Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Korupcija u srpskim porodilistima

Ići dole 
AutorPoruka
Iva

Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 36

PočaljiNaslov: Korupcija u srpskim porodilistima   Čet Jan 09, 2014 10:30 am

Zanima me da li su mame sa ovog foruma cascavale sestre, babice i doktore pre ili posle porodjaja?
Kao i to gde su se porodile i koliko su castile?
Takodje da li im je to sugerisano? Ako jeste na koji nacin? Ako nije da li su dale samoinicijativno? Ili nisu davale uopste?
I da li znaju iskustva njima bliskih ljudi koji su dali ili nisu dali cast.

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers
Nazad na vrh Ići dole
bevana

Broj poruka : 3252
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: Korupcija u srpskim porodilistima   Čet Jan 09, 2014 10:57 am

U svakom slucaju sam mislila da castim dr koja mi sad vodi trudnocu,ako uspemo da se uskladimo da me ona porodi,jer mi je vise puta izasla u susret,a nije morala.

O cascavanju kod nas znam ono sto su mi pricale zene koje su se poradjale,i ono malo sto sam videla dok sam bila u bolnici,jer sam lezala sa 3 trudnice koje su pred porodjajem.

Ove sto su se poradjale kazu da niko otvoreno ne trazi novac,ali te zato niko i ne vidi dok ne napomenes da planiras da castis.Pisala sam da se skoro jedna zamalo porodila u hodniku,jer su je celu noc ostavili samu.Cula sam da planiraju da tuze dezurnog dr-a,i nadam se da ce uspeti da isteraju to do kraja.

Ove sto su bile sa mnom u sobi:

1. Dr kod kog je isla privatno je bio na odmoru. Lezala nekoliko dana na odeljenju prst,ili dva otvorena,niko joj nista ne prica.nekad se lekari ne pojave po ceo dan.Bar da su hteli da je puste kuci,pa kad stvarno krene porodjaj da dodje.Cim je dezurnom lekaru tutnula u ruke bombonjeru i kafu (valjda znak da je posle spremna da casti),odmah posle sat-dva je odvoze u salu,ukljucuju indukciju i poradjaju.

2. Vodila trudnocu u dz-u.Mora na carski,jer je kao mala imala naprsnuce karlice.Krenulo otvaranje,dezurni dr joj ispred svih nas kaze ''ja tebe vidim prvi put,sta ja imam sa tobom,zasto ja da te porodim'' ,odlazi,ona celu noc ne spava .Ujutru dolazi vizita,3 dr-a, krece prepucavanje ,opet ispred svih nas, ''ajde ti je porodi,ja necu'', ''zasto ja,sam sam u smeni sutra'', ''neci ni ja,zasto je dezurni nije porodio''. Kazu sestrama da spreme papire,porodice je taj koji je primio.Ona srecna,javlja svima.Po podne se vraca taj koji treba da je porodi,kaze ''ma ko je tebi rekao da cu ja da te porodim.ti sto su ti rekli neka te porode oni''. Ona jadna place,zna da MORA na carski,ne zna ni koliko se otvorila jer niko nece da je pregleda,a oni je saltaju od jednog do drugog. Tek kasnije uvece dolazi sestra,vode je u salu,smilovao se neko da je porodi. Da je odmah po prijemu nagovestila da je spremna da plati,mislis da bi je mrcvarili ovoliko.Ono nije bilo humano,meni je doslo da placem na njen red.

3. Po lekaru iz dz-a presisala termin za 20 dana,po uz-u 6 dana.Lezala 5-6 dana,nista se ne desava.Daju joj vaginaletu za otvaranje ,ona ne deluje,dr joj se breca kako su protracili vag. na nju. Koliko sam ja citala ako ta prva vag. ne deluje,kasnije se daje i druga.Oni nista,vracaju je da lezi,kad je vizita samo prolaze pored nje,10 dana je tu,ne zna se dokle.Kad sam ja kretala kuci,pricala je da ako se jos jedan dan ne desi nista ponudice pare.

Ili platis da se ne mucis,i ti i dete.Ili da ne puknes psihicki lezeci tamo kao kreten.

Znam da svaka zena mora da se porodi,ali ja ne zelim da me prebacuju od jednog do drugog lekara zimkajuci se ko ce da me porodi.Uopste se ne radi o maloj stvari,i ne planiram da budem ta koja ce da se bori protiv vetrenjaca.Zato sam vam,kad sam dosla,i napisala da je lekari igraju boga tamo.

edit: za sestre kazu da nece da pokazu oko dojenja (sto je u stvari najbitnije) i tako to.

Broj poruka : 1826
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: Korupcija u srpskim porodilistima   Čet Jan 09, 2014 11:04 am

Samo hrabro, uradi sta moras. Bice sve ok.

Ne dao im (nije greska u kucanju, mislim IM, ne MI) Bog da se poradjam u Srbiji. Samo to cu da kazem. Iskuckala sam jos par redova, ali nisu prikladni za forum.

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Korupcija u srpskim porodilistima   Čet Jan 09, 2014 11:16 am

Strasno.  Shocked 
Bas sam se rastuzila i razblesnela citajuci ovo sto je Bev napisala.

A za to vreme dok te tako cimaju i vozaju, ne moze niko od tvojih da bude tu? Samo za vreme posete?
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Korupcija u srpskim porodilistima   Čet Jan 09, 2014 11:30 am

laro, saosecam sa tobom. ovo je strasno. bez reci sam  Shocked

ono s bazencetom u kuci vise ne deluje tako lose
Nazad na vrh Ići dole
bevana

Broj poruka : 3252
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: Korupcija u srpskim porodilistima   Čet Jan 09, 2014 11:58 am

I dalje verujem da postoje lekari koji su normalni,samo ovde nisam cula za njih

Laro- kod nas ako si na odeljenju moze da dodje ko kad hoce (osim kad je vizita) .Ali tesko da moze da naleti na lekara Kad te vec odvedu u porodiliste,onda,naravno,nema poseta .

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: Korupcija u srpskim porodilistima   Čet Jan 09, 2014 1:26 pm

ne znam zasto mi se svidja ideja koju je Yo predlozila...bar si u svojoj kuci

ovo stvarno nije humano sto je bevana napisala...
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

Broj poruka : 1065
Godina : 33

PočaljiNaslov: Re: Korupcija u srpskim porodilistima   Čet Jan 09, 2014 8:04 pm

Kad sam ja bila u porodilištu, došla je žena jer je prošla termin. Uradili joj ctg i uz, ustanovili da beba ima preko 4kg i porodili je carskim. Poznajem tu ženu, bila je kivna na svoju doktorku iz dz jer joj nije ni spomenula carski. Jedna žena je došla sa bolovima, a nešto nije bilo u redu sa trombocitima, pa je dežurna dr došla da joj objasni da mora da je pošalje u Bg. Žena je plakala, a doktorka je mazila po kosi i uveravala je da je to za dobro nje i bebe i da će sve biti u redu.
Ja sam baš zadovoljna ginekolozima i patronažnim sestrama, a babice imaju neki čudan pristup, misle da treba da te uplaše da bi sarađivala. Nasmejane su sve, ali mnogo su ljubaznije prema mladim trudnicama, a od starijih očekuju da ne paniče i valjda da ih manje boli, otkud znam.
Doktorka koja me je porađala je dobila knjigu, buket i parfem. Bila je prijatno iznenađena, a do tog trenutka nije davala nikakav nagoveštaj da očekuje da dobije nešto. Kad sam na prvom pregledu izbezumljeno gledala u krv na njenoj ruci, i kukala da me boli, sela je pored mene i rekla da mnogo toga u životu boli, ali se pregrmi - neuzvraćena ljubav, gubljenje nevinosti itd. Nije izašla iz ordinacije dok nije videla da sam se smirila.
Kad sam jednoj drugoj rekla da hoću na carski, rekla mi je da su se sve babice i doktorke porađale prirodno. "Šta misliš, kad smo već mogle da biramo, zašto nijedna od nas nije insistirala na carskom? Evo, ćerka one babice se upravo porađa, zar misliš da ona ne bi tražila carski da je tako bolje za nju i bebu?"

Ali se zato za načelnika zna da zakazuje carski ako hoćeš da platiš. I da niko od njih ne sme da ti priđe ako si njegov pacijent.
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Korupcija u srpskim porodilistima   Sub Jan 11, 2014 8:33 pm

Ja sam se porodila u Nišu niko mi nije tražio novac a nisam ni čašćavala. Jedino što sam prvi put otišla "na slepo" ili "bez veze" pa me nisu fermali niti pratili kako treba pa im je promaklo da mi je beba upetljana pupčanikom i da pati, pa je i umrla. Uprkos mom svakodnevnom odlasku na kliniku od dana termina (rodila sam 12 dana kasnije). Na drugom porođaju sam imala svoju doktorku koja me je pratila od prvog dana koja se se žena sama ponudila da mi vode sve trudnoće jer je igrom slučaja bila prisutna kada mi je beba umrla a ispostavilo se i da je poznanica moje sestre. Inače tek sam od skoro dobila informacije da su neki doktori tražili "čast", ali ne mogu da garantujem u tačnost ove informacije.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Korupcija u srpskim porodilistima   

Nazad na vrh Ići dole

Korupcija u srpskim porodilistima
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Trudnoća i porođaj-
Skoči na: