Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Depilacija

Ići dole 
+27
rose
mali medo
bojano
Romanticna
akibeba
Suncica
Ivana
pahuljicaa
jagodica
~Lovely~
Lus
bevana
sanja
meda
Jeci
Nina87
Lara
Yo**
Bella
Nastija
Nepopravljiva
bubica
inda
Winnie Pooh
Ferhundica
...jedina...
pufnasta
31 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
pufnasta

pufnasta


Broj poruka : 546
Datum upisa : 28.02.2012

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Depilacija   Depilacija EmptyČet Mar 01, 2012 2:08 am

Depilacija se vrsi toplim i hladnim voskom. Najoptimalniji vremenski raspored je jednom mesecno I to posle mesecnog ciklusa, jer je pojacan rad hormona pre i tokom ciklusa koji uticu na ubrzan rast dlacica. Redovnom depilacijom postize se to da dlacice postaju redje i tanje.
Imajte na umu da je dlakvost usko povezana sa hormonima pa posle tridesete mozete ocekivati pojacanu dlakavost iako ste redovno radili depilaciju. Kao i to da ce vam se dlacice pojaviti i na onim mestima na kojima ih niste imali kao sto su stomak, ruke , delovi lica i sl. Bezbolna depilacija ne postoji pa se pre depilacije psihicki pripremite i setite se stare dobre izreke ‘’za lepotu mora da se trpi’’ .

Odaberite salon koji koristi kvalitetne preparate i iskusnog kozmeticara. Delovi tela koji se najcesce depiliraju su : noge, ruke, stomak, delovi lica ( nausnice , brada, obrve ). Neke zene imaju dlacice I na bradavicama , ovaj deo tela nesmete depilirati da ne bi ste ugrozili svoje zdravlje.
Dlacice na bradavicama secite makazicama. Vrlo je opasno depilirati dlacice koje nicu iz mladeza ili svezih oziljaka. Moze doci do urastanja dlake i na taj nacin dobrocudni tumor ( mladez ) se moze aktivirati. Ove dlacice takodje secite makazicama, pri tom znajte da ce sledeci put izrasti vise njih I bice jace, pa ako mesto nije toliko ocigledno ili su dlacice jedva vidljive nemojte ih uklanjati ni na ovaj nacin.
Takodje nije preporucljivo depilirati ni pazuhe ako ste ih godinama uklanjali brijanjem. Ako ste mladi i jos se niste latili brijaca uradite depilaciju pazuha i nastavite jednom mesecno jer je koren slab i opasnost je manja a ucinak je odlican, cista i glatka koza ispod pazuha.

Preuzeto sa sajta http://www.svezazene.com.
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

pufnasta


Broj poruka : 546
Datum upisa : 28.02.2012

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Ucinite depilaciju prepona manje bolnom   Depilacija EmptyČet Mar 01, 2012 4:09 am

I pored toga što je depilacija prepona bolna, mnoge žene i dalje redovno zakazuju tretman kod kozmetičarki. Ali, postoje načini koje vam vaša kozmetičarka neće reći, kako da depilacija bude što bezbolnija.

Popijte aspirin 45 minuta pre tretmana
Divan način da smanjite bol je Aspirin ili Ibuprofen. Pošto su to lekovi protiv bolova, samim tim i depilacija će manje boleti. Njihovi sastojci koji smanjuju crvenilo kože, pomoći će vam da nakon tretmana ne buknete.

Nemojte da zakazujete tretman neposredno pre mensturacije
Vaša koža je osetljivija za vreme menstruacije, tako da se trudite da odete na depilaciju makar tri dana pre očekivanog termina.

Izbegavajte vežbanje i usku odeću odmah posle tretmana
Najgora posledica depilacije su bubuljice i urasle dlake. 48 sati nakon tretmana, vaša koža je osetljivija, pogotovu na znoj i bakterije, tako da vežbanje može dovesti do infekcija i bubuljica. Takođe, dermatolozi su primetili da je problem sa urastanjem dlaka porastao otkad su u modi helanke jer kad stegnu kožu, dlake se preusmeravaju da rastu unutar kože, umesto napolje.

Pazite u toaletu
Ne, nikako ne treba da sednete na wc dasku nekog toaleta, ali treba biti izuzetno oprezan dok "ciljate". Naime, dlake kontrolišu "tok", dok posle depilacije, stvari mogu krenuti malo drugačije i pokvasiti vam donji veš i odeću.

Zakažite depilaciju između 15 i 17 časova
Vaš prag bola je najviši u ovom periodu, tako da će vas depilacija boleti najmanje.

Preuzeto sa sajta http://www.smedia.rs.
Nazad na vrh Ići dole
...jedina...




Broj poruka : 3
Datum upisa : 03.03.2012

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Depilacija   Depilacija EmptySub Mar 10, 2012 6:08 am

Prosle godine sam imala gljivice i 3 meseca sam se mucila sa njima i plasim se da ih opet nedobijem.
Hocu da idem na depilaciju prepuna pa me zanima jel posle brze ili sporije izlaze dlacice,sta mazete posle tretmana,jel vas bas boli ili ne Depilacija 1371890812
Nazad na vrh Ići dole
Ferhundica

Ferhundica


Broj poruka : 162
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42
Lokacija : Gde je i Bog rekao,laku noc i lisica nosi postu

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Depilacija   Depilacija EmptyNed Mar 11, 2012 9:29 am

Ja idem na depilaciju otprilike 10 godina,bila sam jako maljava po nogama,a od kad idem na depilaciju,na nekim mestima ne izrastaju dlake,razredile su se,i stanjile. Brijac koristim samo ispod pazuha.Posle depilacije prepona nikako ne koristiti 24 sata,mleko za telo,kupke ni slicno.Najbolje depilirane delove prati decijim sapunom,jel je blag.a posle tusiranja staviti na prepone deciji puder u prahu.
A da,ja nemam problema s bolovima tokom depilacije,jel ne boli.
mozda samo prvi put kad se depilirate,malo boli,posle se koza navikne,samo je jako bitno,ne brijati se.
Posle brijanja nogu depilacija boli.
Nazad na vrh Ići dole
Winnie Pooh




Broj poruka : 31
Datum upisa : 11.03.2012

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Depilacija   Depilacija EmptyPon Mar 12, 2012 7:21 am

Ja se depiliram voskom vec malo vise od 3 godine, bol se znatno smanjio iako me prepone jos uvek bole. Sto se proredjivanja dlaka tice, meni se nisu proredile ni malo jedino rastu sekundarno tako da bih se mogla depilirati maltene svake nedelje. Jedino imam problema sa uraslim dlakama, da li imate neki savet za to? Depilacija 650269930
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Depilacija   Depilacija EmptyPon Mar 12, 2012 8:49 am

redovno radi piling,a mozes i da pronadjes neku dobru kremu protiv urastanja...
Nazad na vrh Ići dole
Winnie Pooh




Broj poruka : 31
Datum upisa : 11.03.2012

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Depilacija   Depilacija EmptyUto Mar 13, 2012 9:30 am

Probala sam sa kremama ali ne pomazu, nadam se da ce biti nesto od pilinga Depilacija 650269930
Nazad na vrh Ići dole
bubica

bubica


Broj poruka : 12
Datum upisa : 06.03.2012

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Depilacija   Depilacija EmptyUto Mar 13, 2012 9:48 pm

mnogima je pomogao i onaj Biolosio protiv urastanja dlaka, pa mozes da pokusas i to, nije skup a eto mnogi kazu delotvoran, meni nije nesto posebno pomogao sto se urastanja tice al fino umiri kozu Depilacija 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Nepopravljiva

Nepopravljiva


Broj poruka : 85
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Depilacija   Depilacija EmptySre Mar 21, 2012 11:12 am

Depilacija je zakon.I to hladnim voskom. Radim je od 8 razreda i do sad sam 1, 2 puta obrijala noge i to samo zato sto sam morala. Inace nisam maljava a jos sam i depilacijom oslabila koren, tako da nemam potrebe cesto za tim. Mene samo nervira kad ti posle malo izrastu dlake i onda nisi ni za javnost ni za depilaciju.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Depilacija   Depilacija EmptySub Mar 24, 2012 3:23 am

Jel moze depilacija slobodno da se radi i tokom trudnoce?
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

pufnasta


Broj poruka : 546
Datum upisa : 28.02.2012

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Depilacija   Depilacija EmptySub Mar 24, 2012 3:28 am

U komzetickom salonu gde ja radim depilaciju cesto srecem trudnuce u poodmakloj trudnocu koje idu na depilaciju, a i sama kozmeticarka kaze da vecina zena koje se redovni depiliraju nastave da se depiliraju i tokom trudnoce. E sad koliko je to dobro, da li je stetno ili ne stvarno ne znam.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Depilacija   Depilacija EmptyUto Apr 03, 2012 5:17 am

Za devojke koje se depiliraju: koliko cesto to obavljate? Depilacija 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ferhundica

Ferhundica


Broj poruka : 162
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42
Lokacija : Gde je i Bog rekao,laku noc i lisica nosi postu

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Depilacija   Depilacija EmptyUto Apr 03, 2012 5:53 am

pa ja se vec dugo depiliram,tako da leti oko na dvedeset dana,a zimi jednom mesecno.
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

pufnasta


Broj poruka : 546
Datum upisa : 28.02.2012

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Depilacija   Depilacija EmptyUto Apr 03, 2012 6:16 am

I ja praktikujem slican ritam depilacije kao Ferhundica, samo sto kad mi momak nije tu produzim ja jos koji dan, cisto zbog bolova. Depilacija 364988687
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Depilacija   Depilacija EmptyUto Apr 03, 2012 6:25 am

hladan ili topao vosak??????
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Depilacija   Depilacija EmptyUto Apr 03, 2012 6:28 am

svaka vama cast. ja pokusavam vec neko vreme da se nateram da odem u salon na intimnu depilaciju, ali ne smem, pogotovo sama to da radim.. kako uspevate? Shocked
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

pufnasta


Broj poruka : 546
Datum upisa : 28.02.2012

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Depilacija   Depilacija EmptyUto Apr 03, 2012 6:32 am

Intimni deo se depilira samo toplim voskom i to iskljucivo onim koji se ne pretapa vec se kad se skine sa koze baca u kantu. Jeste da kozmeticari koji pretapaju vosak pricaju da se on pretapa na velikim temperaturama i da je bezbedan za koriscenje ali ja nikad ne bih rizikovala. Druga je stvar kad to radite kod kuce sa svojim voskom koji samo vi koristite.
Nazad na vrh Ići dole
Nina87

Nina87


Broj poruka : 190
Datum upisa : 01.03.2012

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Depilacija   Depilacija EmptyUto Apr 03, 2012 6:34 am

pufnasta ::
I ja praktikujem slican ritam depilacije kao Ferhundica, samo sto kad mi momak nije tu produzim ja jos koji dan, cisto zbog bolova. Depilacija 364988687
hahaha i ja isto tako.
A depiliram se braunovim depilatorom.
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Depilacija   Depilacija EmptyUto Apr 03, 2012 6:37 am

ni ja ne idem u salon za to...
zasto samo topao vosak?
Nazad na vrh Ići dole
pufnasta

pufnasta


Broj poruka : 546
Datum upisa : 28.02.2012

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Depilacija   Depilacija EmptyUto Apr 03, 2012 6:47 am

Ja vec duze vreme skupljam snagu da pokusam epilatorom i taj deo da skinem, ali nikako da krenem vec jednom. Inace i sa ruku i sa nogu skidam nekad epilatorom nekad u salonu voskom, zavisi od toga kojom brzinom mi rastu dlake.

Toplim voskom mogu da se prave manje tracice, sto je nemoguce hladnim, manje boli i manja je mogucnost za stvaranje podliva.
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Depilacija   Depilacija EmptyUto Apr 03, 2012 7:29 am

depilator sam probala i uzasno je, mnogo mi urastaju dlake, tako da sad skuplja prasinu Depilacija 650269930
od depilacije mi se uvek stvara crvenilo i koza mi je izuzetno osetljiva (alergicna sam na hanzaplaste). do sad sam depilirala prepone i gornji deo, ali nisam zalazila bas izmedju nogu, to samo skratim na minimalno. koristila sam hladan, a jednom sam probala i topao vosak.. moguce da sam nesto zaje**la pa mi vise nije palo na pamet da probam. hocu da se resim toga izmedju, ali nema sanse da odem kod kozmeticarke. ne znam da li uopste da probam hladnim.... Depilacija 2089373836
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Depilacija   Depilacija EmptyUto Apr 03, 2012 10:08 am

Epilatorom ja sredjujem pazduh, prepone, noge, i samo deo intime gde mogu da podnesem bol...Depilacija 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Depilacija   Depilacija EmptyUto Apr 03, 2012 9:37 pm

Jao, kako mozete bikini zonu epilatorom? Ja mislim da bih umrla od bolova Depilacija 650269930 Inace, i ja ruke i noge sredjujem epilatorom, jeste da mi na listovima urastaju dlacice, ali jednako su mi urastale i od voska, a brijac svakako ne dolazi u obzir.

Mene kod depilacije intimnog dela nervira sto jednu nedelju budem skroz glatka, druge vec pocnu da izbijaju dlacice, a trece ih vec ima i onda jedva cekam depilaciju Depilacija 650269930
Nazad na vrh Ići dole
meda

meda


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 37
Lokacija : ni na nebu, ni na zemlji

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Depilacija   Depilacija EmptySre Apr 04, 2012 1:37 am

gle cuda, kako li sam samo ovu temu preskocila?!?
zimi sredjujem sama, ali cim sine sunce, idem na depilaciju. epilatorom nema sanse, jos uvek se nisam navikla na bol.
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Depilacija   Depilacija EmptySre Apr 04, 2012 6:56 am

ja sam danas sama voskom sredila ruke i prepone Depilacija 364988687
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Depilacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Depilacija   Depilacija Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Depilacija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 7Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Depilacija
» Depilacija vs epilacija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Lepota :: Nega lica i tela-
Skoči na: