je ogovaranje jako ruzna stvar,i da je nikuda nece odvesti.Neke stvari mora da ignorisi ili precuti.Al opet sve su to decija posla,i sve je to deo odrastanja.Mene su voleli strasno da ogovaraju u skoli,pa da pricaju kojekakve gluposti.Mali psihici.Deca u sustini umeju da budu zla jako,ali ti treba sestru da uputis da na sto bezbolniji nacin prodje taj period.Pronadji neki nacin,lepo popricaj s njom,nemoj da je kritikujes jer ces samo postici suprotan efekat.
Nazad na vrh Ići dole
Romanticna

Broj poruka : 202

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   Uto Avg 20, 2013 8:07 am

i reci joj da drugarice izmisljaju i kada nije istina kako bi se dodvorile drustvu, tako da ce sigurno ispricati ogovaranja. i reci joj da svi vide kakav je ko, nema potrebe prepricavati i ogovarati. eventualno ispricaj neku 'pricu' kada si ti bila mladja koja je slicna i kako si izvukla poentu. ti si njen idol kao starija sestra i sigurno ce se osloniti na to kako si se ti ponela u slicnoj situaciji.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Broj poruka : 3396
Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   Uto Avg 20, 2013 8:09 am

ja ne mogu da verujem da su devojcice od 15 god.sposobne da naprave takvu kampanju protiv svoje drugarice...Shocked 
Nazad na vrh Ići dole
Romanticna

Broj poruka : 202

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   Uto Avg 20, 2013 8:15 am

o da, meni su to radile bez ikakvog povoda u 4 osnovne. u stvari, tada sam bila malo osetljivija i valjda su videle da me sve pogadja pa su me maltretirale. sva sreca pa sam tada presla u drugu skolu zbog drugih razloga, preselila sam se u drugi deo grada, ali na sve i svasta su deca sposobna.
Nazad na vrh Ići dole
inda

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   Uto Avg 20, 2013 9:50 am

Ja sam procitala sve i stvarno nemam komentar...
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

Broj poruka : 1490

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   Uto Avg 20, 2013 10:22 am

ti pokusaj da popricas s njom, i da je uputis kako da resi situaciju, ali mora i ona voljna da bude da se to resi

ja sam imala situaciju u 6-om osnovne kad su se ˝najbolje˝ drugarice moje okupile i stale preda mnom i rekle mi kako ne zele vise da budu u mom drustvu i da se ja druzim sanjima, bez ikakvog razlga, gore se u zivotu nisam osecala,a deca ni ne shvataju koliko mogu takvim ponasanjem nekog da povrede, bas daleko idu sa bezobrazlukom
Nazad na vrh Ići dole
bojano

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   Uto Avg 20, 2013 11:43 am

Ivana, generacija je veoma opasna, nisu glupi ni naivni, sve deca bombardovanja... Majka je pricala sa njom, i sestra joj je navodno sve rekla, medjutim kada je usla na fb shvatila je da ju je 90%slagala... Ja sam pokusala da pricam danas sa njom, a ona ni da cuje, ne zeli da slusa, sve govori kako je smaram,itd...
Nazad na vrh Ići dole
inda

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   Uto Avg 20, 2013 2:15 pm

bojano,roditelji imaju sifru od njenog naloga ? Onda nece ni da se trudi da vam prica,kada zna da cete procitati sve...meni je to nepostovanje privatnosti.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   Uto Avg 20, 2013 9:31 pm

Slazem se sa Indom. Ali ja sam shvatila da oni imaju svoj nalog preko kog mogu procitati te stvari. Mislim da cete se truditi u prazno da pricate s njom o tome, ona ima 15 godina, sad je u tim godinama kada je vise buntovna nego razumna. A i osetljivija nego inace. Ovo ce joj biti dobra skola, naci ce nove prijatelje. Te devojke su zle sto joj to rade. Ja kad bih saznala da me je neka ''drugarica'' ogovarala, okrenula bih joj ledja, za mene ta osoba ne postoji vise. A ne da ja nju pitam sta, kako, zasto ili da je ponizavam nesto. Nego tu je problem sto su one u grupici. Nije samo jedna protiv nje, nego citava grupa. I jedini nacin je da sa svakom pojedinacno poprica. A ne kao s grupom. Da kaze sta ima i da prekine druzenje s njima. Naci ce nove prijatelje, ipak krece u srednju skolu za 2 nedelje...

Broj poruka : 1445

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   Uto Avg 20, 2013 9:42 pm

Nepostovanje privatnosti je najmanji problem ovde, cini mi se. Kad deca od 15 godina pisu, govore i rade takve stvari, naravno da roditelji treba da ih proveravaju.
Nemam neki adekvatan savet. Mislim da ne treba da menja odeljenje. To sto je bilo, to ce proci. Tvoja sestra bi trebala da se javi toj nekoj svojoj drugarici, kad vec ova njoj nece. Mada, ako je i ona bila ta koja je dolazila da je proziva ispred vase kuce.. Ne znam. Ja nekako mislim da ce te devojcice doci sebi. A ne bi skodilo da tvoja sestra poprica malo sa psihologom.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   Uto Avg 20, 2013 9:59 pm

Ako se javi prva nekoj od njih, one ce to razglasiti svuda...kako ona trci za njima. Cim su mogle takve stvari da pisu po drustvenim mrezama, nema ona sta s njima da prica vise...jedino zbog sebe, ako hoce da ih stavi gde im je mesto. Krajnje je bezobrazno da joj vredjaju majku i oca i pricaju svasta za porodicu. I to javno!
Da sam na njenom mestu, ja ne bih s njima pricala, osim da im objasnim koliko su jadne one u stvari.

Slazem se sa Larom da treba da poprica s psihologom ako ste u mogucnosti...jer ovakva situacija, u tim godinama, moze dosta da utice na nju.

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   Sre Avg 21, 2013 12:40 am

Ne, ne, nemamo njenu sifru profila, majka je sve saznala preko svog profila jer joj je bilo cudno.... Ona je dete koje je u odnosu na mene imala ogromnu slobodu, jer sam ja ta koja joj je cuvala ledja, u smislu ocisti pola kuce, a treba celu da bi izasla, a ja zavrsim ostatak... Dok meni nije imao ko da cuva ledja..
Ne krece u srednju, krece u osmi razred, zbog cega je i bio problem... Sinoc je pricala sa majkom, majka je pitala za decka, ona joj rekla da nema, da nije imala, itd. Majka je nagovori da joj pokaze poruke i normalno da ima da vidi da je slagala, da ima decka, simpatiju, skroz bezazlena laz, koja ju je malo dublje pokopala... I onda joj je majka rekla da je izgubila poverenje, itd, da ce morati vise da pazi sta radi, da nece biti popustanja ni oko ucenja, niti slicno, i nagovorila je da zovne drugaricu da pricaju... Izvinile su se jedna drugoj, ispricale sta su imale, makar da u skoli lepo funkcionisu...Onda su dosle druge devojcice i izvinile se... A majci je rekla da ih nece vise toliko zvati i druziti se sa njima jer su je povredile...
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   Sre Avg 21, 2013 1:56 am

Dobro, barem su resile to. Ja sam e shvatila da je zavrsila osmi, a ne da ce sad u osmi. Ne brini se za nju, to su donekle normalne stvari, ona je ocigledno jaka, uspela je da prevazidje to.
A kako me je rastuzilo ovo za cuvanje ledja...eto sta ti je starija sestra
bice ona okej s njima, to je prolazna faza ako su se pomirile. U pocetku ce da bude udaljena, ali vremenom ce se vratiti na staro. Samo mora majka da razgovara s njom i da pokusa da shvati zasto je ogovarala tu devojcicu... Mozda joj zavidi na necemu. Pa da se to ne bi razvilo u kompleks, neka tvoja majka poprica s njom o tome. Nemoj me pogresno shvatiti. Ali treba se zapitati zasto je ogovarala najbolju drugaricu i reci joj da to ne sme da radi jer ce proci lose u zivotu. Sto se tice drustva.

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   Sre Avg 21, 2013 3:38 am

bojano,super sto su se bar pomirile ..i mi smo imale svadja,ali ne toliko strasnih i nije bilo takvih uvreda...bice one ponovo sve dobre,to su samo prolazne faze. Ja bih je savetovala da malo spusti loptu nekad

Danas smo nas 6 imale jedan ozbiljan razgovor ,jer nas je jedna posle 10 god prijateljstva lagala i opasno smo je napale,a na kraju se ispostavilo da je problem mnogo veci,da joj je majka u bolnici nekoliko dana i da nije mogla i sa tim da se zamara...naravno da smo se izvinile sve i da smo ostale da pricamo sa njom koliko je bilo potrebno...
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   Sre Avg 21, 2013 4:01 am

Ja sam dosla u situaciju prosle godine da mi je bas bilo neprijatno u drustvu tih devojaka...napale me, bez razloga...a nisu se izvinile, sto je najgore...nastavila sam ja s njima da se druzim, ali sam bila na distanci posle svega toga. A rekla sam im stvarno tada svasta...tipa ''ne znam kako vas nije sramota, posle 11 godina druzenja da me tako napadnete i to zbog osobe koja uci sa nama godinu dana...e pa svaka vam cast, ajde dovedite lepo i nju pa neka kaze...'' i mala dosla i kaze da sam ja to njoj na fejsu rekla. I onda ove skocile na nju da ja nemam fejs i ukapirale da ih je slagala sve redom.

Surov je ovaj svet odrastanja

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   Sre Avg 21, 2013 10:37 am

Mnogo je surov taj svet, ja se secam kakve sam ja probleme imala, ali samo zato sto sam streber...
Nadam se da ce ovo se zavrsiti, jer traje predugo...
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   Sre Avg 21, 2013 12:22 pm

Hoce sigurno...mora. Ima li ona jos neke drugarice izvan te grupe?

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   Pet Avg 23, 2013 3:43 am

Ona nema gde nema drugove i drugarice, druzeljubljivije dete videla nisam...
Nazad na vrh Ići dole
inda

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   Pet Avg 23, 2013 7:35 am

bojano,pa to je onda normalno da su bas nju napali zbog ogovaranja...jer verovatno ima najvece drustvo i znaju da ima gde da ode,ako hoce...tako sam se ja jednom nesto bzvz posvadjala sa drugaricama u sestom /sedmom razredu,ne secam se i nisam htela da izlazim sa njima 2-3 dana...vec sam bila sa drugim drustvom i onda su se one meni izvinjavale,a bila je stvarno neka glupa svadja ...ma bice to sve ok
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   Pet Avg 23, 2013 8:15 pm

Inda, ne verujem ja da su nju napale zato sto ima gde da ode ako se posvadjaju moguce je da su ljubomorne...kao sto je moja jedna bila ljubomorna pa je pokusavala da me posvadja s drugom ekipom.
Ma bice sve to okej. To je normalno za njene godine.

PočaljiNaslov: Re: Porodicni problemi   

Nazad na vrh Ići dole

Porodicni problemi
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Bolna menstruacija
» PMS - predmenstrualni sindrom
» Ginekolog-pitanja i saveti
» Problemi sa stopalima
» Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja