Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Slava

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Iva

Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Slava   Sub Nov 02, 2013 12:13 am

Jeste bitna slava ali je daleko bitnije zdravlje te bebe i te mame.
A ona ce ga spremanjem slave i sluzenjem gostiju ugroziti.
I da je pet gostiju, neko kome je receno da mora da miruje, ne sme da obigrava oko sporeta i stola.
Sve ono ostalo sto sam napisala i dalje stoji.

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: Slava   Sub Nov 02, 2013 12:17 am

znam da nije.nisam se osetila prozvanom,niti sam bukvalno shvatila cifru,naravno!nego,htela sam da kazem da ima nas koji slavu slavimo iz nekih razloga koji nisu da se pokazemo koliko novca imamo i da se najedemo/napijemo.

Iva,ti sad pises kao da sam ja rekla da ona treba da sprema tu slavu! Shocked ne,rekla sam (vise puta) da je ovo super prilika da ih konacno otkaci.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

PočaljiNaslov: Re: Slava   Sub Nov 02, 2013 12:28 am

Ivana ::

Iva,ti sad pises kao da sam ja rekla da ona treba da sprema tu slavu! Shocked ne,rekla sam (vise puta) da je ovo super prilika da ih konacno otkaci.
Ma jok. Izvini ako je tako zvucalo  . Nadovezala sam se na celu pricu o slavi.

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Slava   Sub Nov 02, 2013 12:28 am

"Jeste bitna slava ali je daleko bitnije zdravlje te bebe i te mame."   

bev, kazi svoje misljenje. sedi sama sa sobom i razmisli o svemu. sta je tebi najbitnije? pusti sve sta drugi kazu, i blizanci, i svekar/svekrva, i mi na forumu. razmisli sta je tebi najbitnije. ako je beba, ili je obicaj i da ispostujes njih, ili tvoj verenik, onda zauzmi stav i bori se, ne odustaj od svog stava. nisam ja tebe dzabe opisala kao zenu ratnika    mada mislim da je odgovor ocigledan.

da su bezobrazni, jesu. bila ti trudna ili ne, nije fer da uvek vi spremate. no, to se tako uvek izmetne na jednu stranu zbog karaktera ljudi. nije samo to slucaj u indinoj familiji, mnogo cesto se javlja. moram da se slozim sa koni da ako tvoj verenik cuti, onda neka mu puca po grbaci. verujem da ce mu jednom prekipeti. 

nego, jel dolazi taj tvoj da pomaze kad tvoja majka slavi?
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

PočaljiNaslov: Re: Slava   Sub Nov 02, 2013 12:49 am

bevana ::

1. Blizanac ne odustaje od ideje da se slava slavi kod nas 

2.Tad cu biti 8. mesec.Niti zelim,niti mogu da titram njega,njegovu devojku,i goste.

3. Momak me uverava da cemo slaviti sami,ali znam da ce oko toga frka da se napravi. Prosle godine smo probali da se dogovorimo da slavimo odvojeno i nismo uspeli,a za rodjendan se naljutio kad mu je momak rekao da slavi u svom stanu,pa niti je hteo da dodje (on je goste zvao sledeci dan),niti ga je pozvao kod sebe.
1. ma sta se on pita sta cete vi da radite u vasem stanu??? onda i vi imate pravo da kazete da se slavi kod njega! 

2. eto, sve si lepo rekla. NE ZELIS pa onda i nemoj! ne popustaj i ne odustaj od svog stava. ma sta god oni rekli! mogu da se ljute koliko hoce. bolje oni da se ljute nego ti! 
ako neces, onda i nemoj! idi na dan slave kuci i uopste nemoj da dolazis kod njih! pa se sutra pojavi. ma treba to sve pelcovati i postaviti na svoje mesto! kad kazes neces onda to znaci i da neces.
uh, al sam se iznervirala kad sam sev opet procitala! 
bre, ako taj tvoj ne moze da se izbori za parce kuce za vas dvoje (troje) onda se vi lepo preselite kod tvoje majke!

3. pa napravi frku onda! sto rece iva, kad bi mogla samo da zakljucas stan! 
ih! jos bolje ako nije hteo da dodje pa niste morali ni da idete na rodjendan! kad bi samo tako bilo i za slavu!
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Broj poruka : 1429
Godina : 28

PočaljiNaslov: Re: Slava   Sub Nov 02, 2013 1:02 am

Ivana, pa meni i nije nesto posebno bitna, iskreno. Kao sto rekoh, svoju slavu ne slavim vec gooodinama, tako da nemam taj neki poseban osecaj za to. I krivo mi je zbog toga, najveci san mi je da slavim slavu jednog dana u svojoj novoj porodici, sa svojim prijateljima (naravno, u nekom uzem krugu).

Kod deckovih roditelja dodje mozda 30-50 gostiju. Meni je to mnogo. Mada, oni nisu tip ljudi koji se razbacuju sa slavom, nego, prosto, jako su veliki vernici, drze se svih bitnih obicaja i imaju veliku rodbinu. Iz Bosne su poreklom, sve vam je jasno Kod nas u Vojvodini je to ipak malo drugacije.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

PočaljiNaslov: Re: Slava   Sub Nov 02, 2013 1:29 am

Iva,nemoj ,molim te ,da mi se izvinjavas!  

Bella,meni je slava bitna koliko i Bozic.
kod nas je ove godine (a to je bilo prosle nedelje) bilo najmanje gostiju do sada jer su neki umrli,neki se razveli,a volela bih da nas je vise,ali ova moja braca i kumovi nikako da se zene! ali smo zato slavili 3 dana,kao Ivko!

21.je deckova slava i bas se radujem!

Bev,vasa je sv.Nikola?
Nazad na vrh Ići dole
inda

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: Slava   Sub Nov 02, 2013 1:38 am

Nisam vernik,pa ne mogu da na slavu gledam kao vi,ali zato znam da ljudi kod mene u gradu od toga prave trandibal. Lepsu rec ne mogu da nadjem,kada u centru grada ima porodica koja zove zivu muziku za slavu.

Kod mene je u porodici i sa slavom nastao haos,jer znam da moja mama oduvek zeli da slavi u svojoj kuci,ali baba i deda ne dozvoljavaju dok je deda ziv,a tamo nam ne dozvoljavaju da zovemo svoje goste.

bev,moras da zauzmes svoj stav odmah,jer ce ti kasnije biti mnogo teze. Moja mama se ocigledno opametila tek kasnije...sada na slavu kod babe i dede i sve ostale praznike dolazi kao gost. jer,koliko god ona radila tamo,oni to nisu cenili. Bolje neka se sada ljute malo,ali ce shvatiti da sa tobom nece moci onako kako su oni zamislili.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

PočaljiNaslov: Re: Slava   Sub Nov 02, 2013 1:40 am

jeste,Inda,znam i ja neke sa harmonikom i pevaljkom....kazem,kod nas je stvarno svecana atmosfera,ali i mi smo prilicno ustogljena porodica.decko pusta muziku za slavu,meni je u pocetku bilo cudno,ali mi sad prija.valjda sam se i ja malo opustila.
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

Broj poruka : 1490
Godina : 23

PočaljiNaslov: Re: Slava   Sub Nov 02, 2013 2:34 am

procitala sam sve, ali ne znam sta bih pametno rekla, nisam vernik, moja slava se slavi jedan dan i to dodju najbliza porodica, bude nas oko 15 najvise. Ja cak jedne godine nisam bila, jer sam imala mnogo posla oko skole, a ta okupljanja volim jedino jer mi dodje tetka, teca i brat, pa se ispricam sa njima

sto se bev tebe tice, devojke su ti sve rekle, ja sam po prirodi takva da bih jasno i glasno rekla da necu nista da radim ako u tom trenutku nisam sposobna, u tvom slucaju da sam trudna, bella ti je dala najbolje resenje, ako ni razgovor ne pomaze, onda idi kod majke pa provedi taj dan s njom
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Broj poruka : 1429
Godina : 28

PočaljiNaslov: Re: Slava   Sub Nov 02, 2013 7:13 am

Ivana, i ja volim deckovu slavu

A cekajte, Tink i Inda, vi niste vernici, ali vasi roditelji jesu?
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Broj poruka : 1384

PočaljiNaslov: Re: Slava   Sub Nov 02, 2013 8:39 am

Nisam ni ja, ali nisu ni moji ...
Nazad na vrh Ići dole
bevana

Broj poruka : 3252
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Slava   Sub Nov 02, 2013 1:10 pm

ne znam odakle da pocnem

Oni i nisu vernici,za njih je slava vecera za prijatelje.Sv. Nikola je u pitanju.Kod mene baba slavi slavu samo za nas (sestra,majka,momak i ja) i tu niko nista ne pomaze.Ali on dolazi sta god treba da se popravi,prenese,drva da se srede,vozi ih gde treba itd.
Ne radi se o tome da li cu ja moci,ili ne da radim bilo sta,nego ne zelim da slavimo zajedno.Ne treba mi pomoc,ne zelim da mi se vrzmaju po kuhinji,jer se ni ja ne vrzmam po njihovoj.Mogu da dodju kao gosti,i to je to.
Momak je resio da se slavi odvojeno,i nije mu jasno zasto sad ja lupam glavu i analiziram sta bi moglo da se desi,i sta ce ko da kaze.

A seljenje odlazem zbog majke,ne zbog njih.

Kad pomenuste harmonike,ima on jednog druga kod koga se do skoro slava slavila uz harmoniku,kolo,i razbijanje casa Rolling Eyes 

Verovatno nisam dotakla sve o cemu ste pisale,pa ako sam nesto preskocila citirajte

edit: njegovu porodicu treba covek da dozivi da pocne da veruje da se sa njima ne moze ni lepo ni ruzno.
jedino da se ode negde,pa niti zanimas ti njih niti oni tebe.

PočaljiNaslov: Re: Slava   Sub Nov 02, 2013 9:50 pm

ne znam odakle da pocnem
Momak je resio da se slavi odvojeno,i nije mu jasno zasto sad ja lupam glavu i analiziram sta bi moglo da se desi,i sta ce ko da kaze.
U cemu je onda problem?
To i mm radi sa njegovima, zacrta u glavi kako ce i kulira. A ja se jedem jer nemam resenje. Sad sam naucila da on svoje sprovede u delo kako zna i ume, a ja se izmaknem jer i tako su njegovi.

Nazad na vrh Ići dole
kajlina

Broj poruka : 1588
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: Slava   Sub Nov 02, 2013 10:03 pm

Bew treba da uradis onako kako je najbolje za tebe...nema nerviranje i niko ne moze da te natera na nesto sto ne zelis.Ti moras da cuvas sebe,jer niko drugi nece.A opcija da zivite s tvojom mamom da li je ikada postojala?nekako mi se cini da bi to bilo resenje za vas.On kad ode na posao ti bi bila sa bebom i sa svojom majkom,ona bi ti uvek pomagala itd.Ne znam,sad mi je to palo na pamet,mozda si spominjala ranije razlog sto ne bi zivela s njom,ali nikako ne mogu da se setim.Mislim da ce te oni unistiti svojim ponasanjem,ako se ne izdignes iznad svih tih sr**a.A sto se tice slave nece biti ni kraj sveta ako ne slavite,i po meni je dovoljan razlog tvoja trudnoca.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

PočaljiNaslov: Re: Slava   Sub Nov 02, 2013 11:00 pm

Slazem se sa Kajli . Uradi onako kako tebi odgovara. Moja slava je Sv. Nikola ali mi taj dan samo postimo ( neki od nas pokusaju da poste, ali se zeznemo itd, ) jedemo ribu, salatu, pogacu, zito i Zapalimo svecu. Ne zovemo goste nego pravimo rucak za nas 4-3, zavisi koliko nas je trenutno kuci, dok ovaj moj i naj. drugarica zovu skoro sve osobe kje su u zivotu sreli ...
Nazad na vrh Ići dole
inda

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: Slava   Sub Nov 02, 2013 11:17 pm

bella,ja nisam,moji jesu U mojoj porodici sa majcine strane ima raznih vera,tako da im onda nisam ni ja neobicna . Postujem sve vere i rodbini cestitam sve praznike,baki pomazem oko Bozica (ona je katolkinja),na slavu kod drugih babe i dede dolazim posle popa,a na preslavi sam ceo dan i tu pomazem U kuci slavimo Bozic i Uskrs.

rale,prvo kazes da nisi vernik,a onda kazes da postis ? Shocked Mozda sam te ja pogresno razumela,ali ja znam da ja nikada ne postim kada moji ukucani poste.

Moji baba i deda prave rucak za najuzu porodicu,jer vecina familije slavi istu slavu,ali zato na preslavu dolaze svi...
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

PočaljiNaslov: Re: Slava   Ned Nov 03, 2013 12:08 am

Inda- ja postim taj jedan jedini dan, i to reda radi jer je posna slava, ali se cesto zeznem pa pojedem nesto sto ne bi trebalo npr. cokoladu za koju pise da je posna pa posle ispadne da nije. I to isto radim i za pravoslavni bozic ( opet reda radi ) posto imam i pravoslavce i katolike u porodice, pa da se ne bi osecali zapostavljeno jer ne bi bilo fer da kitim jeku za katolicki bozic, a za pravoslavni da jedem sve sto mi padne pod ruku. Zbog istog razloga nisam krstena, nego cekam da vidim gde cu ziveti i da li cu uopste osecati potrebu da to uradim ...
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: Slava   Ned Nov 03, 2013 12:29 am

Iva ::
ne znam odakle da pocnem
U cemu je onda problem?
To i mm radi sa njegovima, zacrta u glavi kako ce i kulira. A ja se jedem jer nemam resenje. Sad sam naucila da on svoje sprovede u delo kako zna i ume, a ja se izmaknem jer i tako su njegovi.

U meni izgleda,sto volim sve da znam,da resim,i mrzim kad se svadjaju.

Moja kuca je mnogo mala,a i sad se sestra premislja da se vrati,sto bi meni najvise odgovaralo,da ne brinem za majku.

Broj poruka : 1490
Godina : 23

PočaljiNaslov: Re: Slava   Ned Nov 03, 2013 12:43 am

bella nisam, a nisu ni moji nesto, ali su vise od mene, a na slavu idem jer kazem, prilika da vidim meni drage ljude, a i to je dekina slava, zao bi mi bilo da mu ne odem, pritom imam slavu i sa majcine strane, ali vec duzi niz godina nismo pozvani jer je nastala frka, dok je njen tata bio ziv isli smo i na nju, kad je umro, sve se raspalo. I slavimo Bozic i Uskrs
Nazad na vrh Ići dole
Iva

PočaljiNaslov: Re: Slava   Ned Nov 03, 2013 12:43 am

Bev iz licnog iskustva ti kazem da se izmaknes, najvise psihicki. Njihove probleme neka resavaju sami. Mnogo ces mirnija da budes. Ja dok sam se jela i sebe krivila i pokusavala da ispravim krive Drine imala sam ogorman problem prvo sa sobom a onda i sa mm-om. Jer sam mu se penjala na glavu da resi ono sto je nemoguce resiti. Oni su takvi kakvi su, zbog tebe se nece menjati sigurno. Ako on zna kako da se izbori za vas dvoje SVE DRUGO NIJE TVOJ PROBLEM.

Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: Slava   Ned Nov 03, 2013 12:56 am

U pravu si Iva. 

PočaljiNaslov: Re: Slava   Ned Nov 03, 2013 2:28 am

sa ovim iznad sto je iva rekla potpuno se slazem.

ja sam vala resila da nikako necu ziveti sa svekrvom u istoj kuci, makar po ceni da ceo zivot ostanem sama i gajim macke. a ne, ne!    (bolje da cutim, kad god sam rekla nikad desilo se suprotno   )
daleko od ociju, daleko od srca. 

bev, opusti se malo. nemoj unapred da se sekiras za nesto sto bi moglo da se desi.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: Slava   Ned Nov 03, 2013 2:31 am

PočaljiNaslov: Re: Slava   Ned Nov 03, 2013 2:32 am

sama si najbolje rekla   
najteze je uociti uzrok problema koji si ti nasla. sve ostalo je lako  
Nazad na vrh Ići dole