Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Sve ženske i muske teme na jednom mestu

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Poplave u Srbiji i regionu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Lus

Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Pet Maj 16, 2014 10:34 am

Не заноси се, Инда, да бринемо. Ми то...онако. Ко ће да нам паметује овде ако изгубиш могућност да куцкаш. Не иде. Шааалим се, држи се ти, јављај нам свеже информације када будеш могла, и дивно од тебе што пазиш на своје другарице.  glasanje 

Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Pet Maj 16, 2014 10:36 am

Inda,dobro je da si ok.javi nam se kad budes mogla.

Kod nas se normalizovalo stanje,nivo reke je opao,voda se povukla sa ulica.Ne znam kako je po onim selima koja su poplavljena.U Paracinu je i dalje haos.

Mene brine sta ce biti kad se voda povuce,da ne krenu neke zaraze.

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Pet Maj 16, 2014 10:47 am

A po Bg-u opustosene radnje? :/

Broj poruka : 1826
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Pet Maj 16, 2014 11:05 am

Ovo sto se desava po Beogradu je normalno za svaki veci grad. Tako bi bilo i u Njujorku i u Varsavi i u Zagrebu... Zato sto ti ljudi znaju da nemaju na koga da se oslone, sa komsijama nisu bliski i ima tu mnogo faktora. Drzite se zajedno, pomazite i cuvajte se.
Lako je meni da pametujem odavde.  Rolling Eyes 

Inda cuvaj se.

P.S. Ovo za sela sam malo pre cula od mame, ali je ona izdeklamovala najcrnji scenario u koji odbijam da poverujem.

"Za dvadeset godina bićete razočarani ne onim što ste uradili, već onim što niste. Uhvatite povetarac svojim jedrima. Pokidajte sigurne veze. Isplovite iz zaštićene luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrivajte."

Daisypath Anniversary tickers
Nazad na vrh Ići dole
koni

Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Pet Maj 16, 2014 11:14 pm

Drago mi je da je inda dobro! Nadam se da su i ostali ok  aha 

A za Obrenovac...  
Sami bog zna koliko ce mrtvih tamo biti Neutral

Imate humanitarni broj 1003, cena poruke 100din za sve mreze
Nazad na vrh Ići dole
inda

Broj poruka : 1651

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Sub Maj 17, 2014 12:56 am

Kod nas se normalizovalo stanje u gradu,kod mene u ulici i garazama nema vise ni trunke vode(a tu se voda i leti nekada nakupi),medjutim,nivo Save konstantno raste i razni kanali,koji nemaju veze sa Savom,vec sa Drinom se pune i preti opasnost od poplava opet ljudima van grada...
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Broj poruka : 1429
Godina : 27

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Sub Maj 17, 2014 7:10 am

Devojke, pukla je brana u Bijeljini, Lovely je odatle, nadam se da je dobro
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

Broj poruka : 1588
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Sub Maj 17, 2014 9:49 am

Indice drago mi je da si ok,ja nisam ni znala da si ti iz Sapca.Jel su svi tvoji ok?Te drugarice?

Bella nisu Beogradjani,nego su svi Srbi takvi,samo gledaju sebe,naravno cast izuzecima.Ja volim nasu zemlju ali ljudi se jos uvek nisu naucili da bez obzira na sve ipak budu ljudi,da pomognu da budu jedan drugome brat a ne neprijatelj.Ni posle ove strasne nesrece oni se nece promeniti jedni prema drugima.

A jel ste cule ovo za lazne racune?i ove idiote sto namerno povecavaju cene namirnica i vode,kakva sramota,pa ja bih to odmah sve iza brave stavila.

Nadajmo se da je Lovely ok...

A sto se tice poruka poslala sam ih odmah.Cak sam i na svom instagram profilu stavila apel za pomoc ugrozenima i broj deviznog racuna.Na drugim racunima sam poslala tagove i zamolila ih da sire dalje.Svi su iz inostranstva i imaju veliki br pratilaca pa se nadam da ce uroditi plodom.
Nazad na vrh Ići dole
inda

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Sub Maj 17, 2014 10:31 am

Kod nas ne povecavaju cene,jer se boje komunalne policije koja je kod nas azurna,hvala bogu bar je to ok

Zenama i ne dozvoljavaju da pomazu,ja sam se prijavila na nekoliko mesta...svi moji su ok,povukla se voda iz tog naselja gde su mi neke drugarice i tamo je sve ok,medjutim svi se bojimo Save i Drine ,JER NIKO NE ZNA sta ce biti nocas...za sada je sve ok

I dalje su neorganozovani strasno,vracaju momke kucama,aposle odjednom nema ljudi,ovi Beogradjani se ponapijali ,samo cekamo da upadnu u Savu...
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Sub Maj 17, 2014 10:39 am

Evo i mene. Jao ljudi ovo je opšte rasulo. Gledam vesti i ne mogu da verujem kakva je situacija u Srbiji i Bosni i Hercegovini. Mi smo se nadali da će bar ovaj moj kraj zaobići poplave, ali nismo te sreće. Pre par sati stigle su poplave i na teritoriju moje opštine, sva sreća pa je grad dosta udaljen u reka, ali zato okolna sela :( Brinem se malo za ovg mog, njegovo selo je baš na obali reke, tamo je i Dunav i Velika Morava i Mlava. Valjda neće ništa biti, mada Mlava je stigla do Kostolca. Okruženi smo delovima koji su polavljeni tako da sam predpostavila da ni nas neće zaobići poplave, ali bar nije toliko strašno kao u ostatku Srbije. Da li se čuo neko sa Lovely ? Kako ste vi ? Jel su svi dobro ?

Ovo za Beogradjane me ne čudi, pogotovo za vodu. Moram priznati da sam malo iznenadjena odzivom ljudi i pogotovo poći koju smo dobili od drugih zemalja. Jadni ljudi, pogotovo iz Obrenovca, ostali su bez krova nad glavom :(
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Broj poruka : 1445

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Sub Maj 17, 2014 11:05 am

Inda, mislimo na vas..
Rale i na tebe sam mislila ali nisam bila sigurna da li je i do tebe voda dosla. Nadam se da ce vodostaj poceti da opada od sutra, ne znam ni sta da kazem vise..

Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Sub Maj 17, 2014 11:18 am

Laro- Ma ne brini, kod nas nije stigla voda do grada, do pre par sati sve je bilo ok, samo što su pojedini putevi bili poplavljeni. Mislim da neće ni stići voda do grada, sva sreća pa su pre jedno 50-ak godina promenili tok Vel. Morave upravo zbog toga što je plavila grad, tako da su u centru Požarevca ljudi bili u vodi. Sada više toga nema, mada ko znašta će biti ako se podzemne vode budu izlile, a i Vel. Morava, Mlava i Dunav nisu daleko, gledam sada TV, kažu počeli su sa evakuacijom pojedinih sela kod Po. daj Bože pa da ne stigne do samog grada . Izgleda da će odbraniti TE Kostolac, iskreno se nadam jer inače Braničevski okrug može da se slika.

Nama u stvari smetaju ove vode koje se slivaju u ove veće reke, pa su tako stigle do nas, ovde zaista nisu padale neke jake kiše ali je došlo iz drugih krajeva zemlje. Spasio nas je Djedap.

Nazad na vrh Ići dole
inda

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Sub Maj 17, 2014 11:35 am

rale,ja sam i zaboravila da i kod tebe moze biti problema...

nadam se da je Lovely ok ...

Kod nas preti opasnost od izlivanja reke,a blizu reke je hemijska indrustrija i naselje veliko ...
Nazad na vrh Ići dole
Lus

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Sub Maj 17, 2014 11:50 am

Не знам шта да вам кажем, али ја сам нешто ужасно љута на људе.

Не знам како могу сада да размишљају о било чему другом осим о тој трагедији која нас је задесила. Не разумем оне који се питају да ли се иде у школу у понедељак (па хајде да се радујемо уколико се не иде), којима се данас једе нешто друго а не оно што им је мама скувала, којима је хладно у њиховим становима и једино што желе јесте да се укључи централно грејање, који вечерас излазе у провод...

Мени је то тако јадно, да ми је у рангу оних који су повећали цену воде на 200 динара. Ништа бољи нису.

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Sub Maj 17, 2014 12:03 pm

Slazem se Lus. Samo o tome razmisljam, i gledam vesti, citam po raznim sajtovima sta izvestavaju, jos mi je gore od toga, ali ne mogu da ne gledam. Deprimirana sam i ljuta, i samo se nadam da ce ih izvuci sve iz tog Obrenovca i ostalih manjih mesta, ona su ugrozenija, u Srbiji ali i Bosni..

Na Ani citam kako se raspravljaju o tome zasto ne mogu da spasavaju zivotinje, i to me posebno nervira, iako ih jako volim.
Nazad na vrh Ići dole
inda

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Sub Maj 17, 2014 12:53 pm

Ja sam se zgrozila kada sma videla da mi je jedan bivsi drug slavio juce punoletstvo,umesto da su si ti momci koji su bili tamo otisli malo da lopataju.

laro,ako situacija nije alarmantna spasavaju i zivotinje,mog decka su juce evakuisali iz preventivnih razloga i poneli su i mace i terijera,a mace su vijali vatrogasci da ne bi upalo u vodu ...kuca im je ok,ali prilazni put nije,pa su zato ljudi evakuisani...
Nazad na vrh Ići dole
Bella

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Sub Maj 17, 2014 8:35 pm

Daa i ja sam sokirana time. Ja sam sinoc trebala da idem sa drustvom na Saku Polumentu, ali smo odlucili da ne idemo, niko od nas nije bio raspolozen za to u sred ovog haosa, a i ne cini mi se ispravno da se ja provodim i veselim, dok ljudi ginu. Medjutim, lik je 'ladno odrzao koncert! Ne znam kako ga nije sramota. A i te ljude koji su otisli. Ja bih lepo zabranila rad nocnim kaficima, molim lepo, vanredno stanje je. A da ne pricamo o ogromnom broju zrtava o cemu sve vreme cute.

Da ne gresim dusu, juce me je dirnula organizacija oko prikupljanja pomoci, decko i ja smo bili da odnesemo nesto odece i hrane, vode, kozmetike. Sve hale su bile prepune ljudi i stvari koje su doneli. Rodic je takodje bio krcat i vidim da smo svi kupovali isto, ono na cemu najvise insistiraju. Zalosno je samo sto se u ovakvim situacijama ujedinimo.
Nazad na vrh Ići dole
koni

Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Sub Maj 17, 2014 8:43 pm

Uzas. Jedino sto je meni primereno trenutnoj situaciji je eventualno odrzavanje koncerata ozbiljne muzike, nekih izlozbi... na kojima ce se prikupljati pomoc - nesto poput onog na kolarcu pre neko vece.

I ja pratim sta se desava, a cula sam od nekih nasih prijatelja koji imaju nekoga u Obrenovcu, da je tamo katastrofa. Znala sam to i sama, ali neke stvari koje sam cula su me doslovno zaprepastile...

Rale, sto se Dunava tice, ne brini. To ce regulistai Djerdapom. A za Mlavu i Moravu ce se vec organizovati neko ojacavanje nasipa, kao sto za Mlavu i jeste sinoc(ako se ne varam).
Nazad na vrh Ići dole
Lara

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Sub Maj 17, 2014 9:44 pm

Inda, ja to sve razumem, iako kao sto rekoh jako volim zivotinje, ali moraju se znati prioriteti. A tamo neki kojima zivot nije ni najmanje ugrozen pisu kako bez svog psa/macke ne bi otisli i kao, kako ih nije sramota sto su ih ostavili.. Gluposti ali me to iznervira.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Sub Maj 17, 2014 10:38 pm

Upravo sam procitala da se kod mene u gradu sinoc odrzala Noc muzeja. Prvo su javili da je otkazana, kao u celoj Srbiji, da bi ubrzo posle najavili da ce se "ipak odrzati" i da ce imati "humanitarni karakter", sto nema smisla, jer se ni na jednoj od tih izlozbi, predstava i ostalog ne placa ulaz, niti se daju ikakvi prilozi. Sramota.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Sub Maj 17, 2014 11:24 pm

Огавно.

Него, зна ли неко колико има жртава? Чула сам за сада пет. Ваљда ће на томе остати.

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Sub Maj 17, 2014 11:39 pm

Kazu da je to broj zrtava van Obrenovca, o njemu nece nista da pricaju dok ne saznaju tacan broj. Prica se da je jako velik
Nazad na vrh Ići dole
bevana

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Ned Maj 18, 2014 12:05 am

Ma gde moze da stane na 5,ceo grad je poplavljen,i to nocu,ljudi nisu ni znali sta ih je snaslo :/

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Ned Maj 18, 2014 12:20 am

http://www.nspm.rs/

ovde pise 100.
naravno da nije 5..
Nazad na vrh Ići dole
Lus

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Ned Maj 18, 2014 12:34 am

И то више од 100. За сада. Макар је данас ситуација нешто боља.

PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   

Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji i regionu
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju
» Vodič kroz IVF klinike u Srbiji
» Restorani....nasi divni
» Stevia sladja od secera
» Korak po korak na putu do bete +