Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Šta poneti u porodilište

Ići dole 
AutorPoruka
*cinderella*

Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 33

PočaljiNaslov: Šta poneti u porodilište   Pet Avg 30, 2013 9:43 pm

Neću pisati o nalazima, to će vam reći ginekolog.

1. Mrežasti ulošci - trebaće vam i pre nego što se porodite, jer već tad kreće krvarenje, curka vodenjak. Posle porođaja se stavljaju dva, jedan preko drugog. Znači, bar 3 pakovanja ponesete, pa će vam vaši doneti još.
2. Mrežaste gaćice (u apoteci 1kom košta 80din). Treba vam onoliko pari koliko dana ste u porodilištu. Tamo sam ih bacala posle upotrebe, a kod kuće sam ih prala. Nosila sam ih dok nije prestalo krvarenje, i koristila isključivo mrežaste uloške.
3. Spavaćice. Zavisi od porodilišta, u našem porodilje nose svoje. Odmah ponesite 3. Jednu sam nosila pre porođaja i za bušenje vodenjaka, u drugoj sam se porađala, treću sam obukla kad sam se istuširala posle porođaja. Posle će vam trebati bar još 2, ali to će vam donositi vaši kad dođu u posetu. Bitno je da spavaćice imaju dugmiće na grudima, zbog dojenja. Nemojte nositi neke lepe, možda posle ne uspete da skinete fleke od krvi i mleka.
4. Papuče. Ja sam nosila gumene klompe.
5. Pribor za ličnu higijenu.

Za bebu:
1. Pelene. Otprilike 8 dnevno. Ja sam nosila pampers new baby 2. U nekim porodilištima insistiraju na neotvorenom pakovanju, kod nas nisu. Bebama nisu stavljali široki povoj u porodilištu. Garderoba takođe ne treba, oblačili su im bolničke bodiće.
2. Vlažne maramice. U početku sam kupovala pampers, sad kupujemo dobro, mnogo su jeftinije.
3. Pavlovićeva. U porodilištu insistiraju na originalnoj kremi. Pazite, imate je u dve varijante: plava, za decu preko 3g, i roze, za bebe. Neretko bebama ova krema ne prija, nemojte kupovati više od jedne dok je ne isprobate. Mi smo kupovali pavlogal, pavloderm, bilo koju.

Ne mogu da se setim trenutno ničeg više.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

Broj poruka : 435
Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: Šta poneti u porodilište   Pet Avg 30, 2013 10:11 pm

Meni su se najbolje pokazale spavacice na bretele. Ima ih na pijacama, turske. Nosila sam ih u porodiliste,a te na dugmice nisam jer je u julu bilo pakleno! Iskopiracu vam spisak za porodiliste kasnije,ceo!
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

Broj poruka : 2170
Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Šta poneti u porodilište   Pet Avg 30, 2013 10:12 pm

Pavlovicevu mast mi jos uvek koristimo u kuci a svi smo odrasli bela sa rozim poklopcem, i pise original na njoj to je jedina prava pavloviceva.

A sta su mrezaste gacice? Sigurno nije ono sto je meni asocijacija

Broj poruka : 1065
Godina : 33

PočaljiNaslov: Re: Šta poneti u porodilište   Sub Avg 31, 2013 7:37 am

Zavisi šta je tebi asocijacija.
Ove gaće su kao bokserice, duboke, cele su kao od rastegljivog konca.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

Broj poruka : 2170
Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Šta poneti u porodilište   Sub Avg 31, 2013 7:44 am

E pa eto .. to nije moja asocijacija

PočaljiNaslov: Re: Šta poneti u porodilište   

Nazad na vrh Ići dole

Šta poneti u porodilište
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1