Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Poplave u Srbiji i regionu

Ići dole 
+11
Crazy girl
Rale89
koni
inda
Lus
Yo**
kajlina
Lara
bevana
Iva
Bella
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyNed Maj 18, 2014 12:51 am

Koni, Mlava se opet izlila. Jutros su javili, sada gledaju da zaštite rudnik, TE je za sada bezbedna, kao i Po. Okolna sela su bila potopljena ne znam tačno da li su ih evakuisali. Mene Dunav brine jer se ušće Vel. M. u Dunav nalazi baš kod sela od ovog mog, valjda su ojačali i taj deo ima tamo neki nasipi itd. ali nisam baš sigurna koliko su predvidjeni za toliki nivo vode, i Vel. Morava još uvek očekuje taj talas kod Po. mislim da su pravili neke nasipe pa će valjda i taj deo izdržati. Tu ima par kućica, ajde ti ljudi mogu biti evakuisani ali su nam problem putevi. Ako taj deo bude kojim slučajem potopljen direktan prilaz gradu biće otežan ako ne i nemoguć, a i prilaz okolnim selima. Ne izveštavaju ovi o svemu, evo juče je jedan put bio bukvalno odsečen ceo dan. Poplava je na svu sreću kratko trajala, tj. nivo vode se brzo smanjio, a taj put je na jedno 10-15 km od Po. Danas mi se žalila jedna baka na pijaci, živi u nekom od okolnih sela, kaže Pek joj je sve uništio :(, a i to je reativno mala reka ali brza. Da li neko zna kakva je sada situacija sa Svilajncem, niko više ne izveštava o tome? Inda kako je sada Šabac ?Čula sam da se voda povlači polako, ali kažu da će možda stići još jedan talas iz inostranstva (valjda se odnosi na Savu). Kažem i ja da je Djerdap regulisao Dunav, da njega nema svi bismo plivali u vodi. Hvala Bogu pa je bar to dobro napravljeno, ali kada Djerdap ispušta vodu iz akumulacije ne može da proizvodi struju.

Drago mi je što spašavaju i životinje, bilo mi je žao kada sam gledala one kučiće, mačiće, krave itd, kako tužno gledaju, žao mi je i ljudi a najviše me nerviraju ovi koji bi želeli da zarade na tudjoj nesreći. Takve zaista treba pohapsiti, ja upravo gledam šta bih od odeće i higijenskih potrepština mogla da dam u humanitarne svrhe. Mnogo mi je žao tih ljudi, još kada se setim da su izgubili sve... Ovde kod mene sada neka kolona trubi, ljudi se venčavaju  :shock:  razumem da su u pitanju velike pare koje ljudi ulože u svadbu ali opet, ja se nikada ne bih udavala a da znam da je veliki deo zemlje u opasnosti i da ljudi ginu.

Ma kakvi, neće oni još par dana reći koliki je stvarni broj nastradalih u Obrenovcu em što verovatno ni oni još uvek ne mogu da procene, a verovatno ne žele ni da iazazovu paniku kod gradjana. Ovo je strašno, prvo nije bilo kiše ni za lek, a sada.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyNed Maj 18, 2014 1:04 am

Умро је Добрица Ћосић. Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 1371890812
Иначе, морам да се одвојим од овог интернета и ових вести. Глава почиње да ме боли, није ми добро.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyNed Maj 18, 2014 1:12 am

Procitala sam i ja malopre Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 1371890812
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyNed Maj 18, 2014 3:44 am

Meni noc muzeja deluje ok, ali pod uslovom da novac dobijen od prodaje ulaznica doniraju za pomoc ljudima, da su na pojedinim punktovima organizovali prikupljanja novca, hrane i vode, opreme za bebe i sl.

Kao sto vec rekoh u prethodnom postu manifestacije poput izlozbi, koncerata ozbiljne muzike...su mi primereni trenutnoj situaciji, a nacin su da se ljudi jos malo pokrenu. Ono sto po meni nije primereno su zurke po splavovima, koncerti zabavne muzike i sl.

Sto se broja zrtava tice, objavili su da ih je 12 u Obrenovcu, ali po onome sto sam cula od ljudi koji tamo zive...  Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 2187343001


Rale bice sve ok, verujem. Pricaj vec sada sa njim na temu "ako voda krene da prodire...". Ne ide to nikad odjednom - ili krene da preliva ili da probija nasip, a ni jedno ni drugo ne plavi u trenutku. Jedino moze da bude kriticno ako nocu krene, a svi spavaju... Mozda ce ti biti lakse da odes kod njega, pa da spavate na smenu? Ili da ode kod nekog drugara, koji je dalje od reke?

A sto se Djerdapa tice, nema veze sto nema struje - trenutno su najbitniji ljudski zivoti i imovina...

Za Dobricu videh i ja malopre na dnevniku RTV. Zao mi ga je, ali (mozda ce surovo zvucati) me trenutno vise potresa situacija oko ovih nesrecnih ljudi...


Poslednji put izmenio koni dana Ned Maj 18, 2014 4:02 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyNed Maj 18, 2014 3:59 am

Svilajnac,kao i Paracin dobio struju juce,ispumpavaju tu vodu i to je to.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyNed Maj 18, 2014 5:05 am

Сада сам се чула са једним колегом са факултета. Он је из Обреновца. Каже да је јутрос пун камион тела кренуо за Београд.  Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 2187343001 
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyNed Maj 18, 2014 8:27 am

Kod mene je danas sve ok Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 650269930 Inace ljudi salju stalno odecu,a to kod nas nije potreno,jer niko nije evakuisan hitno,i ti ljudi sto su evakuisani,to je bilo preventivno,nista nije bilo hitno,zato su i spasavali zivotinje i stoku Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 650269930 Pa mi sada razvrstavamo tu odecu i slace se gde budu trazili,ja sma se pozitivno iznenadila koliko se ljudi sete svega,i ja sam naravno odnela obucu/carape i majice neke Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 650269930 Sutra idem da pravim sendvice i posle opet na razvrstavanje odece,a ljudi koji sede u kuci,treba da se stide.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyNed Maj 18, 2014 8:36 am

Могу да прихватим да је ово Божија опомена, али због Кончите-не! Не знам да ли да се смејем.

http://www.telegraf.rs/vesti/1076517-amfilohije-okrivio-koncitu-vurst-za-poplave-u-srbiji-video

Браво, Инда.  respect 
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyNed Maj 18, 2014 9:17 am

Ja sam danas odnela ogroman dzak garderobe. Vec sigurno godinu, dve mi stoji tako oprano, slozeno i spakovano, sve me mrzelo da se pokrenem i odnesem u Crveni krst ili neku slicnu humanitarnu organizaciju i na kraju je super ispalo Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 650269930 Posto svake godine vadim garderobu koja mi ne treba i u ormaru imam samo ono sto nosim.

Koliko me nervira ta prica o broju zrtava. Razumem da ne treba da se siri panika, verovatno su im na prvom mestu ti ljudi kojima su clanovi porodice nestali, samo im jos fali da se oko toga dodatno nerviraju, ali sa druge strane, ako znamo da ima mnooogo mrtvih nije mi u redu da sve ostalo normalno funkcionise: u kaficima se pusta muzika, ljudi izlaze, piju, provode se. Neka se proglasi Dan zalosti i neka traje do kraja ove situacije.

Koni, sta si ti cula? Ja sam cula price od toga da ih ima preko 100 do prica da ih ima preko 500, cak i 800. Ali nista nisam cula iz prve ruke, pa ne znam sta je od toga istina, mozda se sad vec i preuvelicava. Jesu li istinite one price o plivanju leseva? Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 1371890812
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyNed Maj 18, 2014 11:43 am

I mene zanima Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 650269930 i onako ne verujem onome sto pricaju na tv-u.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyNed Maj 18, 2014 11:42 pm

Auuuu, strašno  Shocked  A ovi tvrde da je broj žrtava relativno mali.

Evo izveštaja i iz moje okoline, Mlava je navodno zaustavljena, okolna sela su i dalje polavljena, fali im voda, hrana za stoku itd. ali ljudi sve šalju za Obrenovac jer je on jateže pogodjen. Morava je i dalje u porastu, očekujemo da će svoj maksimum dostići danas i da će po nekim procenama biti oko 410 cm, jutros je nivo iznosio 390 kod Ljub. mosta. Kod nas se redovna odbrana od poplava proglašava kada Morava dostigne nivo od 450, mada moj otac kaže da u životu nije video Moravu i mlavu da toliko narastu. Nadamo se da će Mvrh poplavnog talasa stići do Dunava pre nego što Dunav dodatno poraste da se voda ne bi vratila natrag u Moravu i poplavila sve. Kod jednog sela blizu ovog mog nasip je počinjala malo da popušta pre par dana ali je sve to sanirano na vreme. Za sada su optimistične prognoze, čula sam se i sam momkom, za sada je sve ok ali su u pripravnosti u slučaju da nasip ne bude predjen, lneki ljudi su evakuisani, kažu da su pojedini evakuisani i u halu sportova kod nas, ali ovde se ništa konkretno ne priča o tome, život ide normalno kao da poplava i nema, javljam vam ako budem saznala još nešto.

Ma kakva Božija kazna, ljudi da li ste normalni. Ako je tako zašto ne stradaju oni koji su to zaslužili nego strada nedužan narod.

Napokon sam uradila onaj alrgo test, ipalo je po onom prick testu da nemam alergijsku reakciju ni na šta osim na Histamin, dakle izgleda da ne kašljem zbog alergije. Za koji dan ću ići kod dr. da joj predam rezultate i nadam se da ću dobiti neku terapiju ili neku normalnu dijagnozu.

Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyPon Maj 19, 2014 2:38 am

Kod mene je opet haos u gradu,jer sada preti opasnost od podzemnih voda...ja sam danas ceo dan pravila sendvice,i verujte mi svega smo se nagledali i naslusali...ljudi nisu normalni. To je humanitarna organizacija,gde sam ja sada postala volonter,i tu se pravi hrana za evakuisane ljude,a nama Romi dolaze da pitaju sta se tu deli (gospodja je bila obucena,u sitom,namirisana ,zivi u zgradi)  Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 2370014350 

Nazad na vrh Ići dole
Crazy girl

Crazy girl


Broj poruka : 127
Datum upisa : 10.03.2012

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyPon Maj 19, 2014 3:07 am

xaxa, znaci svuda ista prica... -.-
Pa koliko su ljudi jadni u takvim situacijama... Kod mene u gradu je isto prihvatni centar za evakuisane ljude,skuplja se hrana,voda,garderoba i sl. Isto dolaze Romi iz NEPOPLAVLJENIH delova grada pokusavajuci da "se ogrebu" za patike.  Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 2882617104 
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyPon Maj 19, 2014 4:15 am

nov poplavni talas preti Obrenovcu....  Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 2164293255 
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyPon Maj 19, 2014 4:56 am

Mucno mi je to, ne znam da li bih da pisem jer i dalje odbijam da verujem u to sto sam cula...

A da je stanje strasno govori i evakuacija susednog Barica - svi do jednog su pristali da se evakuisu. Sta mislite zasto? Neutral
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyPon Maj 19, 2014 5:00 am

Pa napisi jer me bas zanima. Svuda cujem oprecne informacije i to me uzasno iritira. Vucic je malopre demantovao price o stotinama mrtvih i rekao da su to lazi i izmisljotine. Ja stvarno ne znam vise u sta da verujem  Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 2370014350 
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Poplave u Srbiji   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyPon Maj 19, 2014 5:01 am

Mislim da ovaj dogadjaj zasluzuje odvojenu temu.

Inace, najnovija vest:
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=05&dd=19&nav_category=16&nav_id=850092
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyPon Maj 19, 2014 5:19 am

Ne znam zasto bi sa svih strana stizale price o vecem broju zrtava, ako nisu istinite. Ma, oni mogu nama da serviraju sta god hoce, dodje tamo i pravi se pametan kao da je sve javno "Evo gledajte, jel' vidite leseve?", a niko ziv nema pristup tom sablasnom gradu. Inace nisam pristalica nekih teorija zavere, ali ova prica mi je stvarno jako sumnjiva, zdrav razum me navodi na sumnju.
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyPon Maj 19, 2014 5:26 am

Verovatno kriju, jer bi bojim se izbilo ludilo, da objave koliko stvarno ima zrtava. A kao sto i rekoh, ni oni sami najverovatnije ne znaju tacan broj dok se voda ne povuce i dok ne krenu da sredjuju grad.
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyPon Maj 19, 2014 5:58 am

Ovo stanje traje vec danima,sigurno ima i ljudi koji su umrli prirodnom smrcu,ili starijih koji su doziveli sok...


Ja nisam cula da kod nas ima zrtava,jer kod nas nista nije poplavljeno u GRADU,ali su to verovatno ljudi iz okoline,ko ce ga znati...a ne bi me cudilo da su na primer ta 2 coveka iz Obrenovca,a oni kazu da je kod nas ili u drugim mestima...

vec sam napisala da su kod nas i zivotinje spasene (i kucni ljubimci),jer nije bilo nigde hitne evakuacije...oni to na vestima prikazuju mnogo drugacije i ko zna sta sve dolazi do ljudi,jer mi dobijamo informacije iz Beograda kojima se ljudi ovde smeju...


Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyPon Maj 19, 2014 6:01 am

Obrisala sam neke postove i cenzurisala nesto.
Verovatno i vlast radi to isto da bi se sprecilo sirenje panike... Na kraju krajeva, ne znam da li mozemo upasti u problem - poput brisanja foruma ili njegovih delova, zbog objavljenih informacija koje se i u medijima cenzurisu, demantuju, brisu...

Svi znamo da je situacija teska, da su se desile strasne stvari, a sigurna sam da cemo detalje saznati u narednim danima.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyPon Maj 19, 2014 6:14 am

А у Добоју - чудо. Сви нестали у поплавама су живи. Богу хвала, па да и нас погледа, да буде што мање жртава.
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyPon Maj 19, 2014 6:24 am

Lus ::
А у Добоју - чудо. Сви нестали у поплавама су живи. Богу хвала, па да и нас погледа, да буде што мање жртава.

Lepa vest  Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 3980218871 
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyPon Maj 19, 2014 8:43 am

Izgleda mi necemo biti te srece. Neutral

Obratite mi se na pm, koga interesuje
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 EmptyPon Maj 19, 2014 9:42 am

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poplave u Srbiji i regionu   Poplave u Srbiji i regionu - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Poplave u Srbiji i regionu
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Sve ostalo :: Stvarno sve ostalo-
Skoči na: